Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Naushika.

Mám dát "odpad" jen proto, abych se shodla s většinou? Aby si o mě někdo nemohl myslet, že jsem slaboduchý debil, kterému se líbí pokémoni? Nehodnotím objektivně, ať už to utopické slovo znamená cokoli (v tomto případě je podle všech "objektivitou" dát "odpad", jak tak na to koukám). Hodnotím subjektivně a kupodivu ani ne s ohledem na to, že "když jsem byla malá, byla to pecka" (já jsem tenhle seriál jako malá naopak nesnášela), ale prostě proto, že jsem si to teď jako dospělý jedinec po dlouhé době zase pustila a je to prostě kouzelný... ()

Heavyman

Zde asi nikdo nebyl dítě. Zajímalo by mne kde jsou ti všichni co zbírali pokemony a horlivě sledovali seriál. Je jasný, že se z toho vyroste, ale na tu éru kdy to frčelo a já si to nahrával na VHS a hrávyl hru na Game boyi nezapomenu, musí se uznat, že nápad tvůrců byl geniální. ()

DHDV

No dítě to ovlinilo dobře, ale dospělého člověka to totálně znechutí. Hvězdíčka za to, že jsem zažil Pokemánii, ale už nechci! ()

Pet 510

Haló ťuk ťuk tohle je pohádka. Co čekáte? Dokonale propracovaný děj? Geniální charaktery postav? Tenhle seriál byl napsaný pro děti a dětem se docele líbí a to je důležitý. Nemůžete ho hodnotit z dospělého pohledu ani mu vyčítat že je na děti zaměřený. To je jakoby děti vyčítali "dospěláckým" filmům že se je nechápou. Proberte se lidi. Asi tak. ()

CyriC

Je to blbost, stupidita, ale jako dítě jsem to miloval a nechápu co je špatné na seriálu, který podněcuje v dítěti touhu jít za svým snem a nikdy se nevzdat. Zajímalo by mě, na co v dětství koukali haters - disneyovky nejsou o moc lepší a intelektuálnější a české pohádky postavené na vzestupu chudého vidláka či polepšení namyšleného prince také nejsou zrovna vrcholem kreativity. ()

Hapretor

Koukal jsem na to "povinně" s mladším bratrem - tehdy asi 10ti-letým. Kdyby ta animace nebyla tak divná a ty jejich obličeje tak škaredé, tak by to bylo lepší. Jediné, co stojí za zmínku, je ten vytvořený fantazijní svět, kde každý malý zmrd má svého pokémona. Já bych "bral" Onyxe. ()

johnywalker

Jako samozřejmě, není to bůchvíjaká podívaná, příběh je pokaždé stejný, ale přesto jsem tomu prostě neodolal... Jako malej jsem sledoval většinu dílů a sbíral různé ty kartičky, hrál s nimi různé hry atd.... + legendární písnička :D, ještě před pár lety bych dokázal vyjmenovat snad celejch 151 pokémonů po sobě, ale teď je jich tam 4x tolik... na to fakt nemam :D Okey - zkoušel jsem to, a vyjmenoval jsem jich 147, ne po sobě, ale taky to bylo po pár pivech, takže se za svůj výkon nestidim... blbej Hypno, Drowzee a ty dva na který si nemůžu vzpomenout ani teď ()

Elbarto08

S rostoucím věkem mi to kupodivu vůbec nevadí a baví asi skoro stejně tak, jako před lety. Navíc, většina byste potřebovali profackovat. Dívali jste se na to jako děti, ale teď, abyste nebyli za debily, hodnotíte odpad, i kdyby vás to pořád bavilo.... ()

boul

dnes: odpad!, pro mě úplný hovno a nesmyslný a trapný... ale když jsem byl prcek a dávali to na Nově, nenechal jsem si ujít jednu sobotu bez Pokémon a Ashe :D viděl jsem snad všechny díly a žral jsem to a nebylo jich málo, takže bych byl barbar kdybych dal odpad... ()

