Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

WolfR

Na plátně sledujeme úsporné drámo...pod pokličkou však bublá nervydrásající horor jehož síla vězí hlavně v napětí, skvělé Mie Farrow a povedenému scénáři. Ďábelská klasika, 5 hvězd. ()

KajusaK

Do poslední chvíle napínavý mysteriózní horor. Mia Farrow ztvárnila jednu z mála hrdinek filmu, které nejednají úplně bezmyšlenkovitě. ()

kosta73

Film, který mě od začátku vtáhl do děje, takže jsem se bezmocně musel nechat unášet na vlně rostoucího psychoteroru až po náhlou studenou sprchu v podobě příliš ( pro mě ) neobjevného a jednoduchého konce. Po čase jsem přečetl knihu a v duchu jsem se musel Polanskému omluvit, neboť se věrně držel předlohy, nicméně i v knize mi ten konec nesedí a kazí mi celkový dojem, takže "pouze" 4*. ()

Radiq

Co mě z toho dostalo asi nejvíc, tak jak Rosemary zastavila tu houpající se kolébku zabijáckým nožem. Skvělej záběr. Skvělá atmoška. Celkově ten nápad, ta myšlenka abych tak řekl, a to rozuzlení, stejně jako brejlatá Laura-Louise, neměli chybu. Jenom škoda, že to bylo trošíčku zdlouhavý, takže nemám moc chuť na to koukat znovu. Ale Mia Farrow ta mě prostě dostala. No, taky se jí to asi povedlo jenom v tomhle filmu (můj názor). Ale vychrtlá byla jak žid, asi u natáčení nežrala nebo co... No ale toho Cassavetese bych možná vyměnil. Byl takovej, no nechtělo se mi na ten jeho ksicht moc koukat, bylo to jak koukat na plesnivý jahody. Jo a ještě musím vzpomenout ty snové/polosnové pasáže. Maňifik!!! ()

daEmoNickY odpad!

Interpretace nudy [ at uz to znamena cokoli ] aneb jak natahnout na 2 hodiny (!) povidku, co vyda tak na 20 minut. Maximalne! Ta mari ujde. A proc to rikam? No protoze se taky musim pridat a zhodnotit "strhujici herecke vykony"! A myslenka? No bud to mohla byt predstava nebo pravda ( nebo lecba predstavy sokem ). A ... Jestli chcete videt dobry horror tak si kupte nejakou knizku s hezkym obalem. Pamatuju ze u jedne povidkove knizky, jsem se bal po dvou strankach nejake povidky. Jak se jmenovala? To bych take rad vedel. Ale rozhodne ne Rosemary. .... KAZIC/SPOILER Divka ceka decko a z nudy cte spoustu knizek. Po chvili zacne verit co v nich je - lide okolo jsou satanisti a chteji jeji dite. Chcou ji poslat do blazince, ale zacne rodit ... A ti lidi? No, trefila se. ()

Qualdezar

Úžasný, starý horor (i když dnes asi moc lidi nevyděsí) s krásně fungující a stupňující se paranoidní atmosférou. Stavějící na tématu satanismu, čarodějnictví, malého a cizího prostoru a ženské zranitelnosti. Mia Farrow je opravdu skvělá a konec filmu, alespoň pro mě takřka ideální. Zajímalo by mě, jestli je podobny film vnímán ženami výrazně odlišně (třeba i děsivěji)? (85% , slušných 5/5) ()

MJMilan

Pověstný film, který jsem si předsevzal ke shlédnutí už velmi dávno mi nakonec až tak geniální nepřišel. Celkem dost se táhne a klasických 90 minut by myslím zcela postačilo. A fantasie? Nějak mě tento snímek ani nedonutil ji moc zapojovat, takže jsem si skutečnost nějak extra nedomýšlel ... ()

Nivenx

Pokud chcete opravdu vidět jak vypadá magor co patří do cvokárny a vesele si lítá, tak neváhejte a pust'te si Rosemary! Perfektní režie Romana Polanskiho se skvělými hereckými výkony a úžasnou atmosférou. 85% ()

eisha3

Parádní oldschool horor s pečlivě vystavěnou atmosférou, kterou doplňuje skvělé herecké obsazení. Mia Farrow je vůbec nejlepší možná volba, zamilovala jsem si ji. Celý film jsem si sama tvořila a vymýšlela závěry, jak co bude a nebude dál. Právě za tohle má u mě pan Polanski největší plus. Jediné, co se podle mě nepovedlo, je ujetý psychozávěr, který to celé trochu pokazil. ()

andrii

...a její šílená úzkost, zarytá do prsou, vám sedne do hlavy zakrátko. Maminko, pohoupeš mě malinko? Mám ručičky, nožičky. Jsem živý, jsem tvé miminko. Víš ty vůbec, s kým spíš? Měla jsi být při smyslech. Obratný rituál teď vytrpíš. Utrpení mladice, potomek rodící se v bolestech. Povila jsi, tak pojď blíž. Černé stíny uvidíš. Pekelný brekot uslyšíš. Spinkej, můj malinký, spi. Neměj růžovoucí sny. Nůž v kolíbce zabodnutý do vytřeštěných očí rozhodně neplave na vodě. Prořízne tepnu, krev temnoty proteče k nirváně. Jsi čistokrevný satanův dědic a můj manžel...jeho komplic. Zákeřný útok na něhu vůči nejkrásnějšímu věku ne(pr)omine. Nevyje její hysterie, je to jen jednoho domu mrazivě ďábelská historie. Rada na závěr pro všechny, zejména pro ženy po jiném stavu toužící, zní: "Nikdy se příliš nedružte se sousedy." ()

