Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z něj stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiálny text distribútora)

Falko

V case premiery, ked bezal tento thriller v kinach sa mi velmi pacil, dnes tu vsak vidim male chybycky v scenari, ale aj to sa da odpustit, pretoze stale ma ten film bavi. Dakovat mozem nielen reziserovi Schumacherovi, ale aj skvelym hercom Tommymu Lee Jonesovi alebo aj Susan Sarandon, ktora bola nominovana na Oscara za hlavnu ulohu, ale Oscara si v roku 1995 prevzala Jessica Lange za ulohu vo filme OPERACE "BLUE SKY" (1994). Susan Sarandon ale nemusela byt smutna, pretoze o rok neskor si predsa len Oscara prevzala a to za hlavnu ulohu vo filme MRTVY MUZ PRICHAZI (1995), ktory reziroval jej manzel Tim Robbins... 16.10.2009 _______ Susan Sarandon - (Regina "Reggie" Love) +++ Tommy Lee Jones - (Roy Foltrigg) +++ Brad Renfro - (Mark Sway) +++ Mary-Louise Parker - (Dianne Sway) +++ Anthony LaPaglia - (Barry Muldano) +++ J.T. Walsh - (Jason McThune) +++ Anthony Edwards - (Clint Von Hooser) +++ Will Patton - (Seržant Hardy) +++ William H. Macy - (Dr. Greenway) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: Howard Shore +++ ()

castor

Projíždím filmografii Joela Schumachera a zjišťuji, že mám mezery. Nebezpečný klient má všechny předpoklady, aby uspěl. Zajímavý příběh, oporu v režisérovi, skvostné herecké obsazení. Stačilo vyslechnout nebezpečné informace a z jedenáctiletého kluka z chudých poměrů je žhavé zboží. Ona je tuctová obhájkyně, citově vyprahlý on potřebuje její pomoc, protože viděl divného tlusťocha, jak si vystřelil mozek. Právnický bestsellerista John Grisham po Případu Pelikán a Firmě potřetí vtrhl do sálů kin. Zápletka tentokrát není žádné veledílo, jako celek nešetří humorem a občas není úplně přesvědčivý v akci (úsměvné je třeba vyzvednutí autem Brada Renfra před nemocnicí plnou novinářů a policajtů). Ve výsledku rutinní kousek. ()

MM_Ramone

Americký spisovateľ John Grisham napísal v roku 1993 svoj štvrtý román. Dal mu názov "Klient". Je to príbeh o jedenásť ročnom chlapcovi, ktorý sa dozvie informácie o vražde vplyvného člena mafie, čím sa jeho život dostane vážneho do ohrozenia. Už o rok neskôr, v roku 1994, tento literárny bestseller sfilmoval režisér Joel Schumacher. Pojal to svojim charakteristickým vysoko profesionálnym spôsobom. Natočil kvalitný kriminálny thriller. Napriek tomu som sa chvíľami trocha nudil. Zdalo sa mi, že to zbytočne naťahuje. *** ()

freddy

Film Nebezpečný klient už jsem chtěl vidět dávno, ten příběh mě totiž velmi zajímal, stejně jako mě zajímal herecký výkon Brada Renfra, ale teprve nyní se mi povedlo ten snímek vidět. A stálo za to si počkat. Jedná se o zajímavý a napínavý film od začátku až do konce. A nutno říct, že velkou zásluhu na tom má již zmíněný Brad Renfro v hlavní roli. To byl tak neuvěřitelně talentovaný herec, který prostě dokázal každé své roli vtisknout své herecké nadání a hlavně určité charizma, a zde svůj talent znovu prokazuje po celou dobu filmu. Velmi často si říkám, jaká velká škoda, že už bohužel nežije. Ale zpět k filmu. V tomto případě měl totiž Brad velmi kvalitní podporu v podobě Susan Sarandon, která za ním příliš nezaostává a podává taktéž kvalitní výkon. A do třetice tu má zajímavou roli i Tommy Lee Jones, který ale zde hraje spíše toho zlého, který nemá zájem o bezpečnost dítěte, ale jde mu pouze o svůj vlastní prospěch. Co se týče dějové stránky filmu, tak tam je to samozřejmě bez jediné chybičky. Ten příběh je napsán a zfilmován tak úžasně, že mi ten čas s filmem strávený velmi rychle utekl a dokonce jsem měl pocit, že jakmile bych se jen na vteřinku podíval mimo televizní obrazovku, tak by mi něco podstatného mohlo utéci, a tento pocit nemívám u filmu zrovna příliš často. Dokonce tenhle snímek zaujal i mojí mamku, a to je co říct, ta usíná skoro u každého filmu, který se vysílá ve večerních hodinách. Zkrátka a dobře toto je vydařený film a v mých očích je to dokonce snad nejlepší krimithriller, který jsem kdy viděl. Proto bez jakýchkoliv pochybností a sebemenšího zaváhání uděluji pět hvězdiček. ()

