Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Marius_ss

Mohlo to byť super. No namiesto zábavy a premakanej akcie s nahláškovanými parťakmi Buckym a Falconom, som sa dočkal sociálnej drámy o tom aké je tažké byt černochom, o predsudkoch, o Tom aké tažké to mali černosi a podobne polopravdy. Ak k tomu pridám zabŕdanie do politiky a snahu nenapadne diváka vychovávať k obrazu svojemu (ľavicovému). Marvel sa tak naplno vydal cestou be woke, go broke... a to je niečo, čo síce veľa ľudí predpovedalo, no aj tak som dúfal, že sa to nestane. Pozitíva seriálu sú tak len niektoré hlavne postavy, milo prekvapil Zemo a nový kapitán Amerika (myslím toho zlého, prezlého blonďáka s modrými očami) a aj odhalenie identity Power Brokera bolo zaujímavé. Akcia nedosahovala kvalít Avengers, čo má trochu sklamalo. Rovnako tak, zaporaci boli totálne na smiech. A to ako sa každú chvilu z postav stavali citlivky, ktoré sa potrebujú rozprávať o svojich pocitooooch, aby sa o pár minút sami zmenili na psychológov, ktorí radia inym o ich pocitoch.... to bolo na tom celom asi najotravnejšie. Mám vážne obavy zo smerovania MCU a bojím sa že toto je len začiatok konca, ako v prípade Star Wars... no nakoľko ich vlastni ta ista woke spoločnosť - Disney... nie som prekvapený. ()

Mekgrůdr

[asi sem tam spoiler] Určitě nejslabší ze čtyř sérií uvedených v roce 2021. Nejslabší sdělením, nápady a provedením a zřejmě taky dopadem pro následující dění v univerzu. To, že Mackie, kterého mimochodem považuji za nejméně sympatickou postavu v celém MCU, bude nový Cap, bylo jasné víceméně už po Endgame. Zápletka s teroristy celkem nuda. Takže jediné v čem seriál opravdu zaujal je rozvoj vedlejších postav - ať už jde o Sharon, která předtím moc času nedostala, nebo Johna Walkera jako nového antagonistu. Za tři ale hodnotím především kvůli Zemovi, který byl labužnický. ()

Strike

Rozhodně to nejhorší co v rámci MCU vzniklo. Za pozitiva bych bral příběh okolo Winter soldiera ( + Stan umí občas dát hlášku) a potenciální možnost něčeho s agentkou Carterovou (Emily VanCamp). Jinak vše těžce béčkové - akce, hlavní příběh, vše okolo Samovy rodiny, technické zpracování. Vrcholem scénáristické nemohoucnosti je angažovaná linka týkající se prvního černošského superhrdiny, která měla asi ze seriálu udělat něco sofistikovaného, ale upřímně...stále se rozhoduju jestli je k smíchu nebo k pláči. ()

Flopik

Na TFATWS som sa tešil asi najviac a musím povedať, že cítim miernejšie sklamanie. Začne to výborne, postavy sa musia naučiť žiť vo svete bez pravého Captaina Americu, zoznamujeme sa s ich problémami a spomíname na Steva, za mňa super. Neskôr to však nabralo smer, ktorý nebol bohvie ako zaujímavý. Akcia výborná ale mohla byť lepšia. Nová postava Walker skvelá a dúfam, že ho ešte uvidíme, jeho krvavý štít bol brutálny a v poslednej časti si ma získal. Isiah zas výborne dokreslil podtón rasizmu. Hudba inšpirovaná Capom takže super. Veľký problém sú záporáci, Carly bola na facku a nevidel som dôvod súcitu s ňou ako mal Falcon, hrozne ma to iritovalo. Hlavné postavy sa mi však bohužiaľ z doplnkových nevypracovali na ťahúňov. Zemo potešil a páčil sa mi asi najviac, Sharon ešte určite nepovedala posledné slovo. Poslednou vecou je Bucky, ktorý je konečne spokojný a doprial by som mu pekný koniec po tom čo prežil, naštvalo ma ale, že ako keby zabudol na svoju ruku a v seriáli ju skoro nepoužíval. Tak isto oproti jeho verzii Winter Soldiera bol strašne slabý. U mňa super počin, čakal som však viacej. ()

