Rod Draka - Série 1

(séria)
USA, 2022, 10 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

CheeseFigure

Po siedmej/ôsmej sérií Game of Thrones som k tomuto pristupoval s nezáujmom. Potom ma ale chvála na internete nalomila a ja som tomuto prequelu dal šancu. A neurobil som zle. Zo začiatku mi to až tak skvelé neprišlo. Dialógy neboli tak inteligentné a postavy tak komplexné, ako v prípade GoT. Ako ale seriál postupoval, tak sa postavy prehlbovali a začalo sa ukazovať, že je v nich viac. Za to som rád. Komplexné postavy boli predsa to, čo som na GoT zbožňoval. Za mňa najlepšou postavou Daemon v skvelom podaní Matt Smitha. Čo sa týka negatívov, tak sa priznám, že nie vždy sa seriálu darilo udržať moju pozornosť, mal aj hluchšie miesta. Taktiež nemám rád časové skoky v deji, i keď sa v nich dalo orientovať. Čo sa týka úvodnej hudby, tak je trošku škoda, že Rod draka nemá vlastný motív, ale na druhej strane je to možno aj dobré. Predsa len, tá GoT zvučka je dokonalá. House of Dragon možno nie je tak vynikajúce ako Game of Throne, ale je dobré. Rozhodne napravilo moju vieru v túto značku. ()

Holly_Molly

Hodně, hodně, hóóódně slow-burn VéKáVéčka. Pamětihodných scén je málo, dobrejch postav zrovna tak (jmenovitě Rhaenyra, Daemon, Aemond, Viserys....a to je vlastně všechno), neustálý skoky v čase jsou sice dobrej nápad, ale působí to místy spíš chaoticky ve smyslu "kdo je sakra kdo" a na to jak je to uměle natahovaný spoustou nezajímavejch a nepodstatnejch píčovin, je jen pramálo prokreslený tak, aby se k pletichám a postavám samotným dala utvořit jakákoliv emoční vazba...končí to ale dobrym cliffhangerem a dá se očekávat, že druhá série bude už docela jinačí kafe. :-) Zatim se ale kouzlo Her o trůny nekoná.. ()

matous20063

Na seriál jsem se začal koukat po dokoukání GOT asi i proto že když jsem při sledování zaslechl že se v ději bavý o starých známých rodech či hradech, začlo mě to nostalgicky a emotivně hitovat, protože GOT mi v srdíčku zanechalo kapitolu. Ale ted k věci. Ze začátku mě to vůbec nabavilo. Začátek byl ten klasický GOT, politikaření, intriky a podobně. I když to lidi mají rádi tak mě to vůbec nebaví a bohužel v tady toho bylo jakože fakt hodně. Ovšem od 8 epizody se to všechno dalo do pohybu. Začlo to mít grády a žačlo to vřít. A zakončení? 10/10 takhle emotivně a otevřeně zakončit sérii jsem nikdy v GOT neviděl. Musíte se jen prokousat začátkem. 70% ()

Woitisek

Návrat do ''Westerosu'' je za mě úspěchem. Jak je zvykem, je to spíše desetidílné politikaření s minimem akce, s bodáním do zad a zkrátka snahou jednotlivých postav o dosažení svých cílů. Přesně takto fungovalo drama Game of Thrones a stejně jak v původním seriálu je tahle část provedena na jedničku. Sledovat rozvíjení motivací figurek na šachovnici ve mně vyvolalo ten starý dobrý pocit jako bych znovu sledoval jeden ze svých nejoblíbenějších seriálů, takže po téhle stránce 10/10. Co se příběhu první série týče, asi jsem s ním jako takovým neměl problém vyjímaje výrazné časové skoky mezi epizodami, na které se u několika postav dá zvyknout velice rychle i přes jejich přeobsazení a za to klobouk dolů za casting, ale někde to zas působí lehce krkolomně. Po vizuální stránce je to opět po vzoru Game of Thrones bledé a bez výrazných barev, což už k tomu tak nějak sedí a nebyl by to nutně problém, kdybychom nedostávali příslib o pestrém designu draků, jichž tu mělo být požehnaně. A také jich tu skutečně je dost, ale jejich vzhledem od sebe dohromady rozeznáte tak tři. Za opravdu ohromný problém považuji ten fakt, že je to prostě tmavé, ale když říkám tmavé, tak vážně v některých scénách uvidíte něco jen ve večerních hodinách se zataženými žaluziemi. Hudba je tu znovu a opět po vzoru svého předchůdce SKVOST a některé kousky jsou silnější než v seriálu původním, takže Ramin Djawadi se překonal. Kolem a kolem i přes pár nedostatků velmi fajn start prequel seriálu, ale snad bude série druhá lepší tam, kde tahle nebyla. ()

