Mladá narkomanka Nikita (Anne Parillaud) ako jediná zo skupiny páchateľov prežije prepadnutie lekárne. Je zatknutá a odsúdená na doživotie, ale tajná služba jej dá ešte jednu šancu, ako sa tomuto osudu vyhnúť – pracovať pre vládu ako tajná agentka. V príbehu niekoľkých rokov Nikitu podrobia výcviku a premenia na dokonalý vraždiaci stroj, ktorý je pripravený vrátiť sa do života s novou identitou... (RTVS)

Autogram

Dosť nuda, priam až brutálny nezmysel, keď už museli dať tomu taký hlúpy český aj slovenský názov, ktorý nakoniec vďaka svojej smiešnosti zľudovel. Pri porovnaní s Leonom od rovnakého režiséra, akoby sa na tomto filme poučil, ako sa to nemá robiť. Začína sa to strelenou myšlienkou ako z obmedzenej feťáckej vrahyne vycvičia vzdelanú spoľahlivú vrahyňu, ktorá dokonca pracuje s počítačom aj keď sa nevie prečo a načo. Pokračuje to podobne vtipne prestrelkou na verejnosti vyvolanej schválne tými akože dobrými tajnými službami. Ponárame sa medzitým aj do hĺbky duše Nikity až po záverečnú akciu, kde Viktor-čistič dá všetko „do poriadku“ svojim spôsobom. Jedinou pútavou scénou je scéna v kúpeľni, ktorú som si ako jedinú pamätal z veľmi dávneho pozretia filmu, a jedinou zmysluplnou postavou jej priateľ, ktorý zabezpečí ako-tak prijateľný záver filmu. (10.4.2013) –––– Za niekoľko naozaj pôsobivých scén musím jednu hviezdu pridať. Na tretíkrát filmu možno celkom prídem na chuť. (22.3.2019) ()

Koryntos

Madam já padám. Podle místního hodnocení jsem čekala pecku u které se mi bude tajit dech a budu mít celý děj chlebárnu úžasem dokořán. To se mi vyplnilo, bohužel v negativním slova smyslu. Super tajná agentka je tak moc tajná, až to bije do očí. Tak moc tajná, že to sám od sebe odhalí i prodavač ze sámošky, který jinak moc mozkové kapacity nepobral. Nechápala jsem, proč by ji 3 roky cvičili, aby ji pak hnedka poslali do první akce, kterou přežila jen díky tomu, že měla víc štěstí, než rozumu. To mi nepřijde moc efektivní, tam určo zařvalo hodně novejch agentů. Navíc jsem nějak nepochopila jak může být efektivní mít labilní super tajné agenty, kterým očividně neustále tečou nervy, při akci se rozbrečí a ještě k tomu nadělají mrtvoly neplánovaně ve svejch řadách po půl roce příprav. No a ta akce s konzulátem tam tomu opravdu nasadili korunu, konzulát, který vlastně nikdo kloudně nehlídá, až na hafana a pána za kamerou, kterej ani nevolá posili, takže agenti v klídku mohou odjet, bo se za nima nevydá ani noha. V mladí jsem milovala seríál Brutální Nikita kde mi hlavní hrdinka přišla chladná a hrozně sexy zároveň oproti této hrdince která mi přišla jako šílené navíc šíleně okudlané ošklivé káčátko. Hodně dlouho jsem neviděla herečku, která by mi přišla více asexuální, no ono s účesem typu 50 letá bankovní úřednice se moc parády nenadělá, když k tomu chybí ještě i hrudníčkové vybavení. Nikita mi nesadla ani omylem a srovnání s Leonem mi přijde jako srovnávat trabanta s mercedesem. Renova postava tady působila jako hodně stupidní zabiják bez mozku, který nejdřív střílí a pak myslí a tak nějak mu nedochází, že si svou nerozvážností přidělává víc práce skrz čištění, než by musel. Akce tady vůbec nejsou promyšlené, nikdo je nanavádí, jak se kde mají orientovat a to, že jim někdo předá obálku s tím jak provést akci, kterou si ten člověk čte v klídku doma v obýváku, to na mě opravdu nepůsobí vizí super tajné akce. ()

Nepi

Brutální Nikita a Leon jsou nejpovedenejší filmy tvůrčího Luca Bessona.Příběh odsouzené Nikity,která vraždí pro vládu je známý asi dost.Film má skvělé tempo vypravování a je nabitý akcemi.Jean Reno jako čistič Viktor je v tomto filmu drsný až z něj de strach. ()

Pecival

Nějak zvlášť mě to nezaujalo. Hlavní hrdinka mi byla po celý film dosti nesympatická, takže sem jí těžko mohl držet palec. Celé se to tak nějak vleklo od ničeho k ničemu. Pár zajímavých scén, ale nic extra. Naštěstí to zlepšují mužští představitelé (nejen Reno ale i Tchéky Karyo) ()

giovanni3

Sledoval jsme kritizovaný seriál + jsme viděl i Leona tudíž jsem měl chuť i na film Brutální Nikita a nelituji. Kvalitní akce skrývání své identity a dokonce i ,,práce,, na líbánkách. K tomu i odkaz na Leona no prostě skvěle. 4z5 ()

solskjaer

Brutální Nikita je jeden z nejlepších snímků Luca Bessona. Film má všechno co by měl mít aby zaujal a nenudil. Jde o vyjímečný kousek s perfektním zakončením alá Luc Besson! A nakonec nesmím zapomenou srovnat seriál a film, i když vlastně................ to nelze!!! ()

ranp

Tenhle film se hodně povedl. Je to napínavé, akční a místy i poměrně vtipné. Režisér zde odvedl výbornou práci. Zajímavé je tady i dilema mezi osobním životem a prací. Brutální Nikitu můžu všem jenom doporučit. K plnému hodnocení moc neschází. ()

Maynard.

