Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

Trevor

Aj keď trochu otrepaná téma, pochopiteľne zloduchovia z Russka, rasistická poznámka o tom ako kakaovník musí zachraňovať niekoho bielu riť po sérii podpriemerných filmov a epizód seriálov konečne niečo čo pôsobilo ako balzamna dušu aj keď pravdou je že za iných okolností by som filmu dal asi iba 4*, ale keď tu tak človek vidí čoa ako hodnotia ľudia s najvyšším počtom hodnotení tak občas prižmúri oko aj na nie zrovna najlepšie zvolenýmhlavným hrdinom. ()

Colby Sawyer

John Wick má plnohodnotnou konkurenci v podobě mistra Nobodyho. Nekompromisní akční nářez, který nabízí vše, po čem fanoušci žánru touží. Navíc jsem se několikrát i zasmál, což beru jako velmi vítaný bonus. Je to prostě jízda, která dokáže naprosto nadchnout, pokud jsou tyhle filmy vaše krevní skupina. ()

Hamaradža

Po sľubnom rozjazde (zľahka pripomínajúcom Švédsku artovku Vyššia moc, taktiež o otcovi rodiny ktorý sa zachoval zbabelo v hraničnej situácii) som sa na ďalší vývoj deja tešil. O to viac, že Hardcore Henry bol pred siedmimi rokmi jedným z mojich najobľúbenejších guilty pleasure akčňákov. Od autobusovej scény však akoby išlo o vyprchanú klišé mlátičku, ktorá ma, až na pár detailov (slamka, hasičák), nemala čím zaujať. Ani ako-tak uveriteľným príbehom, ani popkultúrnou uvedomelosťou. Toto už sme predsa videli mnohokrát (napríklad s Neesonom, či Reevesom) a lepšie. 2,5* ()

gegina31

Pro mě největší filmové překvapení za poslední dobu. Obsah jsem si nečetla,  plakát mě nezaujal, film jsem měla doma v počítači asi měsíc a nikdy jsem neměla chuť se na to podívat.  Nechat si to ale na kino nebyl špatný nápad. Atmosfera je tam vždycky lepší.  Film jsem viděla na filmovém víkendu v Boskovicích a dávali ho v celkem pozdních hodinách.  Velkým plusem je to,  že mě naprosto probral a donutil mě věnovat mu stoprocentní pozornost. Samozřejmě asi nejen pro mě je tam určité spojení s Taken,  nenápadný stařík a taková mašina na zabíjení. Co se týče ale scén plných krve,  u kterých jsem musela koukat do země,  bylo tohle o level výš. Černý humor taky nechyběl, což mám u takových filmů ráda. Rozhodně tenhle film bude patřit k těm,  které budu doporučovat každému koho potkám a budu předem vědět, že se bude líbit. ()

salalala

Film, který v současné nabídce zoufale chybí a své místo už má bohužel jen na různých VOD službách. Je úplně jedno, že příběh je neoriginální, tak trochu předvídatelný a klišovitý, když je zároveň nesmírně stylový. Ilja Najšuller moc dobře věděl, co má k dispozici, od začátku je znát značný nadhled a v úvodních minutách divákům bravurně během chviličky předvede hrdinovu každodenní ubíjející rutinu. V momentě, kdy se ale děj rozjede nepovedeným přepadením, najednou snímek nabírá ještě svižnější tempo a drsnější atmosféru. Několikrát zmiňovaná bitka v autobuse je totálním vrcholem, protože je nekompromisní, brutální, nápaditá a není podkreslena hudbou, tudíž je možné si užít veškeré zvuky, ruchy a tělesné projevy účastníků. Režisér tak ale sám sobě prokázal medvědí službu, protože už ji nedokázal překonat a samotný závěr v obrovských prostorách skladiště už není tak úderný, a ačkoli se pokouší o zapojení různých sofistikovaných pastí, nemá takovou působivost a sílu. Bob Odenkirk v hlavní roli je nicméně naprosto fantastický a jeho drsňácké charisma je znát v každé scéně, když se k němu ale přidá takřka devadesátiletý Christopher Lloyd, ani on nemá šanci, protože vidět tuto legendu s brokovnicí v pořádně drsné akci je skoro nadpozemské a zároveň extrémně zábavné. I díky tomu pak nevadí, že hlavní záporák není tak výrazný a děsivý a jeho střet s titulním hrdinou postrádá údernost a napětí. Nobody rozhodně není film, který by si fanoušek akčních filmů pouštěl nějak často, určitě ale splní veškeré nároky, které jsou na něj kladeny a dokazuje, že i v současnosti existují tvůrci, kteří se nebojí připomenout doby, kdy byl podobný žánr na vrcholu. 80 % ()