SirAduard

Jsem připravený, že se mnou nebude mnoho lidí souhlasit, ale tato 1. série ve mně znovu oživila lásku k politickým dramatům, kde se navzájem rody snaží vyhladit nebo najít mezi sebou kompromisy, které by zajistily stabilitu a řád mezi sebou s důvěrou, že znovu proti sobě nepovstanou. Stejně jako 1. série Hry o trůny mě i Rod Draka zaháčkoval do gradujícího děje, představil silné hráče na šachovnici a zabořil je do nelehkých situacích, ze kterých nejde snadno uniknout. Moje výhoda, proč některé problémy, jež trápily diváky tohoto seriálu na rozdíl ode mě, je fakt, že jsem zhlédl celou sérii během pár dnů. Proto chyby, jako například časté časové skoky napříč díly nebo změny obsazení, mě absolutně nevadili, ba naopak jsem si užíval vývoje postav napříč věky a změny herců mi dávali smysl, díky stylu vyprávění příběhu (na tož musím pochválit casting, protože muselo být obtížné nalézt správné herce, kteří by odehráli stejné role, akorát ve starší variantě; tady se to však povedlo). Tím však největším hereckým tahounem série byl pro mě osobně skomírající, leč moudrý král Viserys v podání fantastického herce Paddyho Considineho, který předvedl charakter protektora říše naprosto královsky a v 8. epizodě podává svůj doslova nejepičtější a nejdojemnější výkon, jak snad nikdo jiný před tím. Opravdu smekám, jak to zahrál! Ostatní hrají též výborně, snad nikdo mi neutkvěl v paměti, že by zahrál svou roli špatně (obzvlášť ne Matt Smith, či Emma D'Arcy). Samozřejmě musím pochválit i jak byli postavy napsané, žádné mi nepřipadali černobílé a ke všem jsem si našel cestu. Trochu ale musím zkritizovat postavu Cristona Colea, která se po svém stupidním činu v polovině série začala chovat úplně jinak, než před tím z úplně hloupých důvodů a kdyby ho tvůrci raději nechali umřít, tak by mi jeho charakter připadal pochopitelnější. Též se mi nelíbili digitální efekty u draků při letu, ale zblízka když se tolik nehýbou vypadají celkem v pohodě a když už se bavím o vizuálu, tak jsem asi jeden z mála, co se mu temný filtr a nasvícení líbily. Přišlo mi, že to k pojetí seriálu sedí a spíše jsem si vizuál pochvaloval, než kritizoval. Jsem asi divný, když tu spíše chválím, než poukazuji chyby, ale když mě ten příběh tak strašně bavil a postavy mi tolik přirostly k srdci, tak si prostě nemohu pomoct a musím říct, že se mi zatím Rod Draka velice líbí, těším se na další díly a pro skleslé fanoušky po konci Hry o trůny doporučuji si spravit chuť tímto. Myslím, že nebudete litovat. ()

