Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Pajky3

Tohle mě bavilo. Šedesátky a parádní retro styl, dvě sympatické herečky v hlavní roli a tajemný příběh. Sice bych se obešel bez těch podivných duchů, ale jinak se mi to líbilo. Dost si tam vyhráli s kamerou a speciálně v úvodu, kdy jsou na řadě zrcadlové scény, jsem si to užil. Slušný psycho-thriller. ()

Martrix

Asi jsem divnej, ale téměř nikdy se nedívám na trailery (abych pak byl překvapený) a byl bych raději, kdyby se věnovalo víc pozornosti žánrovému zařazení (abych pak nebyl překvapený). Poslední noc v Soho sice obsahuje pár horových scén, ale ve skutečnosti je to to čistý mystery/krimi/thriller. Velmi dobře obsazený, parádně stylizovaný, s mnoha efektními momenty, prozvučený hudbou šedesátých let...ale přesto jako celek nepříliš funkční. Wright je šikovný filmař, ale scénář přeplácal. Tohle neměl být horor, ale "jen" kriminálka s mysteriózními prvky. Mělo se pracovat hlavně s psychikou a obrazem. A na závěr divákovi předložit jen ten twist. Hodina půl a bylo by vymalováno. Žádné zdlouhavé cupitání kolem horké kaše. Někde uvnitř této skoro dvouhodinové míchaniny, leží skvěle vypadající i působivý film. Nejspíš by to nebylo pro dobrého střihače složité. Odstranit ten pitomý závěr a dát víc dynamiky první půli filmu. Je to škoda, protože Anya Taylor-Joy byla opět výborná, atmosféra šedesátek opojná a některé okamžiky "prolínání", působily moc dobře. Tak třeba jindy. ()

FrankSusta

Ty jo... no, abych se přiznal, čekal jsem to mnohem, MNOHEM horší. Ale tohle mé očekávání předčilo... a o hodně! Nevím, jestli jste někdy měli u filmu pocit, že to bylo natočený přímo pro vás, ale tenhle pocit jsem měl jen u tohoto skvostu (a u filmu Taxikář). A to že je to horor, a ještě navíc od Wrighta...? Že by se to snad mělo nést v jiné atmosféře než všechny jeho filmy? NASR*T!!! Edgar Wright má svůj osobitej styl, co dokázal přenést i do tohoto hororu (k hororu bych to teda nepřirovnával (možná proto, že to bylo jen moc potichu zvuk), ale když už to je cílovej žánr). Dále bych rád zmínil krásnou muziku (a celkově atmosféru) šedesátých let (ve kterých bych asi možná chtěl žít taky - počkat, co že se to stalo roku 1968?), kterou mám rád, je pěkná, a taky souhlasím s tím, že ta dnešní muzika za nic nestojí (většina).   Teď bych přešel k technické stránce (ale jen na chvilku); herci jsou skvělý, ale abych se přiznal, tak z nějakého neznámého důvodu nemám rád Anyu Taylor-Joy. Nevím proč, je to talentovaná herečka, ale zkrátka mi nikdy nesedne. Za to Thomasin McKenzie mi byla sympatická (a zároveň její propad do až šílenství byl skvěle zahraný a značně znepokojivý).  Pak efekty v tomto filmu... jsou úžasné. Nevypadají nějak draze, ale jsou praktické. Příběh dobrý, zakončení taky, muzika a výprava skvělá, prostě nemám co vytknout (teda, asi něco jo, jinak bych dal plnejch deset z deseti, ale...) 9,5/10          p.s. Proč se to vůbec jmenuje Poslední noc v Soho? (asi kvůli reklamě, zní to dobře) ()

