Film je voľne inšpirovaný príbehom Johanky z Arky, patrónky Francúzska. Johanka mala už detstve zvláštne zjavenia a vízie, ktoré ju postupne viedli k tomu, že sa zapojila do bojov storočnej vojny. Francúzsky kráľ Karol VII. ju poslal na pomoc armáde, obliehajúcej mesto Orléans. Táto misia skončila úspechom a Jana sa zúčastnila ešte viacerých dôležitých bitiek, napokon však padla do zajatia, bola obvinená z kacírstva a upálená. (RTVS)

dee-key

Toto byl opravdu špatný film. Nikdy neuvěřím tomu, že Jana z Arku byla fanatický hysterička jakou jí zahrála Jovovich. Ještě ten vychlastanej hlas v dabingu. Jediný co se mi líbilo, bylo brnění toho řezníka s jizvou na hlavě. Jinak slabota. ()

OG_Swifty

Johanka z Arku je moje oblíbená historická postava a rozhodně jí mám raději než Williama Wallace. Bohužel musím podotknout, že filmy jsou téměř identické a toto zpracování je mnohem horší (přestože se jedná o film mladší než Braveheart!!). Milla Jovovich mi přišla jako Johanka z Arku docela otravná, její psychostavy byly provedeny vážně špatně (dabing je STRAŠNÝ), a zbylé postavy postrádají jakýkoliv prvek zajímavosti.. Přemýšlel jsem alespoň o 4*, ale nakonec je to provedení opravdu horší a Milla Jovovich tomu vůbec nepomohla - 45% ()

berusche

Uff, Uff, Uff - prozatím nejhorší historický film (Troja to možná dohnala), jaký jsem kdy viděla! Ona snad byla slaboduchá a blázen? Nebo po krvi lačnící bestie? Nebo snad sebestředná a sobecká potvora hnající se za úspěchem? Protože tohle jsou charakteristiíky, které na mě z filmu dýchají. Nicméně ani jedna z nich mi není blízká a mám pocit, že není ani reálná, stějně tak jako Johanka v brnění, které v té době unesli těžko i chlapi. Na koni původně jezdit neuměla, tady ovšem vypadá, jako kdyby do ní toto umění vdechl bůh, který ji jěště v podání Hoffmana přijde spílat? Za co, panebože, za co?! ()

Petoss1

Masové scény parádne, výber hercov dobrý, len ten scenár akoby v najdôležitejších miestach začal haprovať. Škoda mohol sa z toho pod taktovkou Bessona stať kult. 65% ()

Streeper

Začátek vypadal slibně, ale pak se z toho vyklubal děsně nudný film bez žádného promyšlení. Dialogy jsou strašně dlouhé a tím nudné a nezajímavé. Milla Jovovich mi do role vůbec nesedla, byla mi dost nesympatická. A válečné scény se mi zdál odbyté. Škoda, že Dustin Hoffman tam byl jen krátce. ()

bourec

Nikdy už nezjistim,proč sem tenhle film zařadil do svý filmografie.Těch filmů,u kterejch to je nepochopitelný je víc,ale tenhle je jeden z těch nejvíc bijících do očí.Johanka je jen asi v dvaceti minutách koukatelná,a to samozřejmě v těch bojůvkách.jinak je to ukecaná, náboženská sračka s hystericky přehrávající Millou,a přiteplenym Malkowichem.A pryč s tim.20%. ()

Flynn

Tento film mě hrozně zklamal, těšil jsem se na Hoffmana a na bitvy, ale vše to nějak vyšumělo do ztracena. Šíleně mě štvala uřvaná Johanka, pořád tam jen běhala a na někoho řvala byla úplně vyšinutá, já být v jejich kůži tak ji upálím už na začátku, naprosto zbytečně natočený rádobyvelkofilm. ()

spygirl

Podle mého názoru nejlepší film Luca Bessona. Byla jsem na něm tehdy v roce 2000 v kině. Nezapomenutelný zážitek. Milla Jovovich byla jako Johanka výborná, ona se pro tuto roli snad narodila. Nechápu tolik kritiky... pro mě po všech stránkách výjimečný film. 100% ()

Juto

Tento film nie je typickou vecou hrdinu, ktorú by ste čakali. Má veľa strán na vymyslenie a dáva vám priestor na vlastné premýšľanie o postave Johanky z Arku. A práve to sa mi na filme páčilo najviac. Takmer cítite, čo táto veľmi mladá žena musela v tomto veku cítiť na bojisku, bojujúce za svoju víziu, vieru alebo čokoľvek to bolo. 8/10 ()

emo

Skvelý historický veľkofilm! Luc Besson v top forme s úchvatnými bojovými scénami a skvelým hereckým obsadením... ()

