Alicent pověří Cola a Aemonda úkolem vypátrat Aegona a Otto svolá všechny významné rody ze Západozemí, aby mu stvrdily věrnost. (HBO Max)

TV spot

Pes

A zo začiatku som sa potešil, že konečne sa začne niečo diať... 9. časť a zas zbytočné naťahovanie epizódy. Všetko čo som doteraz videl sa dalo napratať do troch epizód bez zbytočnej plsti okolo. Buď som tupec alebo len robíte hajp okolo dobre nakostýmovanej telenovely kde sa sem tam mihne drak, ktorý zázrakom nie je krvilačná beštia ako to bolo v GoT... Tak dobre teda. Poďme sa tešiť na poslednú časť kde sa na konci niekto dočká zoťatia hlavy a potom čakajme 2 roky na novú sériu, ktorú budem pozerať kvôli očakávaniu zlepšenia... Asi by som mal čas využiť lepším spôsobom, napríklad môžem napúšťať vodu do prúteného koša... Tak by som zhodnotil spokojnosť s House of Dragon. Voda v koši. ()

warrenur

Tvrde a nelutostne palacove intrigy spustene neporozumenim umierajuceho poslendeho priania. Pacilo sa mi mysterium okolo predstavitelky White Worm. "There in no power, but what people allow you to take". Vynikajuci rozhovor i foot-fetisisticky zaver kralovny a Larys-a. Tento bezskrupulozny typek a chladna vypocitavost nam v mnohom pripominaju Littlefingra. Bez Malickovej trapnej teatralnosti teda. :) A zaver s Rhaenys, holy shit. Skoda, ze mala noc predtym rozhovor ako matka s matkou a zrejme "vymaekla". :) Mohla krasne prepisat dejiny, co sme vsetci ocakavali. Tuto scenu by som chcel niekedy zazit v poriadnom kine. :) Ocenujem ten detail, ked po ohlusujucom reve zrazu prislo ticho. Btw. kolko poddanych tam asi tak "zarvalo"? ()

Remivsremi

Pobíhání po městě a bodání do zad. To naplnilo většinu epizody. Samotné rozhodnutí na závěr? Inu, takhle to prostě kvůli příběhu mělo být, ale radost z toho nemám. Protopavouk mě irituje. To tajemná pavoučice měla více přidané hodnoty. On se jen přibelhá a jakoby udělá něco, co jiní nemůžou. Ha, pořád mi to vyzní hrozně směšně. A nadbytečně. Pořád v tom vidím mnohem silnější příběh, který mohl být odvyprávěny, kdyby scénáristický tým projevil více odvahy, propracovanosti a šarmu. ()

Necrotongue

To jsou mi věci; pokud se nepletu, byla devátá epizoda zatím jedinou, u které jsem se ani chvíli nenudil. Dokonce i ty politické šachy mě tentokrát zaujaly. Potud tedy dobře, ale pak se tu začaly tradičně kupit nesmysly a podivnosti, přičemž byla pomyslnou třešničkou na dortu z mého pohledu zbytečná (protože nesmyslná) scéna s paní Červovou, kterou jsem fakt příliš nepobral, pokud tedy nebyla jen povinnou úlitbou feministickému hnutí.  Zároveň mě překvapil (no, takové překvapení to zas nebylo) nedostatek invence u tvůrců, kteří mají jistě v plánu ždímat z celého projektu finance ještě po několik sezón. Kolik různobarevných červů nás asi ještě čeká? Bude hnědý, rudý, žlutý a černý červ tabu? To je tak vzrušující, čekat na odpovědi na tak zásadní otázky, úplně se z toho chvěji. / Poučení: Člověk má vždycky na vybranou. Jen v tom bývá až příliš často nějaký háček. ()

Frajer42

Spoilery! Atmosféra a to všechno okolo zde fungovalo a bylo fajn, jen nechápu všemožné časové skoky z předešlých dílů, když se teď tvůrci rozhodli tak 80 % této stopáže věnovat hledání ztraceného budoucího krále Aegona, které bylo sice zajímavé, ale dovedu si představit vyplnění stopáže podstatně lepším dějem. Tím se dostáváme k zásadnímu nedostatku tohoto seriálu. V každé epizodě je obrovská spousta vaty. Konec dílu byl tradičně epický jen nedávalo moc smysl, že je ze sedla draka všechny neusmažila. Jasně, následující díly by potom byly hodně o hovně, ale i tak to působilo velmi zvláštním dojmem. [75 %] ()

• Podle George R. R. Martina je Aegon (Tom Glynn-Carney), který si uzurpoval Železný trůn od Rhaenyry (Emma D'Arcy), založen na následnické krizi po smrti anglického krále Jindřicha I. v roce 1135, který svou dceru a jediné žijící legitimní dítě, Matildu, jmenoval jako dědice Anglie a tím i první vládnoucí královnou. Trůn si uzurpoval Matyldin bratranec Štěpán z Blois, který přijel do Londýna a byl korunován, zatímco Matilda byla pryč. Štěpánovo tvrzení bylo podpořeno zprávami, že král na smrtelné posteli změnil názor a jmenoval ho dědicem. (mikki089)
  • Lyman Beesbury (Bill Paterson) říká: „Je mi šest a sedmdesát let“. To z něj dělá vzácný příklad postavy, která je v seriálu mladší, než ve zdrojovém materiálu. V knihách Beesburymu bylo 80 let, když zemřel. (mikki089)