PanTumnus

Stejně jako ve WandaVision, i zde se lidé vyrovnávají s traumaty. Nebo spíše s PTSD. Sam nechce přijmout roli nového Kapitána Ameriky. Ve vzduchu visí otázka, zda je lidstvo připraveno na černého Kapitána. Což tvůrci hezky ztvárňují skrze postavu černošského veterána z druhé světové, na kterém byly prováděny nelidské experimenty a která jsou, bohužel, převzaty z naší neseriálové reality. Bucky se vyrovnává s minulostí zabijáka s vymytým mozkem a zoufalé se od ní snaží odprostit. Navíc žije ve světě, ve kterém už nefiguruje ani jeho jediné pojítko se starým životem, Steve Rogers. Do toho tu máme odbojovou skupinu Flag Smashers, která chce pomoci lidem, kteří se díky událostem z Avengers: Endgame ocitli bez domova a Johna Walkera, který ztělesňuje snad vše, co je na moderní militaristické Americe špatně. (Nejlepší postava seriálu mimochodem) Potud dobré. Seriál se ale rozpadá při jakémkoliv pokusu o humor (nepamatuju se, že bych se jedinkrát zasmál), či akci (mimo ep. 2 a 6), či drama (mimo ep. 1, konec 4 a 6). Vliv natáčení během pandemie se bohužel podepsal víc než hodně. Situace jsou často situovány do skladišť, nebo stavenišť. Mnohdy nesmyslně. Flag Smashers v druhém díle kradou vakcíny, ale nikdy se nedozvíme k čemu. (Jedna z původně natočených, nyní vystřižených, věcí před pandemií, byla zápletka s virem).Také první 3 epizody působí trochu jako jeden pilot, rozsekaný na tři kusy. Opravdu za téměř bezchybný bych označil pouze poslední díl, který není zatížen Marvelovským humorem, nabízí skvělý paioff snad pro všechny postavy a donutil mě si zamilovat Sama jako nového Kapitána Ameriku. Dokonce jsem měl několikrát slzy v očích. Overall not bad, ale stále jde o Marvel v ne úplně nejlepší formě. 70% ()

Batahst8

Tam kde Wanda byla úplně jiná, tak tohle je naprosto typický Marvel, což mi u některých předchozích MCU projektů vadilo, ale tady překvapivě ne. Hlavní protagonisté jsou sympatáci a jsou tím nejlepším na tomhle seriálu, hlavně Sebastian Stan to neskutečně táhne a jeho příběhová linka s asijským dědou je skvělá. Druhá nejlepší věc je samozřejmě Daniel Bruhl jako Zemo, sice tu není, tak často jak bych si přál, ale když je na scéně, tak si to neskutečně krade pro sebe a jeho monolog, kde srovnává Avengers s nacisti je skvělej. No a zbytek: Záporáci fajn na poměry Marvelu, Wyatt Russell v některých momentech hodně fajn a v některých bych nejraději vlepil, akce v dost momentech přepálená, hudba taktéž hodně fajn, i když jsem možná čekal něco víc, když to skládal Henry Jackman. Prostě klasický Marvel se sympatickými hlavními hrdiny, přepálenou akcí, fajn záporáky a hodně fajn hudbou. Jo a poslední věc, to co tam dělají s postavou Agentky 13 je hodně hodně hodně zajímaví. 6/10 ()

