Kým si so mnou

• Česko Dokud jsi se mnou (viac)

Príbeh inšpirovaný životom súčasného amerického speváka a skladateľa kresťanskej hudby Jeremyho Campa a jeho prvej manželky Melissy, ktorej krátko pred svadbou diagnostikovali rakovinu... V septembri 1999 Jeremy Camp odchádza z Indiany do Calvary Chapel College v Murriete v Kalifornii. Večer sa vyberie na koncert kanadskej kresťanskej skupiny Kry a zoznámi sa s jej spevákom Jeanom-Lucom LaJoiom. Obaja mladí muži sa rýchlo spriatelia. Po koncerte sa Jeremy stretne s bývalou spolužiačkou Melissou Henningovou, ktorá je súčasnou Jean-Lucovou priateľkou. Jeremy s Melissou si však padnú do oka a svoje city nedokážu potlačiť, čo spôsobí medzi mužmi roztržku. Melissa však nechce Jeana-Luca sklamať a opustiť, a tak sa Jeremy vracia sám na vianočné sviatky za rodinou do Indiany. O niekoľko dní po Vianociach mu Jean-Luc zatelefonuje, že ​​Melissa je vážne chorá, a požiada ho, aby sa vrátil do Kalifornie. Pre všetkých troch to bude ťažká skúška... (TV JOJ)

filipvrbik

To je tak romantické! A Britt Robertson je tak okouzlující, že prostě musím dát za pět.. Samozřejmě ten konec je taková agitka, ale co už...90% ()

Untitled07

Dechberoucí příběh, který je ze života a který mě dojal. Nicméně to, jak se to hodně motá kolem Boha mi úplně nesedělo. Ve výsledku z toho byl film, na který se dobře kouká, nechá ve vás stopu toho, jak moc si člověk má vážit života, ale viděla jsem už i líp zpracovaný film s touhle tématikou. ()

Rathalos

Drama natocena podla skutocnej udalosti a dalsi pribeh o umierani,ktoreho plusom je sympaticke herecke obsadenie,pekna hudba a ukazka toho,ze laska este existuje v tejto skazenej dobe,no je to prvykrat,co mi z oka nevypadla ani slza pri sledovani filmu tohto zanru,videl som uz kopec takychto zalezitosti,no nedojalo ma to,asi to bude aj tym,ze herec K.J.Apa ma velmi nepresvedcil svojim vykonom,neveril som mu,to co hral,pri porovnani napriklad s hercom Anselom Elgortom je to velky rozdiel,na neho mi stacil len pohlad,ked mal slzy v ociach a uz som ich mal aj ja,ale to je jedno,kazdy clovek to vidi inak,sto ludi,sto nazorov,ale pat hviezdiciek to urcite nebude,pardon,ale nemozem a este pochvala pre Britt Robertson,ta bola presvedciva az az...:-) ()

BOURQUE

„Kým si so mnou“ je ďalším ture-based filmom v rade, ktorý nie je možné „predať“ tak, aby sa tu nehralo na emócie. (Túto poznámku však prosím neberte ako urážku na film, ale ako fakt.) Vzťah ako aj spoločný život dvoch mladých ľudí, Jeremy a Mellisa, už od prvej chvíli nebol ani jednoduchý ani obecný. Avšak to, ako Jeremy až do poslednej chvíli bol pri Melissi, naznačuje, že skutočná a čistá láska ešte musí existovať. (A tento pocit nám musí dodať silu.). Dvojica K. J. Apa a B. Robertson hrá prehľadom, chémia medzi nimi je dostatočne pevná. Vo vedľajší roli skromne dobrý Gary Sinise. Mellisin list je prekrásny, podobne ako je prekrásna a emotívna pesnička „I Still Beleive“. Pre záverečné titulky prekrásne zachytené „vyšperkované“ prostredie. P.S.1.: „Môj život je kompletný kvôli mojim sklamaniam.“ P.S.2.: Neboj sa , len ver! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Anduril

Veľmi pekný film, so super myšlienkami a pekným zobrazením vzniku a budovania vzťahu. Plný emócií, tých ťažkých, ale aj veselých. Je tu pekne vyzobrazený rozmer priateľstva, súrodeneckých a rodičovských vzťahov. Zvrat v deji nenastal žiadny, ale skôr som to bral ako životopisný film, nie ako vymyslený román kde by určite, po úprave, vypálil lepšie. Proste pecka. Veľmi dobrý film pre tínedžerov a starších. ()

Kritik.