kajas

Máte chuť na akční jednohubku plnou brutálních scén a nějakého toho černého humoru? Pak jste tady správně. Klasické schéma, kdy nudný tatík s krizí středního věku skrývá svoji druhou tvář, obohacují dobře obsazené vedlejší postavy a několik nápaditých akčních sekvencí (hlavně ta úplně první s padouchy v autobusu!). Odenkirk mi ale nepřišel dostatečně charismatický a myslím, že ohlášené pokračování už nebude mít z čeho brát. Ráda se budu mýlit. ()

Eldrick

Nadhodnocený prefabrikát JOHNa WICKa křížený s AMERICAN BEAUTY, který trpí absolutní nereálností hlavního protagonisty - fotra, zbytečnými monology, nechtěnou sebeparodií, přeplácaností a špatným dávkováním ohraných odrhovaček. Jo a Connie Nielsen hrozně sešla. Bohužel na to už má ale věk. ()

dyfur

.....nno ak poznáte filmy -John Wick- tak toto .....nie je John Wick.....predstavte si zalievanú kávu a ten "sóc" čo vám na spodu ostane zalejete ešte raz a máte zasa "dobrú" kávu....no a toto opakujete 20 krát a máte ....tento film Nikdo.....hooodne,  hooodne,   hoodne    slabééé. ()

honajz2

Ale tak jo. Na to, čím ten film je, funguje skvěle. Vadila mi snad jen ta první polovina, která mi přišla divně zmatená a kvůli tomu mě i místy nudila, ale i ona měla pár skvělých scén (třeba tu v autobuse). V druhé polovině už to ale fakt funguje skvěle a nakonec je z toho vtipný a na svůj žánr dobře napsaný akčňák s nejednou slušnou scénou, sympatickými postavami a popravdě mám pocit, že až na to budu koukat někdy podruhé (jakože určitě budu), tak mi nebude vadit ani ta první polovina, protože to společně všechno na sebe logicky navazuje, budu se v tom všem líp orientovat a už mi to nebude připadat tak nahodilé - tudíž se u toho nejspíš ani vůbec nebudu nudit. A kvůli tomu nakonec ten slabý plný počet dám, protože víc výtek k tomu nemám. Takže nakonec se mi to líbilo, a hodně. Btw, líbí se mi, že SPOILER otce hlavního hrdiny nezabili (jak jsem čekal), ale naopak i on šel do boje a šlo mu to dost dobře :D Aspoň něco trochu originálního v tom je... A koukám, že pan režisér natočil i Hardcore Henryho, na kterého se chystám podívat - tak po tomhle filmu to bude určitě o dost dřív, než jsem měl původně v plánu. Slabých 5* ()

ilemas

Velice zábavná až místy trapná blbina na 100x ohrané téma sám proti ruské mafii s velice dobrým mixem hudby. Ale když to budeme brát jako dobrou parodii , proč ne. ()

