Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Johnny.ARN

Wright si to postavil na dlhom predlhom budovaní príbehu a atmošky v prvej polke, aby nám druhá polka svojím tempom, hororvými prvkami a zvratmi odstrelila dekel. Veľmi dobre herecky zvládnuté, technická stránka, zrkadlenie a všetky tie kamerové srandičky a strihy, to ti je kapitola sama o sebe. Fajn film, len ho netreba zatratiť a vydržať do konca. 3 z 5 ()

Sfinkter

Příchod do Londýna není pro Eloise vůbec jednoduchý a ve svých představách se vydá od roztančeného začátku až k těžké paranoie, kterou jsme naposledy viděli v Shutter Island. McKenzie nenápadná, ale výborná - hraním i zjevem se podobá mladé Jodie Foster. A Taylor-Joy mě tu přesvědčila o skvělém herectví, v Menu se tak nestalo. ()

Qitek

Fuh. No vlastně až příšerný to bylo. Vymazlenej vizuál. Toť vše. Wrightovi rozhodně horor nejde. Tam kde se snaží děsit, působí až komicky zle. No pičovina, co Vám budu. ()

elanius

(96/2021) / Zbožňujem filmy, ktoré mi umožnia dostať sa niekam inam, do zvláštnej nálady, obdobia, atmosféry. Ničím nerušená hororová filmová jazda s dvomi najslubnejšími herečkami súčasnosti. Nie je to bezchybný film, ale na takmer dve hodiny som do neho bol kompletne ponorený. (9/10) ()

Cushing

Muzika šedesátková, Londýn tehdy a teď. Do toho Kubrick, Romero, De Palma, Polanski, Lynch. Je dobré se učit u mistrů. Keep it up! A Dr. Who jako záporák... How Englishy can it get? ()

venison

Velmi koukatelně vystavěný příběh s prvky hororu. Obě hlavní hrdinky jsou krásné a herecky naprosto skvělé. Zápletka trošku připomínala Allenovu Půlnoc v Paříži, tedy spíš její lepší a temnější verzi. Hororová část přichází v příběhu až po delší době, což ničemu nevadí, jejím mínusem však je relativně průhledný děj. Film byl pro mě celkem překvápko, protože jsem si dopředu nezjišťovala o čem je, jen jsem slyšela, že je dobrý. Nakonec to bylo příjemné překvapení. ()

Pavlínka9

Nevěděla jsem o čem film bude a poměrně dost mě to překvapilo. Z počátku, kdy vidíte usměvavou mladou holčinu z menšího města, jak přijíždí do Londýna to skončilo "hororovou" scénou v posteli :D Bylo tam pro mě velké množství wau momentů, které si myslím, že se mi dost vryly do hlavy.... McKenzie mě velmi překvapila, Taylor-Joy je za mě skvělá již mnoho let - ale mít je jako prolínající se osoby - zajímavá podívaná. Říkala jsem si v čem bude ten háček a zajímavé propojení "schopnosti", kterou má postava McKenzie a historie, kterou má "Sandie - myslím si, že plno lidí si říkalo - to bude o mladé holčině, která chce dobýt svět v Londýně :D Haha :D ()