Phobia

Četla jsem knižní předlohu a přestože se jí film věrně drží, přece jen nedosahuje její kvality. Herecky jde o hvězdně obsazený snímek, akorát postava Susan Sarandon na mě nepůsobila úplně věrohodně a Brad Renfro nebyl zrovna hlavní hrdina, kterému bych držela palce - spíše potřeboval přehnout přes koleno a nasekat na prdel. Pravda, když jsem film viděla jako teenager, líbil se mi "Klient" hodně a na osudu toho spratka mi záleželo mnohem víc. Takže hodnotím výsledným průměrem (napoprvé 90%, napodruhé 60%) = 75%. ()

Molly

Mně se tento film celkem líbil, hlavně herecké výkony Susan Sarandon a Brada Renfra. Je tu sice jedna nebo dvě nudnější scény, ale jinak hodnotím celkem kladně. ()

LiVentura

Povedený snímek ve všech směrech, musím uznat.! Dobrá režie, ozvučení-hudba, kamera, atmosféra i herecké výkony. Pan Schumacher umí i dobré filmy!!! :-) Ps: A kvalitně odvedená práce na českém dabingu, díky panu Klossovi a lidí kolem nejlepšího dabingového období devadesátých let. ()

Pepinec

Tommy Lee Jones je podle mě ne zrovna sympatický chasník, čili role prokurátora jdoucího proti malému klukovi mu sedí jak Rumcajsovi klobouk. Sjůzn zase hraje ochranářku dětí s vlastním životem na dranc tak přesvědčivě, až jsem měl pocit, že si charakter advokátky napsala sama podle svojí současné životní situace. Ve finále je to takový ten film ve formátu závodů Formule 1. Předem vám ukážou trať a všechny zatáčky, takže pak jen dvě hodiny čučíte na auta jak jezdí dokolečka, aby pořadí v cíli nakonec bylo stejné jako na startu. Aspoň že to slušně odsejpalo. ()

Disk

O Joelu Schumacherovi se říká, že pokud má malý rozpočet, dokáže natočit povedený film. Nebezpečný klient sem patří, navíc má skvělé herce, především Brada Renfra, který v následujících letech dokázal předvést nevídané. Velká škoda jeho smrti. ()

Anderton

Na Schumachera veľmi ojedinelý film. Bohužiaľ nie kvôli jeho kvalite, ale vzhľadom na to, že buď natočí niečo takmer geniálne, alebo ťažký prúser. Klient je čistý priemer, čiže v jeho prípade výnimka. Televíznemu looku nepomáhajú ani super hviezdy. Tvorcovia sa snažili skopírovať Jonesovu postavu z Uprchlíka a tak nalákať divákov do kina. Knižná predloha mi prišla napínavejšia. ()

swamp

Jeden z těch klasických thrillerů devadesátých let.. Pamatuju si, že když jsem byl menší (to mi bylo asi deset), tak mě film naprosto ohromil..teď už mi to přišlo jako těžký průměr. :P No jo, časy se mění.. :D ()

nascendi

Podľa jedenásťročných spomienok som bol naklonený pridať tomuto Schumacherovmu filmu ďalšiu hviezdičku. Ale človek mieni, kvalita filmu mení. Pri opakovanom sledovaní ma už tá hra na hlúpych a neschopných príslušníkov FBI, policajtov a dokonca aj mafiánov, proti ktorým stojí šikovná právnička a takmer geniálny 11-ročný chlapec prestala baviť. Scenárista očividne príliš popustil uzdu svojej fantázie. Voči spracovaniu, hereckým výkonom a dávkovanému napätiu vo filme nemám vôbec nič, ale pôvodné hodnotenie pokladám za primerané. ()

nash.

