Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Ash a Pika-pika-pikačú, to je nezabudnuteľné. Pamätám si ako sa o tom vravelo, že to má zvláštne účinky na deti, že je to nezdravé a neviem, čo všetko ešte. No bolo to trocha primitívne, ale tie príbehy a tie súboje to bola lahôdka. Ja sám som zbieral nálepky do knižky s nálepkami s týmito obludami a vymieňali sme si ich v škole. Kamarát ich však dozbieral rýchlejšie asi o jednu hodinu, čo ma rozosmutnilo, ale bol som rád, že som základnú sériu dozbieral a mám to dodnes doma, striebornú a zlatú už nie, aj keď myslím, že on áno, ale boli to skrátka zážitky. Neviem, či som to dopozeral celé, ale určite som nevidel všetky časti, lebo ich bolo neúrekom. Našiel som si tam však svoje obľúbené postavičky, príbehy a najmä tie súboje na štadiónoch ako na olympiáde ma zaujali. Hotové majstrovstvá sveta v bojoch pokémonov. Bolo to však primitívne a v mnohých veciach pre deti škodlivé, autori to trocha nedomysleli. Malo to však niečo do seba. Odohrávala sa to viac menej v prírode a na cestách v rôznych krajoch, bolo to zaujímavé, občas poučné, ale občas aj trápne a úchylné. Zábavná a svojská nezabudnuteľná rozprávka a myslím, že prvá vec z Japonska, ktorú som videl. ()

TheSame

Pamatuju si, jak jsme na to koukali ve školní družině, každičkej pitomej díl a vyměnovali si ty nejvzácnejší karty Charmeleona, Onyxe and stuff... Jasně, na 4* to ani náhodou není, ale jako dětská vzpomínka a jako rovnováha proti odpadům tehdy už rádobydospělejch uživatelů je to celkem obhájitelný ;) Rád si vždycky vzpomenu, Pika-Pika! :D ()

draggo

Bože muj... tady je to zas samej intelektuální odborník. Odpad? Ani náhodou! Tohle je seriál mýho dětství, seriál na kterym sem vyrůstal, je to pro mě zkrátka nesmrtelná legenda kterou sem miloval. Nenechal jsem si ujít ani jeden jedinej díl, vstával jsem kvůli tomu vždycky v 7 ráno abych to neprošvih. To tu nikdo nebyl do tohohle seriálu stejnej blázen jako já? Nikdo permanentně neprosil rodiče o nový samolepky, pokeball, pokémony v plyšový podobě a tak? Já dávám jasnejch pět hvězd a pro mě za mě se z toho klidně poserte. /viděno v TV: 100% a 5*/ ()

FFilipCZ

Já vás fakt nechápu. Pokud má někdo právoplatný důvod dát tomuhle "odpad" tak to jsou jedině uživatelé, kteří kolem roku 1998 (respektive v roce, kdy vysílali Pokémony na Nově) měli malé ratolesti, které na to koukaly. V tom případě bych odpad chápal. Je mi jasný, že věková skupina 18+ by radši koukala na redtube, než na nějaký Pokémony a že nejspíš oni jsou těmi, kdo ty odpady solí jeden za druhým. Že jim to přijde stupidní, bez děje, s opakující se zápletkou, vymazávání mozků. Ale vzpamatujte se! A vzpomeňte si, jak jste na to každej vejkend čekali, jak na smilování boží. Nařizovali si budíky na půl 6 ráno. Kupovali si hrací karty, pexeso, žvejkačky, samolepky, trička, PC hry a já nevim co všechno. Kdo z mrňousů neměl něco s Pokémonem, tak byl prostě OUT! Tohle taky není určený pro vás, je to pro ty malý. Který nezajímá, jestli tam je složitá zápletka a děj. Ty jsou šťastný, že Pikaču a spol. pokaždý vyhraje, že Ash chytne dalšího Pokémona. Nevadí jim 3minutovej monolog typu "pika-pi, pikaču, čar-čar-čarmander". Kdyby jim to vadilo, tak z toho nebude takovejhle celosvětovej fenomén, parchanti nebudou skákat z baráků a rodiče by nemuseli vyhazovat majland za všehcno možný, co má v názvu "Pokémon". Já jsem si teď zpětně zkoukl asi 16 dílů a musím říct, že to má pořád něco do sebe. A pořád mě to baví - sice ne stejně jako v dětství, to sem to žral jak blááázen - ale u 16. dílu skončit nehodlám a aspoň tu první sérku (asi 83 dílů), kde je zatim "jen" 150 těch základních potvor určitě zkouknu. Neříkám že je to super TOP seriál, že nic lepšího na světě není, ale přiznejte si to, kdyby to měl být "právoplatný odpad" tak to nevyvolá takovýhle boom. Pro mě to je prostě DĚTSTVÍ. ()

