Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

bonovox

Falcon je zaujímavou postavou Marvelu ale tentoraz ma jeho príbeh príliš nezaujal. Celá miniseria nemá príliš kvalitný námet a ani spracovanie. A ani akcia nie je ničím výnimočná...60% ()

JihadJoe

Těžká agitka na cool blackwashing a kurevsky rasistickej serial. Půlku času věnují trapné a zbytečné linii o nějakým zapomenutým black super soldier. Caucasiens se zde po těch dementních hláškach mouřenínů musí za svou barvu kůže stydět. Dnes je už zázrak natočit něco bez hyperkoreknosti, kde by se kladl důraz na děj a dobrý scénář namísto etnika a rasy. Díky bohu za Tarantina a Ritchieho. ()

kishi_SO

a to som na toho pritepleneho (Chris Evans) Kapitana nadaval. Russell vyzera strasne. No a k serialu, komu sa nepacili filmy o Amerikovi ani od tohto by nemal cakat vela. ()

AdelleR

Klasický akčňák. Pod tímhle pojmem to splňuje úplně všechno, co by mělo. Chemie mezi Buckym a Samem jede od začátku do konce, jsem ráda, že z toho tvůrci vyždímali, co se dalo - fajn je taky naťuknutí rasismu, který Marvel vůbec moc neřešil (i když debaty nad „nemožností mít černého Kapitána Ameriku" podle mě byly trochu bokem, když si vláda už kdysi vybrala za Iron Patriota Rhodeyho...), a dalších problémů; vůbec mi přijde skvělé, že se ve svých minisériích opírá i do jiných než jen superhrdinských tradičních témat. John Walker je skvěle propracovaná postava, ale... souhlasím s tím, že Karli toho mohla předvést mnohem víc, kdyby jí dali víc prostoru. Místy jsem na to jen koukala, co mi chtějí dávat za opakované sondy do duše; ano, WandaVision mě bavilo krapet víc. Ale jak říkám, klasický marvelovský akčňák to je a svůj přesah to má taky. ()

DarkViper

Za efekty jedna hvězda, monology trapné a ohrané, to kázání o vztazích a drsný proslovy trapný a ohraný. Kapitán Amerika černoch příště to bude asiat a příště gay, protože teď jsme politicky korektní a oskara už přece nedostane film s výbornými herci, ale ten kde hraje menšina i když špatně.... ten směr kterým se to vydává mi přestává sedět. ()

Tr0nic

Falcon s Buckym neboli taký nápaditý ako Wanda s Visionom a v podstate do žánru nepriniesli nič nové. Všetky tie akčné scény a zvraty sme už videli v predchádzajúcich filmoch/seriáloch. ()

Seniad odpad!

typická tuctová woke sračka stejně jako všechny ostatní kýčoviny od Matelu teda Mrdvelu teda prostě té těch leporel pro 30+ panice. ()

Jarv

Minisérie má jeden zásadní problém, a tím je, že se věnuje spíše Falconovi. Ne, že by Bucky neměl svůj vývoj, ale téměř po celou dobu prostě působí jako takový nahrávač, nikoliv přímo jedna ze dvou titulních postav. Přitom je mnohem zajímavější díky minulosti Winter Soldiera, kterou neprohlubuje tolik, kolik by potřebovala. Když vezmu v potaz čas, který pro sebe hrdinové mají, je jejich vývoj poněkud slabý. To však neplatí pro kamarádskou chemii, jenž nedosahuje kvalit ve známých buddy filmech, přesto nalezneme několik scén, kde se dvojice parádně doplňuje. SPOILER Samovo finální rozhodnutí stát se novým Captainem Americou je pochopitelné, na druhou stranu mi připadá nefér vůči Buckymu, který se tak v podstatě neposouvá ze své role "parťáka k ruce". Je to škoda i vzhledem k tomu, že v dosavadních událostech byl Winter Soldier mnohem důležitější a tohle trochu podkopává jeho význam. KONEC SPOILERU Rozhodně však musím pochválit linku Sharon Carter, která zde sice nefiguruje příliš, ale její úloha je nakonec poměrně překvapivá. Mohu dodat jediné, pokud někdy vznikne další celovečerní Captain America, měl by fungovat minimálně na bázi tohoto seriálu - dvě titulní postavy, protože nový Captain sám o sobě vážně neutáhne takový celek. 70% ()

jojo33

Je to o Falconovi a Winter Soldierovi, ale paradoxne ma najviac zaujal temporarny Captain America Wyatta Russella s jeho bojom medzi svetlou a temnou stranou Sily. Akcne sceny cool (je to marvel-Disney), Sebastian Stan charizmaticky, ostatni do poctu (vratane prehravajuceho Anthonyho Mackieho). Vobec sa na noveho Captaina nehodi a nie, nie som rasista. Poznam minimalne desat ciernych hercov, ktori by sa na tento part hodili naramnejsie. ()

