Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

filmfanouch

Lovec: Zimní válka byl v roce 2016 přesně tím příkladem pokračování, které svět nepotřeboval. Pokračování Sněhurky a lovce tehdy dostal na starost Cedric Nicolas-Troyan. Pro tehdy zkušeného tvůrce vizuálních efektů šlo o režijní prvotinu a šťastná volba to ve finále dvakrát nebyla, i když by bylo nefér vše dávat za vinu právě Troyanovi. Po pár letech to nicméně Troyan zkouší za kamerou znova, tentokrát v rámci nového akčňáku Kate, který vznikl exkluzivně pro Netflix. A ani tentokrát není zrovna dvakrát velký důvod k radosti.   Kate by možná chtěla být trochu jako Smrtonosná past. Trochu možná John Wick. Trochu možná Kill Bill. Úplně to ovšem na tomto poli snahy nevyhrává. I když to ovšem neznamená, že by Kate neměla své světlé body. V rámci akčního žánru se v Kate objevují dost slušné choreograficky zvládnuté akční scény, vizuál je i díky zasazení do Japonska (a tím pádem povinných neonů) velmi slušný a Mary Elizabeth Winstead je v akční poloze velmi fajn. Jenomže jde vlastně o jediné věci, které jde nějakým způsobem skutečně vypíchnout.   Po letošním Nikdo a Bobu Odenkirkovi je Mary Elizabeth Winstead další překvapivě solidní volba do hlavní akční role. Winstead dokáže akční scény prodat, tvůrci přitom dokázali potenciál povolání hlavní hrdinky vytěžit celkem dost. Je jen škoda, že scénář místo plného soustředění na fakt, že hlavní hrdince zbývají poslední hodiny musel ještě zapojit postavu Ani, přičemž celý vztah je ve finále vlastně tak trochu bez duše a nějaké vyrovnávání se stíny minulosti v součtu vlastně nefunguje. A Woody Harrelson je trestuhodně nevyužit.   V jistých momentech je dost poznat, že tvůrci čerpali odjinud, přičemž pochopitelně platí, že to již kdysi někdo dělal o poznání lépe. Troyan alespoň očividně má dost slušných kreativních nápadů, soundtrack Nathana Barra má fungující atmosféru a prostředí Japonska je celkem solidně vytěženo. Tohle všechno, akční stránka a Winstead ovšem nespasí fakt, že je to celé pořád tak trochu hloupé. A vlastně i celkem hloupé v rámci akčního žánru. Kate funguje jako výplachový akčňák, očividně by ovšem dost možná chtěla být něco víc. A na tomhle ledu se jí dvakrát nevede. Ve stopách Brutální Nikity se tu rozhodně nekráčí.   V součtu další neurážející spotřební netflixovka, která jako výplach vlastně nikomu neuškodí. Průměrný uživatel Netflixu dostane film na jedno odpoledne, který se mu rychle vypaří z hlavy a zapadne v knihovně Netflixu. Kate nepřichází s ničím novým, jako slušné akční řemeslo ovšem obstojí bez problémů...... ()

HAL

Hned po Nobody a Bondovi nejlepší akční film letošního roku. Vizuálně silně inspirované Cyberpunkem 2077, s parádně sympatickou hlavní hrdinkou, a hlavně skvěle natočenou nekompromisní akcí. Tohle se Netflixu vážně povedlo. 8/10 ()

misterz

Ide o taký pokus na Kill Bill, no nemalo to režisérske kvality formátu Tarantina. Musím ale uznať, že sa na to nepozeralo zle, aj keď ten dej bol niekedy viac ako uplácaný. Vyrušovalo aj to nezmyslené terminátorovanie hlavnej postavy. Rozuzlenie sa tiež dalo čakať. A osobne by som privítal viac práce s mečom a menej guliek vo filme. Inak spokojnosť. Lepší priemer. 65/100 ()

