Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Arsenal83

Celkom fajn horor s dobrou pointou o duchoch minulosti, pričom rozuzlenie môže diváka prekvapiť. Veľmi sa vydarila atmosféra šesťdesiatych rokov, všetko pekne zladené od kostýmov, cez účesy až po hudbu. Samotný príbeh ale nepovažujem za výrazný natoľko, aby som si film niekedy pustil znova. Každopádne je to psychohoror, ktorý napriek tomu, že nič extra nové nepriniesol, ponúkol solídnu zápletku a zaujímavé paralely medzi minulosťou a súčasnosťou. ()

Chrustyn

Poslední noc v Soho je jako návštěva opravdu parádního večírku. Příprava na něj trochu trvá, první nadšení je ohromné a strhující ale každá další návštěva už nepřináší mnoho nového a nakonec i začne nudit. Minimálně ze začátku vizuálně strhující a první snová návštěva je našlapaná úžasnými detaily, u kterých si divák ani neuvědomují, jak náročné muselo být je natočit. Později už přichází mírný stereotyp a herecké výkony obou představitelek nejsou dostatečně přesvědčivé, aby diváka dostatečně vtáhly do děje. Hororové prvky skoro až rušivé... Milovníci 60. let si mohou hvězdu přidat, jejich zpracování je fantastické stejně tak soundtrack. ()

Marze

Film natoceny ve stylu Hollywoodu ma popovou energii. Hororoveho thrileru je zde mene nez teenagerskeho filmu. Je to takova kombinace retronalady a horiru s mnoha dovovymi pisnemi. Reziser se snazi hlavne bavit a zaplavit krasou. Duraz je kladen na kostymy,vypravu, triky a zvuky. Jsou zde narazky na britske a italske horory. Obe hlavni slecny,21 leta britska hvezdicka a 25leta americka hvezda nemaji propracovanou psychologii. ()

marhoul

Luxusní retro vizuál, kterému uhrančivá Anya Taylor-Joy jenom prospívá, s ní je skutečně hračka vrátit se o pade zpět a cítit se v tom komfortně. Bavila mě stejně jako v šachové lahůdce. Nápad je kvalitní, provedení v první polovině mazácké, pak se to ale sype, jako to rozflákané zrcadlo. Dochází tomu často dech, kombinují se dvě na tři, ačkoli by se vážně nemuselo. Mít to hodinu a půl, osekat otravné vyplesklé výrazy celkově nesympatické a přehrávající Thomasin McKenzie, vypálilo by to mnohem lépe. Výprava,  hudba, kostýmy, styling, námět, atmosféra, vše moc pěkné, na epileptickou kameru si osobně moc nepotrpím, ale dalo se. Viděno v kině, kde se mi to k nástupu finále docela táhlo. Přes moc hezký vizuál se domnívám, že je to spíš záležitost vhodná na gaučovou projekci, přepínání se bude hodit pro chvíle lehkého zívání u psychedelických opakovaček, ale celkově fajn jednohubka. Horory nevyhledávám, až na ty klasické, tohle nakonec ani žádný horor nebyl, čili dá se doporučit i jiným filmovým fanouškům s podobným vkusem. ()

mcb

Tarantino bez substance. Je zcela evidentní, že Poslední noc v Soho je milostným dopisem pro Londýn šedesátých let, ale kromě hudební a vizuální stránky neobsahuje nic, čím by dokázal zaujmout nad rámec povedeného stylistického cvičení, které se povrchně dotýká všeho od Hitchcocka, přes rape & revenge thrillery až po giallo (zde se ale jako lepší příklady jeví Guadagninova Suspiria nebo Wanovo Zhoubné zlo). Herecky sice uspokojivé, ale charakterově prázdné postavy pobíhají ve zmateném zrcadlícím se příběhu, který má ze začátku náběh jako na něco od Petera Stricklanda, ale končí jako banálně vystavěná "americká" žánrovka s hloupým dovětkem. Propojení hudby a obrazu jde ale Wrightovi natolik dobře, že nezbývá doufat, že si jako některý ze svých příštích projektů vybere muzikál - podobně laděná čísla jsou totiž vrcholem dosavadního filmu. ()

