Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

RHK

Jestliže tento seriál dokázal rozpoutat celosvětové šílenství po pokémonech, tak si alespoň jednu * zaslouží. ()

xxmartinxx

Ale notak, nelžete si a nestyďte se. Pokud vám v době před deseti lety bylo okolo deseti, tak jste to hltali a pokud vám bylo víc, tak tenhle seriál není určen vaší věkové kategorii a dávat mu málo procent je nerozvážnost. Pokémoni jsou pro malé děti skvělý seriál... Vzpomínky jedině kladné... ()

Melies odpad!

0 / 10 Voľakedy som si myslel, že tento seriál je len neškodná kravina. Po tom, ako som si na internete prečítal článok o osemročnom chlapcovi, ktorý vyskočil z okna a zanechal len odkaz 'Mami, oci, mám vás rád, ale Ash ma volá', som svoj názor trochu prehodnotil... ()

Dragoni

No jo taky sem na to koukal a nebyl jsem jedinej, když po ČR vypukla Pikaču mánie, každej na škole byl jak vygumovanej, jen aby měl kartičku s Pikačem a bylo to neuvěřitelně chytlavý v těch letech, asi proto, že se děti dají tak lehce zblbnout a každý na to koukal, teď už mám jen úsměv na rtech a Pokéball v kapse. Teď bych se na Pokémony nepodíval ani omylem. 25 % ()

Morien

Hrdě se hlásím k tomu, že zatímco moji vrstevníci žili tímhle fenoménem a poslouchali u toho Lunetic, tak já jsem sjížděla Beatles a četla si k tomu Pána Prstenů. A nikdy jsem neviděla jediný díl (protože mí rodiče byli strašně ušlechtilí a na televizi mě pořádně nechali koukat až tak od prváku na gymplu, díky čemuž jsem toho stihla fakt hodně přečíst a ještě začít sama umělecky tvořit a taky si dělat (skoro na všechno) vlastní názor), maximálně upoutávky, a za tím si stojím a není to póza a jestli něco nesnáším, tak když někdo říká "kdy už si konečně přiznáme, že jsme to dělali všichni". Amen. ()

gudaulin odpad!

Esence všeho, co je mi na dnešní komerční animované tvorbě pro děti odporné. Naprostý brak bez fantazie, bez soudnosti a špetky vkusu. Celkový dojem: 0 %. ()

Sarkastic

Tak tento seriál se mi dřív líbil (ikdyž to bylo jen asi jen kvůli tomu, že jsem měl rád pokémony jako takové). Naprosto chápu uživatele, kterým se seriál nelíbil (jako ty dialogy byly dost stupidní), navíc se jim asi nelíbili ani samotní pokémoni, ale přesto si myslím, že za ten nápad by si měl tento seriál alespoň 1* vysloužit. No a já hodnotím 2*, 1 za nápad, 1 za nostalgickou vzpomínku. ()

Dudek

Možná je fajn dát Pokémonům odpad! a je fakt, že zdejší hodnocení k tomu přímo láká, ale pak bych si připadal jako bych předvedl ohromnou křivdu, vždyť tento seriál je naprosto neškodný a pro děti je opravdovým potěšením sledovat pohádkový boj dobra se zlem. Narozdíl od naprosto trapného Action Mana se zde všechny boje provádí jen pomocí malých roztomilých zvířátek, přesto však tvůrci dokázali vykouzlit opravdové napětí a nesoustředili přitom pozornost jen na ty malé tvory. I přes jejich naivnost a dětinskou barevnost nemám s Pokémony problém a myslím si, že veliké množství zdejších uživatel je pouze ovlivněno tím co se okolo tohoto seriálu dělo, protože odpad! rozhodně není adekvátním ohodnocením. Jen je prostě třeba odpustit tvůrcům absenci děje, tupé charaktery a zaměření na děti. ()

berg.12

Lze hodnotit seriál jinak než skrze dětské vnímání? Skrze něj je to seriál výborný, s obrovskou možností projekce moci, síly a všemohoucnosti, což na děti vždycky zabírá. Ty netouží po nějaké psychologii postav, či detailně vykresleném pozadí. Jisté symboly přátelství či něčeho podobného by se tam také možná najít daly, ale to je asi tak všechno. Ta agrese bohužel převažuje. Jinak také lituju, že se k nám dostala pouze tahle spodina anime žánru. ()

hellstruck

Tak trochu dětský brainwashing, každopádně nebudu pokrytec a dám upřímné hodnocení. Je to fenomén, jako prcek jsem sbírala kartičky a lepila si samolepky do albumu, tak nebudu dělat, že ne. ()

akisha

Samozřejmě, že tohle je blbost upgradeovaná na úplně novou úroveň blbosti, ale nedávno jsem náhodou přišla k nějaký videokazetě, kde bylo pár dílů a zavzpomínala a světe div se, bavila jsem se. Například desetiminutovka, jak jdou zvířatka po lese a dorozumívaj se jen opakováním svejch jmen ("Pikačů, pikačů, ékéns ékéns, čármandr čár, skverou skverou, bulbasaur bulba bulba, kóóófing") Je to prostě neskutečně uhozená kravina a tím je právě místy zábavná. Ovšem jen zásluhou Rakeťáků. ()

Eddard

Je to škaredé, je to studpidní, je to dokonce strašlivě stupidní, do jisté míry opravdu výplach mozku... ale má to jakýsi nápad a... nebo ne? Hmmm... Vždycky jsem to nesnášel, ale na druhou stranu - aspoň je to svým ubohým způsobem originální. 10% Ale i ode mě samozřejmě - děcka, ruce pryč!!! ()

Divočák

"Jooo, chyť jich všech sto padesát!!! Got to catch them all, Got to catch them all!!" Ne, teď vážně. Možná se na mě budete dívat jako na úplného debila, ale možná jste prostě jen debilové vy všichni ostatní. Pokémon sice je jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob a je určený hlavně pro malé děti, ale to přece nejsou důvody, proč mu rovnou nakálet na hlavu a označit ho za nejhorší seriál všech dob. Protože jsem hrál původní videohru a musím uznat, že je to neuvěřitelně chytlavá pecka, mají pro mě Pokémoni uplně jiný nádech a díky této zkušenosti musím říct, že seriál se fakt povedl. No a co lidi, že je to pro malý děcka, ony snad nemají právo užít si kouzlo anime? Každý den v televizi vidíme desítky a desítky seriálových výplachů, které svou kvalitou Pokémonům nesahají ani po paty. Ale neee, pár nafoukaných ocasů se snaží ukázat jak jsou "nacoolovaní" tím, že strhají to, po čem jejich mladí tak slintají, a cítí se pak jako velcí filmoví kritici. Těch 21% o objektivní kvalitě seriálu rozhodně nevypovídá. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)