Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Freakyy

Joj, to se tu sešlo zase pošahanců. Proč to hodnotíte, když vás to míjí totálně věkěm? Inteligentní hodnotit něco, co pro tebe vůbec není a posrat tak někomu třeba hezký a zábavný chvíle že. Když to bylo "top všecko", tak sem byl na základce a Pokémonama se žilo, měl sem jich v kapse 150 a měli větší hodnotu než prachy. Bylo to lepší než pogy, protože to bylo míň o nervy a navíc tenhle seriál. - kterej patří k těm NEJLEPŠÍM VŮBEC.....na Zemi, ve vesmíru.:P A staří a seschlí trapáci nám tu budou kritizovat nádherný dětství... fjůůů ck U!!! ()

Kritik

Na tomto filmu jsem vyrostl, vstával jsem každý den v 5 hodin ráno a budil celý dům. Pikaču mi přirostl k srdci a ani nevím kolikrát jsem byl převlečený na maškarním jako jeden z Pokemonů. Rakeťáci mi přišli velmi zábavní, boje dramatické, přátelství věčné. Jistě, dnes bych to už neviděl se stejnou nevinností dítěte, ale i tak by ode mě bylo podlé dát tomu byť o jednu hvězdičku méně... Catch ˇEm All! Zaráží mě šílené procentuální hodnocení. ()

Ruprecht1.

Koukal jsem na to jako malý, když tam ještě byli ti základní pokemoni. S těmi novějšími jsem to už neviděl. Ale tehdy jsem to celkem hltal :). "Zlý Rakeťáci už jsou zase tady a zmaří vám všechny vaše snahy." :) ()

7deni_deni7

Já to hodnotím z pozice dítěte. Na tomhle seriálu jsem vyrostla. Pamatuju si, jak jsem si místo svačiny kupovala kartičky a pak jsme ve škole hráli a hráli.. :) ()

Dudros

ako 9-ročný som toto žral od nevidím do nevidím ale s postupom veku si uvedomujem aká detinská kravina to bola. Dávam jednu hviezdu za nostalgiu a spomienky. ()

Mountain

Trochu infantilní, ale přesto jeden z nejsledovanějších seriálů mého mládí. Kvůli Pokémonům a Rebootu jsem dokázala vstávat o šesti ráno. Dokáže děti vtáhnout do svého světa, kde si běhají po lese, chytají Pokémony, bojují s nepřáteli a získávají odznaky. A samozřejmě se snaží chytit všechny. Neskuteční Rakeťáci oživují i ty nudnější díly, a proto si seriál drží kupodivu slušnou úroveň. Sice je první série roztáhlá přes stovku dílů a druhá z Pomerančové ligy je tak trochu... no, slabší. Třetí sérií se to vrací opět do okolí Gameboy her a přibyla další stovka Pokémonů. U 251 to mělo podle mě skončit. Tam jsem skončila taky. Podle mě je Crystal nejlepší díl herní série a Johtovou ligou to pro mě končí. Další díly jsem nesledovala, další díly jsem nehrála (proto mé označení Crystalu za nejlepší díl, i když dále mohou být líp propracované mechanismy), vyrostla jsem. Občas dostanu záchvat dětství a kouknu se na pár dílů a pustím yellow version kde se nebezpečně blížím 151 pokémonům. Každopádně tenhle seriál hodně ovlivnil mé dětství, ale dnešní děti jsou trochu někde jinde. ()

LOUNAS

Davam plusove body za nekonecnou fantazii tvorit vytvarne ruzne pokemony. Minus tohoto je ze je to nekonecne a za dil se toho moc neodehraje, proto je potreba videt epizod mnohem vic. ()

Antarius

Jak tak koukám na komentáře některých lidí, musím se usmívat pod fousky. Např. pan Marius, cituji:____ "Samotný námet nestačí na to, aby vznikol kvalitný serál, je potrebné mať aj nejaký príbeh, pokiaľ možno kontinuálny, aby seriál ako celok vedel čo chce povedať. Takisto by mal mať dobre napísané postavy, ktoré vedia o čo im ide. Pokémoni nič s predchádzajúcich ingrediencií nemajú."____ Plně souhlasím, že námět nestačí. Dál se Vám směji, pane. První série, indigová liga, má jednolitý příběh. Ashovi jde o to nasbírat odznaky, aby se mohl účastnit indigové ligy, které se pak, světe div se, také zúčastní. Během putování za odznaky potkává spousty lidí a prožívá různá dobrodružství. Tito lidé a jeho vyvíjející se pokémoni se pak vyskytují v pozdějších epizodách, a někdy se dokonce objeví postavička, která se zdála zapadlá. A navíc, jde pořád o Mistynino KOLO. Pokud pro Vás drobná dobrodružství, odvádějící od děje, kdy navíc Ash pořád připomíná, že je blíž k lize, nejsou kontinuální, mám pro Vás jedno slovo ve slovníku, u nějž bude zaručeně Vaše jméno: Idiot. Dál, dobře napsané postavy, které ví, o co jim jde? Hm...Misty jde o kolo. Pořád. Brock se chce stát nejlepším chovatelem (viz Vulpix), a Ash...hergot...to mi vypadlo...indigová liga? Och ovšem, chce se stát mistrem pokémonů. A nepřipomíná to náhodou v každém druhém díle? Ano. A není to snad „vědět, o co jde“ ? Je. Co jiného tedy jste, pane Marius, než IDIOT? POKÉMONI. Nejlepší zážitky z dětství. Ano, plakal jsem u nich stejně, jako jsem plakal u Nekonečného příběhu, Fairy Tail, nebo Ducha (Patrick Swayze). Pokémoni jsou ideální nejen pro děti, ale taky pro dospělé, kterým chybí dětství a nebrání se agresí vůči celému světu. Pokémoni nejsou vhodní pro lidi bez mozku, kteří se zmůžou jen na mlácení ručičkama kolem, jak je ten svět zmrvenej. Pro takové lidi ostatně není nic. Bohužel jsou to tu, jak koukám, téměř všichni. ()