NiWi

O něco slabší chvilku si zde vybral jinak poměrně spolehlivý a skvělý Edgar Wright. Vody stylového thrilleru ještě neprozkoumal, avšak hudbou, vizuálem či atmosférou šedesátých let film rozhodně netrpí. Originální řemeslo je něco, co Wright umí a zde tomu není jinak. Problém však nastává v příběhu, který mě moc nezaujal, ostatně ani není výrazněji propracovaný. V celém filmu nenajdeme jediný příběhově zajímavý moment, který by byť jen vysvětlil proč se věci dějí, nebo nabídl nějaký zajímavý plot twist. Bohužel divák předvídá dlouho dopředu. I přes naprosto úžasnou Thomasin McKenzie a oslnivou Anyu Taylor-Joy musím konstatovat, že je to pro mě nejmíň zajímavý Wrightův film. ()

A.Fish

Kolik takových filmů už tu bylo? Víc než dost. A je fakt úplně jedno v jak pěkném kabátu je to zabaleno, story je prostě banální a výsledná struktura příběhu taky a to celé je nataženo do dvou hodin… ()

alchac

Bylo asi jen otázkou času, kdy Mítů potká BLM, aby ruku v ruce ta bílá sechcuální hovada zLynchovala pěkně po bolševicku. Ale zase jako bál jsem se, to nemohu říct. Nejvíc teda asi toho, zda, byv za poslední měsíc stižen již druhým brutálně angažovaným rádobyhororem, mě nějaká ex neproklela a já budu tímto způsobem trpět již na věky věků, ámen. A v neposlední řadě též slečny gamblitové a toho Ronaldýňa v roli prvního milovníka, jejichž děsivostní potenciál je neoddiskutovatelný. Jo a jinak asi nic pro epileptiky. ()

majo0007

Tak od Wrighta som zvyknutý na inakšie pecky. Tuná mi nesedelo absolútne nič. Počnúc herečkami (vybrať také škraty musela byť hotová konkurzová tortúra), pokračujúc scenárom, končiac prevedením. Edgar je finančne možno za vodou, ale do budúcna s takýmito ex(trementami)perimentami radšej opatrne. ()

Nivenx

Parádní styl, scénář a celkový projev filmu. Bohužel Wright není Derricson či WAN!!! Skvělé obsazení ale dělá si fakt ze mě prdel že tak dobrý potenciál tak lehce spláchne do hajzlu? Pane Wrighte tohle jste za mě dost posral! Bez vražd, bez napětí!!! Škoda za mě dost promarněná šance! ()

Triple H

Wrightovi sa nedá uprieť, že má svoj vlastný quirky štýl, do ktorého balí v zásade priamočiare žánrovky. Toto bol akýsi mix Fight Club, Black Swan, Neon Demon, Baby Drivera a čo ja viem Monster so Charlize Theron, evidentne ovplyvnený aj #metoo trendom. Je to umelecky či kreatívne nápadité, Anya Taylor-Joy aj Thomasin McKenzie sú výborné, vizuál má šmrnc, ale je to taký guláš, že človek vlastne nevie čo si z toho na konci poriadne má odniesť a kto má byť cieľovka. Lebo pre tých čo obľubujú klasické žánrovky je to možno priveľmi výstredné a ustrelené, pre tých čo majú zase radi artové divokosti priveľmi konvenčné. Čo je asi u Wrighta momentálne tak - chce točiť veci, ktoré si pozrie aj mainstreamový divák, obsadí si populárnych hercov, ale holt chce stále zostať svoj. Tak na to koniec-koncov ide mnoho režisérov, ako Burton, Greengrass, a pod. Len Wrightovi stále nejde úplne dobre trafiť to, aby jeho film aj emocionálne rezonoval, alebo aby nepôsobil povedzme pubertálne rozhárano. Ak tieto dve roviny ešte niekedy vyladí, bude to paráda. P. S.: Pesnička Downtown nikdy nebola chytľavejšia ako tu a Anya Taylor-Joy, to je pomerne zriedkavý úplne prirodzený talent, ktorý sa stále zlepšuje, stále rastie a rozvíja sa. Max. 3 roky kým nebude úplne etablovaná ako hviezda, prípadne dostane aj toho Oscara. ()

UhLee

(8,5/10). 12. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Nesmírně originální počin, kterým mi Edgar Wright dokázal, že ten skvělý Baby Driver fakt nebyla náhoda. Líbí se mi jeho precizní režie. Jak si krásně hraje s postavy, jejich výstavbou a celkovým budováním příběhu. Vtáhne vás to do těch šedesátek úplně samo. Nenásilně a dýchá to vás tou atmosférou, i když jste tu dobu vůbec nezažili, tak jako já. Atmosférický zážitek ještě podtrhuje přesně zvolená hudba. Osobně jsem se nejvíce těšil na Anyu Taylor - Joy, ale byla to paradoxně Thomasin McKenzie, která mi vyrazila dech svou nevinností a herectvím. Příběh krásně ubíhal, navnadil nás na velké finále, které v mých očích malinko skřípalo. Nebylo to tím celkovým zvratem, spíš jakoby někdo useknul kousek filmu ve střižně. Chtělo by to ještě trochu omáčky před tím finále. Jinak jsem ale z Last Night in Soho hrozně nadšený a budu s očekáváním vyhlížet další projekt talentovaného režiséra z Ostrovů. ()

Cedr

Moc pěkné šedesátkové transformace a tu a tam naprosto fantastická práce s kamerou. Slibná myšlenka nicméně film nestačí utáhnout a pomalu se utopí v nudě plynoucí z neexistujícího napětí. Thriller který není ani trochu thrilling. ()

octopuska

Taková umělecká podívaná v opulentním šedesátkovém vizuálu plném šlágrů té doby. Wright si s tím pohrál to se musí nechat. Oči jen přecházejí. Anya opět dokazuje, jak je talentovaná a má našlápnuto na velkou kariéru. Film zpočátku, jen tak plyne, ale postupem začne temnět a nabírat na hororrové atmosféře starých Hitchcockových filmů. Stojí za to vidět a užít si ten vizuál, příběh samotný bez něj, by tak oslnivý rozhodně nebyl, naštěstí v tomto případě to není, až tak rozhodující. ()

Ryuuhei

Za mě ohromné překvapení podzimního programu v kině. Na film jsem šel zcela náhodně a s myšlenkou, že to dle recenzí asi nebude žádné terno. Nicméně od první minuty jsem byl vtažen do děje a nebýt ukecaných Vietnamců sedících za mnou, vydržel by mi tento filmový ponor po celou dobu překvapivě dlouze-nedlouhé stopáže. Naprosto jsem si vychutnával příběh pojednávající o takové té ztrátě nevinnosti, iluzí a snů roztříštěných pod zástěrkou možné slávy. Propojení Eloise a Sandie bylo silné a každá změna v minulosti tvrdě zasahovala i do přítomnosti. Děj si obecně s divákem celou dobu neskutečně pohrával, aby mu na konci vlepil až nepříjemnou facku. Mimo tedy hororové vsuvky, které dokonale děsily. Hltal jsem i soundtrack seskládající se z dobové hudby let šedesátých. Zde se také projevil potenciál režiséra ve sladění hudby a některých elementů, jak už dokázal v Baby Driverovi. Tedy, v Poslední noci v Soho to nebylo tak výrazné, ale už jen hudba sedící do blikání neonů, či šedesátková skladba podkreslená typickým párty "tuc-tuc" dokázala vykouzlit zajímavou kompozici. No a v neposlední řadě tu samozřejmě figurovaly hlavně představitelky obou rolí, které vynikly nejen svou krásou, ale i charismatem, jež se na mě po dobu sledování dokonale přeneslo a všechny radosti i strasti jsem díky tomu snadno prožíval s nimi. Co víc říct? Byla to zkrátka super podívaná, která ovšem pochybuju, že bude stejně fungovat i podruhé. Proto se zdráhám udělit víc, než 4*, které jsou už tak na mé poměry velice vysokým hodnocením. Těším se, s čím režisér přijde příště! Má mou pozornost. ()

Lachtaan

Vystupující hvězda Thomasin McKenzie, trendující jistotka Anya Taylor-Joy, překvapivý štěk Sama Claflina a působivý retro vhled pod pokličku neklidného Londýna 60. let. Wrightovi se odklon od ujetých komedií hodně vydařil a já budu stát fronty, pokud se ještě někdy vrhne do vod psychothrillerů. ()

BROKEN_

Last Night in Soho patřilo mezi moje nejočekávanější filmy roku. Naplnilo se moje očekávání? Ano i ne. Edgar Wright si jede neustále svoje a já jsem za to ohromně rád. Jeho styl vyprávění, jeho audiovizuální stránka, jeho práce se zvukem, hudbou je i v tomto filmu naprosto jedinečné. Herci jsou naprosto vynikající. Wright s herci umí pracovat a dostat z nich maximum. Především musím zmínit hlavní dvojici Thomasine McKenzie a Anyu Taylor-Joy. McKenzie předvedla již v Jojo Rabbit, že je talentovaná a tady to jen potvrdila. Anya je jako vždy skvělá a je dle mého nejtalentovanější mladou herečkou současnosti. Kdo mi ale ve filmu moc nesednul tak to je postava Johna, kterého ztvárnil Michael Ajao. Dále celá ta linka ke konci okolo postavy Jocasty. Jak jako vyřešily tu situaci z knihovny? Přišlo mi, že na to jak kdyby Wright zapomněl a nebo mu to nepřišlo důležitý. Mě to ale na konci vytrhlo z tak kvalitního filmu. Last Night in Soho patří k tomu nejoriginálnějšímu co jsme letos dostali a já jsem rád, že Wright pořád jede svoje a díky tomu mám pocit, že sleduju zajímavý filmy od něho. Plný počet hvězd nakonec dát nemůžu i když bych rád. P.S. Jo a horor to moc není, ale má to dobrou atmosféru a pár děsivých momentů. 8/10 ()

YumiOkami

she’s the bad guy! anya taylor-joy je highlight celýho filmu. byla neuvěřitelně sexy a badass.. a to jak byla na konci potřísněna krví? MŇAMKA. ostatní už tak skvělý nebylo. nebavily mě otravné výstupy hlavní hrdinky. ani jsem se pak nedivila, že jí šikanujou, když se chová jako píča. ok, ten plot twist byl docela super, sice jsem ho čekala, ale nevadí. celkově se mi snímek moc nelíbil, miluju šedesátky a tak jsem od toho očekávala mnohem víc. škoda. (a zmiňovala jsem se o tom, JAK MOC BYLA ANYA SEXY? jo? tak vám to klidně napíšu dvakrát!!!!!!) ()

filmmovier

Čekal jsem film, který bude v nejlepším případě rozporuplný, ale opravdu jsem nepředpokládal, že mi takhle perfektně sedne. Poslední noc v Soho je filmová dokonalost a jeden z nejlepších filmů loňského roku. Fascinující a stylový mix žánrů (teen komedie/drama, detektivka, mysteriózní thriller) s božským dobovým soundtrackem. A zobrazení neméně božských šedesátek je také náramně povedené. A obsazení v čele s naprosto úžasnou Thomasin McKenzie, skvělou Anyou, fantasticky stylovou Dianou Rigg ve výtečné poslední roli, pasákem Mattem Smithem a dalšími, protože tady jsou skvěle obsazení naprosto všichni. Pointa sice není nijak překvapivá, ale natočená je naprosto skvěle, ostatně jako zbytek filmu, který na dvou hodinách stopáže rozhodně má co vyprávět a vypráví to skvěle. Bavilo mě to od začátku do konce. Takhle dobrý a stylový film, který navíc funguje ve všech žánrových rovinách, které divákovi nabízí, tu hodně dlouho nebyl. Nejlepší film Edgara Wrighta (z těch, co jsem viděl) a Thomasin je taky čím dál lepší. Boží věc. 95%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)