Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Vilda_Vii

Dlouho očekáváná pecka s Dwaynem Johnosem (The Rock), které se režizérsky ujal Jaume Collet-Serra. Tento režizér v minulosti vytvořil pár trháků s Liamem Neesnem, ale v posledních letech tak trochu přešlapuje. Jeho poslední tematicky podobný hit se „Skálou“ v hlavní roli byl film Jungle Cruise, který se ovšem lépe držel zápletky, tématu a u diváků si zaslouženě vybojoval vyšší hodnocení.  Toto pojetí komiksového hrdiny je zpracované dost nešťastně. Mraky nových hrdinů se objevují zcela „snadno“, „nezaslouženě“ až by se mohlo zdát, že devalvují hrdinský svět. Navíc někteří vedlejší hrdinové, jako například okřídlený černoch se orlím zobákem, prostě vypadají divně. Chápu, že ve fantasy (do Sci-Fi bych tento film asi neřadil) je možné všechno, ale osobně preferuji, pokud příběh nového hrdinu pěkně z něčeho vytesá. Docela se to povedlo Marvelu se závěrečným dílem Avengers: Infinity War, všichni hrdinové si svoje místo pěkně odmakali v předchozích letech, proto mohl mít závěrečný díl takový úspěch. Black Adam si prostě s bandou dalších hrdinů nemohl vybouchat více.  Každopádně „The Rock“ byl skvělej, sice trochu suchý a vydřený hlášky, ale charakter postavy je zosobnění tvrďáka. Určitě se těším,až se Black Adam potká se Supermanem! Na další díl se opravdu můžeme těšit. ()

Bantarian

The Rock hraje, tak jako všechny své role, totálně prkený, jen s jedním naštvaným výrazem. Naprosto vše je zde okopírované z jiných komiksovek. Pokud jste viděli X-men Apokalipsa, tak znáte kompletní děj a prakticky i postavy v tomto filmu. Chápu, že to může mít základy v DC komiksech nezávisle na Marvelu, ale působí to dost špatně. Prakticky celý film je jeden neskutečný digibordel. Marvel už dokázal, že se to dá natočit i koukatelně, ale zde je to zkrátka přeplácaný. Jediné pozitivum je herecký výkon Pierce Brosnana. Ten si kradl každou scénu pro sebe a dokázal, že ještě do starého železa nepatří. ()

Narg79

DC opravdu není Marvel. Celý film je vysloveně moc akční a plný superhrdinů, co jsou nezničitelní a moc toho nenamluví. Všechno ničí a navíc kopírují různé postavy. Asi každý ve filmu mohl vidět Dr. Strange a Ant Mena pod jinými jmény. Black Adam je zase kříženec Thora s vlastnostmi DC Supermana. 45%, víc tomu nedám, spíš míň.🤔 ()

Ladas70

Tento film je vcelku povedený kousek. Jelikož jsem nečekal moc velký scénáristický výtvor - dle různých recenzí ještě před uvedením, tak jsem se do filmu v pohodě zadíval a děj krásně plynul. A velké plus v podání kouzelníka P. Brosnana. Závěrem mohu jen říct, že to stojí skutečně za shlédnutí, protože to má děj, který stále něco nabízí. ()

Geon

Antihrdina Black Adam, jenž je přese všechno hrdina až do morku kostí, i když se nás režisér snaží přesvědčit o opaku jak jen to jde.  DC nám představuje svého nového hrdinu, který je silnější verzí Shazama a v oblasti schopností podobný Supermanovi. Jako by DC zase nemělo nějakého jiného hrdinu bez božského původu, létání nebo superspeed. CGI je tu hodně, akce také, ale ani jedno se nedá vyloženě pochválit. Scénář má mezery. Ať už je to nedostatečně vysvětlená motivace Adrianny, která ví o crown of Sabbac záhadně moc. Dwayne Johnson se nás snaží přesvědčit, že je dostatečně antihrdinský, rozzuřený a na všechny naštvaný, přestože je na té dobré straně od samého začátku a i tak končí. Členové Justice Society jsou nám představeni bez širšího rozvedení (možná, že budou nějaké prequely, sequely, kde se dozvíme víc), což je škoda. ()

kkoc

Tenhle film je důkaz, že BB není vyhrazeno pro blondýny. Ta koza leze někam, kam nemá, hledá něco, co nemá být nalezeno a když ji padouši (naprosto nečekaně) chytnou a z nejlepšího kámoše se vyklube (twe šok) spojenec padouchů, tak řekne něco, co nemá být řečeno. Pak na pokyn "zůstaň tady" utíká, ohrozí celou svoji rodinu, synáčka milovaného skoro nechá zabít a vůbec se chová jako kráva. Jinak je v tom filmu fakt všechno: debilní puberťák, který ne a ne se nechat zabít, tlustý brácha aka humorná, ale hrdinská postava, parta superhrdinů, která kde se vzala, tu se vzala, ale evidentně by si rádi zahráli v dalším filmu (kromě Brosnana, který musel mít fakt velkou finanční nouzi - ale zabili ho, takže dobrý), několik konců (panebože, ještě?), obrácení Ferdyše Pištory, vláda lidu a tak. B/WLM: v celém filmu je jediný běloch Brosnan a toho zabijí. Jsem dotčená a budu je asi žalovat, mám taky svý práva! Pardon, ještě je běloch ten debilní superhrdina, co všechno pokadí, ale toho asi zabijou příště. Podívám se na to podruhé pouze pod hrozbou CZ 75 u hlavy.  Test: kolik jste našli vykradených filmů? Já na první (a poslední) shlédnutí 12. ()