mzss1

[45%] Další taková rádoby variace na podobných přeakčnělých filmů viz John Wick, Atomic Girl nebo nedávný Výbušnej koktejl. Zde máme hlavní akční a zakrvácenou hrdinku bojující jako o život v podání Mary Elizabeth Winstead, kterou mám rád třeba ve třetím Nezvratným osudu, Smrtonosné pasti 4 nebo z Ulice Cloverfield 10. Akční vraždící stroj zde zvládla vizuálně dobře, a co se týče té AKCE, tak zpočátku se mi nezdála, ale poté jsem ji docela fandil. Jenže ta AKCE je asi tak jediný klad tohoto v podstatě „kopíráku Johna Wicka“. V druhé půli filmu jsem se těch akčních kousků už přejedl, prostě jich bylo zde ve filmu moc. Sakra, takto to vypadá, že nevím, co chci. Akční žánr miluji. Tohle je už takový modernější, méně rozpočtový a ne old school žánr akce, ale co už. Navíc mě zde vůbec nebavil příběh, nudné pojetí všelijakých záporáků, spiknutí apod. Ani Woody Harrelson mě zde moc nebral.  Takže díky solidní akci se to dalo dodívat do konce. Jen jí bylo zbytečně moc. Jinak z úvodu mi to přišlo takové chaotické a ta jediná naháněčka autem, kdy se Kate vybourala, to jsem myslel, že omdlím hrůzou, jak to bylo na oko dost digitální a snad i zrychlené, jak z nějaké PC hry. Naštěstí pak se to věnovalo soubojům a přestřelkám. Takže slabší průměr, nebo podprůměr. A asi bych to ani nedoporučoval nikomu. Kdyby se to nebralo tak vážně a mělo to odlehčenější scénky jako třeba ve Výbušném koktejlu, mohlo to být o ždibec lepší, ale co už ... ()

liskam

Hodně míst velice špatně vyrobených, hodně míst špatně natočených. Ale celkově na to šlo koukat a dokoukat to. Za mě 40% a lepší dvě hvězdy. ()

kingik

Mary Elizabeth Winstead v Japonsku nedává na odiv svoje vnady, aby se asijským kolegům nerozšířily zorničky do evropských parametrů, nýbrž svůj plochý hrudníček dostává do akčních a značně brutálních poloh. Je to holka na zabíjení, která skončila po jedné nezdařené akci s jedem v těle. A nyní ji zbývá jen nějakých 24 hodin, než účinky polonia dosáhnou svého vrcholu. A musí se v nočních ulicích i budovách utkat s japonskou mafií, nepřímo ochránit neteř vlivného mafiána a nepostavit si proti sobě svého zaměstnavatele. Slovutný David Leitch je jedním z producentů filmu. A je to znát. Po zběžném přečtení scénáře jistě naznal, že není z nejoriginálnějších a je samé klišé. S otravou v těle už bojoval třeba Dennis Quaid a (ženských) nájemných zabijáků jsou filmy plné, takže prim dostala akce, skvěle natočená akce, která je brutálně pojatá. A hlavní hrdinka je postupem času (po)řádně fyzicky zdecimovaná. Režijně má film na svědomí Cedric Nicolas-Troyan, o němž od jeho debutu Lovec: Zimní válka nebylo více slyšet. Je fakt, že takového režiséra si musel všimnout Netflix, který využil jeho vytříbeného vizuálního cítění a akční zdatnosti, takže film by se v kinech vůbec neztratil. Akcí film překypuje, k mání jsou přestřelky s krvavými průstřely a kontaktní bitky, které nejsou po choreografické stránce nikterak rozmáchlé. Sympatická ženská hrdinka dává vale umolousaným mužským hrdinům a přináší pořádnou akční nálož, kde estrogen nahrazuje větší porce testosteronu. 10/10 ()

dr.horrible

Kombinácia brutálneho násilia, Mary a Tokia, zachránila ďalší netflixovský milkshake scenár, s tým, že je to strašne ohrané, ale tentokrát sme mali Mary. ()

Jordan

Ženská verzia C.R.A.N.K. odohrávajúca sa v Japonsku. Prekvapivo až plagiátorsky sa držiaca C.R.A.N.K., akurát bez humoru, špiny, šťavy a energie, ktorú má C.R.A.N.K.. Dve vycibrené choreografické bojové scény a charizmatická M.E.W. túto obohratú schému, ktorá je priehľadná a čitateľná ako vyleštená kryštálová guľa nezdvihnú z prachu priemernosti. ()

Anderton

Kate pobehuje a vraží po nočnom Tokyu ako zbesilá, pretože viac času nemá a koncept, že sa všetko ráno skončí, dovoľuje tvorcom nakrúcať cool scény v nočnom neónovom veľkomeste. Vyzerá to dobre, je to patrične prehnané a na záver to podtrhuje myšlienku, respektíve filozofickú otázku o tom, čo je rodina. A odpoveď je prekvapivo pesimistická a krutá. Potom ani nevadí, že tvár a meno toho, kto za všetkým stojí, je veľmi jednoducho odhadnuteľná. Ale inak by to nemalo zmysel. Je to jednohubka typu Lucy, ale s civilnejším finále. 70% ()

