Muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové, v roli Johanky z Arku - Lucie Bílá. Na motivy legendy o francouzské národní hrdince vznikl světoznámý muzikál Johanka z Arku. Stal se největší událostí pražské muzikálové scény roku 2000. Čeká Vás originální soudobá hudba, využívající středověké postupy, inspirovaná poetickým libretem. Od roku 2000 do roku 2003 bylo v divadle Ta Fantastika v Praze odehráno přes 800 představení, které shlédlo více jak 350.000 diváků. Lucie Bílá byla za roli Joahnky z Arku oceněna prestižní cenou české herecké a divadelní asociace Thálie za rok 2001... Johanka z Arku, zvaná též Panna Orleánská, se narodila roku 1412 ve vesnici Domrémy, v Lotrinsku ve Francii. Její rodná víska se nacházela v době našeho příběhu v severní polovině Francie, okupované v té době vojsky anglického krále Jindřicha VI. Zde, mezi svými ovečkami, vyrůstala v bohabojnou dívku, která od svých 14-ti let slýchávala hlasy a za sluncem prozářených dní se jí zjevovali andělé a světci. Boží milostí se z prostinké venkovské dívenky stala sjednotitelka Francie francouzská národní hrdinka blahoslavená Johanka z Arku. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Jeden z nejslavnějších českých muzikálů jsem konečně mohl spatřit také já. Je celkem pochopitelné, že režie televizního záznamu si vybrala právě Lucii Bílou - držitelku ceny Thálie. Já bych ale přece jen raděi viděl verzi s Ivetou Bartošovou, neboť nemůžu si pomoct, ale Lucie Bílá mi do té role neseděla. Jediná kvalitní píseň je pak Most přes minulost, která se stala i částečně hitem slavné zpěvačky. Jenže mě se nelíbily ani kulisy s počítači a hlavní obrazovkou. Tato moderna není můju šálek kávy. ()

Ellesime

Úžasný muzikál, skvělé texty a hudba. Viděla jsem ho v novém zpracování Divadla Kalich a byl to skvělý zážitek. Scéna, herci-zpěváci, tanečníci, zpracování, pojetí, všechno perfektní. A i když jsem myslela, že bez Bílé to nebude ono, tak proti Licii Šoralové nemůžu říct jediné špatné slovo, právě naopak. A za výkon Kamila Střihavky klobouk dolů. Třičtvrtě představení jsem měla husí kůži, prostě nemůžu dát míň jak 5*. ()

e(l)a

Tenhle muzikál jsem viděla i na jevišti a ještě si pamatuju, jak jsem byla nadšená! Nicméně tady mám hodnotit ne jeviště, ale "film", a tak nemůžu jinak - docela slabé 3... Tento muzikál nepatří rozhodně k nejlepším, ale má v příběhu velkou sílu - velkou část z ní však bohužel v televizi ztrácí. Nepříliš originální hudbu pozdvihují pěvěcké a snad i herecké výkony - hlavně Lucie Bílé a Kamila Střihavky. Nicméně - no, průměr. ()

kocik1

Muzikál jsem svého času viděla v lepším obsazení (Kolář nesahá pěvecky a vlastně i vzhledově Střihavkovi ani po kotníky, i když výškou je to nejspíš obráceně) na divadle a líbil se mi, i když, co si pamatuji, už tehdy mě překvapila scéna dokreslená promítacím plátnem. V televizním záznamu toto bohužel vynikne ještě víc, stejně jako jevištní výprava a choreografie, která vypadá velmi uboze a v kontextu s tím tak na obrazovce vyznívá i celý muzikál. Sledovat tohle představení má tedy význam maximálně pro fanoušky některého z interpretů nebo ty, kdo si chtějí připomenout viděné představení. Jinak je to, obávám se, jenom ztráta času. ()

NinadeL

Pokud ideální spolupráce Soukup - Osvaldová - Bílá, tak Johanka z Arku. Jejich muzikál z Ta Fantastiky je sice chudý výpravou a jeho scénografie je opravdu podivná, nicméně k poslechu je to muzikál vpravdě ideální. Známý příběh svaté Jany předkládá protkaný zajímavými emocemi. Jako celek je zážitek příjemně vyvážený, a co je hodně příjemné, některé písně se staly hity i samostatně. Není divu, že se nechala zlákat i Iveta Bartošová. ()