Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Máraˇ5ˇ k tomuto seriálu (5)

Rod Draka (2022)

Líbí se mi, jak je svět ve Hře o trůny složitý. Že se vše nestane během jednoho roku, ale má to několikaletý vývoj a eskalaci. Tak to chodí v běžném životě. V televizním zpracování ale není snadné takhle složitou historii zachytit. Je tam opravdu moc postav, což pak vzhledem ke skákání časem dělá trochu problémy v přehlednosti o ději. Politikaření mi nevadí, jen člověk kvůli výše popsaným věcem zapomene, kdo je vlastně s kým a proč, kdo je čí syn, kdo je s kým ženatý... Kvůli tomu je asi lepší zkouknout všechny díly naráz než si dávat jeden každý týden. Na druhou stranu, má to atmosféru, parádní herecké výkony (Matt Smith a Paddy Considine si pro sebe kradou každou scénu). Seriál ale za mě sráží nevyváženost dílů – pro mě tam byly zhruba dva, tři hodně slabé díly, které mě skoro až odradily od dalšího sledování. ()

Série 1 (2022) (S01)

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Po dvou velmi dobrých dílech přišla teda totální nuda. Zatím mají díly hodně přepálenou stopáž... Hra o trůny díky 50minutovým dílům odsýpala, tady má všechno přes hodinu. Navíc velká škoda, SPOILERY, že takhle rychle zabili Krmiče krabů. Tahle postava mohla mít slušný potenciál padoucha. A bohužel třeba Daemonův běh přes bitevní pole se hodně vymyká Hře o trůny, u níž právě bylo kouzlo toho, že bitvy a boje byly hodně reálné. Tady dokázal po cestě zabít dvacet vojáků a ještě k tomu se vyhnout stovce šípů. No, na další díl už prostě nepůjde tak nahypovanej. ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Když jsem viděl hodnocení, šel jsem do toho nahypovanej, očekával řachu, protože předchozí díly se mi líbily, ale pro mě osobně to paradoxně byla podprůměrná epizoda. Možná proto, že 70 procent času není pořádně nic vidět, jak je to ve tmě. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

Podle hodnocení jsem asi jeden z mála, ale tenhle díl mě hrozně nudil. Teprve potom, co jsem dokoukal Dahmera, mi vlastně došlo, jak jsou Rod Draka a Pán prstenů průměrnými seriály. Tenhle díl to jen podtrhuje. Po celou sérii je strašně moc postav, skáče se v čase, přelévají se strany ve spojenectví – tenhle díl byl pro mě hodně zmatečný a vlastně mi bylo úplně jedno, kdo přešel na čí stranu a podobně. Závěr tuhle epizodu nezachránil, měl jsem co dělat, abych neusnul. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)