Toka

Jako malej jsem to žral. Teď po 12 letech na to koukám znova, jestli to vážně je tak dobrý jako tehdy, kdy sem byl malý klučina a světe div se, ono to tak dobrý je. Však já se u toho občas i usměju, nad těmi hláškami. Český dabing tomu jen dodává na kvalitě, kdy jsou dabované veškeré znělky či bonusy v podobě závěrečných písniček. Jenom škoda, že nejsou dabované všechny série. Rozhodně menší zlo, než pubertální seriály, které vymejvaj růžovým způsobem mozek dívek. Zde totiž plynou i nějaká poselství či snaha ovlivnit příznivým způsobem dětské myšlení. Podobně, jako tomu bylo u seriálu "Krok za Krokem", leč o hodně méně násilným způsobem. ()

figliar

Sobota, 7 hodín ráno, zvoní budík a už bežím k telke. Tak vyzeral každý víkend počas asi roka v mojom detstve. Zbieral som nálepky, hral hry na PC, na stene som mal Pokémon plagát. To boli časy. Japonská kultúra je proste odlišná a vtedy mi to pripadalo ako niečo nové, prevratné. Nie že by som sa hanbil za to, že som bol fanúšik tohto seriálu (dodnes si pamätám veľa názvov Pokémonov) ale v dnešnej dobe by som si veru nepozrel ani jeden diel. ()

Shredo

Ako malý chlapec som tým žil a veril tomu a bol tým posadnutý ako všetci v mojom okolí. Samozrejme doba pominula, teraz by som to nevydržal pozerať ani minútu, ale proste je to moja detská srdcovka, čo som sa vždy ponáhlal domov k TV, aby som nič nezmeškal. Každý, čo tomu vtedy prepadol (zhruba môj ročník) by mali dať fakt tých symbolických 60% úprimne, ked na tom fičali :) ()

char_t

Někdy okolo jedenáctého věku života jsem sledoval první dvě řady seriálu. O pár let později jsem hrál hry, podle kterých tenhle seriál vznikl (stojí za to, i po letech). A v dospělosti jsem zkusil pár dílů seriálu znovu, pro připomenutí. Jasně, pro dospěláka je to prakticky nekoukatelné, ale to je většina tvorby cílené jen na děti. Upřímně nechápu tuhle zdejší odpadovou bouři - přijde mi, že ve srovnání s produkty typu Strážci vesmíru nebo některými současnými product-placement-pokusy jsou Pokémoni ještě hodně vysoko. PS: Hodnotím po tolika letech proto, že jsem právě v novinách zjistil, že seriál pořád ještě běží, neskutečné, nechápu! :-) ()

sgt.paper

Všichni ti velcí frajeři, kteří to tu kritizují, to podle mě viděly 1)po dvacítce 2)jeden díl a znechuceně se nad tím ušklíbly a šli hodnotit rovnou na ČSFD. Jenže nikdy nevstávali v šest hodin ráno a nečekali na největší dobrodružství, které bylo v té době v televizi. Sice je to trošku stupidní, úchylné ale tak vám to v mládí nepříjde. Já si pamatuju, to jak jsem koukal na úžasný příběh mladého Ashe, který si plní svůj sen a vždy vyhraje dobro a přátelství. No podle mě jste velmi falešní, přiznejte se kdo se na to z vás koukal jako dítě a pak na to házejte odpady. ()

Azurovydrak

Nemyslím si, že je tahle smršť odpadů zapříčiněna tím, že by byl seriál opravdu tak nekoukatelný. Spíš to bude tak, že spousta zdejších uživatelů to v dětství hltala, akorát to při pohledu na zdejší nízké hodnocení nechtějí přiznat, chtějí ukázat, že už tzv. dospěli, nebo prostě nechtějí vyčnívat, a tak jdou s proudem. Já nemám problém dát Pokémonům poctivých 60%, ačkoliv dnes bych si je už určitě nepustil. Koneckonců kolik ze zdejších odpadovačů nedá nějaké své nostalgické srdcovce plný počet, i přesto, že by dnes už neobstála, že? Připomíná mi to zejména přeceňovanou trilogii Pána prstenů ()

plagjoklas

Tak prvá séria bola hustá! To mi nikto nevyvráti. ja som to sledoval uz na Nemococh, ale z toho aka skurvena komercna kampan okolo toho sa strhla na Slovensku to ma mierne povedane znechutilo. Urobili s toho obrovsku maniu a stalo sa s toho nieco v style "ak to kukas tak si komercny mediami ovplyvnitelny ko.ot" ale na to sa netreba divat tak. ano je to debilita pre deti, ale prva seria bola husta manga. kuknut si gore verziu a hned by sa vase hodnotenia rapidne zvysili (tuto verziu natocili nejaky japoncici ktorych uz hnevala infantilnost originalu) ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)