Will Graham, agent FBI, odišiel do dôchodku po vyšetrovaní série mimoriadne brutálnych vrážd, kedy sa zoznámil aj s doktorom Lecterom. Jeho bývalý kolega Jack Crawford ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní masakrov dvoch rodín. Agent vo výslužbe musí znovu nasadiť vlastný život a riskovať bezpečnosť svojej rodiny. Len tak má šancu Červeného draka vypátrať. (STV)

Dohny

Pomalý nudný začátek rozstřihaný na nezáživné dějové pásma, se začal pomalu rozjíždět až v polovině filmu, až na nějaké lekací zkraty. Šílené silácké dialogy, protřelé filozofickými frázemi, ale díky výkonu Ralpha Fiennese se toto dílko zvedlo, přičemž jako sabotéři zde vyčnívali Anthony Hopkins a Edward Norton, kteří svými výkony stahovali dólů celý dojem filmu. Některé scény ale byly mistrovské, a to mluvím o konečném zúčtování. ()

Kiedis

Dost dobrý začátek Dr.Lectera, škoda nepovedeného Hannibala který zhoršil tuto jinak skvělou sérii o jednom nejmenovaném kanibalovi...90% ()

badajajuak

Po hodně slabém druhém pokračování "Hannibal" jsem toho už mnoho nečekal a tak jsem byl příjemně překvapen. Ono to asi právě o tom je - nečekat toho příliš a pak se vám to bude třeba líbit. Znovu skvělý Anthony Hopkins, ale i Edward Norton a hlavně Ralph Fiennes. Bohužel "Mlčení jehňátek" už se asi nic nevyrovná. ()

KBelick

Je to přesně mezi třemi, čtyřmi hvězdami.. Je tu sice pár nelogičností, nijak překvapivé zvraty, a celkově se to s Mlčením měřit nemůže, ale i tak jsem se celou dobu skvěle bavil (určitě i díky našláplému hereckému ansámblu). A i ten mráz mě párkrát podupal - spokojenost. Tedy vzhledem k tomu, že jsem čekal vyložený škvár, jsem moc příjemně překvapen.. 70% ()

Phillippus

Pre mňa ešte lepšie ako Hannibal a porovnateľné s prvým dielom.Tentokrát už nielen Hopkins, ale aj Fiennes a Norton zaváleli. Nepríjemný pocit sa ma držal celú dobu a uľavilo sa mi až keď mal Dolor- Hide (Dolorhyde) guľku na správnom mieste. ()

Shifty86

velke zklamani, po Jehnatkach a Hanibalovi s uzasnym Hopkinsem velice nepresvedcivy Fiennes, Norton s melirem vypada jak idiot:D v podstate jedina zajimava scena byla "vznitliva" jizda Mr Loudse na koleckovem kresle:D ()

Trescha

Tenhle film neni a vlastně ani nemůže být nějakou kopií mlčení jehňátek.Páč mlčení jehňátek vzniklo až po červeném drakovi,jak knižní tak filmová verze(u draka existují dvě;-)).Celkem slušné dílko s výbornými výkony Nortona a Fiennese,kteří tam notabene Anhonyho vlastně k ničemu nepotřebují.Četl jsem knížku a ta válcuje i mlčení jehňátek o filmu už se to říct nedá.;-) ()

zurivymlok

Tak toto je prostě dílo jednoznačně netalentovaného režiséra. Vůbec nechápu, koho vůbec napadlo Brattu Ratnerovi svěřit tento film. 20 % za kvalitní herce. ()

SONYAGENT

Velmi povedené navázání na thrillery předchozí, opěd skvěle obsazení a scénář ..Skvělý Norton a o výkonu Fiennese snad ani nemusím mluvit.. Perfektní film.4 plus ()

Kubiiiczeek

Čekal jsem jen další nudný horor(thriller, krimi..) s od 1.sekundy jasnou zápletkou, vrahem a koncem. Opak je však pravdou a byl jsem velmi mile překvapen! Rozhodně doporučuji! ()

dosik

Fakt nedokážu pochopit některý kritiky, kteří jsou schopni tady tomu dílu dát 2 až 3 hvězdy.. To ať se jdou dívat Ordinaci.. Jednoznačně minimálně 80 procent.. sice to není asi nejlepší z těch tří dílů, ale pořád je to famózní dílo.. a musím říct Hopkins hraje skvěle... fakt z něj jde strach.. takže supr.. ()

wrong3

Prvotřídní krimi s geniálním Anthony Hopkinsem a prvotřídní atmosférou.Rozhodně to není kopie Mlčení Jehńátek,každý z těchto dvou filmů je jiný a oba za plných 5 hvězd... ()

LailaX

Za svých mladších let jsem bývala velkou fanynkou Hannibala Lectera a i když Hannibal nebyl ani zdaleka tak dobrý jako Mlčení jehňátek, stejně jsem se těšila na lineárně první díl původní knižní trilogie. Bohužel mne tenkrát nevarovalo ani to, že snímek režíruje muž, jenž zplodil "hity" jako Křižovatka smrti nebo Otec rodiny. Moje očekávání bylo vysoké a moje zklamání ještě větší. Režisér neumí nahnat hrůzu divákům ani jediným záběrem a to i kdyby sám vyrazil před kameru nahý a s motorovkou v ruce. To co se v knize jeví jako potenciálně napínavé až děsivé, je na plátně klišovité a nudné. Chápu, že Anthony Hopkins (do něhož jsem byla v pubertě zamilovaná, i když mu už bylo dost přes padesát), je velká autorita a na place mu byla dopřána větší volnost než ostatním.... a já se ptám: Proboha, proč??? Nechat jednoho z nejleších britských herců své generace přehrávat tak drsně, že by s pláčem utekl i Jigsaw, to je výkon skutečně hodný Zlaté Maliny. Krom Emily Watson a Ralpha Fiennese vypadá zbytek ansámblu jako zmateně se potulující banda cirkusáků nebo přinejmenším opilých bezdomovců. Přidejte do toho, že nemám ráda hudbu Dannyho Elfmanna (až na pár vyjímek) a vyjde Vám jisto jistě pohroma. Ratner si prostě ukousl moc velké sousto a ve své snaze působit jako "velký kluk" zapomněl, že divák není hlupák a pozná, když tento žánr někomu nesedí. Brette, utíkej domů k mamince, tenhle strašidelný dům zkrátka nedáš! ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (viac)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami

15.06.2005

Konečně máme potvrzené zprávy o natáčení dalšího pokračování osudů nejslavnějšího psychiatra na světě, a jak vás už asi z titulku napadlo, není řeč o Sigmundu Freudovi. Čtenáři románů Thomase Harrise… (viac)