Stanislaus

Poslední noc v Soho mě do kina přitáhla díky lákavému traileru a ještě lákavějšímu hereckému obsazení, takže jsem šel na projekci celkem natěšený. Zpočátku mi film přišel jako průměrný psychologický thriller o přeludech a démonech minulosti, avšak poté začal děj nabírat na obrátkách a napětí, které nebylo ani tolik o lekačkách, jako spíše o rozluštění nastoleného mystéria. I když vím, že "vrahem je zahradník", tak i přesto se tvůrcům podařilo udržet mě v zamlžených představách takřka až do konce, takže jsem si o to více užil oba plot twisty. Ještě jednou musím pochválit přesný casting, dále pak výtvarnou stylizaci šedesátek a vizuál "přízraků". Ve výsledku to sice nejsou čisté čtyři hvězdičky, ale v tomto případě přidám. ()

Flego

Takto to dopadne, keď je forma silnejšia než obsah. Vymaznanosť šesťdesiatkového prostredia je nádherná, samotný príbeh sa rozvíja dobre, potom sa to zvrtlo a nastali problémy. ()

BMW12

Edgar Wright je režisér, který se filmy točí svým vlastním netypickým stylem, a to se mi líbí. Zde máme velice zajímavý thriller, kdy se divák hned sžije s hlavní hrdinkou Eloise, která zažívá vzpomínky Sandie ze 60. let. A ta atmosféra 60. let je skvělá, navíc po celý film zní parádní dobový soundtrack. Ocenit musím také práci s kamerou, protože ta byla naprosto úžasná. Snad jen se mi úplně nelíbily ty hororové prvky, které si mohl Egar odpustit. Jinak velice kvalitní snímek. ()

Jinny

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, nicméně nakonec se přikláním k lepšímu hodnocení, protože celkový dojem je pozitivní. Jedná se o nevyrovnaný film postavený na atmosféře, který neustojí analýzu. Atmosféra šedesátek je kouzelná a nerealistická a film to nijak nezastírá. Je to zajímavé téma pro dnešní dobu - minulost, kterou máme sklony vidět jako lepší než to, v čem žijeme. Poslední noc v Soho říká, že to tak není. Nicméně by stálo za to aspoň krátce adresovat důletější otázku - proč je dnes tolik lidí, kteří dobu minulou, kterou nazažili, vidí jako lepší. Wright jeno žánrově osciluje někde na pomezí duchařiny a krimi. Ta duchařina je lepší, nicméně Wright rozhodně není hororový režisér, takže předvádí hlavně kamerové švenky a zvukové efekty a děsivé to zrovna není. Co funguje perfektně, tak to je kamera a herci. Všehovšudy film s nenaplněným potenciálem, který by byl lepší v rukách někoho trochu přemýšlivějšího. ()

rikitiki

Že je hlavní hrdinka máklá, dojde divákovi nejpozději ve scéně, kdy si koupí umělohmotnou pláštěnku ze sekáče za 375 liber. Tak přemrštěná cena za tak průměrně vypadající obnošený hadr! I jinak se však submisivní dívka projevuje prapodivně. Kromě  toho, že vídá mrtvou matku a vstupuje do jiné časové roviny, nosí šaty po babičce a zbožňuje 60. léta. Dokud nezjistí, že ne všechno o čem sníme, je ve skutečnosti dokonalé, když to osobně poznáme. Hrdinka žijící paralelně v současnosti i minulosti nedokáže přizpůsobit své chování aktuální situaci, místě a času, kde se právě nachází, takže její potrhlé chování samozřejmě vzbuzuje u ostatních údiv. Ona se však ani nesnaží adekvátně reagovat. Stejně jako vůbec neakceptuje nebo nevnímá ostatní lidi, a jakkoliv se tváří jako skromná dívenka, ve skutečnosti je značně sobecká a neempatická. Ke konci už vidí stále jen přízračné postavy a těch scén je tolik a jsou tak dlouhé, že maximálně otráví. Stejně jako hysterická slečna. _____ Film střídá žánry jako ponožky, z romance, přes detektivku, k psychologickému dramatu, hororu…. atd., což by se mu dalo přičíst k dobru, protože stále zklamává a napíná divákovo očekávání, ale těch nelogických lapsů a nedotažených scén je tolik, že to brání diváckému uspokojení. Přišlo mi to až nezáměrně směšné. SHRNUTÍ: Když závidíš někomu život, zkus se projít v jeho botách. Nebo šatech. ()

anderson

Priemerná duchárska historka nehodná Wrightovho režisérskeho "věhlasu". Ani sympatická štylizácia a ani našlapaný soundtrack nedokázali prekryť recyklovanú zápletku a absolútne slabé herecké výkony. Najmä hlavná predstaviteľka je niečo ako karikatúra na "scream queen". Za 3 "faceless bodies". (21.11.2021) ()