Molikop

I když si jej z dětství pamatuju jako nejoblíbenější seriál a i když je mezi i staršími dětmi stále proslulý a oblíbený, má od vás na těch to stránkách velmi nízké hodnocení. Dovolte mi s vámi nesouhlasit. Ano, přiznávám, že je spousta dílů a skládám poklonu tomu, kdo je viděl úplně všechny, ale každý dílů toho to seriálu je poutavý a každý v něm najde zalíbení. Není skvělé, že je seriál, co se neomezuje pouze na chlapce nebo na dívky? Pokémoni ovlivnili spoustu menších i větších dětí, a stále ovlivňují. Věřím, že každý kdo viděl aspoň pár dílů, by je rád chytil všechny. ()

Krissty

Jeden ze seriálů, na které jsem za svých dětských let nedala dopustit. Každé ráno jsem svědomitě vstávala, aby mi nic neuniklo, sbírala kartičky a doma mám dodnes knížku "Pokémon - Útok prehistorických pokémonů" a "Oficiální Pokémon příručku". Dnes už to tolik nehltám a nové řady jako Diamant a perla mě vůbec nebaví, ale Pikachu zůstal mým hrdinou dodnes. ()

Z0oMb3E

Mne sa náhodou páčia japonské rozprávky typu veľké oči a prúdy sĺz. Rozprávka o bojujúcich zvieratkách tiež nieje na zahodenie. Síce originálny nápad to nieje keďže vychádza z počítačovej hry, ale vcelku vydarené spracovanie. Podľa mňa si nezaslúži až také nízke hodnotenie, ktoré podľa mňa vychádza z neobjektívnosti a komplexu z pokémonov. ()

Hannibal92

Pokemon je kult, pokemon je závislost, pokémon býval prostě všude. Jak už tady mnoho lidí psalo, ten kdo v době kdy začala pokémonová mánie nebyl dítě, ten to prostě chápat nemůže. Jenže právě ten kdo tenkrát dítě byl tak ví, jaký to bylo šílenství, co všechno by jsme udělali pro to aby jsme dostali všechny, aby jsme mohli machrovat před kamarádama, aby nám záviděli. Jak jsme každý víkend napružený seděli u televize až začne ta šílenost, až se zase dostanem do toho světa malejch (a i velkejch) zápasících pokémonů. ()

Vxxx

Co blbnete?? 297: nejhorší seriál a zároveň 187. nejoblíbenější?? Tak tomu dejte dobrý hodnocení, když je to oblíbený seriál, ne?? :D :D Nejlepší seriál mého dětství... Když pominu večerníčkový klasiky samozřejmě.. :D Asi bych ještě někde vyhrabala album s kartičkami a samolepkami :D Dokud bylo známo 150 pokémonů.. super!! :) Jak jak se objevovali další a další tak mě to začalo štvát.. :D 4* ()

