Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (38)

Speciální čarodějnický díl XXIX (2018) (S30E04)

Ale. To nebylo tak zlý, vlastně to dopadlo dobře (v rámci kvality těch posledních příšerných sérií). Snad poprvé jsem se za 30. sérii nenudil a asi dvě hlášky tu byly docela dobré. Jako ok, převrat se nekoná, kvalita starých sérií je dávno pryč, ale přece jenom, nebylo to tak zlý. Asi bych mohl i pokračovat v sledování, ale uvidím, jaké budou další díly. 3* ()

Řidič na baterky (2018) (S30E05)

Tak tahle epizoda taky překvapivě nebyla vyloženě špatná, jednou jsem se i zasmál (což je na nové Simpsny zázrak jak prase), ale celé to bylo takové nijaké, musím souhlasit s waisem. Ale i tak, zatím pokračuju v sledování, jelikož se to z toho (zatím) absolutního dna dostalo naštěstí nějak nahoru. 2* ()

Nesrdečné pozdravy z Ruska (2018) (S30E06)

Asi dvě povedené hlášky to mělo, ale jinak to humorem i příběhem zapadlo do klasické epizody nových sérií - nuda a trapnost. Já jsem docela čekal jestli z toho náhodou něco zajímavého nevypadne, no, nestalo se. Navíc téma Vočkových přítelkyň mi už pomalu leze na nervy - tam pokud se nestane převrat jako u Komiksáka, tak už mě to nějak nenadchne, tady si to vlastně Vočko ani sám nepokazil. Jinak je zajímavé, že tvůrci se snaží dost odkazovat na staré série, ale nějak jim tu vypadlo, že Vočko chodil s Ednou a ještě chodil s jednou ženou, jejíž jméno si teďka vůbec nevybavím... Každopádně v té rekapitulaci Vočkových vztahů mi chyběli, když v minulých epizodách tak pečlivě odkazují na staré epizody. 1* ()

Máma v sukních (2018) (S30E07) odpad!

Hrozně nudná epizoda bez špetky jakéhokoli vtipu... Mám dojem, že s těmi Simpsny už fakt skončím. Ale ještě uvidím, jaký bude příští díl. Tohle byl odpad, chvíli jsem přemýšlel i o 1*, ale pak mi došlo, že vlastně není za co, a Waylona to nezachrání. ()

Šašek v manéži (2018) (S30E08)

Nebudu to tu pracně vypisovat, prostě nuda a šeď. Sice to je o chlup lepší, než minulý díl, ale i tak to bylo hodně, hodně slabé. Už zase začínám přemýšlet, že se Simpsony seknu, ale ještě uvidím, co příští epizoda. 1* ()

Můj táta je bůh (2018) (S30E09) odpad!

Ty vole, co to bylo? Mělo to vůbec nějaký scénář? Působilo to na mě jako improvizační sled scén, které malinko dávají smysl, ale jako... to bylo strašný. Jeden nahodilý zvrat za druhým, snad nejvíc trapných scén v historii všech epizod Simpsonových a příběhu, který na venek dává smysl, ale stačí ho jen víc rozebrat a je z toho blábol. Pousmál jsem se u jedné scény a byla to jedna z mála, která nebyla vyloženě trapná. Jinak jsem zbytek epizody trpěl. Má vůbec smysl to dál sledovat? Kouknu ještě na jednu epizodu a ta asi rozhodne, nechci ztrácet čas špatnými seriály. Odpad! ()

Šťastné a třicáté (2018) (S30E10)

Ale jo, dalo se to. Sice nic extra, nějaké ty trapné scénky tam jsou, ale rozhodně to bylo lepší, než poslední epizody. Dokonce jsem se tu i u něčeho pobavil a celkově tahle epizoda mě ani moc nenudila. Takže nějaký posun k lepšímu tady je, snad mě to příště zase nezklame. 2* ()

Láska není hračka (2019) (S30E11)

Další nudná a trapná epizoda, která se jen tak tak zachránila před odpadem. Být to o něco trapnější nebo nudnější, klidně ten odpad dám, protože tohle byla hodně slabá epizoda. ()

Tančím, seč mi pupek dovolí (2019) (S30E13)