rexino

Po Wande pre mňa ďalší miss v seriálovej tvorbe Marvelu na Disney+. Najať tvorcov, čo nemajú žiadnu skúsenosť s lepším filmom/seriálom predsa len nemusí byť najlepší nápad. Malo to síce iba 6 časti, ale ten príbeh bol aj tak rozťahaný. Bojové scény boli často pain, čo neviem či vyčítať neskúseným tvorcom, alebo malému rozpočtu. Jediný fight, čo stál za to bol Walker vs Falcon s Winter Soldierom. Najväčšie mínus bol pre mňa záporák. Absolútne debilné motivácie a tvorcovia nám každú časť tlačili dolu krkom ich "súcit a pochopenie" pre motivácie záporaka. Až tam som pochopil skratku tej organizácie, proti ktorej bojovali - GRC. Ten trápny koniec hlavnej záporačky bol úmerný jej mizernému writingu. Snahu o otvorenie otázky black comunity by som chápal, ale prevedenie mi prišlo nie úplne najšťastnejšie. Medzi hlavné pozitívum by som jednoznačne zaradil Zema. Charizma Daniela Bruhla vyslovene zachránila ten seriál. Ja viem, že jeho správanie bolo možno nie úplne verné komiksu, ale ja som neskutočne žral jeho anti-hero charakter. A samozrejme jeho pamätný dance bude navždy v našich srdciach. Dúfam, že sa v MCU ešte s anti-herom Zemom stretneme. Taktiež sa mi oveľa viac páčila dejová linka s Buckym, kde sa vyrovnával s neľahkou minulosťou. Tam by som nevytkol nič. Taktiež sa mi veľmi páčilo, že konečne niekto zdôraznil, že Bucky je super-soldier a má schopnosti. Hodnotím slabšími 3* a pevne dúfam, že Loki to konečne zachráni. ()

TaanStari

Baron Zemo je největším překvapením tohoto seriálu. Z nesympatického slizouna z Civil War se stal vynikajicí anti villain Lokiho střihu. Bohužel, zatímco Lokiho nejhorší přestupek byl pokus o genocidu celého Jotunheimu, Zemo se provinil něčím mnohem horším. Stál totiž za smrtí černocha, takže je de facto unredeemable a musí bručet. Přitom jeho interakce s Falconem a Winter Soldierem jsou to nejlepší, co seriál nabízí. Potom bych vypíchl (na poměry seriálu) skvělé akční scény, nicméně tím výčet pozitiv končí. Hlavní dějová linka je slaboduchá. Face heel turn Sharon Carterové je úplně debilní a ničím nepodložený S2 bait. Subplot s bankou a lodí je totálně idiotský, jako by Sam nemohl poprosit Pepper o pár drobáků... Subplot, kdy se Sam snaží redeemnout Karli (i potom, co odpálila budovu plnou lidí), wtf? Víceméně beztrestnost Johna Walkera je také podivuhodná. Ještě že zavraždil pouze bělocha, jinak by určitě bručel vedle Zema. Nejhorší byl ale black Cap subplot, který sice začal docela rozumně, ale postupně kulminoval do naprosté idiocie a doslova zkurvil celou druhou polovinu poslední epizody. Pamatujete doby, kdy Marvel nebyl politická agitka? ()

Chundys

Tak já nevím. Na jednu stranu se mi to dost líbilo a mělo to celkem solidní rozjezd, jenže pak to nějak ubralo na tempu, kdežto Wanda/Vision měl sakra pomalý rozjezd a pak začal nabírat. Přesto jsem hodný, ale setsakramentsky se bojím bohužel již avizovaného a několikrát propíraného 4. dílu Kapitána Ameriky. Přesto, že je to Marvel a tak nějak si drží úroveň, tak mne upřímně zajímá už jen Spider-Man a Thor na zbytek taky budu koukat, ale tihle dva mne doufám budou bavit pořád! Přesto abych se vrátil k seriálu, takže 6 epizod uteče jak nic a jak říkám nenudilo, ale na druhou stranu jsem úplně nebyl tak odvařený, tak co Hawkeye a Loki??? ()

