Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Mitchy1

Musím říct, že když se na to teď koukám, je to hrozná sračka. Problém je, že už nejsem ta věková kategorie pro kterou je tento seriál točen a kterou má zaujmout. Moc dobře si vzpomínám jak pro mě v sedmi letech byli Pokémoni ten nejlepší seriál. Jednoduché zápletky a dialogy, chytlavá animace a efekty. Prostě všechny předpoklady pro to, aby to mladého diváka zaujmulo. V tomto ohledu 80%. ()

victt

"Pika-pika-pikatchu!" I keď sa mi to zdá teraz ako úplná kravina je to obľúbený seriál môjho detstva na ktorom som vyrastal, zbieral kartičky a lepil nálepky do albumu. ()

kotasbk

Miluji lidi, co to ani neviděli a hodnotí na základě hodnocení ostatních uživatelů. Nikdo z vás nezažil léta, kdy to frčelo ráno v telce. Všichni rádoby filmoví znalci si dejte facku, nebot tohle je animáš číslo 1. Né žádné mega mysl apodobné amerikcé zvěrstva. ()

jm.angelo

Spousta odpadů, ale proč? Je jasné, že pro obyčejné dospělé lidi to není. Ale Pokemoni se přesto stali legendou a jako malí jsme pravidelně brzy vstávali, abychom nezmeškali jediný díl. A neřekl bych, že nás to nějak negativně poznamenalo. Naopak, je tu celkem dobrý důraz na přátelství, lásku k přírodě a živým tvorům... ()

PATWIST

Pamätám sa že ako dieťa som túto rozprávku miloval, je to jedina japonská fantazíjna anime na ktorú by som sa pozrel. Spomínam si sympatického Asha a Pikachua, na tie dve negatívne postavy, ktorým sa nikdy nepodarilo poraziť Asha, taktiež tá ich mačka :-D (môžete ich vidieť tu na ČSFD v galérii dole). Proste dobro vyhrávala nad zlom a tak to má v rozprávkach byť! Mimochodom ešte mám doma zberateľský album s nálepkami. ()

1mara2

Na tomhle jsem vyrůstal, nedokážu si představit, že bych teď kvuli seriálu měl bláznit a vstávat takhle brzo o víkendu, abych to viděl v TV, ale dřív to byla povinnost! :) Za dětský chvíle ať už se seriálem, kartičkama nebo hrou na gameboy dávám dohromady 4 hvězdičky. Pokémoni byli super. ()

helrohir

Staršie ročníky to nikdy nepochopia, ale tento seriál bol kult. Každé dieťa svojho času tajne dúfalo, že by sa mohlo stať trénerom pokémonov. Ach tá nostalgia....kurňa! ()

PK Ivanhoe

Jako..tohle by byla zrada mého malého 6-9 letého přesvědčení... Jak já jsem tenhle seriál miloval a každé ráno vstával jako první... Je to prostě fenomén ()

instageek_cz

Na IMDB mají Pokémoni celkové hodnocení 7,5 z 10 (z téměř 40 000 hlasů), takže ta míra odpadů hovoří o mentální kondici česko-slovenského diváka, nikoliv o (ne)kvalitě seriálu. Nebo si možná někdo neuvědomuje, že to není a nemá být další Ghost in the Shell, nýbrž prostě seriál pro malé děti? Navíc nijak blbý, předávající všechny ty správné lekce o přátelství. Chápu, že koncem 90. let bylo mezi puberťáky cool Pokémony nesnášet, ale s odstupem času to působí stejně jako celá řada dalších teenagerských projevů - jen trapně:)) ()

Cälie

Smutné jaké perly se dostanou na nejspodnější dno ČSFD... Ale vážně, Pokemoni jsou sice infantilní, kýčovití a variuje se zde jeden příběh pořád dokola. Na druhou stranu dětem a dětinským starším se to líbí a tak nevidím důvod, proč je zatracovat. ()

BradleyT

Nevím, proč to tu všichni tak haní, ale podle mě je to dobrý nápad, akční postavičky, má to smysluplný děj, podle mého pro děti velmi vhodný seriál, který podněcuje soutěživost a přátelství. Podle mě tu většina viděla možná jeden dva díly, možná taky žádný, budiž, skuste se ale prosím na to dívat trošku dětskýma očima, je to určený pro ně a ne pro Vás. ()

.kollo. odpad!

Nevidel som veľa častí respektíve som nevidel ani jednu celu časť ale to čo som videl bol otras a viac sa to ani pozerať nedalo. Taký odpad ako bič. ()

MartyMcFly89

Jako malý jsem na to koukal, světe div se, rád. Dokonce jsem na game boyi dohrál jednu pokemon hru, sbíral jsem trochu pokemon karty. No ve dvanácti dělá člověk různé podivné věci. Nyní podobné věci nemám rád, ale ve srovnání s ostatními seriály v oboru dětského anime je to asi to nejlepší, co se dá sehnat. Podivné je ale, že se mi tak trochu líbí dodnes. Ještě zajímavější je, kolika lidem se seriál líbí, ale za každou cenu se to snaží před okolím utajit. Až tak velký zájem jsem nečekal :-D Je to stále kravina, ale znáte to, jednooký mezi slepými králem. ()

Lalu odpad!

Jak já tuto kravinu nesnáším! V třetí nebo čtvrté třídě bylo kolem mě obrovské množství spolužáků s těmi jejich alby na samolepky s Pokémony. Hrůza...ještě že už je to pryč :D ()

rador

Svojho času vo svete velká mánia, ktorá pretrváva už len v Japonsku ...Zaujímavosti: Slovo "Pikachu" je odvodené od dvoch japonských slov: "pika" (zvuk, ktorý vydáva iskrenie) a "chu" (zvuk, ktorý vydáva myš) *** Kvôli útokom z 11. septembra bola jedna z epizód v Amerike premenovaná z "A Scare in the Air" na "Spirits in the Sky". S útokmi súvisí aj vyradenie dielu "Tentacool and Tentacruel" z amerického vysielania, pretože v tomto diely pokémoni ničili mrakodrapy. *** Pokémon je najdlhšie vysielaný seriál inšpirovaný video-hrou. *** December 1997 - u viac ako 700 japonských detí sa počas vysielania dielu "Electric Soldier Porygon" objavili epileptické záchvaty. *** Musashi (Jessie) a Kojiro (James) sú v Japonsku mená dvoch samurajských rivalov. *** Mená pokémonov Ekans a Arbok sú slovné hračky. Odzadu Snake (Had) a Kobra. *** Niekoľko zvukových stôp v seriály pochádza zo "Star Trek: The Next Generation". *** Pokémoni Hitmonlee a Hitmonchan su pomenovaní podľa dvoch známych hercov - Bruca Leeho a Jackieho Chana. *** Slovo "Pokémon" je odvodené od japonského originálu "Pokétto monsutaa", teda "Pocket Monsters". Dĺžeň nad e pridali kvôli anglicky hovoriacim krajinám, kde meno chybne čítali ako "poukmon". ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)