Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Ichabod

Filmova klasika co mi nikdy zvlast nesednula... Divna prace se zvukem, zdlouhavejsi tempo, ovsem ale dokonale fungujici predehra tomu co v pokracovani pripravil James Cameron, proto mam k filmu relativne pozitivni vztah nejen diky tomu ze mne nekolikrat uspal. ### 18.9.2016 Po shlédnutí Director´s cut v té nejlepší dostupné kvalitě musím potvrdit, že mne první setkání s Alienem zcela míjí. Atmosféra je v pohodě, posledních deset minut je úplně super. Bohužel film je příliš dlouhý respektive tak působí. ()

NoFiction

Naprosto výjimečný filmík, při kterém vás mrazí jenom z toho neznáma, které se skrývá někde v temnotách. A pak to přišlo v podobě druhého dílu. ()

-ELFKA-

Ak niekto nevidel Votrelca doteraz, už by ho možno ani nemal pozerať. Nemá to už ten efekt aký to malo v časoch dávno minulých. A aj diváci, ktorí ho videli keď bol na výslní by si mali dalšie pozretie Votrelca rozmyslieť. Priznajme si, že keď už vieme kde a čo na nás vyskočí film stráca svoje hororové čaro. Tým nechcem Votrelca zhadzovať, stále pre mňa zostáva klasikou. Len už to nieje to čo pri prvom kontakte. ()

KASUGI

Pro mě o mnoho slabší než Cameronovi Vetřelci, přesto bych čtyři hvěždičky tomuhle kultu (který zkultovněl už za komoušů) dát nedokázal. 9/10 ()

Kalidor_

Kéž by se dnešní sci-fi točily v tomto duchu, to by bylo skvělé. Dokázal jsem si při sledování i představit jak by to lehce mohlo sklouznout do trapného béčka kdyby to vzal do rukou jiný režisér, jiný tvůrce postavy vetřelce (jakožto celé lodi vetřelců) a jiní herci. Naštěstí tu máme R. Scotta, J. Goldsmithe, H. R. Gigera, S.Weaverovou, J. Hurta atd. a vznikl jeden z nejlepších sci-fi hororů všech dob. Je opravdu velmi málo filmů kde bych si vychutnával každou minutu. ()

Myrreczech

Výborně zpracovaný film s fantastickou atmosférou, výbornou Sigourney, skvělou kamerou a na svou dobu úžasnými triky. Rozhodně chápu Alienovu kultovnost, rozhodně chápu všechny zástupy jeho fandů. Ale mě nepřesvědčil abych se k nim přidal, a tak se teď můžu jen těšit na dvojku. Rozhodně výborný film, ale nejspíš jsem prostě chtěl něco víc. ()

Roseinka

Shlédla jsem to dnes cca po 10ti letech. Opět se mi to strašně líbilo a přidávám hvězdičku. Film je to asi nadčasový, nikdy bych netypla, že to je z roku 1979. Vetřelec je super klasika se super příšerou. Když se podívám na příšery z podobných let, nejsou tak děsivý a autentický. Film má spoustu napětí, vůbec jsem se nenudila. Hned jsem si musela pustit druhý díl. ()

Autogram

Aj keď je to už dávno, mrazenie zo scén Ripleyová sama v lodi a očakávanie útoku je nezabudnuteľné. Tiež psychológia a zmýšľanie kapitána naháňa hrôzu už len preto, že to môže byť bežná dilema v možno vzdialenej budúcnosti ľudstva. K pokoju diváka neprispieva ani to, že votrelec nie je až do úplného konca ukázaný v celej kráse, vždy sú to buď len detaily tela alebo len novorodeniatko príšery. Sci-fi horor číslo 1. ()

TheRoller

Verím, že pre divákov v roku 1979 a najmä pre rodičov a priateľov našich škôl z vtedajšieho ČSSR to musela byť odzbrojujúca pálka na entú, ktorá im nejaký čas nedala spávať a keď sa ocitli sami na nejakom tmavom mieste, určite počuli "to, na čom sme boli v kine". Osobne som veľký posero, ktorý sa bál pri Vreskote a Psychu, zakrýval oči pri Saw a týždeň nespal kvôli Kruhu (s vypnutým telefónom), ale tu ma to nejako nechytilo. Predsa len, tá naša dnešná generácia skazená technológiami a násilím pumpovaným z každého média je o čosi odolnejšia ako tá fičiaca na Duran Duran (rok vzniku: 1979; ...). Označenie "horor" by som vyhodil úplne, ale zato thriller to bol slušný. Postupná čistka súdruhov, ktorá dnes už patrí k neprehliadnuteľnému klišé každého amerického teen-hororu, je pomerne dobrá a poskytuje ponaučenie, že na palubu kozmickej lode si treba vždy vziať psa a nikdy nie mačku. Na druhej strane, pred efektmi klobúk dolu. Najpamätnejším vzhľadom na "rok vzniku & zapôsobenie" je určite rozprávajúca hlava mimo tela. Kľúčovú rolu zohráva kamera, ktorá tvorí asi 83% atmosféry. Potom tu je na nervy hrajúca hudba a skvelí herci. Sigourney Weaver film pozdvihla minimálne o 1, ak nie o 1,253 hviezdičky. Potešila účasť obľúbenca Johna Hurta, aj keď to vzdal ako prvý... Záverečná scéna jeden na jedného je naozaj na vysokej úrovni, konečne poriadne zapracovali nervy a trochu sa aj zrýchlil dych. To však bolo všetko a keďže som očakával, že sa na to budem pozerať cez štrbiny prstov, ide o mierne sklamanie. Netreba však zabúdať na vyššie spomenuté okolnosti, brilantnú réžiu a (prelomové) triky. Ak by som to videl ako 14 ročný šrac, zaiste by sa mi v noci zaspávalo ťažšie. 75% ()

vyfuk

Film Vetřelec je ten, kterého jsem se asi vždycky nejvíc bál. Nakonec to bylo celkem bezdůvodné. V celku ani tak nejde o horor jako spíš o jistou filmařskou zvrácenost proti lidské rase, které putuje vesmírem domů. Scottyho díla mě někdy až nudí, tento film byl jasná výjimka, protože horor má jistou přednost v tom, že na něj jste upřeni a jen tak nepřestanete. Film, který ukázal, že i vesmír může být nejen strašidelný, ale i rovnou smrtelný. Scotty vytvořil kultovní veledílo, které strčilo do kapsy humorný příběh o Ježíšovi a taky válečné veledílo z Vietnamu. Není to pro mne kult, ale tvůrcům nemůžu upřít originální a až geniální nápad na kultovní film, který po skoro třinácti letech své existence po dalších dvou pokračováních neztratil na kvalitě. ()

ghatos

Vetřelec předběhl svou dobu o pořádný kus. V roce 2016 to vypadá pořád vynikajícně. Legenda to je, ale je nesmírně živá. Celý ten námět vesmírného Kinder vajíčka z něhož leze děs a běs v depresivním vesmíru má extrémně vtahující kouzlo. Diváka může alespoň uklidňovat to, že člověk vymyslel ještě něco hnusnějšího, než je on sám :) . 95%. ()

mirec88

Toto je klasika. Sci-fi horor ako sa patrí so skvelou mrazivou atmosférou akú vie natočiť len Ridley a s votrelcom, ktorého síce nie je takmer vidieť, ale zato je ho cítiť. Úžasné, mrazivé a perfektné. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)