tomashrabek

Prostučký gýč, ktorého hlavnou úlohou je ospravedlniť fakt, že [SPOILER] nový Cap je čierny. Čo je hrozne priposraný ťah – omnoho viac by som ocenil, keby to proste urobili, a nesnažili sa to vysvetľovať šiestimi epizódami plnými hlúpo priamočiarych línií o úlohe rasy vo svete Avengers (toxický beloch Walker, Wakanďanky s jurisdikciou "kdekoľvek, kde sa objavia", Sam žiadajúci o pôžičku, čierny supersoldier a pod.). Záporáčka je nesympatická, neuveriteľná a hlavne má retardované motivácie, ktorým som naozaj nemohol pár epizód uveriť (chcú vrátiť svet do stavu, keď polovica ľudstva neexistovala, a je nám to predávané ako ušľachtilý cieľ?!). Barón Zemo je na nerozoznanie trápny. Mackie má tak málo charizmy, že tú rolu v naväzujúcich filmoch asi ťažko potiahne sám. Najlepšie akčné scény si seriál vystrieľa v prvej epizóde. No neviem, pozerať sa na to dá, miestami je to zábavné chtiac, miestami nechtiac, ale Marvelu vôbec nesluší, keď sa snaží komentovať hlboké a komplikované sociálne problémy. Menej mudrovania, prosím. ()

Aurus

Doufal jsem že The Falcon And Winter Soldier bude lepší než extrémně nudný WandaVision a to se mi na konec i splnilo. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Akce v tomto seriálu je fakt výborná a poslední šestá epizoda je nejlepší epizoda tohoto seriálu. Za mě si tenhle seriál zaslouží 8/10. ()

Kopi1

Poslední epizoda byla možná trochu uspěchaná, o 1 díl více a bylo by to podle mě lepší, ale seriál jsem si poměrně užil. Některý scény byly sice trochu prázdné a ano, Falconovo proslovy už začínají být otravné, ale furt je to Marvel a zatím mě od něj nic pořádně nezklamalo. Záporáci v podání Flag Smashers moc neuchvátily a byly asi nejslabší článek série, John Walker naopak byl dobrej a mohlo tam být více s ním. Parťáci Falcon a Bucky ale byly velmi příjemní a jejich chemie je suprová. Akční scény také povedené. Některé díly mi ale přišly prázdné. Doufám, že bude další série, podle hodně otevřených konců nejspíš ano. ()

multiflexi

Nuda. Pak třicetkrát černoch řekne, že je černoch a nemůže být Kapitán Amerika. Pak nuda. Pak jiný černoch řekne, že ten první černoch nemůže být Kapitán Amerika. Pak nuda nuda nuda. Pak ten první černoch se stane Kapitánem Amerikou. Opravdu nečekaný zvrat. Supersoldiers jsou slabší, zatímco nevylepšený lidi jsou silnější, takže ten koncept je trochu o ničem. Barnes nakopával prdel Rodgersovi a tady má problém s náctiletou holkou. Meh. ()

P.J.2

Abych pravdu řekl tak jsem od FaWS čekal takové minipokračování Kapitána Ameriky ale výsledek byl poněkud odlišný, to ovšem neznamená že je to špatně. Obě postavy jsem si velmi oblíbil a proto jsem si seriál užil a stejnak tak ostatní, kteří jsou na tom podobně. Seriálová divize MARVELu totiž necílí už na všechny fandy ale konkrétně na fandy jednotlivých postav. Teprve ti ocení tyto x dílné epilogy. Seriál začíná pomalu ale logicky tím buduje chemii mezi hlavními protagonisty aby postupně přešel v napínavou stať a končil akčním finále s několika uzavřenými příběhy a nastolil další fungování Kapitána Ameriky. Paradoxně jsem si ale nejvíc užil dialogové díly, kdy se zdánlivě nic neřešilo ale dotvořil se komplexní obraz jako podpůrná skladba celistvého příběhu, jelikož hlavní motiv byl dost slabý. Záporáci generičtí ale ty tu hráli až sekundární role. Největším překvapením byla postava Walkera, která si prošla jako jediná pořádnou scénaristickou péčí a byť mne někdy neskutečně sra*a tak zahrána byla skvěle.  Z některých komentářů zde jsem až u vytržení ohledně rasistických kontextů, provázejících celou sérii ale ona skutečně má logiku, pro nás je to aktuální téma ale USA se s touhle věcí setkává už bezmála 200 let a proto tuhle otázku chápu vůbec mi tu nevadila, vlastně když se snažím vžít do postavy Černého supervojáka tak to naprosto chápu a vývoj téhle linky dává naprostý smysl. Za mě oukej. Mimoto pokud jste znalí alespoň základní kostry původního komixu tak víte že tyto otázky se tam řešily taky, Amíci jsou holt na opičky háklivý a dlouho budou. Ta jejich láska je vzájemná. Sečteno a podtrženo jsem velmi spokojen a doufám v nášup. ()