TheEvilTwin

Edgar Wright je talentovaný režisér a narozdíl od jiných tvůrců, kteří si točí svůj žánr a hrají si na svém písečku, je jeho žánrové spektrum sice rozmanité, ale přece jen je výsledek až zázrakem skoro vždy kvalitní filmařina a Poslední noc v Soho není výjimka. Dostali jsme totiž film, který je zcela objektivně a ve všech ohledech výborný. Když má být v úvodu poutavý a vtipný, je poutavý a vtipný, když má v divákovi od prvních minut vzbudit zvídavost, vzbudí v něm zvídavost, a když má být sakra drsný, atmosferický, nepříjemný a depresivně schizofrenní, tak věřte, že je. První půlka mě od počátečních minut připoutala do křesla a za mě jde o nejlepších 50 minut kinematografie za dlouhou dobu, protože jsem úplně všechno doslova žral i s navijákem a všechny komponenty včetně postav, atmosféry, barvitého audiovizuálu i prvků hororu nám tvůrci podávali v naprosto precizních dávkách. Jedinou menší výtku mám k závěru, který jakoby celou “povznesenou” nápaditou myšlenku filmu, která už od začátku působí jako “něco víc než jen obyčejný film”, mírně degraduje svou obyčejností a do jisté míry i předvídatelností, nicméně to nic nemění na tom, že Last night in Soho je film, na který budu ještě dlouho vzpomínat a takhle se zarýt pod kůži umí jen máloco. Plnohodnotná, depresivní, atmosferická až excelentní podívaná, která boduje nejen samotným filmem, ale pro mě i snad nejlepším filmovým trailerem všech dob. Jo a mimochodem Thomasin McKenzie je klenot. ()

HellFire

Edgar Wright natočil... docela obyčejný film. A to mě mrzí nejvíc. Kdybych nevěděl, že je Last Night in Soho právě jeho dílko, řekl bych, že na režijní židličce seděl nějaký rutinér. Částečnou vinu na tom má také zasazení do 60. let minulého století, což není zdaleka mé oblíbené časové období. A jako horor to úplně selhává. Nevím proč, ale vůbec mi tentokrát nesedla Anya Taylor-Joy a vůbec nejlepší byla namyšlená spolubydlící, která zahrála svou roli dokonale. Nesnášel jsem ji :). ()

SOLOM.

Vlastně ani nevím, proč jsem tak dlouho odkládal tento film. Přitom jde o vcelku zdařilou záležitost, která má divákům rozhodně co nabídnout. Režisér Wright mě už několikrát dokázal přesvědčit, že točit on prostě umí a i zde si nevedl vůbec špatně. Poslední noc v Soho je hodně zvláštní záležitost, která mě místy skutečně dokázala vtáhnout do děje, nabídla mi spoustu zajímavých momentů, dobré herecké výkony obou hlavních představitelek, ale zároveň i několik pasáží, které se mi zas až tolik nelíbily. Místy to totiž zbytečně ztrácelo tempo – atmosféru i atraktivitu a čím víc se blížil film ke svému konci, tím mě to bohužel bavilo míň a míň.    Hlavní hrdinka mi byla sympatická, docela si mě získala i na svou stranu „svou nevinností“, ale raději si barvit ty vlasy neměla. To je ale vedlejší. Největší předností byl děj odehrávající se v minulosti. Všechny ty barvičky, kostýmy, pěvecké i taneční čísla, atmosféra a především neskutečně sexy Anya Taylor-Joy (ani jsem nevěděl, že umí tak dobře zpívat i ve skutečnosti). Tragický příběh její postavy byl z mého pohledu tím vůbec nejlepším na celém filmu. Doslova jsem se „zažral“ do postupného odhalování jejího osudu a místy mi jí bylo i líto.    Bohužel aby tenhle film obstál i v hororových vodách, objevili se tu i přízraky (duchové) a ti už tak dobře zpracovaní nebyli. Čím častěji se objevovali, tím to bylo víc otravné. Nebudu-li počítat ono finální odhalení, co se tehdy skutečně stalo. Naštěstí i díky nim se tu objeví alespoň pár vygradovaných scén a ponurá atmosféra. V neposlední řadě bych samozřejmě nechtěl opomenout ani účast a výkon dnes již bohužel „nebožky“ Diany Rigg. Které byl tento film nakonec věnován. I ona patřila k hlavním pilířům tohoto příběhu.    Last Night in Soho není špatný film a nabídne nám docela slušnou podívanou. Je to ovšem taková zvláštnost, která nemusí sednout každému a bez některých pasáží – prvků bych se klidně obešel. Pár slabin by se tu našlo. I tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou, kterou jsem určitě neviděl naposledy. 60% ()