Riley

Další ukázka toho, jak se díky víře může člověk zbláznit? :) Dokud tam byla ta holčička, byla jsem přesvědčena, že půjde o originální a velice působivé zpracování Johanky z Arku. Jediné plus, které ovšem nadále můžu filmu dát, je Joan nebyla tak úplně vyobrazena jako boží spasitelka, ale spíš jako pomatená holka. Snad se ale kvůli tomu Milla Jovovich nemusela celou dobu tvářit, jakože prožívá něco mezi epileptickým záchvatem a orgasmem. ()

dr.fish

V době, kdy jsem šel z premiéry z kina domů, byl jsem strašlivě zklamán. To je ale minulostí. Dnes vidím Janu z Arku jako experimentální dílo, které bylo natočené hlavně jako provokativní zboření francouzského mýtu, zlidštění světice. Boření mýtů je kacířství. Za to se ve středověku upalovalo a Luc Besson prostě nepochopil, že ho za to publikum upálí i dneska. Já mu tleskám....80% ()

mortak

Diváci čekali krvavou řežbu, a dostalo se jim pop-filosofické úvahy podobné divadelní hře Jeana Paula Sartra Ďábel a pánbůh. Hledání Boha nakonec vyústí v pohled do svého nitra. Problémem není ani tak scénář, jako hlavně Milla Jovovich, která po celou dobu hraje schizofreničku. To se hodí do závěrečné třetiny, kdy se v podobě Dustina Hoffmana zjevuje její zdravé já, a vrací ji zpět do reality, ale naprosto kontraproduktivní v předchozím ději, protože není nikterak jasné, jak zfanatizovala ty davy (mimo to, že se nebojí smrti). Škoda, protože kdyby měl Besson Johanku, byl by to dobrý film. Ale on měl jen manželku. ()

majo25

S historickou postavou Jany z Arku som mal vždy problém. Boh sa jej "prihovoril", aby v jeho mene viedla vojnu proti Francúzmi odjakživa nenávideneným Angličanom. Toto presvedčenie, že Boh je vo vojne vždy na tej "našej" strane a nie na strane súpera, je prinajmenšom úsmevné. Čo by mal Boh z toho, že by stál na jednej z bojujúcich strán a čo by to bolo za Boha, ktorý by chcel vojnu? Páči sa mi ale, ako je Janino pevné presvedčenie o božských znameniach a ich interpretovanie silne spochybnené. Film má kupodivu veľmi dobré spracovanie a silne mu pomáha aj kvantum nefrancúzskych (hlavne anglosaských) hereckých hviezd, chýbali mi však silnejšie scény, ako boli napríklad v životopisnom spracovaní z roku 1948, rovnako tak väčší dôraz na intrigy, ktoré viedli k jej vydaniu Angličanom. Každopádne, jeden z najlepších Bessonových filmov. ()

Flyer

Po spoustě ne příliš lichotivích reakcí jsem čekal mnohem větší hrůzu. Jinak řečeno - tento film se mi vlastně líbil. Milla Javovich možná nepatří mezi nejlepší herečky, přesto mě její ztvárnění Johanky zaujalo, jelikož vykresluje tuto postavu jako spíše psychicky narušenou dívku, kterou prý Johanka z Arcu ve skutečnosti byla. Bojové scény nejsou pojaty nijak velkolepě, ovšem k tomuto filmu by se dle mého ani nehodily bitvy jako např. ve Statčném srdci, v Johance nad velkolepostí vítězí syrovost, která přesně vystihuje dobu středověku. Jedinou výtku mám k trochu protahovanému závěru filmu. Ještě dodám, že jsem před nějakým časem viděl i kanadské televizní zpracování Johanky. Kdybych měl srovnávat, tak Kanaďani toto téma pojali jako pověst s takovou lehce nadpřirozenou atmosférou, Francouzi vsadili spíše na realičnost. Oboje zpracování se mi líbí zhruba stejně, ovšem každé v trochu jiném smyslu. ()

otík

Toto podání o životě a smrti jedné z největších osobností francouzských dějin je snad až moc pompézní, navíc Milla je v roli Johanky naprosto vedle. ()

sator

Za přidání scén s Hoffmanem v kontroverzním dialogu s Johankou * navíc..Film posouvá do nejednoznačného vyznění... ()

Nivenx

Herecky dobře zahrané, místy hodně silné a místy velice slabé. Občas i nudící. Velký potenciál hozený do kanálu. Za mě to nedostane více než 45%. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (viac)

Besson sa vracia

Besson sa vracia

20.05.2005

V roku 1999 Príbeh Johanky z Arku s Millou Jovovich pomerne nečakane prepadol a jeho režisér - slávny Luc Besson (na obr.), tvorca takých kultov ako Leon alebo Brutálna Nikita - sa odvtedy venoval už… (viac)