gumbo

Asi nejhorší věc z produkce MCU od Incredible Hulka. Naprosto zmatený scénář. (Tak mi to přišlo, že jeden z těch scénáristů opravdu umí, ale ti zbylí 3 jsou naprostí břídilové. Jelikož občas tam byl záblesk kvality v hodně šedém podprůměru.) Dynamické chování postav, které mají prakticky každou scénu úplně jinou osobnost a motivaci. Desítky dějových berliček. V hodně místech to vypadá vyloženě hloupě a párkrát je to dokonce trapné. Což u akčního seriálu je problém. Navíc tu klasický problém MCU produkce, tj. nekvalitního záporáka, vyřešili tím, že tohle žádného záporáka nemá. Nebo možná má, ale každých 5 minut je jím někdo nebo něco jiného. Po WnadaVision sešup hodně dolů, ale nedalo se čekat, že se taková úroveň dá držet pořád. Naštěstí pokud tohle vynecháte o nic nepřijdete ani v rámci celého Universa, jelikož tady se naprosto nic nestalo (na rozdíl od WandaVision). Tak to vypadá, že po jednom kvalitním a podstatném seriálu bude MCU nabízet jeden zbytečný a nekvalitní. "One world, lot of screenwriters." - 40% ()

Azurovydrak

Po divné Wandě jsem od FAWS čekal vykoupení letošní mírně průměrné tvorby od Marvelu. Daří se to ale jen tak napůl. První díl je vyloženě béčkový, skoro nic se tam neděje a slouží víceméně jen pro uvedení do děje. Druhý už je lepší, co se týče akce a nápaditosti, načež třetí je vrcholem. Tancující Zemo, frajerský nástup Sharon a bezvadná bitka připomínají starý Marvel. Čtvrtý se pokouší jít ve šlépějích třetího, trochu ale klopýtá a zachraňuje ho až brutální a šokující závěr. Pátý díl je obzvlášť zajímavý slepenec. Začne bezkonkurenčně nejlepší a nejsyrovější bitkou v minisérii, načež se v mžiku překlene ve špatnou telenovelu plnou bezduchých montáží. Finále ujde, ale je dost nelogické a má jeden opravdu špatný proslov. Co se týče postav, totální badass Bucky je upozaděn na popud otravného mravokárce Falcona. Sharon válí až do posledních pár minut na scéně, kdy se udá mimořádně hloupý zvrat a vše spláchne. Zemo je právem nový miláček internetu a doufám v jeho znovuobjevení. Walker tu má velmi zvláštní místo, ale je skvěle zahraný a člověk mu ke konci i fandí. Záporačka Karli je přímo extrémně špatná, nezáživná holčina s pitomými dialogy a uši rvoucím hlasem. A navrch to doráží trapná antirasistická kampaň. Jako celek měla být minisérie rozhodně lepší a chápu ty, pro které je velkým zklamáním. Kevin Feige v poslední době nemá tak šťastnou ruku na výběr nových, ambiciózních a geniálních režisérů, tak jako u bratrů Russových. Showrunnerům WandaVision a FAWS sice neberu jejich snahu a zápal, nicméně co se týče režisérských kvalit, jsou přinejlepším průměrní, a to už divákovi po mistrovských dílech jako WS nebo IW nestačí - 50% ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)