motyka52

Vypadá to jako součást Hry o trůny, nikoliv jako nějaký narychlo spíchnutý přívěšek, který má jen vydojit prachy. To je vlastně to nejdůležitější. Jsme zpátky v tom velkolepém světě králů, královen, všelijakých rádců, krve, sexu, draků a poněkud dramatičtějších rodinných pout. Mytologie tam je. Výprava tam je. Casting se povedl. Takže co tomu vytknout? Zaprvé nemám rád jakýkoliv recasting uprostřed filmu/seriálu a tím spíš, když mám pocit, že nebyl úplně nutný. Zadruhé se to zejména uprostřed přece jen trochu táhne (s tím ale byl někdy problém i v GoT), dost se zdlouhavě diskutuje o politice a místo epické fantasy to klouže spíš do středověkých Otázek Václava Moravce. A zatřetí působí draci hodně digitálně a létání na nich spíš jako hraní famfrpálu. Celkově ale určitě palec nahoru, honem sem s druhou sérií. ()

jizvoun

Na hře o trůny mě zrovna linka s draky bavila nejméně. Jako mě první díl GOT naprosto nalákal a vtáhl, tady se tak nestalo až do konce série, kde to konečně začalo být zajímavé. Spousta postav mi přišla nezajímavých a seriál jich táhlo jen několik málo z nich. CGI oproti GOT je naopak o úroveň výš a draci vypadají skvěle. ()

Grond

Už předem musím říct, že tyhlecty mocenský machinace mě na GoT bavily asi nejmíň, takže jsem nějaký velký očekávání neměl a když jsem někde kolem páté epizody zjistil, že mi jsou všechny postavy strašně nesympatický a že je mi vlastně jedno jak to s nimi dopadne, tak jsem s tim seknul ()

Giorgione

House of DJ Dragon Bulva. Chcete vidět Hru o trůny, ze které zmizela hrozba příchodu zimy? Podívejte se na Rod draka. Právě ten vám totiž ukáže průměrnost až podprůměrnost jinak tolik propracované fantasy v celé své kráse. Už u první série působí nově vzniklý seriál jako slabý, starý remix prvních čtyřech sérií Hry o trůny, který spíše než "Oheň a Krev" působí jako jedna velká chaotická, nudná, bídná šeď a popel, kdy se vám sleje dohromady skoro celý seriál a skoro nic si z něj nepamatujete. Kromě pár záblesků kvality, které dávají vzpomenout na to, co bylo u prvních čtyřech sérií GOT naprostým základem. Postavy jsou charakterizované natolik nečernobíle, až se člověk skoro po celý seriál nemá u které chytit nějakými sympatiemi, což rozetne až Zelená rada, kde se všichni vybarví ve svých pravých barvách. Rodu draka navíc brání v rozletu do vyšších kvalitativních výšin i obměňování postav vlivem časových skoků. Na sílu natlačené sexuální scény jsou bohužel u tohoto světa už takovou klasikou, že vedle toho působí Rings of Power jak seriál pro asexuály. A nutno dodat, že sympatičtější, protože opravdu nepotřebuju znát sexualitu jednotlivých targaryenů. Skoro žádné bojové scény, u kterých by člověk nedýchal napětím nebo žasl nad skvělou choreografií - dokonce i Hra o trůny vypadá vedle Targaryenů jak akční seriál. Naprosto nejvíc neuvěřitelné situace, kdy někdo jen tak na večírku nebo přímo v radě jen tak někoho zabije a jedeme dál. Některé díly se řeší, kdo s kým spí, ale pak se poskočí dál a řeší se, kdo s kým spal. Skoro bych řekl, že House of the Dragon není nic víc, než jeden vyspěle se tvářící Klub sráčů, ve kterém na sebe Bulva akorát nahodil hadry a odznak pobočníka a zkusil si střihnout roli v jeho středověké verzi. Notabene nechápu potřebu tvůrců pořád ukazovat nepovedené porody. Co bych ocenil jsou některé scény jako je skvěle zahraný Viserys ve své poslední epizodě, odvaha pojmout rod Velaryonů inverzivní barevností  a snaha zapomenout na naprosto totální tragédii, kterou byla osmá série Hry o trůny. Nicméně na druhou stranu to nic nemění na hořkosti, která po ní bohužel tak jako tak zůstala. Při pohledu na vysoká hodnocení nestačím zírat a přepadá mě nepříjemný pocit, při kterém si říkám: Vám to vážně stačí, že jsme zase zpátky v Západozemí? Mě rozhodně ne a při pohledu na další budoucí seriály z tohoto univerza se už jen děsím. Radši bych měl jeden původní seriál, který by měl třeba deset kvalitních sérií, se skvěle napsanou linkou Martelů, Greyjojů a jiných a spolu s tím fenomenální finále, které by změnilo fantasy jednou provždy. Nicméně to bych chtěl moc a místo toho máme Hru o trůny, ze které se nakonec stal blábol a pak seriály, jako je Rod draka, které minimálně zatím nedosáhnou ani na průměr... hlavně mít pořád radost, ikdyž vlastně není vůbec co slavit. Martin je mezitím nadšený a přál by si mít čtyři série, zatímco jeho fanoušci můžou mezitím svoje přání mít původní příběh dokončený v podstatě poslat k ledu. Až si člověk skoro říká, jestli mu nedokončená Píseň Ledu a Ohně nakonec i nevyhovuje. V každém případě jestli tahle telenovela z jeho světa má tak vysoké hodnocení, nechci vidět další pokusy ždímat tuhle značku. Není to v žádném případě tragédie jako poslední série Hry o trůny, ale na její první fantastické série to nemá ani náhodou. Kvůli pár světlým momentům jsem měl místy chuť dát 3*, ale nakonec dám jen 2*, které jsou zaslouženější. Znova bych si tuhle dračí jízdu (nebo spíš její nepovedený, klopýtavý rozlet) určitě nedal. () (menej) (viac)