Ne. Ne, ne a ne. Konec. Sbohem a šáteček. Ta epizoda vypadala tak nadějně, 88% tady bylo, tak jsem doufal v nějaký zázrak, že aspoň 3* bych dal, aspoň že by mi svitla naděje, že to pořád má nějaký smysl, ale ne. Čeho jsem se dočkal? Opět jedna trapná scénka za druhou a ty nejvtipnější byly ty, co nebyly trapné (maličko jsem se pousmál u Hello Krusty a Sola, jinak nic). Navíc se tu na začátku řešilo Stranger Things, tak jsem si říkal, že prima, na tohle by se dala udělat nějaká dobrá narážka, ale ono nic. Naprosto nevyužito. On by asi byl problém, kdyby si tvůrci Simpsonů rýpli do Netflixu, když pro ně Matt Groening dělá ten seriál, ale nechme to být. Tady se mi potvrdilo, že už nemá smysl se novými díly Simpsonů zabývat, protože mě to už jenom otravuje a nudí. Jsou lepšími seriály, se kterými budu trávit čas radši. Tady, tady už to nemá smysl. A je mi to líto, protože tohle je jeden ze seriálu, co mě provází už od dětství. Možná to mělo v pravý čas skončit, jako Futurama. Ale jak vidím, lidi to pořád baví, fanoušky to pořád má, to je jenom dobře, ale mě to dneska momentálně ztratilo. 1* ()

Bart vs. Itchy & Scratchy (2019) (S30E18) odpad!

Dle komentářů to vypadalo na nejhorší epizodu Simpsonů vůbec a bohužel to musím potvrdit. Sice jsem se zařekl, že už se na nové díly nikdy nepodívám, ale chtěl jsem zkusit tenhle (buď abych viděl totální dno nebo jsem někde tam uvnitř sebe masochista) a pak ještě zkusím čarodějnický díl z 31.série, jestli se náhodou nestal zázrak. Každopádně, tenhle díl stojí fakt za hovno a je to propaganda jak za komunistů. Prostě další důkaz, že tenhle seriál by měl konečně skončit a zachovat si to poslední špetičky důstojnosti. Celé to je o tom, že ženy jsou ve všem lepší, nemají špatné vlastnosti, zatímco muži jsou hloupá hovada plná špatných vlastností, což nám dokazuje i ten "uslzený" konec. No prostě moderní verze rovnoprávnosti mezi muži a ženy se vším všudy. Sice ta skutečná rovnoprávnost už dávno je, ale... Pardon, omlouvám se za tuhle odpornou zaostalou větu, samozřejmě že to je jinak. Dokonce mě tenhle díl přiměl okamžitě jít na přeoperování, abych nebyl v občance označován tím odporným slovem "muž". Ať žije novodobý komunismus! Kupředu radikální levá! odpad! ()

Speciální čarodějnický díl XXX (2019) (S31E04)

Celkem milé překvapení, po tolika příšerných epizodách. Na nové Simpsny sice už kouknu jenom občas a ne na všechny díly, nicméně čarodějnický díl zachránil už nejednu z nových sérií a jsem rád, že tady to alespoň ušlo. Parodie na Stranger Things (nakolik ten seriál nesnáším) se docela povedla, prostřední epizoda je příšerná a ta závěrečná parodie na Tvář vody byla poněkud krátká a odfláknutá, ale zase to nebyla vyložená katastrofa. Na nějaké 3* se to vyšplhá - a to je u nových dílů sakra málokdy. ()

Žijeme la pura vida (2019) (S31E07) odpad!

Tak jsem zkusil jednu epizodu z 31.série, s relativně dobrým hodnocením a stejně to dopadlo katastrofálně. Z dříve satirického seriálu se stala nuda, která si nedovolí říct proti ničemu a nikomu křivého slova a podle toho tak nějak vypadá humor, který sice nevyzní trapně, ale je tak zoufale nevtipný, že by mě i čumění na vypnutou televizi bavilo víc. Fakt se u toho někdo ještě baví? A nebo jenom nemám smysl pro humor a tyhle nudné epizody o ničem prostě nedokážu ocenit. Ten seriál už je dávno mrtvý a nevzkřísí ho nic. odpad! ()

Svatá válka - první část (2020) (S31E19) odpad!

