Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

PlysovyMacko

Thriller, kde sa ranený spisovateľ musí vysporiadať s psycho fanúšičkou, ktorá ho väzní. Film má stiesnenú atmosféru a postupne eskaluje k väčšiemu násiliu. Zároveň ma držal v napätí ako hlavný hrdina utečie a prekvapilo ma pár momentov (zabitie šerifa). Herci podávajú výborné výkony. ()

Fallout

Přiznávám - knihu jsem nečetl, tudíž nemůžu říct, jestli se jedná o zdařilou adaptaci nebo ne, ale film jako takový se bezpochyby řadí na špici žánru. Na malém prostoru rozehrávající se příběh skvěle podpruje kamera, zabírající pokoje a postavy snad ze všech možných úhlů, vytvářející tímto dokonalou stísněnou atmosféru strachu. Největší oporou snímku však bezesporu zůstává duel Kane x Batesová. Vzájemná chemie mezi nimi funguje skvěle- ve vypjatých scénách, tak zejména při "oddechovkách", které jsou přošpikovány spoustou sarkastických hlášek jak z jedné, tak druhé strany -viz."Vždycky jsem si chtěl prohlédnout tuhle část pokoje.", "Tak co ty můj mrzáčku?",atd. Co říct závěrem? Působivý gradující komorní psychothriller, jehož kouzlo nevyprchalo ani po letech od svého vzniku. ()

Weirdman

6/10... Nuž. Kniha ma doslova usadila do sedačky, nedýchal som pri nej a zanechala vo mne silný dojem. Pri filme ale neplatilo nič z toho tak dokonale ako pri knižke. Klamal by som keby som tvrdil, že napätý som vôbec nebol a že sa mi výkony hercov nepáčili, ale celkovo spokojný nie som... ()

Miloško

Výborný horor,perfektne,jednoducho natočený.K.Bathes podala neskutočný výkon,takú bláznivú rachetľu stretnúť by som nechcel. Aj J.Caan ako spisovateľ Sheldon bol výborným "partnerom" Annie. ()

thesmile

Je to hodně dobré! Nečíst knihu, tak sem přihodím ještě jednu hvězdičku. Ovšem knihu jsem četla předtím než jsem zhlédla film, takže jsem se na některé scény z knihy těšila a nedočkala jsem se. Knižní předloha byla dle mého názoru mnohem drastičtější a byla hodně o pocitech Paula, které tenhle film strádal. Taky konec se úplně liší. Nicméně je to hodně dobrý film a postala Annie mě potěšila, protože přesně takhle jsem si tu bláznivou ošetřovatelku představovala! ()

heavy66

Problém Kingových adaptací spočívá v tom, že filmoví tvůrci se neodváží natočit to, co Mistr dokáže napsat. Ale Misery patří mezi hodně povedené. Kathy Bates ve vynikající formě, James Caan ostatně taky. Takže jediná výtka, milá Annie, tu nohu jsi Paulovi skutečně mohla useknout, jak to Mistr předepsal, to kladivo byla zbytečná změkčilost. A teď vyraž do Ordinace v růžové zahradě, ať ten pitomej seriál konečně skončí! ()

Toumyk

U tohoto filmu jsem nachytal tolik deprese, že to ani snad není možné...zkrátka neuvěřitelný psycho. Měl jsem se na to dušecně připravit, protože to byla skutečně pecka. Člověk v podobný situaci by se asi musel zbláznit, ale Paul stále vymýšlel nové a nové plány stejnou rychlostí jako mu ty předešlé kolabovaly, což přijde přinejmenším směšné...někdy mi to přijde vyhnané až do hodně absurdních momentů, jednu věc vím jistě, tohle už vidět nemusím...je to hodně psychologický film, možná až moc. Nevím možná jsem neměl moc intelektuální náladu při sledování, ale moc se mi ten film nelíbil. Přinejmenšim celá ta zápletka je dost směšná a adsurdní... ()