drake31

Keďže Edgar Wright je jedným z mojich najobľúbenejších režisérov ktorého filmy absolútne milujem, Last Night in Soho bol samozrejme jedným z mojich najočakávanejších filmov posledných dvoch rokov (damn you COVID!). A veruže sa bolo na čo tešiť. Ak už nič iné, Edgar Wright doručil peckovú audio-vizuálnu lahôdku a ja som sa bavil náramne. Avšak bavil som sa omnoho inak než som zvyknutý u jeho filmov, keďže v istom momente preradí rýchlosť a Last Night in Soho sa stane jeho najintenzívnejší film čo sa týka napätia, a úprimne, jeden z najintenzívnejších filmov čo som videl v poslednej dobe. A to nielen vďaka réžii, zvuku, vizuálu, strihu, kamere, ale hlavne vďaka Thomasin McKenzie ktorá je absolútne brilantná, a ja som len so zatajeným dychom sledoval jej zhoršujúci sa stav, dúfajúc že čoskoro príde ten moment kedy si dievča vydýchne, a jej púť Londýnom konečne nebude len nočná mora. Thomasin je rozhodne lead filmu, nesie film na svojich ramenách od začiatku až do konca, a moja najdrahšia-najmilovanejšia Anya jej sekundovala prekrásne - tieto dve dámy sú absolútne hviezdy, a nasledujúce dekády v Hollywoode budú, a mali by byť v znamení týchto dvoch herečiek (+ Florence Pugh, samozrejme). Čo sa hororu týka, Last Night in Soho určite nie je ten najstrašidelnejší či najkrvavejší film, a je to viacej psychologický horor, ktorý fungoval pre mňa, a ako som spomenul, HLAVNE vďaka Thomasin McKenzie. Príbeh nie je najsilnejší, avšak to opojenie z neónového vizuálu a retro hudby zakrýva tento nedostatok ako aj istú predvídateľnosť, a Edgar Wright ma strhol natoľko, že s tým nemám problém. Last Night in Soho pokračuje trend päť-hviezdičkových filmov pri mene Edgar Wright, a aj keď nie čistokrvných 5*, návštevu kina som si nesmierne užil a to filmové opojenie ma bude povznášať nasledujúcich pár dní. 4.75* P.S. Ja osobne sa už teším (not) na tunajšie toxické komentáre, ktoré pevne verím že budú napísané s veľkou dávkou entuziazmu... Jupíííí *sigh* ()

SamVimes

V první polovině a zejména ve scénách z minulosti Edgar Wright vede Poslední noc v Soho docela jistou rukou a po trošku delším (ale nikoliv úmorném) úvodu pak nabízí stylové šedesátkové výjevy s krásnými kostýmy i kulisami a s doprovodem vynikajícího soundtracku. To vše snímané nápaditými pohyby kamery, jež si nenuceně hraje se zrcadly a výměnou obou hrdinek. Když se ovšem šedesátková nostalgie rozplyne, scény s bubáky ve třetím aktu už zapadají do mnohokrát vyjetých kolejí a je potřeba přivřít oči i nad občasnou scenáristickou berličkou. Rozuzlení se Wrightovi nakonec podaří, byť se neobejde bez zaškobrtnutí nebo několika případů přílišné doslovnosti, kdy film něco poměrně jasně naznačí, ale pak to pro jistotu ještě explicitně vysvětlí. Výborná Thomasin McKenzie i Anya Taylor-Joy každopádně nikdy nenechají Soho klesnout z lehkého nadprůměru a pro milovníky šedesátkové hudby a stylu je Wrightova novinka povinnost. ()