Mol

ROSEMARY.. SHUT UP! YOU'RE IN DUBROVNIK, I DON'T HEAR YOU! Teda jako čekal jsem víc. Mělo to svý, hlavně kopulace se satanem byla dosti děsivá, ještě teď se svíjím hrůzou v koutě obsypán krucifixy a z tohoto zdánlivého bezpečí píšu tenhle komentář. Příběh se rozvíjel dobře, ale ten konec prostě nebyl dodělanej. Čekal jsem na epické finále a ono nepřišlo. To jsem ještě Rosemary radil, bodni toho všiváka, ale ona mě neposlechla. I když tedy nakonec nepřišlo nic tak hrůzostrašného, tak proto, že jsem se díval na tento film poprvé a nevěděl co přijde, tak mě udržoval v neustálém napětí a strachu. Takže, proč ne? ()

URBAN

Nepochybuji o tom že knižní předloha může být zajímavá a čtivá, ale filmové zpracování pro mě moc atraktivní nebylo. Hororem by jsem to nejspíše nenazval a pokud ano tak ne dobrým hororem. Hlavní postavy mi přišly naivní jako v nějakém béčkovém hororu a závěr tomu taky moc nepomohl. (12.7.19/TV/HBO GO) ()

Wallas

Neobyčejný příběh o jednom neobyčejném těhotenství. Do posledního záběru jsem fakt věřil, že je Rosemary šílená a ostatní je pouze shoda náhod... ()

Mona07

Kousek po kousku se film, prostředí i postavy odehrávaly naprosto stejně tak, jako v mé hlavě, v mých představách při čtení výborné předlohy od Iry Levina. Děj Vás až do konce nechává na pochybách, což zvyšuje napětí, divákovu zvědavost a zároveň se stává napínavějším. . . a právě proto, přesně kvůli tomu, mě konec trošku zklamal. . . náhlý a zcela otevřený v tom špatném slova smyslu. Nenechal divákovi ani krapet místa pro fantazii, domyšlení či volbu pojetí - volbu toho, jak to komu víc vyhovuje. . . 8/10 ()

vadic

Asi žádná ženská role mě nikdy nezasáhla tak jako Rosemary Woodhouse. Aby se dostala do stejné kondice, nejen fyzické, musela Mia Farrow nejspíše hodně obětovat. V průběhu filmu jsem ale nějak nepřistoupil na Polanského hru a ani na vteřinu jsem nezapochyboval, že by vše mělo skončit jinak, než to doopravdy skončilo. Přesto úplně poslední sekundy filmu, kdy Rosemary stojí před jakousi Sophiinou volbou, jsou společně s momenty početí dítěte velmi emotivní. Jo a mistr Polanski ještě více podpořil mou averzi vůči starým lidem. ()

LeoH

Vtipná studie těhotenské neurózy – nebo ne? (závěr je tak kách, až se nedá brát vážně) – s tehdy ještě nekomplikovaně roztomilou Miou Farrow. Kvalitní spotřební zboží, které stačí vidět jednou; pětihvězdičkovým hodnocením moc nerozumím. ()

Doudis19

Legendární horor, po shlédnutí musím říct, že spíše thriller, který si jako jeden z mála zaslouží svou pověst. Napětí bylo opravdu enormní, budované od prvních minut, až do samotného konce a to bez větších výkyvů. Mia Farrow jako "pološílená" těhule rovněž báječná, veškerá hrůza a atmosféra filmu jde totiž výhradně přes její vzhled a obličejové výrazy. I přes veškeré napětí, které diváka udrží "vzhůru" je bohužel stopáž značně přestřelená a neuspokojivý konec je sice nekonvenční, nikoli ovšem ku prospěchu filmu. ()

filmmovier

Ta stopáž je prostě přepálená. Nebavila mě ani knižní předloha, a trochu jsem doufal, že člověk jako Roman Polanski na tom něco změní. Inu, nezměnil. Ten příběh prostě není zas tak dobrý. Film je natočen samozřejmě výborně, ale po té psychologické stránce to na mě zas tak nezapůsobilo, snad až na úplném konci, který je ale ve výsledku přepálený úplně stejně, jako ta stopáž. Mia Farrow je skvělá, šílení důchodci jsou krásně zvrhlí, atmosféra taktéž dobrá.... ale mě to prostě nenadchlo. Rozhodně nadprůměr, ale jak v kariéře pana režiséra, tak i v rámci žánru existují mnohem lepší a zajímavější filmy. 75%, zhruba stejně, jako předloha, takže tady problém není. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)