Goodmen

Pekelně gradující příběh mezi spisovatelem a jednou z nejšílenějších fanynek na světě (a to díky brilatnímu výkonu Kathy Bates). ()

george16

Ufff, C.Bathes tady ztvárňuje tak skvěle poblázněnou a naprosto vyšinutou fanynku jednoho spisovatele, že se vůbec nedivím za oscara, stejně tak jako, že lidi ji moc asi rádi po premiéře neměli (na kafe bych teda s ní asi jen tak nešel :).. Jedna ze suvéreně nejlepších adaptací z pera pana Kinga a prostě nelze dát než za pět. I přesto že děj se odehrává v podstatě jen v jedné místnosti, tak atmosféra je tady taková, že chvílema nezbývá, než z nebohým J.Caanem jenom soucítit. ()

elanista1

Misery je neuveritelny film. Vystupuju tu prakticky len dve /tri/ postavy, ale o to je to pritazlivejsie. Fascinoval ma vykon Jamesa Caana ci uz ako po hereckej stranke jeho sameho, ale hlavne po hereckej stranke Paula Sheldona ako uznavaneho spisovatela, ktory predstieral pred osetrovatelkou dlhu dobu, ze je vsetko v poriadku. Kathy Bates, pre mna doteraz neznamy pojem, treba samozrejme tiez vyzdvihnut. Uz dlho som si tak velmi neprial smrt niektorej filmovej postavy /tato sa kludne moze postavit do jedneho radu k takym psychopatom akymi su Norman Bates, Hanibal Lector, alebo Jack Nicholson z Osvietenia/, a parkrat som sa sam pristihol ako sa mi zvysuje tep, ci dychanie. Ved to nie je normalne, takychto dokonalych filmov je malo a je len stastie ked na nieco taketo narazim. Az mi je do placu, ked si pomyslim ze som kniznu predlohu necital. Plno podarenych dialogov, zaujimavych zvratov ci konani, ale predovsetkym plno nervydrasajucich scen, ale najma Beethovenova Sonata mesacneho svitu pri tej najhnusnejsej scene. Vazne sila. ()

Liger

Perfektní herecká práce Jamese Caana a Kathy Bates vedená skvělou režijí Roba Reinera. Taková superlativa si Misery nepochybně zaslouží, poněvadž napětí se vzestupnou tendencí, které po odtajnění hmotného zla jménem Annie nastoupí do samotného konce neustane. Nedoporučit tento nervydrásající film lze snad pouze lidem, kteří ještě nedosáhli doporučené věkové hranice. ()

zdeci

Tak horor určitě nééé. Nebýt toho perlíku, byla by to opravdová nuda. Celkem mě i zarazilo, že na rozpáleném podvozku Mustanga netaje sníh, asi za to mohla vyšší moc! Katka Bates - není to náhodou neteř staré vojny Normana? Anebo že by čistě náhoda, no to snad nééé. Jinak nejlíp zahrála prasnice a tučňák, to je bez debat! ()

VanBradley89

Velice zdařilá záležitost. Hutná atmosféra. Pár skoro až infarktových scén. Scénu z nohama jsem trpěl spolu z pisálkem. James Caan je v pohodě, ale bohužel pro něj hraje až druhé housle. Tohle je totiž show Kathy Bates a její posedlé fanynky. Protože to co předvádí je něco absolutně neskutečného. Někdy naivně roztomilá a jindy tak mrazivě chladná a do toho docela časté výbuchy vzteku. King bez jakéhokoliv nadpřirozena a přesto nebo možná právě proto tak děsivý. ()

baclajean

Film nebol zlý, no na môj vkus až príliš veľa momentov z knihy nebolo zakomponovaných... kniha skvelá, a hoci viem, že filmy sa často uberajú vlastnou cestou, predsa len by sa mi páčilo, keby sa režisér o čosi viac držal knižnej predlohy. ()

moviefan4

Čítal som knihu a pozeral film. A môžem povedať ža sa film líši iba v pár veciach, nič viac. Pôvodne mala Annie Paulovi nohy odrezať a nie zlomiť ale oba varianty sú super. ()

sterovsky

Stejně jako každá filmová adaptace knihy, i Misery nechce zemřít přináší oproti předloze něco lepšího, a něco horšího. Negativa však převažují a konec, který v knížce gradoval neuvěřitelným způsobem, je zde jen slabým odvarem. Celkově mě film nedokázal vtáhnout do děje tolik jako předloha, proto uděluji lepší ***. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)