Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

ondrula

Je to dobrý, ale knížka je mnohem lepší. Zajímalo by mě, proč se Kingovy knihy hromadně zfilmovávaly hlavně na přelomu 80. a 90. let. ()

J*A*M*A*L

Nevím, jas se Kingovi tohle Reinerovo dílo líbilo, ale já na jeho místě bych byl na sebe fakt pyšný, že se zrovna na mé romány dělají tak kvalitní, senzační, div že ne nejlepší filmy! Tohle je můj asi třetí, nebo čtvrtý film co jsem od Reinera viděl, a ani Misery na mě nepůsobila na sto procent. Ale vůbec jsem se nenudil. Čekal jsem možná víc hororu. I když to tedy má očekávání nesplnilo do písmene, tak je to skvělý film. Knihu jsem samozřejmě nečetl, a tak nemohu usoudit co bylo lepší, i když to je asi jasné, ale film se opravdu povedl. King může být pyšný. ()

lucijelucije

OOO jak já zbožňuju filmy podle předlohy S. Kinga. Tento pán je prostě ve své branži mistr, a ono když už máte dobrý příběh, tak se natáčí samo, mimochodem R. Reiner to dosvědčil svou výbornou adaptací. A nemálo tomu přispěla K. Bates, která je úžasná herečka a její výkon v tomto snímku je pozoruhodný až bych řekla její životní. Tento thriller s prvky hororu má mrazivou atmosféru a to i když se celý příběh de Facto odehrává v jedné místnosti. Jsou to nervy s neočekávatelnými činy bláznivé a hrůzostrašné Annie, která je vždy o jeden krok vepředu. Tak jak se dostat z jejích spárů? 8/10 ()

ClimbVibe

Kathy Batesová se svojí Annie zařadila vedle Hannibala Lectera a našich dalších nočních můr stříbrného plátna. Její tvář nad postelí Paula Sheldona se mi vryla do paměti, stejně jako přesní Caan, Farnsworth a Sternhagenová a vůbec celý tak skvěle napsaný příběh. Výborný thriller. ()

derryl

Ano, dobrý King, ale pořád mi něco nesedělo... Chtělo to více propracovat vztah Annie se spisovatelem Paulem. Jinak nemám jiné výhrady. Kathy Bates je famózní. ()

Paldiny

A síce som zápletku odhalil okamžite, počas niektorých vyhrotených momentov mi nebolo všetko jedno. Škoda, že sa látky nechopil Polanski, jedna izba, dvaja herci, z toho jeden magor je presne jeho šálok kávy. Misery aj bez jeho prítomnosti zostáva zručne natočenou a pekne napínavou žánrovkou, ktorá je najsilnejšia vo vnútri. Trefná metafora so spojením hlavnej postavy a invalidného vozíka desí každého umelca, ktorý sa nedokáže vymaniť zo škatuľky (svojho kresla) všetkými zbožňovanej zato ojedinelej role / snímky / skladby / knihy. A až v momente, kedy postavu zabije (kreslo odhodí), alebo vymení za inú, rovnako žiarivú sa stáva víťazom. ()

mclenin

Výborne spracovaná Kingova novela, pre mňa vyobrazenie čítaného slova takmer 1 k 1, môžem konštatovať, že tak nejak som si to predstavoval pri čítaní knihy. Atmosfericky film síce nedosahuje kvality knihy (postupne gradované napätie a tieseň plynuvšia z uväznenia na posteli, na vozíčku, v izbe, v dome, bezmocnosť a stupňujúce sa excesy "number one fan" Annie Wilkesovej), napriek tomu sa jedná o vydarený thriller (ktorý mohol byť ešte o niečo intenzívnejší) so silnými 4 *. ()

Lefty86

Tenhle film mi v hlavě asi utkví na dlouho. Takovým filmům já musím pálit plnej počet. Co mě zarazelo bylo že i když už Paul viděl že Annie je cvok byl furt tak nějak v klidu. Nebo tak aspoň vypadal. Ale to je zbytečné hledání much. James Caan byl vynikající herec s charismatem. Ale Kathy Bates tady vyloženě excelovala, k tomu ta atmosféra, chytře sestříhané scény a máte pecku. King je prostě sázka téměř vždy na jistotu. Knihy jsem žádný nečetl , ale možná se do něčeho pustím. Nemusím horory, ale tam kde je autor předlohy King a má to schopný režisér tak na tom nějak poslední dobou ujizdim a zkoukavam jeden za druhým. Tohle není ani horor jako depka thriller. A hutná atmosféra je fakt excelentně naservírovaná. ()

willis

Ve své době nejlépe zfilmovaná Kingovka. V současnosti už máme naštěstí i Shawshank a Green Mile. Na těchto filmech je jasně vidět, že psychologicky laděné Kingovi knížky jdou daleko lépe a věrohodněji natočit než jeho „klasické“ horory, které v knižní podobě překonávají filmová zpracování o parník. (26.7.2005) ()

KatRi

A jsme zase u toho věčného porovnávání filmu s předlohou. Jak se může čtenáři Kingovy Misery bez výhrad líbit tento film? Vždyť největší obdivovatelka Paula Sheldona Annie Wilkesová prostě není ta nechutně odporná stará panna, z níž se vám dělá zle jen při pohledu, ona je v podání Kathy Bates celkem roztomilá a chvíli jí to dokonce sluší. Na můj vkus je prostě málo šílená a hrozivá...A je to celé takové nějak chudé, chybí tam to brilantní Kingovo líčení děje románu a pořád tak nějak očekáváte nějakou gradaci a ono nic...(slabší 4, hodně slabší) ()

