Väzni v krajine duchov

(festivalový názov)
  • USA Prisoners of the Ghostland (viac)

V pohraničnom meste je z väzenia prepustený bankový lupič (Nicolas Cage) na popud Guvernéra (Bill Moseley), ktorému uniesli adoptovanú vnučku Bernice. (Sofia Boutella) Guvernér ponúka väzňovi slobodu za jej získanie späť. Bandita je spútaný v koženom obleku a na splnenie úlohy má len tri dni, nakoľko je spútaný v koženom obleku, ktorý sa po 72 hodinách sám zničí. (Arsenal83)

JohnMiller

Šion Sono, ty darebák jeden. Nebudem zavádzať, som jeho veľkým fanúšikom ale tiež sa pasujem za obeť ktorá do toho išla s nadšením ako" nový bláznivý film Nicolasa Cagea na spôsob Mandy" a  zostal som príjemne šokovaný. To, že ide o film tohto japonského blázna som sa dozvedel až v záverečných titulkoch. Počas filmu som mal pocit, že miestami je to také Sonoidné ale nenapadlo ma, že by to mohlo byť naozaj. Snímka nemá veľmi lucidný dej. Ide o surrealizmus ktorý v sebe síce ukrýva jednoduchú zápletku ale je utopený v takom šialenom balaste, že drvivá väčšina tých ktorí si to pustili a možno dopozerali len nechápavo krútia hlavou... Preto je hodnotenie na csfd tak nízke. ()

vegetol.mp

Zábavná zmatlanina bez ladu a skladu, která mohla být skutečně skvělá, kdyby tvůrci film líp promysleli.  Místo toho se tahle japonská verze Útěku z New Yorku natočená v Troma stylu odehrává v nefunkčním světě, kterej působí dojmem, že do něj filmaři naplácali všechno, co našli ve skladu kostýmů a ojetin. Ale jako zábavná jednohubka to obstojí. Cage samozřejmě bombasticky over the top, tak jak ho máme rádi. ()

M.i.k.e

čekat od kombinace Šiona Sona a Mikuláše Klece normální film by bylo naivní,ale tohle je chvílemi moc i na ně dva a většinu času je to jedno velké bizarní WTF,kde se kupí scény bez ladu a skladu a snaha o to pochopit aspoň část je zhola zbytečná.Narozdíl od jiných podobně divných filmů z tohoto kult nebude a vlastně je to celkem škoda,protože jsou tady i světlé momenty,které mě dost bavily a díky nim sem měl chvilku chuť dát PoG alespoň tři hvězdy...40% ()

moviefreak

Som od Japoncov zvyknutý na všeličo, ale toto nie.. Stále dookola rozmýšľam prečo by chcel niekto niečo takéto nakrútiť? Kvôli nejakému japan streamu? Všetkým trom fanúšikom Nica Klietky? Aby vznikol šialený plagát, ktorý všetkých oklame a nachytajú sa taký ako ja zo zvedavosti? Fuck, podarilo sa :D ()

MightyHal

Tohle bude neprávem zavrhovaná kultovka a vlastně ono se není čemu divit. Film podle plakátu či ukázek, hodně lidí nalákal na béčkovou jízdu či podivný acidový trip jakým byla Mandy, co jsme ale dostali místo toho ? Hodně pomalý příběh, který prostě jen tak plyne a prakticky nám hází svět ovlivněný vcelku absurdní katastrofou. To je ale vše, zbytek lóru už si musíte poskládat prakticky sami a vy jen sledujete jak Nicolas Cage se snaží zachránit Guvernérovu dceru, který řídí jedno městečko v tomto katastrofou ovlivněném světě. Ne, nečekejte Mad Maxe, tohle opravdu není akční film, Cage se tu dostane z bodu A hned do bodu B a tam se to celé odehrává, potkává obyvatelé osady (říkají si duchové) a to je jako vše. Tohle je silně docela minimalistický snímek co se týče děje a vysvětlování. Jenže mě to fakt bavilo, je to nádherně natočený, Cage si tu roli fakt užívá, občas je tu i trocha klasického absurdního japonské humoru a trocha té akce. Jen je to opravdu "jiný" film a musíte na tu hru přistoupit. Mě to bavilo, už jen tím že to bylo něco co jsem dlouho neviděl a po shlédnutí se cítím vyčerpaně, ale příjemně, jak po udolání bosse ze série Shin Megami Tensei. ()