Brepti

No co říci na tenhle pěkný japonský seriál o Ashi a jeho pokémonovi Pikachu a jeho přátelích a dalších pokémonech geniální, nádherný prostě best. Sbíral jsem pokémony už od svých 8 let asi do 11 let tři roky a musím říci suprově jsem si jich užil, teď už jsem velký, starý a už mě to moc netáhne, občas se mrknu to jo ale nic víc. ()

Flatron

Čisto z nostalgie, že ako malý som s pokémonmi trávil množstvo času :) Či už pri TV, alebo zbieraním kartičiek, samolepiek atd. :) ()

Alchamei

Nechápu co tady všichni kosočtvercujete do Pkomémonů. :-D Ano, není to největší umělecké dílo všech dob, ale já jsem dítě devadesátých let a na Pokémonech jsem vyrostla a dodnes a mé skříni v pokoji ční docela velká sbírka samolepek (hlavně Pikachu :-)). Myslím, že když něco pro děti nevidíte jako děti, tak to nebudete moci schopně ohodnotit. Respective, já taky všem seriálům co běžely na Disney Channel a já je viděla dala odpad. Ale viděla jsem to když mi to tak stupidní nepřišlo a líbílo se mi to a zajímalo mě to. Pokud se něco dětem líbí a není to něco co je podněcovalo k násilí nebo špatnému chováni, tak proti tomu nic nemám. Takže z nostalgie 70%, i když dnes bych to taky moc nedávala. ()

Humanusdratus

Tomuto seriálu nemůžu jen slepě napálit odpad. Na této sérii vyrostla má generace, všichni sbírali kartičky a sledovali jednotlivé díly. Ano z dnešního pohledu se můžu zasmát některým primitivním myšlenkovým pochodům scénáristů, některým rádoby vtipným hláškám, ale stejně tyto epizody ze svého života vymazat nemůžu a své album vyhodit rozhodně nehodlám. Hvězdy srážím za celkovou primitivitu a za mou nelibost k iracionálním smyšleninám (stejný problém jako Star Wars, Pán Prstenů atd). 3 hvězdy však obhájím takto - zaprvé výborně Petrem Kolářem nazpívaná znělka, zdaleka předčí anglický originál. Dále vztahy hlavních hrdinů s rakeťáky. Myslím si, že je to pro děti mnohem výchovnější, nežli většina produkce Disney Channelu nebo některé vysloveně "dospělácké animáky" Nickelodeonu a podobných stanic. Poslední hvězdičkou se snažím poněkud snížit špatné hodnocení, neboť jsem přesvědčen, že pokud pokémoni mají 40 % a Victorious 68 %, pak je něco špatně. Z jedné strany chápu "odpadní" hodnocení známých recenzentů, neboť se jedná o starší ročníky, které musely sledovat, na jakou hovadinu jejich děcka čumí, sami k tomu pochopení neměli. Z druhé strany ale taky většinou neudělali nic pro to, abychom se čuměli na něco jiného. ()

Martin29

Na odpad to není dnešní animované seriály jsou některé daleko stupidnější (například Teletubbies je totální sračka). Dříve mě to docela bavilo podobně jako Digimon nyní už to není ono, ale ta nostalgie tam je. ()

Sylviiik

Ano ano....tak to na tom světě dneska chodí!! Radši plout s davem, jakkoliv hloupým, než se oddělit od stáda vlastním názorem, co?!? Je mi z vás špatně!! Tenhle seriál patřil mezi anime špičku, tenkrát, když jsme my, normální generace (co neseděla furt u pc nebo u tabletu a radši šla běhat na hřiště), vyrůstali.Proč si nepřiznáte, že jste stejně jako já vysedávali každý víkend od šesti u televize a nenechali si ujít jediný díl téhle seriálové legendy? Nebo jste vážně tak zabedněný? Odsuzujete to proč? protože je vám přes dvacet? Ale když vám bylo osm až dvanáct, sbírali jste kartičky s pokémony, lepili si je do alba a nosili trička s těmahle příšerkama i do školy!!!! A možná dneska pujdete lovit pokemony někam do lesa s kámošem! I když ta slavná volovina Pokemon Go mě fakt nechytla, jedno se jí upřít nedá: Všichni odsuzují seriál, ale sotva se POKEMONmánie vrátila, všichni ti odsuzovatelé popadnou telefon a utíkají lovit! Jen tak dál, vážení!!! ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)