vw.cobra

Za mě docela zklamání - chybí tomu duše, je to jen o efektech. Postrádám příběh o ostatních hrdinech z Ligy, aby to dalo nějaký rozumný celek. Není to špatné, ale mohlo to být podstatně lepší. 45%. ()

Stenli3

Uff, strašně rád bych tento film vychválil ale nemohu , film se líbil to ano jen jsem čekal o něco víc, pár dobrých hereckých postav, celkem slušné efekty . Není to zaplný počet ale za dobré 3. To co naznačuje konec tak očekávám lepší pokračování 👍 ()

Inigo

Tunajšie odpadové hodnotenia celkom nechápem. Čo čakajú ľudia, ktorí si pustia komixový film, Hamleta? Tento film je o zábave a akcii a to splnil. Je tam dokonca aj zopár plot twistov, ktoré ma prekvapili. Za mňa spokojnosť. Povodne som chcel dať tri *, ale nazlosť miestnym hnidopichom dávam 4. ()

ThoumY odpad!

Už po trailerech jsme se mohli jenom kolektivně dohadovat, kolikrát umocněná kopa hoven z toho nakonec ještě vzejde. Ty pyčo, ale ve výsledku je ta kopa sraček tak objemná, že na její konec nelze dohlédnout žádným intergalaktickým teleskopem, a přesto je nutričně tak prázdná, jak jen může kopa výměšků být, navíc se v ní sáhodlouze šťourat lupou a snažit se najít cokoliv, na co film láká – tudíž zábavu a akci – je bezúčelná ztráta času. U komiksových škrtanců, sesmolených ve zmatečně se pohybující obrázky na plátně, si každý v hloubi duši uvědomuje, že jakákoliv jejich předstíraná výchovnost, pozérská serióznost a mravní kydání na všechny strany jsou nesnesitelně trapné a otravné aspekty, a kdyby se hromadně v poslintaných magnetech na odpadky vynechávaly, tak by se sice společnost v létajících autech nejspíš nevozila a lék na rakovinu zůstal záhadnou, nicméně je odstranění všeho toho nechutného, kýčovitého patosu vcelku příjemný restart. I tak, pořád odpadek! Humor se skládá z bandy stupidních, přitroublých neherců, v hlavní roli s někým, kdo se vyloženě na chvíli omylem vzdálil od steroidové kůry a s tou hlavou někomu nedopatřením přišel vtipný, a akce je dvouhodinové, tak jako celý tenhle žánr – furtdokolové, ad absurdum dotažené poletování sem a tam pro nic za nic. Veskrze teda naprosto přiblblé, anemické a nesympatické, ale aspoň ne tak nechutně hodnotové. Slušných 0/10 ()

Flashback odpad!

Woke břečka se špatnými efekty. Klasický superman je přežitá ubohost. Tento černý superman je stejný. Ať už proboha skončí tento hollywoodský průjem v podobě zvracení čim dál horších komixáren. ()

Stanislav.Ba odpad!

Nech sa na mna nikto nehneva ale ked nam zoberu Cavila a daju nam toto tak pardon.Postava Adama je zaujimava ako black shit.The rock je herec ako ja som kozmonaut.Nuda a snaha nahradit supermana?O čo tu vlaste ide?DC slape hoooodne vedla ked predpoklada ze tadialto vedie cesta. ()

petopetovic

Jojo trailer nalákal dovolím si odhadnout více jak polovinu diváků, kteří se těšili na opravdu kulervoucí podívanou, co jsme dostali? Přeplácanou nahláškovanou podprůměřinu. Rock jako takový funguje dobře i Justice partička není k zahození, ale kdyby se zbavily famílie, která se zbytečně okolo motá jako hele mi nejsme hrdinové ale dokážeme vše, tak by se taky nic nestalo, snad nové vedení vdechne DC nový život, ale touto cestou opravdu ne děkuji. ()

BigJohn02

Není to tak špatný, ale fakt je, že tyhle hraný animáky začínají nudit, protože jsou furt stejný. Dwayna už jsem viděl v lepších rolích. ()

T.E.Elf odpad!

No to je ale slaboduchá slátanina a ještě ke všemu velkohubé progres(s)o. Vydržel jsem jen pár minut do půlky souboje Všemocného s helikopotvorou. Pak jsem se ani nezasmál, jen si odplivl a vypnul. Škoda té zbytečné ulíkové stopy. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)