Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (296)

Tři nesplněná přání (2020) (S32E07)

Začátek s Komiksákem a miliardou milých odkazů na filmy Marvelu i jiné snad dokonce až na čtyři, zbytek epizody s Lízininou supermoderní propagandou genderové otázky nejlépe na dvě hvězdy. Takhle mrvit kdysi špičkový komediání seriál jen kvůli vlezdoprdelkování aktuálním trendům. Styďte se..! ()

Cesta do Cincinnati (2020) (S32E08)

Je to nuda už sakra. Prachsprosté natahování a dojení značky, co kdysi znamenala vrchol animovaného televizního humoru. ()

Omluva neomlouvá (2020) (S32E09)

Už je to fakt trapárna. A to to říkám já jako fanoušek všech dosavadních řad. Ortodoxní odpůrci novodobých Simpsonů na ně totiž nadávají už posledních 5-6 sezón. ()

Veselé letní Vánoce (2020) (S32E10)

Pro pár ok narážek zůstávám stále shovívavý, ale opravdu sleduju nové Simpsony už jen čistě ze setrvačnosti. Proč místo těch přihlouplých nezáživných aktuálních společenských témat radši v celých 20 minutách nezparodují nějaký obecně známý film, jako tomu bylo před 20 sezónami? ()

Otcovské pudy (2021) (S32E11)

Furt jsem se rozhodoval, jestli tu nechat průměr, ale někdo by těm Foxákům mohl už konečně dát najevo, že je na čase končit. Futurama to zalomila v tom nejlepším a přitom je z ní taky důstojně populární seriál. Proč se musí Simpsonovi stále tak na sílu dojit? I některé vlezlé reklamy na internetu jsou poutavější než obsah novodobých žlutých epizod, co prakticky fungují už jen a pouze jako propaganda všemožných současných trendů, převážně těch debilních. ()

Deník učitelky (2021) (S32E12)

Rozhodně koukatelnější část než několik jejích předchůdců. Sice jsem se na začátku při zpívající pasáži skutečně zhrozil, po ní se ale všichni zase uklidnili a nápad se zapomenutým deníkem jedné z kdysi poměrně frekventovaných postav zaručil uspokojivou epizodu. ()

Bart v balíku (2021) (S32E13)

Opět o něco snesitelnější díl než většina v této sérii, ze začátku jsem se i celkem bavil. Jakmile se ale dostaví moralizující Marge, veškerý šarm epizody jde opět do kopru a vy máte co dělat, abyste udrželi pozornost. ()

Zrodila se folková hvězda (2021) (S32E14)

Kletus je hustá postava, ale vždycky to byla větší sranda, když se objevoval společně s celou rodinou jen jako postava v pozadí. Takhle ho cpát dopředu v obalu nudy ničemu neprospělo. ()

Sní pizzaboti o elektrických kytarách? (2021) (S32E15)

Proč tenhle seriál už prostě neskončí?! Mně to líto nebude, budu se stejně vždycky vracet k legendárním dílům jako Bart vrahem nebo 24 minut. ()

Příběh Vánoc minulých (2021) (S32E16)

Dost možná konečně nejsnesitelnější epizoda jinak silně slaboučké nejnovější žluté série. Díly s flashbacky na mě vždycky působily mile a po 700 dílech odhalit jednu ze stále neodhalených částí tolik profláklého domu je opravdu velkým plusem. ()

Marge a její parťačky (2021) (S32E17)

Skvělé pomrknutí nejen na nedávnou ženskou reimaginaci veleznámých Dannyho parťáků. Díly, kde je Marge v popředí, obyčejně moc nemusím, tahle spolupráce se Sárou Viggumovou by se ale klidně mohla někdy opakovat. ()

Burnsovy burgery (2021) (S32E18)

Já tu čtyřku tady zanechám, jelikož se mi málokdy trefí díly o Burnosovi do noty a tady jsem si kupodivu neměl skoro na co stěžovat. Je to pořád zbytečně trendy a mohlo by to volit jinou cestu humoru, tahle série čítá ale mnohem horší epizody. ()

Panika v ulicích Springfieldu (2021) (S32E19)

Parodie na Spotko fajn, jinak dalšim vegetariánská agitka velký špatný. Ještě že Líza není skutečnou postavou a nemusí sledovat, jak nesnesitelná vlastně je. ()

Hvězda zákulisí (2021) (S33E01) odpad!

Nevím, jestli jsem kdy na tomhle profilu za 3 roky existence vůbec udělil odpad, první díl nové řady Simpsonových se o to ale zasluhuje měrou vrchovatou. Jestli v Americe stačí k setrvání života seriálu takhle debilní scénáře, kašlu na školu a letím si vydělávat psaním stupidních příběhů kdysi fenomenálně (nejen) vtipné žluté rodinky. Tohle je totiž fakt hnus! ()

Bart je v base! (2021) (S33E02)

O dost lepší epizoda, než ta zoufalá, co odstartovala nejnovější sezónu. Dokonce díl obsahující potřebou mesidž pro dnešní internetem silně negativně ovládanou společnost. Pro mě ale stále nedostačující, Simpsonovi byli vždycky komedií, místy až parodií nejen na život sám, nikoli rádoby poučnou sondou o současných skutečných trendech. ()

Speciální čarodějnický díl XXXII (2021) (S33E03)

Za posledních pár sérií se tvůrci budou jednou zpovídat, jaký paskvil z kdysi tak precizního seriálu udělali, co jim ale pořád a stále žeru, jsou čarodějnické speciály, které oproti silné sestupné tendenci zbytku dílů zrajou každou sezónou víc a víc. Zdejší parodii na mnou milovaného Parazita nebo skvělé zesměšnění legendárního Kruhu bych doporučil opravdu komukoli. Intro s variací na Bambiho rovněž luxusní. ()

Navigace bez legrace (2021) (S33E04)

Abychom nemuseli na nové Simpsony jen nadávat, ale trochu si je stále užívat, budeme se muset přizpůsobit trendu, který radši poukazuje na moderní společnost a její signifikantní znaky, než aby tenhle seroš hezky po staru zesměšňoval filmy, seriály a stanici Fox samotnou. ()

Líza je cvalík (2021) (S33E05)

Za úvod s aquaparkem nechávám zasloužený průměr, následná potřeba poukazovat na bodyshaming ve mně vzbuzovala pocity na zvracení. Tohle má být RODINNÝ seriál, ne reklama na pocit, že být tlustý je ok. ()

Seriózní Flanders 1/2 (2021) (S33E06)

Mé prosby byly vyslyšeny, Simpsonovi vystrčili hlavu ze zadku a servírují starou dobrou parodii na asi nejvděčnější parodovatelné filmové téma. Skvělá epizoda. ()

Seriózní Flanders 2/2 (2021) (S33E07)

Ty dvojdíly nejsou pro tenhle nekonečný seriál zase tak obvyklé, ale když si vzpomenu na jeden z těch, kde kdysi dávno figurovala Maggie, dojde mi, že by se tomuhle formátu mohli tvůrci věnovat častěji. V obou těchto případech jsem se bavil v rámci obou epizod rovnoměrně dobře. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)