Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

tXtX

Halloween o Myersovi bez Myersa. Wow. Nečakal som samozrejme oscarové veľdielo, ale ze to dopadne takto na picu by ma nenapadlo ani vo sne. Kills bol slaby, ale nejakym spôsobom si ma získal a vedel som mu odpustiť mnoho - ked uz nic ine, aspon tam pobehoval Michael a vraždil ľudí, a o tom Halloween séria je (netvárme sa, že nie). Bohuzial, to sa o Halloween Ends povedat rozhodne neda. Ma to hodinu päťdesiat a Michael sa objaví v poslednej päťminútovke. Tlieskam tvorcom. Namiesto toho sledujeme hodinu aj pol nesympatického dementa ako si prechádza druhou pubertou a prehrávajúcu vnučku, ktora našla konecne svoju vysnenu lasku.. wtf? O Jamie ani nehovorim, ta je iba do počtu, zbytocna, fádna.. o nicom. Hrôzostrašne zly Halloween. Jeden z najhorších v celej ságe. A ten zaver.. Nočný pochod s Myersovou mŕtvolou bol extremne trapny.. fakt sa na to nedalo pozerat, cítil som sa neprijemne, nekomfortne.. proste zle. Jedna hviezda za ako-tak stráviteľny soundtrack. Vsetko ostatne bolo otrasne. Urobit trilógiu očividne nebol dobry napad. Myslel som si, ze to maju dopredu premyslene, ze nebudu variť z vody, ze vedia, preco to chcu natiahnuť na tri filmy.. mýlil som sa. ()

klondike

Halloween končí a myslím že to je jenom dobře (bohužel).Tady to vypadá ,že opravdu došli nápady a raději to ani nemělo vzniknout.Nevěřil sem tomu že to točil David Gordon Green.Po předchozích dílech ,jakože první díl z roku 2018 super nastartovaná i když ohraná série.Halloween zabíjí i přes pár dobrých nápadů začíná kvalitativně klesat a už ani tolik nebaví a ted je tady zakončení celé série a dopadlo to tak ,že je to fakt hrůza.I přesto že Jamie Lee Curtis prohlásila ,že je to poslední Halloween ve kterém se objeví tak sakra proč se to nevyužilo .Alespon na na nějaký opravdu finální fight mezi Michaelem a Laurie, proč? Protože se tady jede romantická linka a na hlavní postavy se kašle.Michael navíc vypadá jako outsider a ne jako zabiják ,z kterého jde strach.Opravdu velké zklamání ,nevyužité hlavní postavy ,zbytečná love story přes polovinu filmu a žádný finální souboj nebo nějaké důstojné,gradující ,krvavé finále .Ne ,místo toho film na který se znovu nepodíváte,protože tam není nic kvůli čemu shlédnout  znova a to jsem milovník filmů Halloween r.1978,1981.Hodnocení 20% 2/10 ()

Dark_Hark

Halloween - film, ktorý začal v 20 storočí (1978) a skončil (dúfam) až o 44 rokov neskôr. Doprevádzalo ho neskutočných 13 časti z ktorých som 5 odmietol aj zapnúť. Táto séria mohla byť taká úžasná, keby skončila 2 dielom. Ono vo všeobecnosti sa filmy z 20 storočia nedajú porovnávať s tými z 21. storočia, lebo vtedy vedeli, že ako pracovať s atmosférou a teraz čo dostaneme ? Polovicu filmu, ktorá desí len hlasitými zvukmi a zároveň bez Mika, ktorý sa potom z nejakého dôvodu objaví a nikto to ani nečakal... Som rád, že po 44 rokoch neskôr sme dostali ukončenie, ale znovu by som si to nepozrel ani za 100€. Odpad... málo scén bolo takých, ktoré za niečo stáli. ()

RecenzentM odpad!

Halloween končí (2022) Máme tu sľubované posledné zabíjanie Michaela Myersa. Film je hneď od začiatku taký aký som očakával, začína veľmi zle a priebeh neni o nič lepší.  Postavy, ktoré mali svoj charakter, svoj lore sa vytratí, čím to kazí celý príbeh. Na charakter postáv z minulých filmov sa úplne zabudlo. Až na konci sa ukáže práva tvár Laurie. Vo filme sa nám tiež predstaví nová postava - Corey Cunningham, ktorý je menšia náhrada Michaela Myersa. Corey, ako postava ma celkom dobrý začiatok a dokážeme chápať prečo sa neskôr vyberie smerom zla. Ale ani Corey sa nevyhne zlému scenáru, a tak to končí hrozne. Allyson je ako vymenená. Jej lore vôbec nenadvezuje na príbeh predchádzajúcich filmov. Má úplne hlúpy a nezáživný, neemocionalny vzťah s Corey.  Michael Myers sa vo filme objaví veľmi zriedkavo, ale ani on sa nevyhne zlému scenáru. Myersa vidíme iba ako komplica Coreya. Koniec je taký aký si to mestečko Haddonfield a hlavne my diváci zaslúžime.    Hodnotenie tomuto filmu dávam 2/10 - Charakter hlavných postáv je úplne mimo - Charakter hlavne záporáka ságy je pochovaný  - Príbeh je nezáživný a hlúpy  - Zle, nezmyselné romantické pasáže hlavných postáv.   Film je úplná katastrofa. Sága si zaslúžila lepšie ukončenie ()