majo0007

Na môj vkus až príliš cez čiaru prestrelené svojrázne poeticko bizardné. Hoci niektoré kúsky od Sona sú v pohode pozerateľné - Suicide Club alebo Cold Fish, tuná mi pripadalo akoby chcel do filmu naschvál napchať čo najviac WTF scén, len aby sa nepovedalo, že už nedokáže natočiť prapodivné čudo. Nuž a poskakujúci Nick Cage s jedným vajcom v rozkroku... to tu ešte nebolo. Vsuvky Kabuki (jap tradičné divadlo) dokonali skazu - preboha, toto pozreť je týranie človeka. U Sona nikto nepredpokladá hollywood style, ale teraz to prepískol aj pre sushi publikum, ktoré je zvyknuté pre nápodobné  bársjaké ujetosti. Najlepšie sa k tomu hodí movie šprt: "Escape from New York goes to weirdo Japan" a prílepok tuná na cs(fck) horror, znamená, že som to vôbec dokukal dokonca - horror, mio amáre! ()

CinemaRanger

Od traileru jsem se těšil na další podívanou na styl Mandyho, ale bohužel jde o sakra velký zklamání. Šion Sono si totiž pro nás připravil nejvíc bizarní WTF podívanou roku, kde jedna divná scéna střídá druhou. Svět, který je základní složkou příběhu, není moc funkční a postavy nezajímavé. Režie i herci nevýrazní a scénář, jak říkám - jedno velký WTF, navíc poněkud nudné. Jedna hvězda za kameru a coloring. ()

SeanLSD

Nick a jeho odtrhnutý semenník... aj takto sa kľudne mohla volať kapitola z tohoto negustiózneho gulášu. Nuž, keby som začal s týmto filmom, pochovám Cagea aj ja - a pripravím sa tak o iné jeho úchvatné psychedelické čudá typu MANDY. O herectve sa tu nedá veľmi hovoriť. V porovnaní so všetkými ostatnými predstaviteľmi akurát menej vrieska a hysterčí. Režisér to tak zrejme chcel, keďže to trvá po celú stopáž. Nekonečne dlhú a prezívanú. Od osobitého japonského tvorcu Šión Sona s povesťou skutočného podivína som očakával viac než samoúčelnú znôšku bizarností spatlaných dohromady asi tak, ako tie rozmlátené figuríny. Že je to pritom totálna vykrádačka Carpenterových ÚTEKOV a MAD MAXA (hlavne Trojky) mi neprekáža zďaleka tak ako skutočnosť, že je to príšerná nuda. Radšej byť zajatcom prízračného sveta a neurčito dlho ťahať čas lanom za ručičku, než to musieť vidieť znova. ()

oveckaoa odpad!