Po filme I CAN ONLY IMAGINE je tento film dejom ale aj hereckymi vykonmi velkym sklamanim...obzvlast ak vopred nepoznate jeho pribeh. ()

Tipko

Na tomto príbehu ma oslovila myšlienka, že Boh má pre každého osobitný plán a hoci sa naše predstavy nemusia vždy s ním zhodovať, predsa Mu máme úplne a stále dôverovať. ()

John80

Smutná dráma mladého typka-hudobnika, ktorý sa zaľúbi do dievčiny bojujúcej so zákernou chorobou s nádejou na jej liečbu , čo aj tak bude vyzerať až nakoniec osud to zariadi inac6, pekný a dojemný príbeh 4* ()

neo250

Film výborne spracovaný. Škoda tým posledných 20min, ktoré mohli ešte nejako upraviť a bol by to skvelý film. Film má dobrú komináciu príbehu s hudbou, ktorá vás ešte nadche k tomu, že sa vám to viac zapáči. Film vás emočne vtiahne do deja a miestami vás donúti sa zamyslieť. Za mňa silné 4* romanická dráma, no pokiaľ by koniec upravili a nebol by fádny ku koncu tak by si zaslúžil aj viac. ()

alldo.raine

Ano, je těchto filmů hodně. Ano, nejsem věřící a zde se skoro o ničem jiném nemluví. A ano, stejně se mi to moc líbilo. Vše působí přirozeně, písničky jsou krásné, herci uvěřitelní. Bylo moc fajn vidět opět Gary Sinise, byť v takové menší roli. A based on true story, takže sem byl zase na měkko. Ještě si dovolím jedno přirovnání. Byť co do vělasu se to v křesťanském světě nedá srovnat s I can only imagine. Filmově mě však toto zasáhlo podstatně víc. Ale jak říkám, věřící nejsem, jde mi čistě jen o věrohodnost poselství daného filmu a v tom bude šíp ze Sill believe podstatně hlouběji než u I can only imagine. ()

solisoli

Veľmi tragický, trochu melancholický, ale hlboko citovo premyslený príbeh, o osude dvoch mladých ľudí, ktorých láska bola tak silná, že prekonala aj smrť. Skvelé hlavné postavy, len znásobovali pre diváka utrpenie, ovládať svoje city a snažiť sa pochopiť, či aj takéto puto medzi dvomi mladými ľuďmi môže existovať. Kto neverí, ma možnosť sa o tom tu presvedčiť. ()

Dukekuky

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, a byla to chyba. Já který přepínál kanály v televizi a najednou vidím název Dokud jsi se mnou a já jsem si říkal že to zkusím. A musím říct že jsem neudělal chybu, film je podle skutečné události což já takové filmy mám hodně rád. Celý film provázelo skvělé prostředí a to je velké plus, neuvěřitelný příběh amerického zpěváka Jeremyho Campa, a to fakt neuvěřitelný ! Takové emoce jsem dlouho nezažil a jo někomu slza kápne, mně se to sice nestalo protože jsem ještě u filmu nebrečel ale to je jedno. Fakt skvělé drama, nic jsem od toho nečekal ale dostal jsem něco neuvěřitelného. Takže pokuď máte rádi skvělé prostředí, emoce, prooostěě ! Skvělé drama, tak je tenhle film přímo pro vás. Divím se že film má nižší hodnocení protože pro mě to bylo skvělá jízda ! 8/10 ()

rigby

Vlastně taková pohodovka s vážným tématem. Bohužel celé je to zpracováno velmi předvídavým způsobem s několikanásobnou hrou na slzy. Takových filmů bylo natočeno už hodně a tento nepřináší vůbec nic nového. Ale pěkně se na ně dívá. I když po shlédnutí nezůstane v hlavě nic. Možná toho Boha ještě mohlo být o něco méně. 3- ()

