Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

RomaS

Nejlépe zpracovaná vojenská operace ve všech směrech. Ridley tady opět potvrdil jaký má cit i pro tak syrovou akci a dokáže zachovat přehled v nepřetržité dvouhodinové palbě nejen ze zbraní všeho kalibru. Vizuál Mogadishu a vtáhnutí do děje je excelentní, zároveň s čitelným poselstvím, že každá válka má vlastně jen poražené, vítězí na všech frontách. Neznám lepší film s touto tematikou. ()

LencaN

Klasika svého žánru. Na tomhle majstrštyku asi nemám co komentovat. Silný příběh, jak se z jedné běžné naplánované akce dokáže shodou okolností stát pořádné drama. Vizuálně to bylo dokonalé, vůbec nepoznám, kde je reál a kde zasáhl počítač. Herci - střídá se jedna známá tvář za druhou. Tihle vojáci, kteří nasazují život a každou chvíli o něj můžou přijít mají u mě obrovskou úctu a obdiv. Nejsem nátura, abych chápala jejich motivy, proč se do toho pouštějí, ale dělají dobrou věc a takoví pánové by zasloužili hodně takových úžasných filmů podle skutečných událostí. Jen houšť. ()

RoseThrone

Ten zvuk a ten soundtrack je naprosto nepřekonatelný a víc syrovou válečnou věc nemůžete dostat. Válečných snímků je mnoho a spousta z nich už Vám po nějaké době začne splývat a některé scény nedokážete rozpoznat odkud vlastně pochází, ale Black Hawk má v sobě něco spešl. Možná tu šílenou anarchii, která Vám nedá spustit zrak s obrazovky, nebo možná právě tu neuvěřitelnou dokonalost co Ridley Scott dokázal naservírovat. ()

PatrikP4

Black Hawk Down je stará dobrá klasika... Na tento film se mužu podívat klidně 3x za měsíc a vůbec mi to nevadí... Je tam spousty akce, spousta střelby... ()

panki9922

Aj po 20tich rokoch od vzniku tohto filmu je to neskutočný nárez. Cival tu píše o verbovacom podtexte, ja si skôr myslím, že film funguje ako extrémne silná reklama prečo NEísť do armády. ()

Grimaldi

Naprostá dokonalost, opravdu famózní, skvělé, báječné. Ani kdybych napsal dalších spoustu superlativ, nedokázalo by to vystihnout mé pocity po shlédnutí tohoto filmu. Není totiž běžné, aby se film na začátku rozjel a až do konce vám nedal ani minutu na vydechnutí. Opravdu nádherně nasnímaná akce, spousta dnes velkých hereckých hvězd v malých roličkách, a pro mě jako pro milovníka helikoptér doslova splnění mého snu. Pokud k tomu člověk přistupuje jako k zobrazení válečného pekla ve své surovosti, bez složitého děje, zato natočeného s naprostou režijní jistotou ve všech ohledech, zklamaní rozhodně nebudete. ()

Ironhead

Neuvěřitelně hvězdně obsazenej a našlápnutej film, který spoustě jmen nastartoval kariéru nebo otevřel dveře do Hollywoodu. Jmenovitě třeba pánům jako Tom Hardy, Orlando Bloom, Nikolaj Coster-Waldau, Eric Bana, Josh Hartnett a spoustě dalších. Film kde všechno šlape jak má... aneb válečný peklo uprostřed Mogadišu. *oba palce nahoru* ()

Kral.Prdlin

Mogadishu 1993, americké jednotky Delta force a Rangers jsou vyslány na celkem jednoduchou misi, která by měla zabrat maximálně 30 minut, akce se ale zvrtne a během ní padne 19 amerických vojáků. Film je dost věrný skutečnému konfliktu ve vás po zhlédnutí zanechá mrazivý pocit a smutnou náladu. Hudba Hanse Zimmera nesmí chybět. 10/10 klenot. ()

PTuranyi

Podobne ako Čata, perfektne natočený vojnový film. Tentokrát o vojenskom zásahu v Somálsku, s bezchybnou produkciou, výbornými hereckými výkonmi a detailom na jednotlivcov. Nábojnice sa kopia a munícia míňa v obrovských kvantách, ale nie je to Commando, pretože tu nikto nechce byť hrdina. Každý len dúfa, že prežije. 90% ()

F2003F

Naozaj som videl už všeličo možné (obyčajný divák si nevie ani predstaviť, nepreháňam), ale pri hľadaní stehennej tepny som zoslabol znechutením a pri zábere na odstrelený prst so mnou trhlo až som otočil hlavu. Momenty, vďaka ktorým tu nemôžem nenechať plný. Dvojhodinová oslava Americkej armády a nonstop akčná strieľačka bez konca, ktorá skutočne začne po prvej hodine zostrelením prvého Black Hawku. Veľmi silná réžia, podľa mňa aj najväčší výkon Ridleyho čo sa akcie týka pritom v celkom slabom kariérnom období. V rámci jeho rukopisu nezvyčajná poloha, v ktorej sa akoby našiel, ale záhadne nevrátil viac k nej. Pritom azda najstrhujúcejší (>Gladiator) počin CELEJ jeho tvorby. Po skončení sa zamýšľam nad špeciálnosťou oscarového Hurt Locker. Kam sa hrabe Steven alebo Clint. ()

Hicks

"Dokumentární film z první linie". Na nic si nehraje, nemá žádné vyšší ambice, nemoralizuje. Právě proto je tak vynikajicí. Fantasticky natočené bojové scény. Děj filmu přesně kopíruje skutečnou misi. Zajímavost: Navigační zařízení z helikoptéry BH skutečně zmizelo v Afghánistánu, při raziii proti Al Kaidě ji objevilo americké komando. ()

Parsek

Já jsem v Mogadišu nebyl? A odkuď mám ty odřeniny? To není možné, určitě jsem tam byl! Co mi to tu chcete namluvit? Že to byl jen film? To tedy určitě ne, bylo to peklo! Zatraceně reálný peklo! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)