Na doporučení samotného Kingsmana sem si po strašně dlouhý době pustil tenhle francouzskej kousek. Z tohodle filmu mám jednu z prvních filmových vzpomínek a to když je Nikita u výslechu a tomu týpkovi, kterej ji vyslýchá probodne ruku tužkou a zařve: "jmenuju se děvka!". Těžko říct, proč zrovna tuhle věc si pamatuju :o). No, na to, že je to 25let starej film, tak to není vůbec špatný. Dějově má co nabídnou, hlavně teda přerod z "děvky" na super tajnou agentku. Leč s tímhle filmem mám podobnej proublem jako s Leonem (kterej je opěvovanej až o nebes). Málo akce, a když už tam nějaká je, tak je tak zvláštně natočená, navíc s hodně zvláštní hudbou. Nakonec to tam všecko vyčistí čistič Reno, kterýho prostě nikdy nebudu mít v lásce. Ale celkově se mi to líbí asi víc než právě ten Leon. Těžko říct, kterej z dvou Nikit byl brutálnější, jestli tahle a nebo Chrusčov :o) ()

PALINO

Ranná tvorba LUCA BESSONA má niečo do seba. Jeho réžia je ťažko popísateľnou záležitosťou, ale jedno je určite isté; je veľmi kvalitná. Celý film je zahalený do rúška pôsobivej atmosféry, podfarbený typickou hudbou ERICA SERRU a istený kvalitne napísaným BESSONOVÝM scenárom. Hereckému obsadeniu dominuje Nikita v podaní ANNE PARILLAUD, ale takisto vedlajšie úlohy sú obsadené veľmi dobre a napríklad taký JEAN RENO nemá chybu; jeho uvítacia hláška (Viktor, čistič!) a praktiky predstavujú nezabudnuteľnú záležitosť. ()

klúčik

Režisér Luc Besson si ma týmto filmom získal. Vytvoril film, ktorý bol po revolúcii veľmi populárny. Postupne sa dostávame do deja a žijeme spolu s hlavnou postavou - nekompromisnou vrahyňou. Samozrejme, že si pamätáme scénu, keď príde Viktor "čistič" a upratuje vo vani ešte živých ľudí. Na túto scénu sa nedá zabudnúť. Filmová hudba v tomto filme len dokresľuje výborný dojem z filmu , ja ho hodnotím ako výborný 85%. ()

xaver

Brutální selhání vládních struktur v demokratické zemi a lidi tomu tleskají a fandí. Hlavně že se to násilí nepáše na nich. ()

BlackTom

Ďalší klenot z Bessonovej zlatej éry. Našlapaná rebelantka Anne Parillaud, drsný mentor Tchéky Karyo, tradične sympatický a skvelý Jean-Hugues Anglade (tu je fakt na zožratie!) a nezabudnuteľný Jean Reno. Príbeh som už síce poznal takmer naspamäť, ale len Besson mu dokáže dať takú podobu, ako nikto iný. Jeho podpis je citeľný - anarchisti, hudba, rozvíjajúce sa vzťahy. A takisto večná túžba po slobode a koreňoch. ***** ()

Fordzy

Nikita je takový předskokan Leona. Proměna z ušmudlané a hloupé dívky v profesionální vražedkyni bere dech. Herečka Anne Parillaud se nejspíš pro tuhle roli přímo narodila a předvedla fantastický výkon, ve vedlejší roli jí sekunduje Jean Reno v roli legendárního Viktora čističe, který taktéž podal luxusní výkon. Děj plyne spíše klidným tempem, takže nečekejte nějakou zběsilou akci a neustále hraje nádherná hudba. Doporučuji fanouškům Kriminálek, kteří mají rádi ženské hlavní hrdinky. 79% ()

iXtr3m3

Ťažko hodnotiť film, v ktorom je vám hlavná hrdinka tak nesympatická, že dokáže prebiť takmer všetko filmové nadšenie k snímku ako takému. Ešteže sme tu mali fantastického čističa Viktora, ktorý dokázal na seba strhnúť všetku pozornosť aj v tých pár minútach, ktoré tam hral. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Steven Soderbergh si asi umínil, že dotáhne do Hollywoodu co nejvíce holek z „jiných odvětví“. Zkusil to s pornohvězdou Sashou Grey v experimentálním The Girlfriend Experience, teď půjde divácky… (viac)

Besson sa vracia

Besson sa vracia

20.05.2005

V roku 1999 Príbeh Johanky z Arku s Millou Jovovich pomerne nečakane prepadol a jeho režisér - slávny Luc Besson (na obr.), tvorca takých kultov ako Leon alebo Brutálna Nikita - sa odvtedy venoval už… (viac)