AppleCore

Zábavně brutální jízda, ve který Jason Sta… Mary Elizabeth Winstead krájí yakuzu na sračky. Neonama prosvícený Tokyo, johnwickosvská akce, Mary a slušnej soundtrack zachraňujou jinak docela stupidní scénář. Tady se jede čistě na zábavu a efekt, kdo hledá silnější příběh i logiku, koukněte jinam (třeba na realisticky pojatou a brutálně podhodnocenou Rytmickou sekci - aktuálně taky na Netflixu). ()

silentname

Na prvý pohľad to môže vyzerať, že "Kate" mi prišiel ako dobrý film, no zdanie môže trošku klamať. Je to zlé? Nie. Má to niekoľko dobrých momentiek? Určite. No myslím si, že film ako taký skôr spadá do kategórie pozerateľných okey akčných filmov. S možno trošku väčšou dávkou určitých kvalít. Najlepším elementom filmu je podľa mňa bez debaty Mary Elizabeth Winstead. Ona túto rolu skutočne dala ohromne a je asi najlepším elementom celého filmu. No zvyšok by som hodnotil od okey po nie veľmi dobré. Akcia je okey. Väčšina ostatných postáv je okey. Príbeh je celkom okey, no nie veľmi originálny. No fakt, že počas drvivej väčšiny filmu naša hlavná hrdinka Kate trávi čas s mladou Miku Patriciou Martineau je dosť zásadný problém. Dievča je miestami celkom otravné a najmä veľmi nepríjemne ovplyvňuje celkový naratív. Najmä to spustí aj trošku nesprávny koniec. Musím povedať, že najlepšou momentkou je scénka, kde sa Kate dostane konečne k osobe, ktorú prenasleduje a chce dostať. A tie dialógy sú skvelé. A myslím si, že keby v tom bode alebo nejako kúsok po tom by film skončil, mohli sme tu mať niečo skutočne skvelé. No záver je v podstate len klasický výsledok, ktorý všetci poznáme. Za jedno pozretie okey a vyzerá to celkom kompetentne, no film je skôr lepší nadpriemer než skutočne dobrý film. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Tenhle film je poslední z party "Holky a jejich dny" a musím tedy říct, že tenhle film sem si schválně nechával, jako poslední, protože sem si od něho sliboval, že to bude velký a krvavý. A krvavý to tedy je, ale to je asi tak vše a hádáte správně že tomu chybí, příběh, nějaký spojení s postavami a akce. Jako akce tady je a bitka v restauraci je špica a neotřelá bitka s hošanem, taky má svoje kouzlo, ale zbytek akce je střílení a né zrovna moc dobrý, originální a nebo napínavý, prostě takové tuctové. A byť nějaký ten zvrat ve filmu je, tak to nemělo takový ten efekt, jaký to mělo mít. K postavám, sem nějak nepřilnul a bylo mi tedy jedno, kdo dřív umře a to je škoda, protože herci to sou dobrý, ale asi to bude tím, že scénář psal někdo kdo má za sebou jenom jeden zázrak. Největší radost, mi asi tak udělalo vidět BAND-MAID ve filmu, jejich hudba je jako balzám na duši. ()

PetrPan

Krvavá jízda s nádechem fantastična. Zábavný adrenalinový flick, jehož příběh je tedy na dva řádky, a to možná ještě přeháním, ale kde to křupe, stříká, čvachtá a odpadává jedna báseň.  Chápu, že skalním se brzy podobná a stále stejná písnička docela omrzí, ale mezi ně se nepočítám a tahle ženská "stathamovka" (Zastav a nepřežiješ není v podobných filmech, nechápu)  jednoduše potěšila. ()

Larrysbride

Tenhle film by možná byl cool před deseti lety... Před Lucy, před Atomic Blonde, před Rudou volavkou, před Annou,... Takhle je jenom jeden z mnoha. Další v řadě, který bohužel vůbec ničím nevybočuje. ()

SeBig odpad!