Co jsem to viděl? Spoilery Tak, že Nicolas Cage s kamarádem vyloupí banku kamarádovi hrábne a vše tam vystřílí za což dostane trest smrti Nicolase naopak zatknou a hodí kamsi do kobky. Po x  letech za ním ( Za Cagem) dojde  guvernér dá mu obleček , který má 2 bomby na varlatech 2 na rukách a 2 na krku s tím, že chce po něm, aby do 3 dnů přivedl jeho ztracenou dceru, když ta dcera promluví do reproduktoru dostane 2 další dny navíc. Tak jde do toho a zjistí, že ji nějací vesničané chtějí obětovat tak, že ji nabalzamují jako sochu v pohodě mu ji dají s tím, že místo ní nabalzamují jinou ženskou má to, ale problém nemůže mluvit nevím proč a nevysvětlí se to. Tak ji zachrání a chce se všema odejít, ale nemůže jelikož venku číhá jeho kámoš z banky co  se dostal do havárie mezi vězeňským konvojem převážející vězně na trest smrti a vozem s jaderným materiálem tak mu řekne, ať jich pustí (ho a tu holku)  a on to udělá (proč nevím tudíž ta postava je tam úplně zbytečná proč nepustil i ostatní nevím ) a jde ji odevzdat. Mezitím se tam jakási další guvernérovi dcera co je magor zblázní a vystřílí jakési lidi imaginárním rotačním kulometem (všimněte si, že předtím tam nebyl ) a Cage si dá souboj s jakýmsi samurajem, který vyhraje.  Celý film je jedno velké wtf  hraje zde z neznámých důvodů zhruba 99 procent Asiatů Cageovi zde vybuchne jedno varle a jedna ruka překvapivě žije banda lidí se snaží natáhnout hodiny což má nějaký důvod, ale nevysvětlí se to a takových scén je film plný. Proti tomuhle jsou Asylumovecké sci-fi a fantasy na oskara jak za herecké výkony tak za scénář. 0 procent ()

blackkocour odpad!

Další cagovina, co se zapíše do zhnilého fondu mrdlé kinematografie. Cage se nám dostal i do větších sraček zapadlých céček, uměleckých sraček, a vsadím se, že i pár péček. Holt, odpad už z povinnosti, protože si nemyslím, že by si to Mikuláš zasloužil se producírovat v japonských slepičích úchylárnách, ale pokud mu stačí, že má scénář nanejvíc pět stran, a zaplatí se mu nejméně 100 tisíc ruských rublú na ruku, tak není nad čím rozum stát (pokud tam nějaký je), a s páchnoucím Kim-chči s mořským rejnokem a rýžovym Su-Shit, se jde točit. Což mi dává dost velkou šanci obsadit Cage do mýho filmu, kde by hrál lidského mopeda. Tak, budem držet packy, tomu Cageovi, ať si ty dluhy už v Hollywoodu splatí, a ať už si zahraje v druhé Skále, a 8mm. Máme tě rádi Nikolasi, celá dědina ti drží fusekle, ať se v tom světě neztratíš. ()

sedm.1

Tak Nicolas tomu zas jednou pořádně vytřel prdel. Naposledy jsem v souvislosti s ním každopádně poznamenal, že účast ve všech těch posledních brakových šílenostech, co točí, je jeho záměrem stát se kultovním hercem těch nejnenormálnějších postav a filmů, jenže pak přijde s něčím takovým, jako je právě Prisoners of the Ghostland a já mám najednou zas pocit, že to není jeho záměrem, ale že mu prostě a jednoduše jen skutečně regulérně hráblo a v důsledku své pomatenosti se zkrátka k takovýmto projektům nějak připlétá, aniž by v podstatě ale věděl, čeho se to vlastně účastní. No, ať je to ale jak chce, nic to nemění na tom, že konkrétně tato podívaná je každopádně především další jeho opravdu velký úlet, blázinec a pořádný bizár, tvořený šílenými postavami, šílenými herci, šílenými dialogy, šílenými scénami, šílenou zápletkou, což pak ve výsledku tvoří nepřekvapivě šílenou podívanou, což by mi ale ani tak příliš nevadilo, kdyby ovšem ta veškerá šílenost byla alespoň trochu stravitelná, zábavná a funkční. A jelikož to zdaleka ani jedno není, tak z toho skutečně zůstává jen ona již mnohokrát zmiňovaná šílenost, jenž nemá opravdu čím zaujmout, a to i ani toho nejtolerantnějšího a všemu otevřeného a přístupného diváka. Zmiňovat se tu jinak nějak podrobněji třeba o zápletce, atmosféře, stylu, či já nevím čem, nemá vážně cenu, vše je zcela mimo hranice snesitelnosti, a co se týče samotného Cage, tak s ním to bude ještě v jeho další kariéře fakt zajímavé, jelikož ten se už vymyká také všem tabulkám 8D!!! ()

