Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

zdeny99

Mistrovsky budovaná atmosféra a hypnoticky podmanivá plynulost děje dělají z Misery naprostý filmový klenot. James Caan byl v roli spisovatele zoufale upoutaného na lůžko excelentí. Kathy Bates v roli psychicky narušené ženské zaručil nesmrtelnost, kterou zúročila na Oscarech v zisk sošky za hlavní ženský herecký výkon. Společně tito dva pod taktovkou Roba Reinera se podíleli pod jednou z nejlepších Kingových filmových adaptací. [12091. hodnocení, 633. komentář, 83%, 574. nejlepší film] ()

Chino

Tak trochu jiný thriller s vynikajícími hlavními představiteli a jedinečnou atmosférou, který vám dokáže, že jednoduchost někdy dělá divy... ()

Dement

Jedna z mála povedených adaptací Stephena Kinga. Výborně vygradovaná komorní atmosféra nahánějící divákovi strach, přesvědčivé herecké výkony obou hlavních aktérů - hlavně Kathy Bates v tomto snímku exceluje. ()

Snape

Wow, tohle bylo výborné. Dokonalý příběh (určitě si přečtu i knihu) a především j-e-d-i-n-e-č-n-á Kathy Bates. Mám rád tyhle napínáky "ze staré školy" – i bez efektů a v podstatě v jednom interiéru lze vytvořit dokonalou atmosféru. Stačí opravdu perfektně zahraná obdivovatelka slavného autora. Který spisovatel by netoužil po tak věrné čtenářce? Možná jedině ten, který viděl nebo četl Misery... ()

agassi68

Podarila sa výnimočná vec - film na úrovni knižnej predlohy. Aj vďaka hereckému koncertu dvojice Bates, Caan ktorému dominovala ženská polovica. Znova sa potvrdilo, že na prežitie hrôzy netreba špeciálne efekty. ()

Rokle

Nemám slov. Ještě o chvíli déle a z té depky by mi prasklo srdce. Nepřekonatelná Kathy Bates. Doteď mám před očima její stojící postavu nad postelí Jamese Caana či zlomení kotníků. Z toho jde mráz po zádech! ()

Wolvie

Brilantní ústřední duo,geniálně budovaná atmosféra,jistá režie.Poslední film Roba Reinera,který skutečně stojí za vidění. ()

Lejby

Pro mě platí pravidlo, že kniha je vždy lepší než následný film (jedinou vyjímkou je snad Forrest Gump)...komentáře k tomuto filmu mě však navnadily, že by se mohl konat zázrak a film bude stejně psycho jako kniha. Zázrak se však nekonal. Celý film je jen slabý odvar, Annie není tak šílená, jak by měla být, a Paul není tak vydeptaný, jak by při takovém teroru měl být. Takže musím říct - pro mě to bylo velké zklamání. ()

Hell_ena

Mně osobně napětí nedovolilo usnout ani po 30minutách shlédnutí filmu :) Po celou dobu jsem se nenudila a se zaťatými pěstmi očekávala další napětí... Konec filmu je trochu tvrdší, ale jinak rozhodně doporučuji. ()

Illioplius

Tak toto bola paráda. Napätie gradovalo od začiatku až do konca, film nemal takmer jedinú slabšiu chvíľu. Brilantné vykreslenie hlavnej postavy – jej osobnosti, pozadia, motivácie, skrátka v celej jej úplnosti. Navodenie atmosféry strachu a bezmocnosti bez strašidiel, bez výkrikov a bez rýchlych záberov, je pre mňa znakom dobrého hororu. Tento film to spĺňa na jednotku. ()

lemonova

Ako málo stačí k natočeniu kvalitného thrilleru? Dvaja skvelí herci, jeden zaujímavý scenár, jeden dobrý režisér a jedna izba. ()

MickeyStuma

Velice povedená filmová adaptace románu Stephena Kinga o až nepříčetném fanatismu k románové postavě, která se po právu zapsala do filmových hororových dějin. Souhra dvou lidí je zpracována tak přesvědčivě, že by jeden řekl, že je to napsáno na základě skutečných událostí. Kathy Bates a James Caan tu rozehrály svůj herecký koncert, který nikoho nechal na pochybách. Ocenění budiž důkazem kvality a po pravdě, která jiná hororová adaptace toho dosáhla. Atmosféra se buduje pomalu, ale účelově. Vše má svůj čas a své místo. Napětí se nepřepíná, přesto dokáže udržet pozornost. Trochu to připomíná díla Alfreda Hitchcocka. Stejný styl vyprávění a stejný styl budování atmosféry. Jedná se tedy o nezapomenutelné dílo, které by nemělo zůstat bez povšimnutí. ()

Hapretor

Jamese Caana jsem nikdy neměl za dobrého herce, ale za roli v tomto filmu by zasloužil Osakara a K. Bates neméně. Taková roztomilá, kulaťoučká psychopatka se jen tak nevidí. Drsné, vtipné, napínavé i odpočinkové zároveň. ()

Freeky06

Zatiaľ asi môj druhý najlepší film podľa predloh Stephena Kinga (prvý je Shining) Obzvlášť musím vyzdvihnúť famózny výkon Kathy Bates - úloha vyšinutej fanynky jej sadla dokonale.. Hutná a tiesnivá atmosféra dýcha z každého záberu a dej graduje až do diabolského finále.. mňam :P ()

Evander

Fantastický herecký výkon Kathy Bates snad ani nelze zpochybnit. Film jako takový se mi však nelíbil, začátek mě místy vysloveně nudil, některé scény točící se kolem věznění spisovatele Sheldona mě doslova vytáčely a teprve ve druhé půli děj začal mít spád a dokázal jsem se do něj ponořit. 60% ()

BOURQUE

Keď sa začnem pozerať na film, ktorý bol natočený na základe románu od veľkého S. Kinga, tak mám vždy obavy. To preto, lebo len v ojedinelých prípadoch sa podarí priblížiť ku kvalite samotnej knihy. Film Mysery je však výnimkou. Režisérovi R. Reinerovi a dvojici J. Caan a K. Bates sa podarilo priblížiť sa k blízkosti kvality (a hlavne k atmosféry) knihy. Premena K. Bates je naraz šokujúca a obdivuhodná – zaslúžené ocenenie vo forme zlatej sošky. Aj keď príbeh filmu sa v niektorých veciach („dosť“) odlišuje od knihy tak to z celého pohľadu až tak nevadí. Každopádne však najprv odporúčam prečítať si knihu. PS: Kathy Bates je pravá Annie Wilkisová! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)