Ve své době hit, jehož halasný úspěch jsem tehdy příliš nechápal, a dnes, po repríze, už vůbec. Silné obsazení, úspěšná předloha, klasická historka, ve které figurují vlivný nafoukaný ambiciózní prokurátor, chudá leč udatná a spravedlivá advokátka, a mezi nimi malý hajzlík, který ví něco co by neměl a pro co by mnozí zabíjeli. Přesto je výsledkem jen průměrný thriller, nablýskaný, ale studený jak psí čumák. Když už Grisham, dám si příště raději Pelikána nebo Čas zabíjet. ()

classic

Prostá myšlienka : Dvaja bratia si krátia voľné chvíle fajčením cigariet - potajomky ( v lese ), ktoré ukradli mamke predtým, ako išla do roboty, keď starší učí mladšieho fajčiť, v tom ich vyruší prichádzajúce auto... Bratia sa prikradnú k autu, čo sa deje, kto to sem prišiel, a čo sa chystá urobiť... Ten človek je zúfalý, chystá sa otráviť plynom vo svojom aute, mladý Mark, je aktuálne pri tom, keď sa snaží dobrovoľne odísť z tohto, vskutku prehnitého sveta. Zabráni mu v tom... Opäť to skúša. No ako sa hovorí : Do tých čias sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije... V spätnom zrkadle si všimne, že mu Mark, odpája hadičku z výfuku, tak po ňom zvrieskne, zoberie ho do auta, kde sa mu vyhráža smrťou ! Markovi sa podarí zistiť, čo sa deje, dostáva to z neho všetko von, týmto ľuďom je to prakticky už jedno, nechce si tajomstvo zobrať so sebou do hrobu, tak sa rozrozpráva. Mark utečie zázračným spôsobom z auta, spolu s bratom utekajú, čo im nohy stačia. Človek sa za nimi rozbehne, ako splašené kura, aby mali krásny výhľad, ako si vystrelí zbraňou do ústočiek... Jednoducho - krása. Mark sa dozvedel - základné INFO, kvôli ktorému mu pôjde o život. Tento „sympatický pánko” , je advokát, volá sa Romey, obhajuje mafiána, ktorý zabil senátora, ten ukryl mŕtvolu, pričom Romey o tom všetkom vie. Nebaví ho už žiť, REZIGNUJE a siahne si na život. Tým pádom - policajti prichytia Marka, ako sleduje miesto činu, a odvtedy je v centre diania, zaujíma sa o neho - samotná mafia, ktorej sa to týka, média, ktoré bažia po novom sólokaprovi, či F.B.I. - chce vypáčiť, čo Mark všetko vie... Mark všetkých IGNORUJE, namiesto toho si nájde - schopnú advokátku, ktorá bude chrániť svojho KLIENTA, taktiež si bude musieť nájsť k nemu dôveru, lebo Mark je vystrašený, bojí sa o život i o svojich blízkych, postupne sa prejaví dôvera - OBOJSTRANNE, a tak práve títo dvaja vyriešia celú záhadu, pričom usilujú o PROGRAM O OCHRANE SVEDKOV. Zaujímavý film so Susan Sarandon, vynikajúcim Bradom Renfrom, ktorý už nie je medzi nami, či Tommy Lee - Jonesom, ktorý hrá večne druhé husle, v hitchcocovskom - napínavom štýle, pod taktovkou, obyčajného rutinéra, ktorý sa ničím nelíši - od svojich lepších kolegov, skrátka - J. Schumacher - nie je moja šálka kávy, ale nejako to pretrpím... REGGIE LOVE - je právnička s atypickým menom, o to viac za ňu - hovoria skutky. ()

Chrustyn

Slabší thriller Joeala Schumachera, který kombinuje soudní drama s thrillerem. Bohužel zápletka není moc zajímavá a očekávané napětí se nekoná. ()

honajz

Čím dál víc jsem měl pocit, že sleduji parodii - tak přehnané vše bylo. Přehnané jednání ambiciózního prokurátora, přehnané jednání matky, naprosto neskutečně otravný kluk, advokátka, kterou furt posílají někam, a ona se drží případu zuby nehty místo aby je taky všechny poslala někam.... Parodie. Tohle nikdo přece nemohl myslet vážně? Nejvíc se mi nakonec líbil ten polda, co od začátku toho nesnesitelnýho kluka strašil - ten jediný se choval tak nějak normálně. Jinak by mě zajímalo, jestli se skutečně v amerických nemocnicích smí všude kouřit, a proč film nabádá ke kouření mladistvých, ale to už jen tak bokem. Celkově naprosto dryáčnicky natočený film. ()