Weider

Kathy Bates předvedla perfektní herecký výkon, který mi doslova vyrazil dech. Oscar je rozhodně zasloužený. Nebýt jí tak by film klesl až na 3* při nejlepším. James Caan to také zahrál výborně, ale hodně by mě zajímalo jak by to celý dopadlo kdyby přece jen přijal roli Jack Nicholson, když mu byla nabídnutá. Prostě perfektní snímek plný napětí - 85%. ()

fredisek

Příběh se v tolika ohledech lišil od předlohy, že se málem zdráhám srovnávat knihu s filmem, ale i tak to udělám. Když filmová Annie způsobovala Paulovi "kulhavost", rozhodně jsem se tak nevyděsil, jako když knižní Annie Paula přihoblovala - kdo četl, jistě mi dá za pravdu. Ono někoho třísknout palicí není, jako když někomu useknete kus nohy. Film byl dobrý, ale víc nic. Nebál jsem se a finále bylo docela krátké a ten laciný hororový evergreen (nic nekončí) v úplném závěru, no taky žádný zázrak. Stále jsem neviděl tolik oceňované Shining, ale zatím všechny adaptace Kinga zaváněly bezradností. Bohužel i Misery. ()

Rufete

Kingova genialita mě nikdy nepřestane ohromovat. Dokáže na papír přenést každou noční můru, která se prohání světem. A někteří odvážní režiséři si vezmou jeho knihy za příklad a natočí podle nich film. Musí být nesmírně těžké nacpat do nějakého dvouhodinového filmu všechny myšlenky, které mistr hororů předvedl ve svých knihách. Ale musím uznat, že se to daří. Všechny jeho nápady jsou fantastické a geniální, hrozivé a děsivé. Už jen z toho nápadu musí mít film úspěch a to je teprve začátek. Pusťte k němu schopného režiséra, který knize plně porozuměl a dočkáte se výsledku, jaký má Misery. Postavy jsou jednoduché a skvěle odehrané, vystihují přesný odraz povahy člověka. Kathy Bates v tomto filmu zazářila. Pamatuji si ji vždy jako veselou a příjemnou paní z vedlejších rolí, ale tady to byla děsivá nádhera. Šílenost a psychopatie jejího chování byla nadmíru ohromná. Na první pohled milá žena, na druhý žena s psychickými problémy a stále milujícím úsměvem a na třetí pohled šílená, krutá, beznadějně zamilovaná, děsivá, psychotická vražedkyně. Tuhla mi krev v žilách při jejích emocionálních výstupech. Toto je její osobní nejlepší výkon a Oscara si zasloužila. Na druhé straně tu máme Jamese Caana, který se na plátně zjevil se stejně výtečným výkonem. Jen toho zrovna moc neukázal, když pořád ležel v posteli nebo seděl na vozíku. Ale z detailů, které světu dal, se dá usoudit, že pro roli Paula Sheldona byl ten pravý. Ve filmu jsem viděl mnoho hrůzostrašných a mrazivých událostí. S jasným předstihem vede kladivo... Dále prášky a víno. Paul Sheldon to měl skvěle promyšlené, udivuje mě, jak někdo dokáže s tolika zraněními a v takovém zoufalství vůbec logicky uvažovat a vymyslet nějaký plán. Když se tento pokus nevydařil (díky jednoduché, leč příšerně důležité nehodě), tak i mě popadl záchvat zoufalství, které skrze obrazovku pronikalo až do mého pokoje. Drastický závěr s psacím strojem byl lahůdkou pro milovníky hororů, tady si mohou mladí režiséři brát příklad. Misery nechce zemřít je jedním z nejlepších zfilmovaných hororů na motivy Stephena Kinga. I když jsem je zdaleka neviděl všechny, toto je na obzvlášť vysoké úrovni. Mimo jiné tento horor hraničí až s psychologickými prvky, alespoň já to tak vidím. Je to velice silný film, dostávající diváky psychicky na dno. ()

Nethar

No tak že bych se u tohoto filmu bál či snad cítil napětí, z toho už jsem za ty roky odkojen většími drsňárnami vyrostl, ale nenudil jsem se. Ačkoliv je film v podstatě show dvou herců, hereckým koncertem to nazvat bohužel nemůžu, to už mě víc bavilo pošťuchování "manželů šerifových". Ale věřím, že knížka může být super (nečetl jsem), v ní to asi působilo lépe. Závěrečná scéna, jak už to u podobných filmů bývá, by mohla být o něco kratší, vím, že kvůli tomu vlastně film celou dobu gradoval, ale nic se nemá přehánět. V roce 1990 super, já hodnotím dnes. (důležitý dodatek, viděl jsem film bohužel dabovaný, tak nevím, kam to Konvalinková a Bartoška "posunuli") ()

simply

Ne každa Kingovka převedená na plátno se povede. Tady to naštěstí vyšlo a hlavní podíl na tom má Kathy Bates. Její fanynka Annie je úžasná a v některých momentech mi běhal mráz po zádech... Nebála bych se ještě víc přitvrdit, přece jenom je to King. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)