Veeria

Silný příběh natočen podle skutečné události. Dojemný. Melissa výjimečná dívka, jejíž postoj k životu a víra je inspirující a celý film jí držíte palce. Britt Robertson její postavu zahrála s něžností, přirozeností a citem. K.J. Apa, který ztvárnil postavu Jeremyho, velice talentovaný, nádherně zpívá a jeho herecký projev je velice uvěřitelný a přirozený. Spolu s Britt mezi nimi fungovala správná chemie. Oceňuji i líbivý, podmanivý soundtrack, který dokresluje atmosféru. Budete se usmívat, budete dojatí, a možná vám film něco předá. Má přidanou hodnotu, poselství. Ještě teď nad ním přemýšlím, a i z toho důvodu je dobře, že tento film vznikl. Věřím. Věřím, že si mě tento film našel. A najde si každého, komu má něco předat. Děkuji za titulky Borrtex. ()

zodiak217

I still believe je silný skutočný príbeh, ktorý vás nenechá chladným. Spracovanie možno trošku pokrivkáva v porovnaní napríklad s filmom "Clouds" no je to založené na charizmatických hercoch a sila príbehu pre bije všetko, takže nuda rozhodne nehrozí a emócie pôjdu na doraz. Naviac divák ma stále na mysli, ze je to skutočný aj keď ťažký príbeh, ktorý napísal sám život. ()

Kinison

Based on true story písničkáře Jeremyho Campa. Neznal jsem písně ani příběh. Jistá romantika a sympatičnost až přirozenost postav se nedala upřít, i pár myšlenek a scén rozhodně utkví, ale nevýrazné písně, neustály křesťanský podtext a až dlouhá stopáž nakonec unudily můj palec směrem dolů. Jedno pivo bylo na povznesení se na vyšší duchovní úroveň zřejmě málo. ()

Mangano

No...jenomže já asi nevěřím. Mám vlastně problém už se samotným křesťanským rockem, celé je to totiž podle mě ve finále jen jeden velký business a o víře, to už ani tak moc není. Já vím, že je tenhle příběh motivován skutečnou událostí a osudy reálných lidí, ale ač je to i velmi silné, mně to prostě pořád příjde strašně fake. Nemůžu si pomoci a jak říkám, já asi jen prostě neuvěřil. Nevěřím tam vlastně ničemu. !!! SPOILER: !!! Asi je to necitelné, ale jestli se k sobě ti dva nakonec vrátili jen kvůli tomu, co se přihodilo té dívce, tak to v jejich lásku prostě nevěřím. On evidentně trpěl spasitelským komplexem a ona se pochopitelně cítila sama. V tom já moc lásky nevidím, sorry. ()

Marieta18

Dojemné, krásne spracovanie životného príbehu speváka Jeremyho Campa, ktorý skladá náboženské piesne. Ako študent stretá lásku svojho života, ktorá ťažko ochorie. Melissa hĺbkou svojej viery statočne bojuje s rakovinou, Jeremy ju povzbudzuje a dodáva nádej, že všetko spolu zdolajú. I napriek nepriaznivej situácii sa zoberú a sú si oporou v posledných spoločných chvíľach... Už dávno som nevidela tak hlboký, emotívny film, ukazujúci nádej a vieru takmer každou jednou scénou. Neskonalá odovzdanosť Bohu a z toho príštiaca sila v každej životnej situácii. Melissa, ktorá nechce raniť city priateľa a vtedy už speváckej hviezdy Jeana – Luca, i napriek tomu, že jej srdce bije už pre Jeremyho. Nekonečná nádej v ťažkom rozpoložení a presvedčenie o pomoci Boha. Výborné obsadenie, nádherná hudba, hlboké myšlienky... „Keď môj príbeh zachráni čo i len jednu dušu, má to význam!“... Nádej a sila do každého ďalšieho dňa... „i keď je to veľmi ťažké, ale STÁLE TI VERÍM“ (slovenský názov trochu zmenený, škoda!). Skvelý príbeh so silným posolstvom, nabádajúci k zamysleniu o zmysle života - o to vzácnejší, že je podľa skutočnej udalosti. Vďaka za titulky i kvalitnú recenziu Borrtex! ()