Kodousek

Musím říct, že jsem spokojená, jak to vyšlo. Poté, co se do příběhu ještě zamotal charismatický Daniel Bruhl, jsem úplně nadšená. Zvláštní kouzlo má pro mne třeba dům Sama Wilsona v Louisianě, který vyrostl v rybářství U Štampachů v Kokoříně a ostatní české lokace, které mi v ČR bezpečně poznáme. ()

Theofilus

Myslim si, že kdyby tenhle skvost nevyšel jako součást MCU a nebyl by tam celkem sympatický Sebastian Stan a falešnej Kapitán Amerika (kterej byl za mě highlight celýho seriálu), tak by tohle byl průměrnej/podprůměrnej seriál, na kterej by se hned zapomnělo. Dívám se na Marvel filmy (na akční filmy tohohle ranku obecně), abych si odpočinul, ne abych řešil nějaký politický message, ještě podaný jako od 6 letého kluka, který řekne panu senátorovi že se má víc snažit a jak má vést zemi... Záporák nudnej, akčních scén pomálu, za to ale spostu scén na Falconově lodi? Divně šroubovaný dialogy, promrhanej potenciál Winter Soldiera, PROMRHANEJ ZEMO (kterej by v celym seriálu prakticky nemusel bejt a nic by se nezměnilo). Ještě teda Zemo si vezme na jednu sekundu svůj ikonickej "outfit" ve formě fialový lyžařský masky, která byla všude v promo materiálu, ale tady je fakt na okamžik a úplně zbytečně. TLDR: Je to sračka s pár světlýma chvilkama, hlavně ten příběh s novym Kapitánem byl dobrej. Nedoporučil bych to nikomu, maximálně velkým fanouškům Anthony Mackieho (mezi který se fakt nepočítám, zdravím 2. sérii Altered Carbon ) nebo levičákům, co by chtěli mít svoje dětský politický sdělení nacpaný do chřtánu, aby to náhodou nikomu neuniklo. ()

Kubakomi

Dlouho jsem přemýšlel, zda dát tomuhle seriálu 3 nebo 4 hvězdičky. Do téhle série jsem se vrhnul hned po dokoukání WandaVision, který pro mě nastavil dost vysokou laťku. Moc jsem od FaWS neočekával, ale že si po dvou dílech řeknu, že to dokoukám jen, abych byl do budoucna v obraze, to jsem taky nečekal. Ve stejném duchu to pokračovalo i pár dalších dílů a já byl silně přesvědčený, že se třem hvězdičkám nevyhnu. Pak ale přišly poslední dva díly, které mě konečně přesvědčily, že to Marvel přece jen celý nepodělal. To je přesně to, co jsem od toho chtěl, i když zrovna dvakrát nejsem milovník akčních stříleček. Stejně jako ve WandaVision, i tady jsem dokázal přijít na chuť dvěma dalším postavám, které mě do téhle doby ani nějak nezajímaly a musím přiznat, že jestli má Sam zastat pozici Kapitána Ameriky, vůbec mi to nevadí, ba naopak. Stále ale nemůžu dostat z hlavy tu pachuť prvních čtyř dílů, a tak nemůžu hodnotit více než čtyřmi hvězdičkami. ()

Vo3inho

Civil War v podobě seriálu! Co víc chtít? :D Falconova cesta k objevení sebe sama ho přivalí zpátky ke starému kámošovi Buckymu, který na tom je dost podobně. Série nás také napíná jak kšandy, i přestože vyústění Flag Smashers není tolik zajímavé. Máme tu však jinou linku, která je bombou, s jednou starou známou. Teď si dovolím vychválit suverénně nejlepší postavu Johna Walkera. Ten kluk to má prostě těžký, ale lidi kolem něj to nevidí a všichni ho soudí za jeho jedinou chybu v životě, které od srdce lituje. I přesto, jaké dostává rány od světa rozhodne se nakonci seriálu konat dobro. Syn Kurta Russela tu odvádí mistrovskou práci a stejně dostává hate od fans Capa. Nechápu, odehrál přesně to co měl a ještě něco navíc. Dalšího tu máme Zema, který je překvapivě skvělou komediální vložkou po jeho mrazivé roli v Civil war. Vztahy v tomhle filmu jsou skvěle vybudované díky vedlejší lince s lodí, která mě v prvním díle nudila, ale v předposledním se skvěla rozvětvila. Mám také hrozně rád buddy comedy a to Bucky s Samem dávají skvěle. Přesně ty parťáci, co se možná na oko tolik nemusí, ale doopravdy se mají velmi rádi a pojí je člověk, který pro ně byl v životě vším. Příběh trošku předvídatelný, ale kvalitně odvedený. Zatím kvalita MCU seriálů jde stále UP. Věřím, že to tak bude i nadále. Big UP pro Feigeiho, jak tenhle vesmír stále drží nahoře i v kombinaci se seriály. ()