Lexonka97

,,Just a bit excessive, but glorious.'' Skvělý béčkový akčňák, který má koule! Jednoduchý styl devadesátých let, skvělá atmosféra a audiovizuál. Je tu skvělá brutální, nápaditá akce se zapadající kamerou a skvěle vybranou hudbou do pozadí. Bob Odenkirk si to válí a znovu dokazuje, že je skvělým hercem. Je tu sice vidět veliká inspirace Johnem Wickem, ale to je mi fuk! Já si to užil naplno! Jen je mi líto krátké stopáže a klidně bych si dal ještě jednu půl hoďku navíc. ()

(mOnkey)

Pokud jste tak jako já dosud netušili, že chcete vidět Boba Odenkirka, Christophera Lloyda a RZA jako to nejméně pravděpodobné dynamické trio ve variaci na Sám doma pro nové tisíciletí, tak teď už to víte. ()

M.i.k.e

nejde sice zrovna o vrchol originality,ale takhle přímočará,brutální a hlavně extrémně zábavná akční jízda tu nebyla od prvního Wicka.Ten je sice ještě o level výš,nicméně to srovnání je na místě a Nobody se mu nevyhne.Naštěstí ale není Nobody přesná kopie a dokáže si prošlapávat svoje vlastní cestičky.Bob Odenkirk je asi poslední herec,kterého bych si v podobné roli dokázal představit,ale dává si to s přehledem a je skvělý ať už jako životem unavený a znuděný otec od rodiny,kterému to skřípe ať už ve vztahu s manželkou,tak se synem,tak jako zabiják.Najšuller po naspeedovaném Hardcore Henrym znova ukázal,že akční filmy má zmáknuté a je celkem škoda,že netočí častěji.I když by tam bylo určité riziko,že by se okoukal/vyčerpal...80% ()

JasonCZ

Tak tohle byla naprostá pecka. Za mě reálný John Wick, Taken či The Equalizer. Doufám, že z toho bude série :) Jde vidět, že hlavní herec Bob Odenkirk se na tuhle roli připravoval 2 roky, je to frajer! ()

ProNotor

Film, co má koule. Zezačátku trošku nudný páprda, který se utápí ve stereotypu. Posléze si zadělá na pořádný malér a než bys řekl: "Švec", tak se film změní na brutální jatka, kde se ve svém věku mezi 80kou a smrtí objeví jeho fotr a nějaký kolega z eliteforce, který mu kdysi kryl prdel, při uklízení vládního bordelu. Tři jezdci apokalypsy versus ruská amatérská milice v čele s psychopatem. Jako musím uznat, že to měl brutálně vymyšlený, samozřejmě, že to dopadlo kolosálním sebevražedným výbuchem, ale asi věděl, co dělá. Nezbývá konstatovat, že Nikdo si zaslouží mírně osekaných 5*. ()

Vyhy

Moc nadhodnocené. Nic víc, co by nám John Wick v rámci dobře natočené akce už nedal. Začátek slibný, scéna v buse vážně vymazlená. Líbí se mi, že hrdina je zranitelný a fakt je znát na tom, že ho to i bolí! Ale čím dál se v příběhu dostáváme, tím to více působí jako parodie. Přehnané, moc obří, už v tom není ta přízemnost jako na začátku. Taky tomu nepomáhá to, že Hutch není moc sympaťák...Nějak v tom nevidím přidanou hodnotu. Ale jasně, dokáže to zabavit, pokud chcete vidět jen ustřelené palice. ()

Aljak

Ach jaj, zas ďalšia chuťovka, kde jeden "nesmrteľný" muž vymláti komplet ruskú mafiu v meste... Tak presne toto "zbožňujem"! Spočiatku ma tá Hutchova tajomná identita celkom bavila, malo to taký ironický feeling, ale od fight scénky v autobuse už bola čistá akčná debilnosť, kde si organizovaná skupina vrahov nevie poradiť s jedným človekom. Akože, fakt nechápem, kto môže takéto niečo žrať! Našlo sa tu síce zopár dobrých hlášok, sarkastických dialógov, ... tak aspoň za to 1*. Ale inak strata času (aspoň pre mňa). ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)