Máraˇ5ˇ

Líbí se mi, jak je svět ve Hře o trůny složitý. Že se vše nestane během jednoho roku, ale má to několikaletý vývoj a eskalaci. Tak to chodí v běžném životě. V televizním zpracování ale není snadné takhle složitou historii zachytit. Je tam opravdu moc postav, což pak vzhledem ke skákání časem dělá trochu problémy v přehlednosti o ději. Politikaření mi nevadí, jen člověk kvůli výše popsaným věcem zapomene, kdo je vlastně s kým a proč, kdo je čí syn, kdo je s kým ženatý... Kvůli tomu je asi lepší zkouknout všechny díly naráz než si dávat jeden každý týden. Na druhou stranu, má to atmosféru, parádní herecké výkony (Matt Smith a Paddy Considine si pro sebe kradou každou scénu). Seriál ale za mě sráží nevyváženost dílů – pro mě tam byly zhruba dva, tři hodně slabé díly, které mě skoro až odradily od dalšího sledování. ()

MarS_73

Rod Draka je zařazená jako Akční / Fantasy / Drama / Dobrodružný. Tak to vezmu postupně. Akční - akce minimum a když, tak její zpracování je prostě slabé Fantasy - tady zbyli jen draci jinak nic, to je dost málo, navíc se objevují málo a někdy i zcela bezdůvodně Drama - tady to sedí, hodně politiky jsem očekával, jenže na rozdíl od GoT tomu zcela chybí překvapení. Vše je velmi předvídatelné, takže dialogy (ač určitě kvalitní) nakonec vyznívají jen jako omáčka k předem jasnému výsledku. Zcela bez nějakého WOW efektu. Vůbec tomu nepomáhá ani úchylka tvůrců v porodech a dle mého některých nevhodných časových posunů v ději.  Dobrodružný - ani náhodou, nerozvinula se tam jediná linka, která by se dala nazvat dobrodružnou. RD má v hodnocení to štěstí, že podobně jako dlouhou dobu Marvelovky, má u mnoha recenzentů hvězdy jen za to, že to souvisí s GoT a také nemá žádné "hloupé troly", co jen shazují hodnocení jako třeba u Prstenů moci. ()