Orion12

Tak tohle byla pecka, takový marvel se mi líbí. Vždycky mě bavily více marvelovky, co se drželi víc při zemi, boje tělo na tělo bez šílených OP schopností, jako Captain Marvel, proto asi tak hodně miluju Winter Soldiera, který je za mě i po těch letech nejlíp odvyprávěný marvel film, s legendárními bojovými scénami. Tohle se k němu za posledních několik let blíží asi nejvíce :). Já jsem se prostě bavil, epizody byly nabité, seriál představil spoustu nových postav- US Agent můj favorit, určitě ho ještě uvidíme, bud v druhé sérii jestli bude nebo v jiném projektu. Spousta návratů starých známých, Zemo atd a potěšil i návrat epizodního žoldáka z 2. Captaina- Batrock. Jsem rád, že si vzpomněli na dávno zapomenuté postavy. Ale třeba Zemo, ikdyž měl pár super scén mi přišel absolutně nevyužitý, jako co to bylo ? Předpokládám, že s ním ještě mají plány ale i tak. Jinak hlavní dvojce měla fajn chemii mezi sebou, Buckyho prostě žeru, tu postavu mám fakt rád, ale jak jsem moc nemusel Falcona tak mi po tomhle seriálů celkem přirostl k srdci. Efekty byly fajn, líbily se mi boje tělo na tělo. Hudbu mohli vybrat líp. Hvězdu strhávám za absolutně nudného hlavního záporáka Carly a její ONe WORLD, kdyby lépe využiji Zema a použili ho jako hlavního záporáka, udělali by mnohem líp. Trošku mi přišlo že tam narvali moc zaporáků a pak byli někteří jen epizodní nebo na okrasu- ten Zemo, škoda že nevyužili jeho full potenciál. Ale přesto jsem se bavil, seriál měl předat žezlo po Stevovi dál, což se povedlo, dozvěděli jsme se více o starých postavách a o životě Falcona a představily se nám nové takže za mě až na záporáka hlavního spokojenost. 8/10. ()

motyka52

Jasně, že je to po technické stránce výrazný televizní nadstandard. Ale příběhově ... nemám problém s tím násilným roubováním rasové otázky, v podstatě se to nabízí a doba si to žádá, tak co. Bylo tam dokonce pár silných momentů, napadá mě především konec čtvrté epizody. Ale co mě opravdu trápí - a je to podobné jako u WandaVision - je pocit jakési zbytečnosti. Mám Marvel rád, ale nejsem hardcore fan a v tom je asi ten problém. Neumím se bavit tím, že si v tom hledám všelijaké odkazy a easter eggy. Já chci příběh, u kterého nebudu mít pocit, že se na něj sice pěkně kouká, ale zároveň při tom tak nějak mrhám časem, protože celkově se MCU nikam neposune. Chápu, proč to tak musí být, ale asi u toho opravdu nemusím být já ... zkusím ještě Lokiho a pokud to neklapne, tak MCU dál už jenom na plátně. ()

Mr.Nobody

Vše, co se odehrává po Endgame, má spíš nižší úroveň. Ale toto je z těch projektů asi nejzdařilejší. F&WS asi nejlíp navazuje na filmy. Využívá a rozvíjí několik zajímavých vedlejších postav, a nepřidává zbytečně další. Ve srovnání s VandaVision je to jasná lepší volba. Současně se asi nejlíp vyrovnává s problémy, které přinesl návrat lidí, kteří se během Infinity War rozplynuli. ()

MovieCup

Celková výprava tohto seriálu by ani nebola až taká zlá a ani herecké výkony Hlavne musím pochváliť výkon Wyatta Russella, ktorého postavu som z celej duše nemal rád (dúfam, že to tak aj tvorcovia plánovali). Čo ma na tomto seriáli ale naozaj sklamalo bolo príliš málo akčných scén a zbytočne veľa kecania. Zjednodušená recenzia k tomuto seriálu by bola, že tvorcovia ho dobre naplánovali ale veľmi odflákli. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)