Daemon a Mořský had bojují s krmičem krabů. Říše slaví Aegonovy druhé jmeniny. Rhaenyra čelí vyhlídce na sňatek. (HBO Max)

Remivsremi

Ten časový skok mi do epizody neseděl. Tolik příležitostí na pletichaření a vnitřní souboje se šmahem ruky ztratilo. Zbytek mě neoslovil. Viserys byl v této části nejsilnějším článkem. Nejedná se o hloupého vládce, chápe všechny svízele i tomu pletichaření nějakým způsobem rozumí. Je však nerozhodný, navíc v pozici, kde je třeba uštědřit tvrdý a razantní krok. Je to škoda, zejména pro něj. Vyústění s Crabfeederem mě zklamalo. Dalo se z toho vytěžit daleko víc. Celkově šlo o průměrnější epizodu. ()

Kaka

Příliš dlouhé. Zápletka a tahání za nitky nemá ty potřebné grády, které tomu v GoT dodávali třeba Baelish a nebo Tywin Lannister. Žádná taková rafinovaná figura tady (zatím) není. Zde je navíc i vcelku prapodivně zpracovaná krabí bitva, která svoji strukturou až náramně připomíná Battle of Basterds, jen je z taktického pohledu totálně na hlavu. ()

WathanajX

Po dlouhé době jsem se s vidinou druhé série rozhodla k tomuto seriálu vrátit. Předtím jsem si ale musela předchozí dva díly osvěžit, jelikož mi v paměti utkvěly jen útržky… Třetí díl bohužel ještě více prohlubuje a bohužel pokračuje s tím, co mě štvalo už v druhém. Nekonečné politikaření a pletichaření, spousty řečí apod. No kéž by se některá postava v tomto mohla alespoň částečně vyrovnat Malíčkovi řeknu fajn. Ale tohle? Žádná postava mu v tomto ohledu nasahá ani po kotníky a všechny jejich manipulace s králem a podobně jsou tak průhledné, že si říkám, jak hloupé všechny postavy musí být, aby to přehlédly? Děj zcela nesmyslně a za mě zbytečně poskočil o tři roky. No ale budiž. Princeznu otec pořád tlačí do sňatku a mezitím se její strýc snaží porazit "krále krabíků". Jeho dosavadní neúspěch je mi záhadou stejně tak jako jeho neohrožený sprint vstříc nepřátelům a tisícům šípů. Aspoň jsem se zasmála. Není to vyloženě špatný díl ale také to není nic, co bych si kdovíjak užívala. ()

0verseer

Po ukecanej druhej časti je táto o poznanie akčnejšia. Aj keď v tomto prípade (narážam na záver) je to skôr o efekte ako účelnosti. Fungovala však nosná časť epizódy venujúca sa dvorným intrigám počas lovu v snahe vydať Rhaenyru a tiež prírastok ďalších "hráčov o trón" v podobe nevinne pôsobiacej Alicent Hightower a jej syna Aegona. Napriek tomu, že akčný záver stál na ňom, si nemôžem pomôcť s rozporuplným dojmom z Daemona, ktorého postava zatiaľ stagnuje a nie je dobrý ani ako záporák, ktorého divák nemá rád, ani ako antihrdina, ktorému nefandí, ale jeho konanie chápe... ()

darthvader77

Stále je zde obrovský důraz na spektákl. Obležení Kamenoschodů moc smysl nedává z hlediska logistiky nebo strategie, ale závěrečná scéna epizody má katarzi, co se týče Daemona, který přiliš často přechází do Ramsaye Boltona ačkoliv jako Jaime Lannister by byl zajímavější. Líbí se mi, jak Milly Alcock není žádná paní Marie. Uráží lidi bez rozmyslu, chodí s prasečí krví na hlavě a její impulzivnost jako teenager dodává jejímu charakteru potřebné šediny, tudíž se snad nebude opakovat přeměna Ježíše v Hitlera jako v GoT 8. Paddy je absolutně fantastický a ty Shakespearovské dialogy tam hází jako kdyby byl někde v divadle.  Též se mi líbí, že Alicent je vyobrazena jako velice nejednoznačná postava. Je totiž ambiciózní a jsem rád, že přiznala, která matka by nechtěla mít syna za krále. Obecně s ní udělali tvůrci nejlepší práci. Jinak ty prachy jsou ve výpravě, na CGI krásně vidět. Královský les byl nádherný. Šup na další epizodu. ()

• V této epizodě byli představeni tři draci: Syrax – zlatožlutá dračice, na které jezdila Rhaenyra (Milly Alcock), Caraxes – červený drak, na kterém jezdil Daemon (Matt Smith) a Seasmoke – stříbrno-šedý drak, na kterém jezdil Laenor Velaryon (John Macmillan). (mikki089)