Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Pitryx

No, kdysi mne ten film bavil. V současné době však nesplňuje trendy moderního thrilleru. Schází mu totiž tempo. Což je ovšem na závadu. Thriller, byť politicky zaměřený, by měl mít prudší děj. Takto jde jen o slabě průměrný film. dvě hvězdy, 2011082110134/11215 ()

kubilov

Slavný a nutno říci, že i filmařsky velmi kvalitní, detektivní thriller s temným až politickým pozadím, jenž paranoidními výlevy a nebezpečím jen srší. V hlavní roli předvádí brilantní herecké představení Robert Redford, jehož role agenta/čtenáře/kondora patří k těm jeho vůbec nejznámějším a také samozřejmě nejlepším. Nutno však říci, že mu s celkovým dojmem výrazně pomáhá i nebezpečně charismatický Max von Sydow a hezká Faye Dunaway. Nesmrtelná klasika, proto maximální. ()

mrclTV

Je toto americká odpoveď na britského agenta 007 a praotec Jasona Bourna? Nenápadný akože nie agent, ale knihomoľ, sa predvádza ako pravá top legenda špionáže - myslí mu to poriadne, aj v technológiách sa vyzná, biť sa celkom vie tiež, občas sa mu poštastí trafiť do čierneho, prelstí aj svojich protivníkov a popri tom mu to ide aj so ženami... hotový James Bond. Ako sa knihovník a jeho "bond girl" dali dokopy, tak tento film u mňa stratil váhu. Nakoniec z toho ale nie je úplne zlý špionážny kúsok, no dvakrat ho pozerať tiež nemusím. ()

johnsnow

Mňa to neoslovila, ale keďže tento film určite nie je sračka len proste nie je pre mňa, tak nedávam žiadne hodnotenie, ale musím pochváliť Redfordov výkon. ()

PlayEasy

Asi nejlepší z řady amerických kriminálek ze 70. let. Pollack byl ve své době prostě mistr, stejně jako Robert Redford a jeho princezna Dunaway byla aspoň půvabná, když už teda nic jiného :-) Zkrátka po druhém hodnocení tento velmi napínavý a zamotaný politický Thriller s několika famózními momenty (scéna ve výtahu je jedna z nejnapínavějších chvil kinematografie) oceňujeme ještě více a hodnocení zvedáme na plný počet. 90% ()

ostravak30

Špionážní a politické thrillery jsou a byly oblíbeným tématem americké filmografie již po desetiletí. Robert Redford ztvárňuje hlavní postavu jednoho z nich, kdy po něm jde někdo, on neví kdo, ale musí unikat a hlavně všemu přijít na kloub. Zase tak originální dějová linka to není. Ale Sydney Pollack nám nabízí vcelku napínavý a dramatický film, přestože množství přestřelek a výbuchů je sníženo na minimum. Jenže R. R. je prostě moc dobrý herec a filmařům se podařilo vytvořit atmosféru. A když si divák vyposlechne závěrečnou pointu, ve světle mnohých dalších dějinných událostí, kterých USA byli hlavním organizátorem, člověka až trochu mrazí. ()

mosem

Přemýšlel jsem, jestli dát filmu 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem se pod vlivem doby vzniku filmu rozhodl pro 4. Film, ve kterém hlavní hrdina v mnoha okamžicích překonává 007, a byť knihomol s přehledem porazí profesionálního "pošťáka" a dokáže si poradit v mnoha dalších podobných scénách. V dnešní době až úsměvně působí jednoduchost, jak se dá vniknout do centrály CIA v NY, jak snadno se dá zjistit číslo a majitel telefonní stánice (pojem GDPF v té době nikdo neřešil), a další a další zajímavosti. A nepochybně pro nás (nevím ve kterém roce byl uveden v našich kinech) musel ohromujícím způsobem působit počítač, a NYdvojčata. Nicméně, herecky mne více oslovil Max von Sydow než Redford. Ale to je nepochybně otázka osobních preferencí. Příjemná oddechovka, na kterou se dá dívat i po téměř 50 letech od vzniku. ()

PAVLIS

Redford tlačí společně s Pollackem příběh vpřed, a tak i po letech docela odsýpá a napíná. Přesto bych se divil, kdybych si z něho za pár dní ještě něco pamatoval. Na to je příliš nevýrazný. PS: Dabing je celkem snesitelný. 29.3.2024 - ČSFD 83% / 74% IMDb. ()

seba

Krásná a zranitelná Fay Dunaway, sympatický muž v ohrožení Robert Redford a chladný profesionální zabiják Max von Sydow,hmmmmm. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout. Co ovšem pokulhává je scénář. Hlavně oproti skvělé knižní předloze. Příběh je mnohem méně reálný a uvěřitelný. Ale i přesto všechno, výborná a hlavně napínavá podívaná. ()

akcul

V té době asi pecka, dnes však Tři dny Kondora trošku ztrácí vzhledem ke svým přímým i nepřímým následovníkům žánru, kteří "vychytaly" Kondorovy slabiny. Pollack věděl, že detektivka, osamocený boj hrdiny a skvělý casting jsou sázka na jistotu. Námět je opravdu dobrý, ale ze snímku cítím ve vzduchu špetku nepravěpodobnosti a rozvleklosti. Přesto je film dobrou podívanou, která stojí za shlédnutí. Redford a Dunaway vypadají dobře a vůbec ten retro nádech tomu dodává šťávu. ()

g.laudeo

Zklamání. Filmy některých žánrů nestárnou. Ale v téhle škatulce řádí Greengrass a jím nastavená laťka ničí všechno současné i minulé. Redford neredford, atmosféra neatmosféra, bič tu není z čeho uplést. Pro takový bizarní důvod někdo vystřílí barák? A kdyby fakt byl důvod, tak zřejmě celý blok... Kvůli profesionálnímu čtenáři se sejde celý rozsáhlý komitét, aby se poradil, co s ním? Už jste někdy sbalili ženskou tak, že jste ji unesli, v jejím bytě svázali a ohrožovali pistolí? A pak ji odstraníte z filmu tak, že ji naložíte do vlaku? Vysokého představitele CIA zaskočíte v noci v jeho domě tak, že rozsvítíte, rozvalíte se v obýváku a ohulíte magič? Zabiják si nekryje záda, trošku pokecá a o vzteklého korunního svědka se nestará? ... 84% k dnešnímu dni? Hafohustě krutopřísný. ()

kolacky

Tak tohle taky pamatuju nové v kině... Redford měl dobrou roli a dobře ji zahrál, Faye je tradičně moc hezká a Max von Sydow... herecká lahůdka. Mňam. ()

EVIM

Pro mě paní Faye Dunaway zkazila film, nebylo to jejím výkonem samozřejmě, ale postavou, kterou zde hrála a která tak jak byla pojatá se zde vůbec nehodila. Naštěstí vše zachránil démonický Max von Sydow!!. ()

mgerlich

Naivní thriller poplatný duchu své doby (v titulkové sekvenci hraje muzika jak z porna se Slyem). Hezká vzpomínka na staré časy. :D ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)