ivishka

Upřímně jsem sledovala tento seriál pěkně dlouhou dobu v dětství a nechápu jak je možné, že jsem tomu natolik propadla. Asi právě díky tomuto mám averzi k anime jako takovému. Musím přiznat, že jsem byla náruživou sběratelkou nálepek s pokémony a vždy jsem si přála mít doma živého pikachua(měla jsem jen z plyše)a pokébal :-D. Nutno podotknout, že digimoni jsou jen trapnou napodobeninou a i když ani pokémoni nejsou zrovna inteligentní zábava, pak musím přiznat, že ta jedna hvězda je udělena ze sentimentu. Nyní si nedokážu představit, že bych sledováním tohoto zabila snad jen vteřinu svého života, protože to opravdu vymývá mozky. ()

Mr. Filuta

Nechapu proc to vsichni zarazujou hned do odpadu. asi 70% lidi nikdy nevidela ani jeden dil. Pokémon hra je proste kult a anime k ni patri... na svejch 4* trvam ()

Popluh

Naivní? Určitě. Blbé? Jistě. Dětské? Samozřejmě. Ale každý byl jednou naivní a blbé dítě a každé to naivní a blbé dítě mělo svůj oblíbený seriál, který v jeho době frčel. A tohle byl ten můj. Dal bych víc, ale bohužel jsem s tímto fenoménem přišel párkrát do styku i v pozdějších letech. Pika-pika. ()

Vyrida

Poprvé jsem se s Pokémony setkal už na dovolené v Itálii, což bylo ještě asi dva roky před tím než dorazili i k nám do České Republiky. Už tehdy jsem se divil proč jsou všude na tričkách, peněženkách a jiných podobných serepetičkách obrázky žluté potvůrky s rohy. Ja vím, že to jsou uši, ale první dojmy byly takové, že se jedná o nějakého žlutého veselého čertíka. Ostatně uběhly ty dva roky a už mi bylo vše jasné, houby čertík ale Pikachu to je!!§ Mám tu kliku, že patřím mezi tu generaci, která ještě vyrůstala, jak na stařičkých původních Teenage Mutant Ninja Turtles, Disneyovkách, tak i Pokémonech, takže jsem se na té vlně samolepek svezl i já. Nedávno jsem si pustil z nostalgie nějaký díly a nemohl jsem uvěřit, že jsem někdy tohle dokázal sledovat a ještě kvůli tomu brzo vstával z postele. Zatímco zmíněné Želvy Ninja si drží i dnes nějakou koukatelnou hranici, Pokémoni jsou úplně mimo mísu vkusu a kdybych tu mánii tehda neprožíval, byla by vysledná známka v mém hodnocení daleko nižšího rázu. ()

MikO_NR_1909

Viem presne na čo ostatní narážajú. Hlúposť, vymývanie mozgov, katastrofa... no dobre, ale to ťažko pochopí stredná generácia pokiaľ v začiatkoch nebola mladá a neprešla si tým. Všetci (!) ktorých poznám si tým prešli a nepoznám od nich skoro nikoho, kto by o tom nerozprával. ()

PKD

Pika! Pika! Jigglypuff (1. stádium Igglybuff a 3. Wigglytuff) je totální STAR, páč dodnes nemohu z toho, jak svým dívčím japonským zpěvem (který je u všech japonských zpěvaček naprosto stejný) všechny v okolí spolehlivě uspí (nezáměrně) a pak fixou ukrytou v držadle mikrofonu (geniální) všem nedobrovolně zúčastněným, počmárá obličeje různými klikyháky a vousy, bradkami či kníry. Rachel s Rossem by mohli záviděti. To vždy bylo spolehlivě na uválení se smíchy. Zvládl jsem 155 dílů, tehdá na nově. Pak přišel Batman beyond a Digimóni. Ale ty už jen pár dílu.;-) P.s. ty zdější brutálně nenávistně odpady mě opravdu vysoce...baví. Bez komentáře. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)