Othello

U Scotta Pilgrima jsem to považoval za součást hry, u Baby Drivera jsem na to nedokázal ukázat prstem a u Last Night in Soho mě to začalo vyloženě lézt na nervy. Je to ta muzikálová scéničnost prosáklá studiovými světly, jejichž umělost akceleruje vysokofrejmová digitální kamera. Pokud to dosud fungovalo v předchozích Wrightových snímcích, bylo to kvůli tomu, že to tak trochu muzikály vlastně byly, jenomže Last Night má celou svojí zápletku postavenou na snaze vyvolat ducha doby Swingin' London a v tomto případě můžete mít plný garderóby dobových šatů a tuny dobových rekvizit rozházených po studiu, nicméně to je stále naprosto očividná hra na pláč. Logicky pak co funguje, je jedna skvělá taneční sekvence a úžasná Thomasin McKenzie, co nefunguje je ééé no zbytek filmu. A Matt Smith neumí šlukovat. Oceňuji velmi originální vyústění, že hlavním monstrem je ve skutečnosti patriarchát, které jsem v žánrových filmech jen loni viděl šestkrát. ()

Aja2001

Jako člověk co nemá rád horory a lekací filmy bych dala za 3*** , ale když se na to podívám z té druhé roviny tak jsem nadskakovala a měla jsem strach takže by to bylo za 5***** proto dám průměr 4****. ()

Morholt

Vizuálně vymazlené o tom žádná a šedesátkové retro trefil Wright přesně. Herecky také oukej, ačkoliv Thomasin McKenzie mi i přes svou roztomilost občas lezla na nervy svým permanentně vyděšeným výrazem. Dějově je to vlastně obyčejná ducahřina, ve které hlavní hrdinka musí přijít na kloub jak snovým vizím, tak bubákům vykukujících za každým rohem. A tady to tak úplně nevyšlo. Momenty, kdy se z hlavní hrdinky stává fuchtle z minulosti jsou v pohodě, ztvárnění přízraků je naprosto příšerné. Totéž se dá říct o atmosféře a nulovém napětí. A upřímně řečeno nesedlo mi ani zasazení do světa módy, které je mi naprosto cizí. Nemůžu říct, že by Wrightův úkrok mimo komediální žánr úplně nevyšel, ale jsem toho názoru, že u něj měl raději zůstat. 55% ()

mm13

Dramaturgicky neukotvené. Pár vecí tu nijako nesúvisí, nedotvára, pár iných vyšumí do prázdna. Čo je problém drvivej väčšiny súčasných, aj tých nádejnejších, filmových hororov. Akurát to má o poznanie lepšiu réžiu jednotlivých scén a hlavne dvojicu asi najtalentovanejších dám svojej generácie. ()

Lucasion

Od Poslední noci v Soho jsem čekal více. O horor se jedná stěží, máte to více k psychologickému thrilleru. Ve filmu nejsou lekací scény a bát se je vyloženě těžké. Přesto se mi film docela zamlouval. Líbila se mi kamera i stylizace 60tých let. Navíc obě hlavní představitelky hrají skvěle a role jim skutečně padnou. Na dvě hodiny je to asi zbytečně natahované, protože to co nám se film snaží říct, tak je zbytečně ve druhé půlce jen natahováno. Ale nemohu konkretizovat, protože to bych spoileroval. Potěší aspoň finále, které jsem nečekal. Takže za mě lehce nadprůměrný zážitek. (70 %) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)