TheDoll

Jako fanynka slasher hororů jsem si tohle nemohla nechat ujít. Do kina v období Halloweenu na horor? Jasně! d prvopočátků takových hororů jsme ušli už dlouhou cestu, to je pravda... a na konci(? opravdu?) stojí Halloween končí. No, co si budeme, celé je to jakési hloupoučké. Začátek je poměrně drastický a přivine si diváka. Navíc mě zajímalo, co se Laurie přihodí tentokrát. Nedokážu říct čím to bylo, ale ta atmosféra mi byla něčím příjemná. Polemizovat můžeme o tom, proč sakra z ničeho nic dostává velký prostor postava Coreyho. Osobně mi to velmi nevadilo, uvažovala jsem, že bude mít velký potenciál... pak ale nechápu konec. Sympatický je mi názor, že Halloween končí prostě a jednoduše navazuje na původní trilogii, tedy na Halloween III (Season of the Witch). Halloween III mě velmi zklamalo, vůbec mě nebavilo, Halloween končí si mě ale udržel až do konce. Bod strhávám jedině za určitou nelogičnost, ale i ta podle mě ke slasherům patří, to nikdy nebyla velká kvalita. Proto to mám ráda. ()

DoktorSlovo

Občas mi Facebook vygeneruje zábavná videa s drtičkou.Jsou o dost zábavnější,než toto béčko, nicméně jsem právě kvůli záběru drtičky v úvodu vydržel do konce a doufal,že dojde využití.Škoda,že nebyla k dispozici o třicet let dříve.Závěr:drtička 2 hvězdy,zbytek v čele se slizkým co-hlavním hrdinou,dementní Curtis a vypatlanou dcerunkou odpad. ()

baronGrga

Halloween Ends působí dojmem, že tvůrci měli připravený závěr, ale nevěděli, čím vyplnit zbytek. Konec Halloween Kills naznačoval, že nadcházející trojka začne tam, kde dvojka skončila. Tedy u Laurie, která si právě ve sluchátku místo pozdravu své dcery vyslechla Michaelův dech, a opouští nemocnici s nožem v ruce, odhodlaná s Michaelem skoncovat, což je konec konců hlavním tématem celé dvojky. Najednou se však ve třetím díle ocitáme o 4 roky později, Laurie je jako vyměněná, žije v hezkém domě, peče dýňové koláče a píše paměti, zatímco Michael se vypařil a město, které tak moc prahlo po pomstě, si vystačí s vyléváním zloby na komkoli, kdo se nechá. Trojka tak namísto vyprávění o duu postav, na kterých Halloween vždycky stál (a když ne, tak to moc dobře nedopadlo), přináší příběh někoho úplně nového, komu Michael s Laurie dělají kompars, a spolu s ním i úplně nové ladění, které už vůbec neusiluje o podobnost s tím původně halloweenským. A tím definitivně rozděluje diváky na ty, kteří jsou ochotni tenhle zbrusu nový přístup skousnout a dát šanci filmu, který s Halloweenem nebude mít kromě chlapa s maskou a brutálních vražd nic moc společného (už ani halloweenská noc nehraje žádnou roli), a na ty, kteří tohle tvůrcům neodpustí a za to, že Michaela poslali vstříc Pennywiseovi a stařecké nemohoucnosti, budou trojku házet do odpadu. Za mě je Halloween Ends v podstatě dobrý thriller, který jako samostatná jednotka funguje obstojně (naopak ve vztahu k odvyprávěným dílům trilogie má spoustu děr a hluchých míst), ale znova už si ho nepustím. 60 % ()

K1K0

Zaplať pán boh majky je mrtvy, nievem síce po koľkí krát, no nakoniec ho to dostalo. Slabé veľmi čakal som viac, predošlá časť Halloween zabíja bola skôr taká vsuvka a majky bol skôr vedľajšia postava, v tejto časti sa všetko rozhodlo a Laurie ho konečne dostala. Vnučka sa zamiluje do chlapca ktorý bude nakononiec menšie zlo ako sam Michaela. Neviem čo si mám o tom myslieť.. na jednej strane zamilovaný psycho thriller, na druhej strane nesmrteľný majk ktorý musí mať už snad cez 70 rokov. ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)