Mafiáni

• Česko Mafiáni (viac)
USA, 1990, 146 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Nicholas Pileggi (kniha)

Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino, Mike Starr, Frank Vincent, Chuck Low, Catherine Scorsese, Charles Scorsese, Debi Mazar (viac)

Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla. S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami... (STV)

Yakuza05

Zlatý glóbus - 5 nominací: Režie, Film, Herec vedl. role Joe Pesci, Herečka vedl. role Lorraine Cracco, Scénář.......Bafta - 5: Kostýmy, Režie, Střih, Film, Scénář. Nominace - 2: Herec Robert De Niro, Kamera. ()

HarveyDent

Chcete být Gangsteři?? Být jako filmové hvězdy, mít vždy místo v předních řadách v nejluxusnějších podnicích, v kuchyní mít poschovávaný sáčky se šperky, u postele zas cukřenku s kokainem, vše vyřešit zvednutím telefonu nebo zmáčknutím kohoutku, chodit v nejdražších oblecích, na svý straně poldy, právníky soudce, dělat si co chcete. No tak se podívejte na tohohle vynikajícího průvodce, který vám ukáže jak se k tomu dostat, jak je to super a jak nakonec skončíte. :) ()

Pai-Mei

Parádny gangsterský film, v ktorom Joe Pesci ukázal, že mu úlohy takéhoto druhu stopercentne sedia podobne ako to ukázal o 5 rokov neskôr v Casine. Skvelý výber dobovej hudby, ktorá je umne napasovaná do brutálnych scén, tak typických pre Scorseseho. Aj keď sa mi Casino páčilo omnoho viac, zaslúži si aj táto snímka 5 hviezdiciek. ()

Grunt

Již po pár prvních minutách jsem věděl, že se mi tento film bude líbit. Všechno začíná svižně, jako divák jste zatahováni do děje, čeká vás krátký úvod a poté již jedete po stejné vlně nadprůměrna. Děj je akční a má spád i bez velkých přestřelek, když si připočteme houževnatého a nezodpovědného Joe Pesciho máme o akční stránku postaráno. Když se sejde ústřední trojice Liotta, De Niro, Pesci stojí to za to, i když se mi zdá že De Niro tady nedostává tolik prostoru, kolik by mu příslušelo. Celkový dojem mi tedy trochu pokazil poněkud překombinovaný závěr filmu, kde se pořád jezdí tam a zpátky. Tato část mi připadala jakoby úplně z jiného filmu. ()

Asdas

Mafiáni sú brilantnou ukážkou vzostupu a následného pádu (už len samotná myšlienka zmapovať životný príbeh hlavnej postavy filmu od detských čias až po dospelosť patrí k tým najlepším nápadom ,ktoré Martin Scorsese v svojej režisérskej kariére uskutočnil)Celý film posobí celistvo a svižne.Nádherne je tu využívaný čierny humor a v neposlednom rade skvelé herecké obsadenie,ktorému kraľuje Joe Pesci.Ak sa chcete ponoriť do žánru "Mafioso" Gangsterských filmov tak tento kúsok je ideálnou štartovacou čiarou ()

-Cobra-

Tenhle snímek Martina Scorsese jsem bohužel poprvé viděl na nejmenované komerční televizi, když jsem ještě netušil o jaký skvost se jedná. Dnes již kultovní film s mafiánského prostředí s charismatickým Rayem Liottem a především Robertem De Nirem a Joe Pescim. Pro mě rozhodně mnohem zábavnější a věrohodnější než pozdější Kasíno. ()

ktzc

Martin Scorsese je vynikající režisér, tenhle film je toho důkazem. A když se k němu přidají Robert De Niro a Joe Pesci v roli mafiánů, vznikne jedinečné špičkové dílo. Tohle, Kmotr a Casino jsou nejlepší gangsterky všech dob. ()

V.N.

Dnes již legendární "mafiánský" film Martina Scorseseho,natočený podle skutečných událostí. Ověřená mafiánská dvojka Robert De Niro-Joe Pesci je sama o sobě jistou zárukou kvality filmu. ()

Bennyseq

Taková pohodová gangsterka u který jsem se i zasmál hlavně při výstupech Joea Pesciho, pěkný malý bastard. Na pět to není, protože smůla pro Goodfellas je, že jsem viděl filmy Carlitova cesta,Casino,Nedotknutelní, které jsou o ten fous lepší, ale pro milovníky De Nira a gangsterek - nezbytnost. ()

Marcus.das

O.K. Videl jsem fim s cesky dubingem, takze kdyz jsem poprve slysel, jak duberi vyslovuji O.K. prislo mi to roztomile. Ale cim vic jsem sepriblizil konci filmu, zacinal jsem na to byt primo vysazeny. Jinak celkove fajn film, ale neprisel mi nijak vyjmecny...proste dalsi film z mafianskeho prostredi. ()

Pavel_Pan

Po zhlédnutí SE se mi zdál film místy planý, nastavovaný, jako kdyby zapomněli tvůrci používat nůžky Možná těch cca 25 min je naprosto zbytečných a já bych zkrácené verzi dal plný počet. ()

Crowe23

Pět hvězd dávám jen proto, že nemůžu dát šest. Podle mého názoru nejlepší film jak Martina Scorseseho, tak Joea Pesciho. Hlavní síla snímku spočívá v dokonalém vypravěčském umu a bezchybných hereckých výkonech, kterým vévodí již zmíněný Pesci a jeho vyšinutý mafián Tomy. ()

Numerobis

Neberte drogy, děti. Že mi mafiánské příběhy nevadí, jsem takřka odkojenec první Mafie (druhá je spíš taková macecha) a filmy s Delonem a Tommi gunem v hlavních rolích žeru, ale tohle mě nenadchlo. Co na tom, že příběh napsal sám život. Je prostě slabší. Navíc se mi to nezdálo ani kdovíjak dobře natočené. Dokonce ani těch pár efektních záběrů na rozsračkované mafiány to nezvrátilo. Nekoukat se odpoledne, jistě bych usnul, nebo se na to vykašlal a takhle si dobrý film nepředstavuju... ()

Kuzmik

Další bombový film mojeho oblíbeného režiserá Martina Scorsece. Robert De Niro, jako vždy perfektní herec pro drsnou povahu mafiána, Ray Liotta nekompromisní herec s děsivě naštvaným charisma a Joe Pesci mě mile překvapil. Příběh fantastický taktéž scénář. Film je na pravém místě mezi 200 nejlépe hodnocenými filmy. 8/10 ()

Queendom

Tak na něčem se to Scorsese naučit musel, že jo... Mafiáni možná nemaj takovej spád jako Casino, ale i tak je to geniální film. ()

Jaromír

Temny, depresivní ale pravdivý příběh o mafiánech, ve kterém je spousta životní moudrosti. O důvod víc, proč se nestát mafiánem :). Na tento film už dva dny myslím, opravdu se jedná o vyjímečný kousek. ()

Born2BeAlone

Asi jen stěží by se hledal žánr, kde je tolik výborných filmů, jako právě v mafiánským šuplíku. A porovnávat je mezi sebou mi příjde zbytečný, každý je něčím vyjímečný. Mně je z nich všech nejbližší právě Goodfellas, ačkoliv neoplývá tak skvělou atmosférou jako The Godfather nebo tak silným hereckým výkonem, jako je ten Al Pacina v Scarface. Martin Scorsese natočil výborný film se svižným dějem o lesku a bídě gangsterského života. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (viac)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta