Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Soweek

Once upon a time in Hollywood Edgara Wrighta. Rukopis Edgara je tam čitelný. Wright bohužel vždy zvládal horor pouze jako podžánr komedie a mám takový pocit, že zde se opravdu místy snažil diváka vylekat, ale prostě to nefunguje. Hodně mě také obtěžoval neustálý product placement značící, že tento film měl vůbec problémy vzniknout a možná to tak mělo být. Společně s World's End asi nejhorší Wrightův film. ()

xLIGHTx

Obe ústredné postavy, herečky sú sympošky. (Natískanie afroamerického priateľa nasilu do snímky pôsobí ako päsť na oko, ale dobre.) Celý film je taká podarená vizuálno-hudobná hrátka, ktorá miestami pôsobí možno trochu až "muzikálovo", ale iba pôsobí, no nie je. Záver nie je prevratný, ani veľmi šokujúci, ale bol inak ok a hlavne, že film nepotopil. Taký celkom príjemný thriller-horor ;). ()

sedm.1

Upřímně příliš nesdílím většinové nadšení z této podívané, a to přestože mě zde pár prvků oslovilo, jako celek jsem si tento snímek ale prostě nedokázal užít. K oněm pozitivům tedy určitě patří casting, kdy především ústřední duo mladých a talentovaných hereček zde odvádí vážně přesvědčivé výkony, jen tedy škoda, že mi ani jedna z nich není vůbec sympatická, ale opakuji, jejich herecký um je na velmi vysoké úrovni a zde to jen potvrzují. Každopádně i ostatní herci působí výrazným dojmem a filmu velmi kladně napomáhají. Dalším plusem Poslední noci v Soho je určitě stylově a vizuálně zajímavé a především působivé zpracování celého filmu, přinášející tím pak sebou i skutečně slušnou atmosféru. Toť pozitiva. Zbytek mě ovšem už příliš nenadchl. Především samotná zápletka má sice poměrně originální potenciál, ale můj oblíbený tvůrce Edgar Wright ho v mých očích tentokrát nedokázal záživně, zábavně, či jakkoliv jinak působivě zpracovat, než se to jinak celé vůbec rozjede, je pomalu půlka filmu pryč, no a když se to tedy konečně rozjede, tak to stejně drhne, chybí tomu cokoliv opravdu výrazného, strhujícího, nebo vážně překvapivého, což mě pak jen utvrdilo v závěru, kdy je pointa možná tedy sice nečekaná, zároveň ale i mdlá, bez toho správného wow efektu. Hodně u mě film doplatil i na fakt nefungující spád a absenci emocí a napětí, no a asi to nejzásadnější negativum pro mě představují jednotlivé postavy, kdy hlavně ta ústřední mě strašně moc iritoval, a když někdo nemůže prakticky hlavní postavu naprosto vystát, tak asi těžko ho pak může zaujmout zbytek filmu. Poslední noc v Soho je tak zkrátka sice výrazná a vážně nevšední podívaná, a upřít se jí nedá ani v určitých ohledech jistá působivost, rozhodně ale není zábavná a fungující tak, aby dokázala opravdu zaujmout a v jakémkoliv směru pobavit. ()

borec999

Mne osobne teda Edgar Wright sadol aj v takomto plne vážnom poňatí a Posledná noc v Soho ma bavila. Prostredie Londýna 60. rokov je zaujímavé, réžia prvotriedna, vizuál atraktívny, herci kvalitní (Anya Taylor Joy ma ako Sandy až tak neoslnila, no Thomasin Mckenzie ako taká nevýrazná šedá myška pôsobila ako keby svoju postavu ani nehrala ale ňou žila- výborná kastingová voľba a perfektný výkon od mladej Novozélandskej herečky). Dej je spočiatku veľmi nejasný a Wright nás necháva spolu s hlavnou hrdinkou opájať sa vizuálom, krásami a zákutiami vtedajšieho Londýna v doprovode kvalitného dobového soundtracku (Downtown od Petuly Clark). Ono všeobecne je to jeden z tých filmov, kde prevažuje forma nad obsahom, ale osobne mi to vôbec nevadilo. Pár hororových výjavov a momentov sa nájde (kvalitné boli najmä scény halucinácií a preludy hlavnej hrdinky), no vyslovene báť sa nebudete ani sekundu- to však zrejme ani nebol zámer a žánrovo Horor na 2. či 3. mieste Poslednej noci v Soho presne pasuje. Ja som teda spokojný- Wright ukázal že réžiu má v malíčku a tiež že po viacerých skôr komediálne ladených a uvoľnenejších filmoch ktoré prevracajú zabehnuté žánrové klišé naruby, dokáže natočiť aj vážne poňatý film a pri tom stále nestratiť tvár a dodať niečo iné, originálne a štýlové. A ešte aj s prekvapivým twistom v závere. 80% ()

KoRner

Po sérii rýdzo chlapáckych filmov si Wright natočil konečne aj niečo pre jemné pohlavie... Teda, až tak jemné nie, ako sa dozvedáme z tohto filmu, ktorý ma rozťahovaný úvod, potom zbytočné naťahovačky okolo psychiky hlavnej hrdinky, aby nás vtiahol do sveta, kde bude demýtizovať romatiku 60-tych rokov. Dobrý herci a hudba, do toho trochu očakávaný twist, akurát by som rád dokončil príbeh s jej matkou, ktorý ostal visieť vo vzduchoprázdne. ()

Han22

Tak tohle mě dostalo! Poslední noc v Soho se přitom první půlku vůbec netváří jako horor. Nesmělá dívka Eloise přichází do Londýna studovat módu, miluje retro hlavně šedesátky a ve spánku začíná sledovat život Sandie. Sandie je krásná tanečnice a zpěvačka v šedesátkách a Eloise s ní prožívá všechny ty nóbl podniky, nablýskané párty, romanci a pozlátko. Je to skvostně natočené, je tu pár hitů co znám i já (Eloise, Puppet on the String, Downtown) a paradoxně to vypadá nablýskaněji a dekadentněji než většina filmů, které jsou skutečně z šedesátek. Do hororu se to překlopí až v druhé půlce, kdy idylka minulosti skončí vraždou a výjevy z minulosti se začínají objevovat v současnosti, ale pak to stojí za to! U hororů se dávno nebojím, ale zdejší duchové byli opravdu odporní a přinejmenším jedna scéna ve finále (ruce) byla až fyzicky nepříjemná. Navíc režisér odpálí takovou pointu, že mi spadla huba až na zem a uvažoval jsem i o pěti hvězdičkách. Nu na 5* by to musel být horor celou dobu, ale jinak jde o výborný film a režisér Wright (Soumrak mrtvých, Jednotka přiliš rychlého nasazení) opět nezklamal. ()

ondraondra

Edgar Wright zase dokázal natočit vizuálně krásný snímek, který má navíc i originální příběh, skvělou hudbu z šedesátek a občas i mrazivě epileptickou atmosféru. Jak to ten parchant dělá? Neříkám, že je to bezchybný film. Rozuzlení zápletky je tak trochu předvídatelné a asi se všichni shodneme, že žádní duchové tady vůbec nemuseli být. Ale i přesto je to jeden z nejzajímavějších počinů roku 2021 a Thomasin McKenzie v hlavní roli je božská. 8/10. ()

Milano33

Opojné, atmosférické a podmanivé. Last Night in Soho vás svojou audiovizuálnou stránkou uvedie do úplne iných stavov, do stavov hypnózy a psychózy. Režisér Edgar Wright si zobral na starosť veľmi zaujímavú látku, primiešal do toho svoj výrazný režisérsky štýl, žánrovo skĺbil horror s thrillerom, na ktorých pozadí vystaval svoj dramat. Wrightovi sa velice svojbytne podarilo ustrážiť si dramatickú rovinu príbehu, ktorá funguje z naratívneho hľadiska asi najlepšie. Keď dám stranou to, že ide o prvú skúsenosť Edgara Wrighta s horrovým žánrom, tak sa mi zdá, že nie vždycky sa vedel vynájsť najlepšie a na zopár veciach bude musieť ešte do budúcna určite zapracovať. Rozhodne oceňujem režisérovu víziu, ako stelesniť to nehmatateľné a ako vydesiť diváka jednoduchými náznakmi. Nesnaží sa o žiadne lacné jumpscarey, za čo som rád. Strašidelné výjavy prevažne vychádzali z výplodov chorej mysle a nemožnosti rozlíšiť reality od halucinácii a bludov. Toto sa Wrightovi podarilo zakomponovať do filmu prostredníctvom silnej štylizácie a omamujúcemu vizuálnemu prevedeniu. Tento artový filmový počin je štylizovaný do 60. rokov, čo v sebe zahŕňa retro hudbu, vyzývavé šatočky, nočné bary, tmavé uličky Londýna, či blikajúce neónové svetlá. Ide o veľmi sugestívny zážitok, pri ktorom sa nedá nevšimnúť jeho sofistikovanú výtvarnú stránku, ktorá prekvapuje svojimi sýtymi farbami, osvetlením, hrou svetla a tieňov, i zrkadlovými efektami. Tiež si neviem vynachváliť i prácu s hudbou a zvukom, ktorá podporila tento oslňujúci vzhľad celého snímku. A nesmiem zabudnúť ani na tanečné čísla, ktorá ma vábili svojou choreografiou. Konieckoncov, práve táto hravá audiovizuálna forma si odnáša odo mňa najväčšiu zásluhu na tom, že si Last Night in Soho udržalo moju pozornosť od začiatku až do konca, nakoľko príbeh sám o sebe je na toto nepostačujúci, a keď mám pravdu povedať, tak v záverečnej fáze som oň mierne strácal záujem. Ďalším z indikátorov kvalitného rozprávania bola nepochybne naprosto pohlcujúca atmosféra, ktorá velice precízne buduje napätie. I kamerové zábery oplývajú obdivuhodnou hĺbkou a zaručene vás zoberú kamkoľvek si budete priať. Remeselne je to skrátka bezchybný film. Aj herecký koncert je v prípade Thomasin McKenzie, Anyi Taylor-Joy a Matta Smitha neodolateľný. Krásna Thomasin McKenzie naplno ukazuje svoj herecký talent, skvostná Anya Taylor-Joy dokazuje svojich kvalít, i charizmatický Matt Smith zvláda svoju rolu báječne. Ich postavy mi v príbehu sadli zo všetkých najviac, zvyšok charakterov ma dosť iritoval svojou archetypálnosťou. Last Night in Soho rozpráva príbeh o mladučkej Eloise, ktorá si až prehnane idealizuje 60. roky, že bola len otázka času, kedy sa jej skreslená predstava stretne s krutou realitou. Eloise sa vo svojich snoch začne vracať späť v čase do jej vysneného obdobia, kde prežíva život Sandie, na ktorej sa však nepekne podpíše táto doba. ()

Wally

Film bych rozdělil na tři části...první šedesátková super, prostřední zmatená nic moc a poslední strašidelná a vypointovaná opět super. K tomu skvělá hudba, barevná 60. léta a skvělé výkony Thomasin a Anyi. Lehký nadprůměr...škoda toho nudného středu. ()

JamesSi

Dobré části, trapné části - výsledek mezi. Hlavní hrdinka je zpočátku nesnesitelná, ale je tam vidět vývoj její postavy. Od naivní venkovanky po ženu, která je v žraločím akváriu Londýna spokojena sama se sebou. Asi? Líbila se mi celá část cca od 20 minuty do půlky filmu, kdy se propadáme do minulosti a sledujeme osud Sandie. To má dost slušné vyvrcholení, ale to není konec filmu. Asi bych radši viděl tohle zajímavě natočené drama s cestováním do minulosti. Pokračujeme totiž pak s vidinami slendermanských zombie, odhalujeme neuvěřitelné zvraty a vidíme špatné triky prolamovaný zrcadel. Je jasné, co zobrazují ty šedí zombie (to se dá poznat ale Wright to řekne nakonec i ve filmu nahlas), ale za mě to působilo v provedení trapně. Myšlenka dobrá, ale to provedení nevyšlo. Stejně tak s těmi digitálními triky rozbitých zrcadel. Scéna v knihovně s halucinacema skoro působila jako z Bye Bye Mana nebo Slendermana. Evidentní je inspirace ve vizuálu Suspirií Daria Argenta a dalšími Giallo. Ťuk na zrcadlo a tři hvězdy. PS: Jo a toho spolužáka Johna asi vůbec nechápu. Chtěl tam mít Wright nějakou kladnou mužskou postavu? To nebylo nutné, ne? John fakt jen působí naivně, když neustále doskakuje za Ellis, i když vidí jak je šílená. Fandí ji, i když málem pobodá spolužačku a chce s ní stále chodit i když si kvůli ní pořeže nohy o zrcadlo. Přitom jí vlastně ani vůbec nezná!!! Jako neříkám, že takový člověk neexistuje, ale realistický mi to fakt nepřijde. ()