hroubek

Jsem spokojený. Mám velmi kladný vztah k režisérovi Edgaru Wrightovi a jeho filmy se mi líbí a baví mě. Na jeho nejnovější film Poslední noc v Soho jsem se dost těšil, jelikož zde Wright měl zkusit úplně jiný žánr, než jaký běžně dělá. A jsem rád, že mi film sedl. Jak už tady někdo psal, tak si to Wright natočil pro sebe, stejně jako si del Toro udělal Purpurový vrch. Fandové žánru to budou milovat, normálním divákům to sedne tak napůl a komerčně to propadne. Je to velká škoda, ale na to aby film vydělal nějaké větší peníze by musel být přístupnější a do jisté míry i divácky vděčnější. Po režisérské stránce je to lahůdka. Wright se mazlí z každou scénou a užívá si to na maximum. Vizuálně, esteticky či hudebně je to vyladěné do posledního detailu.  Plus vynikající práce se světlem a barvami. Je hodně vidět, že se dopředu uvažovalo jakým způsobem se bude chovat kamera, co uvidíme a taky jakým způsobem to uvidíme (scény se zrcadly, propojování minulosti a přítomnosti atd.). Jenže vizuální stránka není všechno, a aby to dobře fungovalo, tak je potřeba mít dobré a šikovné herce. Ty si Wright samozřejmě sehnal. Thomasin McKenzie je výborná herečka a zde to znovu předvádí. Její výkon se mi hodně líbil a McKenzie je uvěřitelná ve všech polohách. Anya Taylor-Joy jde z role do role a stala se z ní skvělá herečka. Tady má výborné scény, kde na sebe strhává pozornost a je v nich skvělá. Ve vedlejších rolí se mi líbila Diana Rigg a Terence Stamp, protože své role zvládli s přehledem. Jediný, kdo mi nesedl je Matt Smith. Působil na mě jako slizák, kterému mu jsem nevěřil, že by dokázal okouzlit hlavní hrdinky. Film má parádní atmosféru, vynikající retro scény a spoustu skvělých momentů. Pravdou je, že poslední příběhový akt mohl být o trochu lepší a ne tak přepálený. Filmu by prospělo kdyby byl trochu kratší a údernější. Nicméně, jsem se dobře bavil a někdy to rád uvidím znovu kvůli talentovaným a krásným herečkám v hlavních rolích. Poslední noc v Soho je povedená žánrovka, jenž má suprovu atmosféru a krásnou vizuální stránku. ()

Unnamed

Těšil jsem se hodně, ale bohužel... První polovina byla zajímavá a byl jsem ve velkém očekávání co bude dál, protože to mělo potenciál. Druhá polovina se však přetavila v pokus o horor - a to velmi laciný, neděsivý, a vlastně dost o ničem. Edgar Wright je velmi hudebně zaměřený jedinec, a jako silnou stránku pro svoji tvorbu to ukázal ve snímku Baby Driver. Tady však snaha vše propojit s hudbou byla na škodu, zvlášť při "hororové" části, kdy jeho hudební posedlost 60. léty šla přímo proti aktuálním potřebám filmu. Thomasin McKenzie i Anyu Taylor-Joy mám moc rád, film pro mě ale nezachránily, neměly moc jak. Hrozná škoda, Edgar Wright rád experimentuje, ne vždy však může být risk zisk, někdy to prostě spadne jak dům z karet. Věřím však, že všem dním není konec a na další jeho film určitě zase půjdu.  3* za dobrou první půli filmu, vizuální stránku, hudbu a casting. ()

Antek

Načančaná nuda.  V okamžicích, kdy nechává Wright mluvit hudbu a přizpůsobuje střih jejímu tempu, mají scény správný drajv. Ale že má Wright cit pro rytmus, už víme – na horroru by ovšem taneční scény neměly být tím nejzajímavějším. Ten film postrádá atmosféru, nosný dějový oblouk nebo prokreslené postavy. Jde pouze o žánrové cvičení, jehož značnou část jsem prozíval, a ke konci – to přiznávám hodně nerad – přeskákal. Podobně jsem se cítil už u Baby Drivera, ale tam hrála hlavní roli právě ta hudba, takže to mělo po většinu stopáže šťávu. Problém nastal  v klidnějších pasážích, kdy Wright ztrácel půdu pod nohama a měl přejít do módu vypravěče. V Poslední noci je tento nedostatek ještě znatelnější. Wright má zajímavé nápady, ale selhává, když jim chce vtisknout celovečerní formu. Zřejmě se u toho velmi baví, ale s okolím už je to horší. Obávám se, že se nám tu nevyrýsoval další ultra-talentovaný filmový geek z ranku Tarantina, ale spíše další Rodriguez, což asi není úplně dobrá zpráva. ()

Brain-D

Velká vizuální orgie, která mixuje 60.stylove drama ala Tarantinovku "Auto zabiják" a hororové téma téměř chvílemi až "Hellraiserovských" rozměrů. Od Edgaar Wrighta jsem čekal nějaký ten humor viz. jeho předešlé snímky. No držel se až přísně, aby nevyšel z atmosféry snímku, což není na škodu. 60% ()

