Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Gemini odpad!

No, my jsme měli Ninja Želvy, dnešní spratci mají Pokémony....dodnes nevím, jestli si Mister Fookah dělá legraci nebo to se svou láskou k Pokémonům myslí vážně:))) Nicméně pokud má nějaké dítko ve vaší blízkosti Pokémony (nebo Činkopomončáky) rádo, můžete si s ním na ně zahrát. Vy budete trenér, dítě si zvolí, v roli jakého skorozvířete bude vystupovat, a pak jen stačí mrštit pokeballem a říct: "Pikachu, umyj nádobí."A pak že Pokémoni mají na děti negativní vliv:)))))) Ale vážně - soucítím s Gimlim v jeho zármutku nad zavlékáním podobného škváru do našich luhů a hájů, čímž trpí všichni příznivci kvalitní anime. GHOST IN THE SHELL 4EVER!!!! ()

Tom Hardy

Polémon je prostě něco nepopsatelného. Ale kajícně přiznám, že ona stupidita, kterou se seriál pyšní, je vlastně pozitivem. Když je totiž víkend (ráno) a mé mozkové obvody jsou zatím v polospánku, jedná se o celkem svižné probuzení (které však v plné bdělosti okamžitě vypínám). Prostě se mi to nezdá zas až tak hrozné, ale rozhodně bych si to dobrovolně nepustil... natožpak to někomu doporučoval... ()

Tosim odpad!

Děkujeme "řediteli" Železný! Děkujeme všem, kteří se snaží zničit lidem vlastní názor a IQ už v mladém věku! Aby taky ne, když jde o prachy...teda o diváka!!! Víte co? Běžte se s tím vysrat!!! Vy špatně vyrobení intelektuálové, kvůli kterým musí daňový poplatník vysolit peníze a kteří už roky kurví vkus českého televizního publika!!! Horší než tohle lejno jsou snad dementní reklamy na Bárbíny!!! Ale to by musel být odpad na třetí... :-((((((((((((((((((((( ()

J*A*S*M

Jako malej jsem měl vždy nařízený budík, abych nezmeškal jediný díl. Tyhle dětské kulty bývají s přibývajícím věkem kontroverzní (viz taktéž legendární Strážci vesmíru, na které se koukat nedá), ale na pár dílů Pokémonů jsem se před časem znova podíval na youtube a víte vy co - pořád mě to celkem bavilo. Tady je ta averze naprosto přehnaná, seriál jako takový opravdu není třeba nenávidět. Čtyřhvězdičkové hodnocení berte jako vzpomínku na mladší léta a protiváhu k odpadům - Pikaču si je nezaslouží :-) ()

Radyo odpad!

Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o nejúspěšnější seriál všech dob, Pokémon bude aspirovat na čelní místa. Jestli se bude někdy vyhlašovat celosvětová anketa o největší výplach mozku všech dob, bude Pokémon bezesporu také aspirovat na ty nejčelnější pozice. Japonci disponují opravdu jinou kulturou, dokonce tak diametrálně jinou, že ji v tomto podání mohou v našich zeměpisných šířkách akceptovat jedině děti. Mám jen obavu, aby tyto děti poté nepotřebovaly nějaký chirurgický zákrok na mozku, který by jim umožnil návrat mezi normální lidi. A mnozí rodiče se určitě ještě teď vzpamatovávají z toho mediálně-reklamního šílenství, které jistě leckomu nabouralo rodinný rozpočet. ()

May

No teda.. Vsichni jste se nechali strhnou vseobecnou antipatii k pokemonum, deti jsou z toho nadseny, ale trochu odrostlejsi clovek to automaticky pro svou stupiditu haze do odpadu, ovsem nechapu proc (: docela by me zajimalo, kolik jste toho nakoukali, ze tomu tak jednohlasne davate nejnizsi hodnoceni. Vzdyt je to takovy roztomily serial, hezky kresleny a pekne barevny. Pokemoni jsou legenda, na kterou nakonec stejne vsichni budem vzpominat s usmevem na rtech a slzou v oku. ()

Dever

// Production Companies: 4 Kids Entertainment, Creatures, GAME FREAK Inc., Nintendo, OLM-Animation Studio Oriental Light and Magic, Shogakukan, Summit Media Group, TV Tokyo // Seriál môjho detstva. Videl som však len 150 dielov... Fantasy je proste moje. ()

Viktooorka

Vlastníte občanský průkaz? Ano? Chcete dát Pokémonům odpad? Ano? Je to po Vás tak lehké viďte? Zkuste si to. Cítíte se lépe?? Stálo to za to?? Tak si teď dejte facku, nebo to za Vás udělám já :o) Myslíte, že si to zaslouží? Ano? Dejte si další! Co je špatného na pohádce určené pro děti, kde si chce malý kluk splnit přání, kde se vyskytujou roztomilé potvůrky a kde přátelství všechno překoná? Není na tom špatného nic!! Tak se ale přeci nestyďte, že jste na to taky koukali :o* Já to nikomu nepovím :o) ()

Oskar odpad!

Kdykoli slyším o Pokémonech, vybaví se mi taková drobná příhoda. Někdy v době jejich největší slávy jsem čekal na tramvajové refýži a všiml si, že jedno opodál stojící dítě má na batůžku tu hlavní žlutou příšerku (natištěnou, ne lezoucí). Pak jsem si všiml, že totéž trochu závistivě pozoruje asi pětiletý kluk a pokouší se upoutat pozornost své matky stejným směrem. Pořád do ní hučel, že by chtěl taky takový batůžek, ale musí na něm být stejný obrázek. Matka stále nechápala, o co se mu jedná, tak se zeptala "Co že bys to chtěl mít na batůžku, Petříčku?" "Pikaču!", odpověděl prosebně a dostal pohlavek, neboť se matka přeslechla. Z toho, milé děti, vidíte, jak jsou Pokémoni nebezpeční. 0% ()

Gimli

Hruza, ktera ma na svedomi predsudky tykajici se vyborne anime. Pro deti jsou Pokemoni mozna zabavni, ale infantilnim vekem konce je to nekoukatelna zalezitost. Skoda, ze se k nam nedostanou kvalitni japonske animovane serialy :-( ()

Marius odpad!

Seriál, ktorý robí neskutočne negatívnu reklamu japonského anime. Ak sa niekoho spýtate či pozná nejaké anime, tak drvivá väčšina povie, že pozná tento shit. Pokémoni majú dobrý nápad ale tak na jeden film nie na x+100 dielny seriál. Samotný námet nestačí na to, aby vznikol kvalitný serál, je potrebné mať aj nejaký príbeh, pokiaľ možno kontinuálny, aby seriál ako celok vedel čo chce povedať. Takisto by mal mať dobre napísané postavy, ktoré vedia o čo im ide. Pokémoni nič s predchádzajúcich ingrediencií nemajú. Takže ak chcete kvalitné anime seriály siahnite radšej po Kenshinovi, Dragonball, Inuyashovi, Slayers etc. a tejto Sibylou predpovedanej katastrofe z východu sa vyhnite veľkým oblúkom skôr, než vás dostanú Pikachuove blesky. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)