666Carnage

Edgar Wright natočil mix hororu a dramatu, kde se hlavní hrdinka ve snech ocitá v 60. letech. Film je zajímavý, hravý a má pěknou stylizaci. Soundtrack je super a obě hlavní představitelky taky. Konec jsem nečekal, takže příjemné překvapení, dobrá jednohubka. 75% ()

SpaceOdyseus

Prochazka skrz zanry, ktera skrz hororovy kousek chytre graduje. Jak je u Wrighta zvykem, audiovizualni slozka pracuje ruku v ruce s pribehem a kamerove vychytavky pri stridani predstavitelek jsou na bakalarskou praci. Jen je skoda, ze se zacatek trosku tahne. ()

Litvicek

Čekal jsem něco úplně jiného ale vlastně jsem ani nebyl zklamaný. Ten režisér prostě umí.. A ta Mckenzie vyrostla.. Hmm, look at those boobs. ()

HonzysKISS

Supr film. Především herecká dvojce, topový koncert. Jako milovník Anya Taylor-Joy jsem víc než spokojený. Všechny kulisy Londýna a divadla jsou suprově postavěny. Všechno nablýskané v temné atmosféře, to se moc nevidí. Po audiovizuální stránce vážně na jedničku. Každého nejspíš zaujme, že ve filmu hraje neustále hudba. Není tu téměř žádné tiché místo. Na druhou stranu je to možná trochu škoda, protože to kvůli tomu není tak hororové. Ale místy je to hezky psycho, hlavně scéna u zrcadla, kde padají samá jména, to je pecka. Nakonec je ale největší zklamání samotný příběh. Od začátku to vypadá luxusně, opravdu nápaditě, a nakonec se celá pointa vytratí a nevyužije. Tedy aspoň podle mě. 75/100 ()

mclenin

Do zhliadnutia Soho som šiel bez akýchkoľvek informácií, ktoré by sa dali získať či už z trailerov alebo recenzií, komentárov či synopsy. Musím skonštatovať, že som urobil dobre, nakoľko z prakticky nulových očakávaní sa predo mnou začala odohrávať podivuhodná scéna sveta neónov, kabaretu, módy s postupným miešaním žánrov, s výborným soundtrackom a skvelou ústrednou dvojicou McKenzie - Taylor-Joy, ktorá skoro z ničoho dokázala vyčarovať veľmi výrazný a zapamätateľný kúsok. Hodnotím silnými 4* a jednu hviezdu naviac prihadzujem za svojskú markantnosť a originalitu v kombinácii prostredie / vizuál. ()

aquiver

Audiovizuál velmi dobrý, příjemná retro stylizace se skvělou hudbou. Škoda, že téhle kvality už nedosahoval scénář, který s přibývajícími minutami nedokázal výrazněji strhnout. 65 % ()

merit1

Nádherný vizuál a skvelý rozbeh príbehu dostal v posledných dvadsiatich minutách pachuť. Snaha o senzačné rozuzlenie a hororovú atmosféru bola taká očividná, až pôsobila nevierohodne a miestami trápne. Škoda, pretože herci do toho vložili maximum a dokázali by utiahnuť aj oveľa viac, ako lacné vyústenie zápletky. A rozhodne by nevadilo ubrať aj na hlučnosti filmu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)