Bad Guy

Nejnovější počin Edgara Wrighta je ambiciózní, stylový hororový thriller, který ne vždy se trefí do čeného - ale dokáže vás zcela vtáhnout do děje díky svému jedinečnému příběhu a hereckým výkonům. (Účast na novinářské projekci: ANO). ()

haluska11

nejdelší disstrack na londýn aneb vše co mi chybělo na promising young woman aneb pocta perfect blue aneb styď se za black swan, arronofski a běž se zahrabat se sucker punch, snydere. vizuálně podmanivá jízda na pomezí žánrů, která je zcela subjektivně nejlepším filmem roku. wright znovu zamakal na hudbě, vybral dokonalé herce, kameramana i střihače. od baby drivera jde o velký posun k dalšímu přestylizovanému kousku, který trochu víc šetří humorem a potěší obzvlášť v detailech. to říkám ale jen proto, že miluju filmy balancující na pomezí schizofrenie a fantazijní reality, miluju Edgara Wrighta, a dokážu se ztotožnit s hlavní hrdinkou. bravo, padesátiletý angličane; bravo tvé perfektní modernizaci ponuré atmosféry devadesátkového anime o křehkosti a konfliktech (ženské) identity v odcizeném světě drsné reality. ()

Skeksis

Tak mne sa snívajú väčšie horory ako toto. Aj keď mne tam nehrajú také otravné songy, striedajúce sa jeden za druhým. Po dvadsiatich minútach som to mala chuť vypnúť práve kvôli tej vtieravej hudbe. Radšej budem počúvať, ako zavíja pes. Dej banálny, miestami trápny. Úplne zbytočný film. Jednu hviezdu dávam kvôli akému-takému vyvŕbeniu. ()

Jaro.Krafcik

Komentujem po odstupom času cca 2-3 dní. Neskutočné filmové prekvapenie. Po vydarenom babydriverovi nám pán režisér Wright naservíroval riadnu pecku. Už len prostredie Londýnu a skvele herecké duo dvihlo filmu kvalitu. O výbere pesniciek sa ani baviť nemusíme, napr Downtown, bola a aj bude chytlavá vždy. Súhlasím ale s Trevorom. Mne tam asi najviac vadil a vôbec sa nehodil ten priateľ, Afroameričan. Ale inak jeden z najlepších filmov roka so skvelou zápletkou ktorá až vyráža dych. Zamrzí že práve Soho nevyšlo v kine. 5* ()

drackula

Úvod bol možno trochu roztiahnutý, ale inak nemám výraznejšie výhrady. Malo to skvelú atmosféru, štylizáciu a herecké výkony. Záverečná tretina, kedy sa dianie preplo zo štýlovej love-story na totálne psycho, bola luxusná. 80% ()

vyfuk

Chápu, že Wright si chtěl splnit nějakou formu svého snu nebo možností a tak se vydal i tímto žánrem, tak jak by to chtěl udělat. Trochu se ale bojím, že i když v rámci vize, to fungovalo hezky a příběhově na konci máme i zajímavý zvrat, tak asi to není nic, co by člověka nějak dostalo do kolen. Plus k tomu, věřím a asi i vím, že McKenzie je skvělé herečka, ale zde její málo přístupná a hlavně ušeptaná role člověka dost iritovala. Wright má jeden z nejvýjimečnějších talentů mezi mladými režiséry. Zde si ho pověsil do chodby a nechal odstát. Snad si na něj zase brzy vzpomene. ()

ondraondra

Edgar Wright zase dokázal natočit vizuálně krásný snímek, který má navíc i originální příběh, skvělou hudbu z šedesátek a občas i mrazivě epileptickou atmosféru. Jak to ten parchant dělá? Neříkám, že je to bezchybný film. Rozuzlení zápletky je tak trochu předvídatelné a asi se všichni shodneme, že žádní duchové tady vůbec nemuseli být. Ale i přesto je to jeden z nejzajímavějších počinů roku 2021 a Thomasin McKenzie v hlavní roli je božská. 8/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)