Mimořádně otravná New Age agitka postrádající cokoli jako humor, jen takové chabé pokusy, aby celé zakryli násilné vnucování vlastních názorů. Tvůrci si asi našli pro ně vhodné náboženství, tak jeho myšlenky budou násilně vnucovat kde můžou - což není případ jen tohohle dílu, ale i pro některé další z 31.série (které jsem náhodou viděl), kde se třeba strašně propaguje budhismus. Z těch jsem viděl ale hlavně konce, tuhle dvouepizodu jsem viděl celou a mám úplně stejný názor na oba dva díly, takže tenhle komentář zkopíruji i k druhé epizodě. Já bych hlavně chtěl reálně vidět někoho, kdo se u epizod jako je tahle skutečně baví... odpad! ()

Svatá válka - část druhá (2020) (S31E20) odpad!

Utajený šéf (2020) (S32E01)

Tak jsem to ze zvědavosti zkusil. No, pozitivní je, že to aspoň není trapné a tím dílem se nějak pronudit dá. Horší je, že tomu naprosto chybí nějaký humor - a to by se u sitcomu asi stát nemělo, ne? Asi jednou jsem se pousmál, ale jinak nějakých scén, které se aspoň tváří že mají být vtipné, je zde sakra málo a celkem bych rád věděl, kdo se u toho pořád baví. Asi fakt jen úzká skupina skalních fandů, kteří si nikdy nepřiznají, že ten seriál už ztratil všechnu důstojnost co kdy měl. Lepší 1* ()

Speciální čarodějnický díl XXXI (2020) (S32E04)

Hm. První příběh přesně tam, kde začne být nejzajímavější a kde by mohl být nejvíc využitý, skončí. V druhém příběhu je naprostá absence humoru a nějakého pořádného nápadu. V třetím příběhu je nějaká pointa, ale opět humor aby tam někdo stěží pohledal. Vlastně je to celkem fascinující - sitcom skoro bez humoru... Sice to aspoň není trapné, jako předešlé novější série, ale už to dospělo do fáze, kdy je to jenom mdlé a bez nápadů. Prostě další ukázka toho, že Simpsonovi už měli hodně dávno skončit a že ten seriál už světu nemá vůbec co dát. 2* ()

Sní pizzaboti o elektrických kytarách? (2021) (S32E15)

Jen jsem chtěl vědět, jak moc to poleze J.J. Abramsovi do zadku. A jak jsem očekával - hodně, div tu z toho vola nedělají neomylného boha kinematografie. No jo, proč by si taky Disney rylo do své celebrity, ono by to nedej bože mohlo někoho pobavit! Fakt, kde jsou ty časy, kdy si ten seriál nebral servítky a ze svých speciálních hostů si dělal hlavně srandu... Navíc mě fascinovalo, že ve chvíli, kdy jsem čekal, že se ta epizoda konečně rozjede, zbývaly tři minuty do konce :D Přičemž ten zbytek byl povětšinou nudný a trapný, takže jsem ho přetáčel. Ale abych jen nehanil, asi dvakrát jsem se pousmál, což je na nové díly Simpsnů celkem zázrak, takže tu hvězdičku milostivě dám, ale víc ani ťuk. 1* ()

Příběh Vánoc minulých (2021) (S32E16)

Tohle je sedmistá epizoda, tak jsem čekal něco fakt speciálního a nejhůř lehce podprůměrného. Jenže tady jsem dostal nudný, mdlý a neskutečně nevtipný festival patetických vánočních scén, který se mermomocí snaží co nejvíc zahřát u srdíčka, ale naprosto ignoruje, že Simpsonovi kdysi byli hlavně sitcom. Jako fakt, tady těch (alespoň) pokusů o vtipnou scénu jsem byl schopný spočítat na prstu jedné ruky, takže tohle je... ne dno, toho už Simpsonovi dávno dosáhli, tohle je takové jako kdybyste si dali vývar, kterým by ve skutečnosti byla uvařená voda - prostě strašně nijaké. Popravdě těžko nějak definovat, čím se tenhle seriál stal, protože co jsem viděl pár epizod + z některých části, tak jsou všechny stylem na jedno brdo (kromě čarodějnického dílu), jakéhosi slabého dramatu bez dramatu. Fascinující. 1* ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)