Belphegor

Já jsem si House of Dragon moc užíval, není zde moc věcí, co vytknout. Kostýmy a prostředí super, atmosféra tuhne žíly, herci a jejich postavy na jedničku a ta naturálnost, to je třešnička na dortu. Bavilo mě, jak dobře jsou interakce mezi postavami napsané, kolik osobních příběhů vlastně sledujeme. Vůbec mi nevadilo, že děj poměrně dost skáče v časové ose a v polovině se vymění herci některých hlavních hrdinů za starší. Podle mě casting crew podobnost zvládla výtečně a v závěru se mi líbí starší Rhaenyra víc než ta mladá. Aplauduju tvůrcům, jak se jim podařilo uchopit předlohu, ostatně neměli vůbec lehký úkol, protože kniha zaobírá prý asi 150 let, ale podle mě se s tím popasovali výborně. Je ovšem pravda, že celá série plyne pomaleji než GoT a na zvraty se čeká dlouho jako ve frontě na banány. Mě ale ta pomalu rozvíjející se rivalita lepila do gauče každým dílem a už se nemohu čekat na další řadu. ()

karl173

Možná i díky nedůvěře v návrat ke kvalitám původní Hry o trůny se může Rod draka těšit takovému nadšení. Po opatrném oťukávání se však ze seriálu vyklubali ty nejryzejší Hry o trůny v jaké jsem ani nedoufal. V celkovém součtu mi sice nevyšel plný počet hvězd, ale přesto jsem opět otrokem HBO a jejich tvůrců s podporou G.R.R. Martina a za trest musím dva roky netrpělivě vyčkávat na další nášup epizod. Krutá to doba... ()

salamko

Další Hra o trůny? Ani omylem!  Čpím v úžasu nad hereckými výkony. Plynutí příběhu. A samozřejmě neskutečnými postavami.  Game of thrones jsem sledoval každý díl se zatajeným dechem a se sevřenou bránicí. Občas jsem si i nasral do kalhot (kdo by taky ne…). Zde se mi to nestalo ani jednou. Jestli máte rádi ten pocit strachu a beznadějně, zde se toho nedočkáte. A mně to vyhovuje! Sledujeme zde královskou rodinu, jak zažívá strastiplné, ale i dobré časy. Průběh doby oslav a turnajů, ale budoucnost je nevyhnutelná. Král jednou ulehne do dřevěné postele a jeho následník usedne na Železný trůn. Kdo to bude? To zjistíme v příštích sérii (sériích?).    Obdivuji děj. Násilí a agrese zde nepřevládá a já si to tak mohl užít s plnou grácií. Prostě úžasné.  PS: Král Viseris - neskutečný co herec Paddy Considine vytvořil za postavu. To stejné mohu říci o Paulu Bulvovi, tedy o Rhysi Ifansovi. ()

jirikzaboj

Vlastně to dopadlo líp, než jsem očekával. Tvůrcům a showrunnerům od začátku tohle břímě nezávidím. Adaptovat další seriál z tohoto světa byla opravdu velká výzva, kterou bylo třeba zkrotit tak, aby se to podařilo na plné čáře přesvědčit diváky o kvalitách, které GOT svět ještě může nabídnout v seriálové formě. Rozhodnutí jet téměř podle knihy bylo chytré, správné, ačkoliv ne tak odvážné. Přesto to vypadá opravdu dobře a kdo četl knihy, tak ví, že si opravdu dali v HBO na tomto projektu záležet a po několika neúspěšných pokusech o různé příběhy z GOT vypustili Rod Draka do světa. Baví mě ta skromnost dramatického pojetí, ta rodinná nepohoda, napětí, ta nevyváženost názorů a intriková stránka všech zúčastněných. Taky mě dost překvapila technická stránka, ať už jde o masky, kostýmy, lokace. Ale především hravá kamera a jako vždy geniální audio v podobě Djawadiho. Herci špička, skvěle vybráno. Ale tahle série patřila především Paddymu Considine, který zahrál Viseryse lépe a zapamatovatelněji, než někteří actors z GOT série za celou dobu. Ano, srovnávání na místě jistě v nějakém poměru je. Ale Rod Draka je komornější a 1. série byla především o tom, aby si připravila píseček na budoucí tance s draky. Jen bych vypíchnul občasnou táhlost, zbytečnost některých scén a neopodstatnění některých rozhodnutí, či činů . Skromně se těším na další sérku. Nashledanou v roce 2024. ()

