Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

simply

Ne každa Kingovka převedená na plátno se povede. Tady to naštěstí vyšlo a hlavní podíl na tom má Kathy Bates. Její fanynka Annie je úžasná a v některých momentech mi běhal mráz po zádech... Nebála bych se ještě víc přitvrdit, přece jenom je to King. ()

Klajnik

Jedna z těch povedených Kingových adaptací. To rozhodně. Škoda jen, že film je od knihy až tak moc osekaný. Není to strasné. Film sám o sobě obstojí. Jen mě to mrzelo, pač chvílema jsem ve filmu viděl náznaky toho, co spisovatel rozpracoval a film to pobrat nestačil (i když by však do jisté míry mohl). Po první polovině filmu jsem si říkal "Happy endy nesnáším (kvůli kýči) ale zde by mi to vůbec nevadilo". Kate Bates hraje tak nesympatickou mrchu, že by jste jí nejradši samy umlátili. Hlavní hrdina, sice není nikdo zajímavý, ale stejně mu fandíte, jelikož chcete, aby se ze spárů té strašné ženy dostal. Drsné finále, kde antagonistka dostane přes držku je skvělé. Velmi napínavé, drsné a závěrem i uspokojivé kvůli pocitu zadostiučinění. ()

Oralfabet

Až do dneška pro mě asi Rob Reiner byl jen Leovým tátou z Vlka, ale co jsem nezjistil... On je to i velice schopný režisér... A když se dá dohromady velice schopný režisér a kniha od pana Kinga, je má spokojenost víceméně zaručena. Oba hlavní herci parádní a ani jednoho z nich jsem asi vůbec neznal. 8/10 ()

mira007

Kathy Bates zachrání při autonehodě svůj spisovatelský idol Jamese Caana, odtáhne ho jako nepohyblivého k sobě domů, hezky se o něj stará a dává ho do kupy do momentu, kdy ji dá z brašny přečíst rukopis, kde nechá zemřít Mysery hlavní hrdinku a to neměl dělat. Pak je to brutální mrazivý thriller o dvou lidech v jednom domě. Jednoduché ale maximálně účinné. ()

Marius_ss

Skvele herecké obsadenie. Na klenoty ako Mlčanie jahniat, či Osvietenie sa to ale nechytá. Oproti ním je filmová Misery trochu... vlažná ? Nič, čo by má zdvihlo zo sedačky, ale určite sa jedna o kvalitný thiller na večer. Navyše s čarovnou atmosférou 90tych rokov (ktorú mám tak rád). No popravde, čakal som od toho viac. Snáď sa raz dokopem konečne si prečítať knihu, ktorá na mňa už čaká v poličke, niečo mi hovorí, že tá bude ešte o level vyššie ! ()

Yoss

Vynikajúce spracovanie Kingovej knihy. Po The Shining je to pre mňa hneď druhé v poradí obľúbenosti. Kathy Bates je brutálne šialená, mrzká a really fuckin' twisted. 😄  Skrátka No. 1 fan. ()

hacho

Jedno misto, dva lide a jeden je velice vydareny silenec. Opet jedna z mala dobre zpracovanych predloh. Vynikajici herecke vykony a tryznive stoupajici napeti. ()

Illy

Jsem fanoušek pana Kinga. K filmu jsem se dostal až teď(07) Perfektní, herci výjimečný a ani dabing to nekazí (Konvalinková, Bartoška) 90% ()

Deywid

5 hviezdičiek z 2 dôvodov: 1. film je vážne lepší ako kniha (menej brutálny, no o to s napínavejšou atmosférou)... 2. ale hlavne kvôli Kathy Bates podávajúcej jeden z najlepších hereckých výkonov všetkých čias (dámy a páni, TAKTO sa hrá šialenec) po zásluhe odmenej Oscarom.... ()

Emzet

Rozdíly mezi knihou a filmem jsou minimální. A to jak v ději, tak v kvalitě. Je třeba něco dodávat? Kathy Batesová je úžasná. ()

Ad4mson

Žil byl jednou jeden slavný spisovatel a ten se rozhodne skončit se psaním románů o Misery. Jenže co čert nechtěl, chytil smyka na silnici a měl jediné štěstí, že ho z auta vyprostila jeho vášnivá fanynka a zachránila mu defacto život. Jenže tohle není jen tak obyčejná fanynka. Je to fanynka číslo 1, která se bude jen těžce smiřovat s tím, že její nejoblíbenější románová postava zemřela. To, co se odehrává v tomto snímku je nepopsatelné. Svým způsobem two-men show, která nemá obdoby. James Caan hraje výtečně, i když si většinu snímku poleží v posteli a Kathy Bates je nejodpornější záporačka, kterou jsem kdy viděl. Rob Reiner skvěle buduje atmosféru rostoucího napětí mezi postavami, jehož pnutí nemůže vyvrcholit jinak než úžasným finálem, při kterém jsem měl stochutí skočit do filmu za Caanem, abych mu pomohl s tou mrchou. Vrcholovou scénou je potom souboj o čas na invalidním vozíku. Kdo neviděl, ať si doplní díru ve filmovém vzdělání. Tohle je povinnost. ()

bolan

Absolutně nevyzpytatelná paní domácí je mnohem děsivější maniak než všichni ti Kruegerové, Jasonové a Hellraiserové dohromady. ()

Andresito

Postava Annie Wilkisové byla nejen výborně zahraná Kathy Batesovou, ale také výborně napsaná, což z ní dělá v konfrontaci s Paulem Sheldonem (nezaostávající Caan) jednu z nejlepších filmových postav, které jsem měl možnost poznat. Ať už spisovateli vyznává lásku, nebo láme kosti, je neskutečně autentická a opravdová. Neuvěřitelně napínavý psychothriller, mimochodem s nejzábavnějším šerifem v Americe. 80% ()

RomanHyde

Již lehce vousatý snímek, který se pro mne ovšem stal jakousi klasikou hororu, jenž nestárne. Výborné zpracování a výborně vybudovaná hutná atmosféra, aneb co se vše může dít za zdmi krásného domečku. Rob Reiner si zaslouží pochvalu, protože film vůbec nikde nedrhne a zcela se vyhnul klasickým hororovým klišé, byť závěrečný souboj prostě nějak vypadat musel. Herci podávají přesvědčivé výkony a z Kathy Bates jde opravdu mráz po zádech.. jako sousedku bych ji rozhodně nechtěl mít :) Kdo neviděl, tak vřele doporučuji tuto výbornou adaptaci knihy Stephena Kinga (možná nejpovedenější). ()

WinstonS

Oscarová Kathy Batesová si celý film zabrala pro sebe a ačkoliv i James Caan dokáže díky mimice svých obličejových svalů z minima vytřískat maximum (uznejte, že kripl v posteli či na vozíku se nehraje zrovna lehce), na ženu, která svému praseti říká Misery, zpaměti cituje pasáže knih o své oblíbenkyni a doslova k smrti ráda ráda si vystřihavá novinové články o svojí osobě, prostě nemá. Od Kinga jsem toho moc nečetl, což mě i mrzí, ale soudě dle ohlasů jde o hodně povedenou adaptaci. Mimochodem, příroda v Demveru a okolí je opravdu nádherná. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)