Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

Paja.93

Viděla jsem to jako malá a tak to na mě zanechalo nějaké stopy. Prostě patří to k těm filmům, kvůli kterým je horor můj nejoblíbenější žánr. ()

Pitryx

Přiznejme si, že je to dost statické, ale o to větší poklona tvůrcům, že to udělali dosti zajímavé. Dá se na to dívat i po letech. Možná. 2012091610016/10309 ()

uodevr

Perfektní výkon Kathy Bates a přesvědčivý James Caan dávají dohromady jeden z nejnapínavějších thrillerů, který jsem kdy viděl. Fantastická práce. Nepřišel ani jeden jediný moment nudy. Misery je snad tím nejzárnějším důkazem toho, že Kingovy adaptace nelze házet do jednoho pytle. ()

lusa

F.A.M.O.Z.N.A Kathy Bates. Kniha je omnoho brutálnejšia, ako film, ale tu mi to až tak nevadilo. Postava Annie Wilkisovej ako keby bola pre Kathy Bates napísaná. Beethovenova Mesačná sonáta v onej kladivovej scéne je dokonaláááá. 4* ()

Falstad

Misery je užasná záležitost ... i když bych si tu nálepku horor asi odpustil, dnes už si pod tímto pojmem představujeme něco uplně jiného. Podle mě tedy klasika thriller od krále Kinga, která představuje úžasné zpracování postav, které nikdy nepřestanu obdivovat. Konkrétně o tomhle filmu jsem si hned od začátku nebyl jistý, co si vlastně myslet. Annie byla sice bláznivá, ale zároveň jsem měl neutuchající potřebu myslet na to, že zase tak špatná nebyla a že se u ní Paul měl vlastně docela dobře. Pokud tedy vypustíme ten závěr s revolverem a mrtvým šerifem. Člověk by si vlastně mohl říci, že ten Paul byl trochu nevděčný, vzhledem k tomu, že mu zachránila život. No, ale to jsou jen moje takové počáteční úvahy. Velice oceňuji výkon, spíše životní výkon Kathy Bates - Oscar je určitě zasloužený. Když se tak nad tím zamýšlím trochu mě mrzí, že Stephenovi Kingovi už je skoro sedmdesát a říkám si, kolik skvělých povídek a novel ještě stačí napsat. Za mě maximální počet, jsem spokojen. ()

borohub

Taková jednorázovka, netvrdím že mě to nebavilo, ale bylo to příšerně předvídatelné, takže to chvílemi působilo fakt nudně. Každopádně za herce musím dát hvězdu, možná dvě navíc, protože se do těch rolí opravdu hodili.. 70% ()

nK_!

Špička. Jeden z nejmrazivějších filmů své doby a zároveň vynikající knižní adaptace. Herecká symfonie v podání Jamese Caana a zejména ďábelské Kathy Bates. Další projekce na sebe nenechá dlouho čekat. ()

AgnesDee

Kathy Bates je tak šílená, až je to geniální a povyšuje film o několik levelů nahoru. James Caan jako přetvařující se spisovatel působí celkem i sympaticky a třešničkou na dortu je scénář podle knihy Stephena Kinga, o jehož knize nepochybuji ani na vteřinu. ()

pestak

Výborný psychothriller,se rozvíjí pomalu z pocitu ulehčení ze záchrany přechází v hrůzu když si konečně uvědomí,že je v rukou psychopatky a nemá nejmenší šanci na obranu. Kathy batesová je v roli psychopatky brilantní. ()

Havala

Dnešní kinematografie si už nemůže dovolit něco takového. Potvrzuji že výkon hlavní ženské postavy je kořením celého filmu. Ten křížek na krku to jen umocňuje. ()

Lyx

Režisér Rob Reiner to proste s filmami vie a Misery je jeho veľdielo. Knižná predloha od Kinga bola v tomto prípade teda veľmi dobre a precízne prevedená na filmové plátno. Herecké výkony boli až nečakane dobré, správanie postáv realistické - policajt nebol tupý ako tágo a z antagonistu mám doteraz husiu kožu. Takto má vyzerať vydarený film. Vytknúť si nedovolím snáď nič, pretože toto asi nemá chybu. Proste film, ktorý si diváka udrží v napätí keď potrebuje, vystraší ho keď potrebuje a prekvapí. (Pravdepodobne som to overrateol, ale je to môj subjektívny názor) Moje hodnotenie: 100% ()

peeteno78

Kathy Bates se role zhostila s grácií a byla naprosto dokonalá. Bylo vidět jak si svou roli užívá a dokonale ji také prožívá. Herecké výkony byly excelentní a dokonale uvěřitelné. Špičkový film se špičkovým obsazením, špičkovým dějem.... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 90%, Audience Score - 89% | FDb.cz - 82,6% | Rob Reiner ani nemusí s napětím nijak tlačit na pilu, aby vybudoval znepokojivou a psycho atmosféru, ačkoliv..... mohl zkrátit trošku pomalý rozjezd či přidat ještě pár napínavých scén, protože budování atmosféry by mělo být "začátek něčeho velkého", no a tady to byl začátek i konec :D - jinak by adaptovaný scénář geniálního W. Goldmana neměl chybu. A navíc démonická Kathy Bates a skvělý James Caan všechny výtky aspoň z části pokryjí. 80% ()

cinema_cz

Svébytně "autoironický" román Stephena Kinga posloužil Reinerovi jako základ komorního thrilleru, jemuž dodnes nemůžeme upřít sevřenou atmosféru. 80 % (Ci 02/2008) ()