KingMayk

Seriál mali nazvať "Rod Pôrodu". Celá dejová línia bola o rodení a politike. Oproti GOT strašne slabý rozjazd a hlavne budovanie dejovej línie, postáv, a seriózneho pribehu mohutne zaostáva. Nakoľko pri GOT to bolo XY postáv, tu sa celá S01 točila o pár hlavných postavách. Na druhu stranu vizuálne a grafické spracovanie celkom na úrovni. Tak isto spracovanie drakov sa dalo. Ale veľká škoda príbehu, ktorý bol miestami aj otravný, kde sledovať celý diel len o politike nie je najlepšie. Čakal som skôr zvraty a náhle a nečakané zmeny... uvidíme, čo prinesie S02. Pre fanúšikov nekonečne dlhých dialógov o ničom a politike a trochu intríg fajin. Miestami mi to pripomenulo starší seriál Rím. ()

MTB

Pro mě je tento seriál velké zklamání, od začátku do konce rozvláčný, děj plytký bez pořádných akcí, špatná návaznost mezi jednotlivými díly (vždy mezi tím uplyne několik let, takže souvislosti snadno unikají), zkrátka nuda, nuda, nuda! Nechápu, jak mohl získat 80%, za mě maximálně 40% a to ještě se zavřenýma očima, asi nejsem ten správný "fajnšmekr". Chyběla mi akčnost, napětí a překvapivé zvraty ze Hry o trůny. Divák pořád čekal, kdy se děj konečně rozjede, najednou tu byl poslední díl a nic. Také mě v poslední době trápí otázka, proč se v každém soudobém filmu nebo seriálu musí alespoň několikrát a alespoň  čtvrtinu času dramaticky rodit? Ani tento seriál takových scén nebyl ušetřen. Asi je to nějaký filmový trend 21. století? Opravdu je to tak divácky zajímavé, nebo jen já jsem "nenormální"? ()

Geon

Toto není Píseň toto je poezie, dračí poezie! House of the dragon je prostě velkolepé fantasy a je až neuvěřitelné, že vzniklo v hlavě jediného člověka (George R.R. Martina nebo snad Marťana ?…. ).Vše začíná bravurně vybraným castingem, který vede opěvovaný Daemon v podání Matta Smithe, Viserys ztvárněný Paddym Considinem, princezny Rhaenyra (Emma D'Arcy)  či Rhaenys (Eve Best), tento výčet ale představuje pouze špičku ledovce, který sahá mnohem mnohem dál. Ramin Djawadi svým uměním skvěle podtrhuje výkony herců a buduje atmosféru, někdy tak hustou, že i obraz přes ní není vidět. Ale bohužel nelze předkládat samé klady, jelikož i HotD má svá škobrtnutí. Scénář je napsaný výpravně a poutavě a i ve svých nejslabších epizodách, šlape víc než dostatečně. Nicméně přesto přese všechno se nelze zbavit dojmu, že nás tvůrci trochu ošidili. Přestože Viserysovo postupné skomírání bylo opravdu intenzivní, je dokonáno až po 8 epizodách, přestože to směřovalo k tomuto breaking pointu už asi od 5. epizody. Takže při zpětném hodnocení se nelze zbavit pocitu, že se za první sérii mohlo stát více. Tím není myšleno, aby vypukl hned Tanec draků nicméně nám mohlo být lépe vysvětleno co a proč se stalo během 10 letého skoku, který je největším kamenem úrazu, po němž zkrátka některá spojenectví a přátelství nejsou dostatečně odůvodněná, což je škoda, protože nám to mohlo být nabídnuto. Druhá série je potvrzena a sami tvůrci slibují více té akce, takže vítr nás unáší tím nejsprávnějším směrem. Je tedy rozhodně na co se těšit. ()