Corpsegrinder

Je to něco jako kdyby Akira Kurosawa natočil Troma film kterej vykrádá oba Carpenterovo Útěky, jen místo Snaka Plisskena je tady Nic Cage kterýmu exploduje varle. Prvních pár minut jsem měl trochu problém naladit se na tón týhle šílenosti ale když jsem vzdal snahu pobrat co se vůbec děje tak jsem si to celkem užíval. Myslim že kdyby tohle vyšlo tak před 35 lety tak je to kultovní. ()

Matli

WTF? Na tomto filmu není nic v pořádku, co se to tam sakra dělo? Na Nicka a jeho laciný skvosty už jsem si zvykl, ale ten film je úplně špatně, zlatý Žralokonádo a podobné. Hvězdičku musím dat Sofii Boutelle za její bitku s katanou a za ní prostě 🤤. 14% ()

MickeyStuma

'Vězni země duchů' Tak zní český překlad názvu snímku, kteří se, svým způsobem, jeví něco jako fantasy pohádkový eastern, nepostrádající typicky japonský duchovní akcent. Japonský režisér Šion Sono je v rámci filmové tvorby považován za provokatéra ve své odpornosti, ale je svůj se svým vlastním osobitým stylem. Kde jinde lze vidět zločince najatého na sebevražedný úkol v rámci záchrany unesené dívky, aby po dramaticky přiděleném úkolu místo ve sporťáku odjel na kole? Snímek svým vyzněním patří mezi brakové filmy, který by krásně vynikl v projektu Grindhouse Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Naprostý chaos všeho možného i nemožného, ve spleti dějových zvratů postrádající jakýkoliv smysl. K tomu erotické a filozofické odkazy, okořeněné nějakým tím surrealismem. Výprava je bohatá, vizuálně krásně barevná, ale zato kamera je, snad na takový film úmyslně, špatná a když se k tomu přidá podivný a místy až nesmyslný střih, zůstane nám z toho skutečně jen brakový kýč s velkým K. Námětově  se v podstatě jedná o postapokalyptický příběh v prostředí po jaderné válce se zajímavým odkazem, pomocí hodin, na Hirošimu. Západní western je naroubován do japonských stereotypů ve spleti záměrně trefných detailů s žíravými mezi řádkovými významy, spjatých s japonskou filosofií a tradicemi. Kdo se v onom chaosu neztratí a dokáže vyčíst informace mezi řádky každičké scény a plně pojme tzv ´cageplotation´, vyhrál a zaslouží si medaili pozorného diváka. ()

Hashirama

Purizonerusu of ze gósturendu! je naprosto fascinující film, především tím, jak v něm absolutně nic nefunguje. Zápletka je jen křečovitý slepenec těch nejohranějších leitmotivů, jež samy nijak negradují a jen samovolně skáčou z bodu A do bodu Z. Postavy jsou prázdné schránky, které ani nenaplňují nějaké archetypální škatulky, ale prostě tam jsou, protože zaplatit Nicolase Cage je asi levnější než cvičeného vlčáka. Ba co víc, režisérovi se povedlo udusit Mikulášovu přirozenou freaky auru, takže si ani neužijeme jeho přirozeného šílenství. Za to je však film bohatě opentlený lacinou anime estetikou, která tu není nijak řádně ukotvená a v rámci představeného světa nemá žádný smysl, nýbrž je to jen další z desítek výkřiků do prázdna. Frází "výkřik do prázdna" by se ale dalo popsat celé tohle neštěstí, které se sype jak domeček z karet. 3/10 ()