Tak jak mi někteří herci přirůstají k srdci, tak Mary Eli mi od srdce zřejmě odrostla. Za dob filmů Scott Pilgrim nebo Auto Zabiják jsem ji žral, ale tady mi příšerně lezla na nervy. Příběh? Vomletá fraška, béčkařina, co se tváří jako akční drsnost, přitom je to drsný jak vohraná kazeta v popelnici. Nevím, mě tohle lezlo na nervy už od loga. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za akci, ale už nechci. ()

Arsenal83

Film vyzeral, ako by bol natočený v roku 1945. USA práve zhodili atómové zbrane a ovládli Japonsko. A tak nám tu jedna #metoo ženská rozbíja všetkých chlapov a rozkazuje jednej malej šikmookej a Harrelson normálne že velí samotnej Jakuzi. A Japončíci len so sklopenými ušami čakajú na svoj osud. Veru tak. Ako z roku 1945. ()

korbitch22

Je sice hezké, že Keanu Reeves nastartoval svoji kariéru skvělým Johnem Wickem a ještě lepším druhým dílem, ale už trojka mě v kině nudila. Tak jak mě má potom bavit asi desátá kopie. Navíc tady máme kombinaci hned dvou filmů. Zastav a nepřežiješ plus John Wick. Někdy vážně přemýšlím nad tím, proč taky nepíšu scénáře. Od první minuty se na vás sype jedno klišé za druhým. Kdo, proč, jak, koho. Kdo je vlastně ten hodný, kdo ten zlý a bla, bla, bla. Těch klišé a předvídatelných zvratů plus průhledná zápletka od první minuty mě nudili dokonale. Na druhou stránku prostředí je na jedničku. Režisér evidentně miluje Cyberpunk, jelikož hudba, vizuální styl a prostředí je Cyberpunk od A do Z, jen ze současnosti a postava Harrelsona se jmenuje V. Akce je stereotypní jako v každém kontaktním akčním filmu právě od dob Johna Wicka. Ale některé pasáže jsou hodně fajn. Hlavně samurajský mini souboj, nebo přestřelka na tržišti. Má to své momenty, má to úžasný vizuál a prostředí na kterém to celé stojí a občas se najde kulantní vražda, smrt, zabití. Ale jako mě nebavil celkově Mr. Nobody, nebavila mě ani moc Kate. Na jeden večer dobrý, ale poslední dobou přehazuju vyhýbku a začínám sledovat seriály, které jdou Netflixu podstatně lépe, než filmy. Kopie, průměrně zábavná kopie.60%. ()

Chrustyn

S ženskými akčními hrdinkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel a současná VOD produkce jde tomu všemu hodně naproti. Kate přesně zapadá do škatulky akčních filmů s drsnou hlavní hrdinkou a bohužel i do klasické šablony VOD akčních filmů, přestože na tom není tak špatně jako Old Guard, nebo nedávná Jolt. Příběh jednoduchý, trochu připomínající zběsilý Crank, kdy je hlavní hrdinka otrávena a má pouze jediný den života. Neváhá, bere zbraně a podobně jako v akčních videohrách, likviduje easy NPC, aby se dostala k hard bossovi. Cca prvních 40 minut film docela funguje. Japonské noční neony se jen tak neokoukají a bez větších obtíží vytvářejí poutavou atmosféru prakticky pro jakýkoliv žánr. Mary je také moc fajn a přeju jí do budoucna více hlavních rolí, klidně i v akčním žánru. Překvapivě i akční stránka docela funguje, přestože jsou v choreografii bitek hodně velké rezervy a ženského Wicka opravdu nečekejte, i když by si to tvůrci přáli. Problém je v tom, že po dvou slušných akčních scénách se film doslova zastaví a úplně zbytečně se snaží rozkrývat charaktery jak hlavní hrdinky, tak i její otravné společnice. Nikoho to nezajímá a film to absolutně zbytečně brzdí. Bohužel tato brzda trvá po zbytek filmu a pokud si divák myslí, že vše zachrání závěrečná akce, nestane se tak. Celý závěr je vymyšlen naprosto stupidně, přestože měl asi být vrcholem a hlavně hrozně cool. Představte si, že by Komando končilo tím, že s Arnoldem se na ostrov vydá dalších 20 vojáků, aby mu pomohli zachránit dceru. Tak tenhle pocit jsem měl u závěru Kate, který definitivně pohřbil předchozí dění a já tak musím jít na podprůměrných 40%, přestože to vypadalo na slušnou šedesátku. ()