JosefTomas

Jakož to velký fanoušek Stephena Kinga, jsem sáhl po adaptaci, jejíž předlohu jsem nečetl. A Misery byla jasnou volbou, které jsem od první minuty ani chvíli nelitoval. Reiner přenesl Kingovo poselství a hrůzu na filmové plátno a Kathy Bates předvedla tu největší psychopatku, jakou jsem kdy viděl. V jejím podání je i Joker z Batmana neviňátko. ()

ostravak30

Já mám Kingovy předlohy moc rád, protože jeho pojetí hororu je docela jiné než u všech ostatních. Tento mistr svého oboru umí vytvořit dusivé napětí a mystérium strachu, které jinak nemá obdoby. Na počátku milénia jsem v pubertě jeho díla s nadšením sledoval - většinou jako minisérie či různé seriály. Dnes už se bohužel nevysílají. A poprvé mám za sebou i Misery nechce zemřít.  Ten není postaven na žádném nadpřirozeném jevu a stojí čistě na strachu z psychopatické fanynky. Její oblíbená postava zemřela a ona se s tím nedokáže smířit. Pravda je, že tohle by mohlo potkat nejen spisovatele, ale i třeba filmaře. Pár takových nemocných fanoušků už se v minulosto objevilo hlavně tedy u zpěváků a herců. Tvůrci vsadili všechno na herecký projev Kathy Bates, kterou jsem donedávna znal čistě jako herečku z American Horror Story. Její na první pohled dobromyslná tvář skrývá absolutní ďábelské zlo. A jsou to právě její scény, které vzbuzují největší napětí. Ke konci se dočkáme i napínavého a dramatického vyvrcholení. Diváka vlastně nutí tento film zároveň se spisovatelem přemýšlet, jak bychom sami zareagovali a mnozí možná doslova ponoukají muže, aby tohle nedělal a tamto udělal. Jedná se o takovou napínavou filmovou hříčku po které každý usoudí, že dostat se do spárů K. B. bychom teda nechtěli. ()

hrumsrt

Před pár měsíci jsem se nějak dostal k filmu V zajetí. Leč jsem to něvěděl, zjistil jsem to až zhruba po půl hodině tohoto snímku, že tehdy nešlo o původní námět a značně čerpá právě z "filmu o Misery". To mě malinko zklamalo.. Ale zpět k tomuto staršímu zhmotnění. Komorní drama v němž hrají prim dva výteční herci, jejichž výkony táhnou celý film. Scénář je postavený na jednoduchém námětu, a tak se musí o výkony opřít pořádným coulem. Snad každá známá osobnost by mohla jen povídat o svých zážitcích s svými fanoušky. Je známé, že platí přímá úměra mezi obdivem a šílenstvím, což nám Annie dokazuje vrchovatě. Leč má snímek jasně přímočarý děj, několikrát si nachystá řádně napínavou scénu. V průběhu jsem si několikrát pohrával s úvahou, koho bych si do toho pokoje zavřel já. Možná zvrácené, ale pořád žijeme v době, kdy myšlenka není zločin. Zkrátka další z výborných filmů pro něž nám dal předlohu mimořándý Stephen King! 80% ()

OJan

Misery nechce zemřít je filmem, po jehož prvním zhlédnutí jsem měl takové psycho, že jsem jej ani nedokázal ohodnotit, natož k němu napsat recenzi. Na to jsem potřeboval druhé zhlédnutí, které přišlo teď a výše zmíněných věcí jsem již schopen. O tom, že jde o jednu z nejlepších adaptací Stephena Kinga je jasné už od začátku, neboť ono provedení filmu je zcela skvostné. Především kamera a hudba přidává filmu takovou zvláštní atmosféru, která diváka naprosto připoutá k věci, na které tento počin sleduje a s napětím, jež by se dalo krájet čeká, co se stane dál. Tak nějak nechápu, proč není v popisu žánru napsáno, že jde i o horor. Dále pak vyzdvihávám herecký výkon Kathy Bates, která svou postavu ztvárnila takovým způsobem, že zde zastiňuje i Jamese Caana, který zde svou postavou, ač jí také hraje vskutku dobře, prostě zůstává ve stínu. Ten Oscar za tu její roli je skutečně oprávněný a člověk si až po konci filmu začíná pořádně uvědomovat, že Annie je skutečně děsivá postava. A onu šílenou atmosféru snímku ještě dotváří gradace, ze které se člověk často potí. |90%| ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)