Cinex_studio

Dal bych vlastně 3 hvězdy, kdyby neexistovalo GOT, ale tomu, že existuje a je tak s čím právoplatně porovnávat, se nelze vyhnout. Příběh odehrávající se v této sérii by šel místo 10ti dílů zahrnout do 3-4 a bylo by to mnohem zábavnější. Minimálně 4 díly byla naprosto brutálně natáhnutá nuda a nedokážu se ubránit pocitu, že se jak kdyby se autorům nechtělo nijak více investovat do lokací a tak se vlastně většina seriálu odehrává v 5ti interiérech a pár exteriérů to vážně nezachrání. GOT mělo drive, chtěli jste vědět co a jak bude dál, protože vám záleželo na postavách, ale to tady naprosto chybí. Není snad postava, která by mi vlastně nebyla jedno, protože každá postava je bezcharakterní (S výjimkou jedné, pravda), a hlavě žádná se vlastně nijak neposouvá charakterově a vývojově. Do toho můžeme krásně zahrnou permanentní skoky v čase, jednou dokonce za pomoci výměny pár herců, což nedává smysl, protože najednou zestárne jen někdo, a také fakt, že skoky v čase byly vynechány události, které se evidentně nikomu nechtěli točit, přičemž se jednalo o události, kde by mohla namísto permanentního politikaření beze smyslu, být třeba taky nějaké akce. "Barevnost" seriálu je mi v tomto podání asi jedno a nějak mě nerozčilovala.. Co ale stojí za zmínku je CGI a celkové VFX, které jsou tak 50/50.. Mnoho pohledů a obrazů vypadá skvěle, ale pak najednou bum, hořící dům, kde bych i já dokázal v jakémkoliv programu naanimovat plameny lépe, než tvůrci VFX. K tomu připočtěme fakt, že celý seriál je vlastně s výjimkou pár minut, desetihodinová nuda, který kopíruje charaktery postav z GOT, ale bohužel špatně, protože herecké výkony mi v mnoha ohledech přišly bizarní, načež chování jednotlivých postav, které ve velké většině uvažují jako pětileté děcka a bez rozvahy, hlavně když jim jde v onom světě vlastně o život, se chovají tak, jako by se nikdy nikdo nezachoval, protože kdo se vlastně permanentně snaží sám sebe zabít svým rozhodnutím? Skoro každá postava v tomhle seriálu. Obscese porodníma scénama by mi vlastně nevadili, kdyby dávali smysl, ale ptám se proč? Proč musím furt čumět na to, jak někdo rodí? Proč? Jako fanoušek GOT jsem vlastně až nasrán, protože mi přijde, že George R. R. Martin je zde psán jako tvůrce jen z důvodu, že prachy nesmrdí. Zkrátka a jednoduše, 10 hodin kecání naprosto o ničem, bez výsledku, se změnou herců, skoky v čase, bezcharakterními postavami a naprosto nulovým dějem a nulovým posunem vpřed, naopak oproti GOT velkým posunem vzad, od scénáře po vizuální efekty, přes všechno možné. Jak tenhle seriál může mít vesměs pozitivní hodnocení je mi záhadou, protože mi přijde, že to ukazuje jen fakt, jak moc společnost nechce kvalitní kinematografii, když pozitivně hodnotí zrovna tohle. Hodně smutné 2/5. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD