Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa MM_Ramone k tomuto seriálu (258)

Napravení šíleného klauna (2000) (S12E03)

Tretia epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Insane Clown Poppy" (Napravenie šialeného klauna). Jedného dňa sa na autogramiáde klaun Šáša Krusty dozvie, že je otcom nemanželského dieťaťa. Jeho dcéra sa volá sa Sophie a má osem rokov. Táto epizóda je však pre mňa zaujímavá najmä preto, že sa v nej na krátku chvíľu objavil spisovateľ Stephen King. Sľúbil Marge Simpsonovej, že keď sa vráti ku písaniu horrorov, tak jej to iste dá vedieť. "Call Marge Re: Horror" ***** ()

Líza na větvi (2000) (S12E04)

Štvrtá epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Lisa na konári" (Lisa the Tree Hugger). Lisa Simpsonová sa zamiluje do mladého, blonďavého, nekonvenčného, radikálneho ekologického aktivistu. Aby sa mu zapáčila, začne vlastným telom chrániť starú, obrovskú sekvoju, ktorá má byť vyrúbaná. Vylezie na ňu a zaháji aktívny protest. Ak sa jej podarí zabrániť výrubu toho vzácneho stromu, stane sa oficiálnou členkou ekologickej organizácie Deti hliny. ***** ()

Homer versus důstojnost (2000) (S12E05)

Piata epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Homer versus dôstojnosť" (Homer vs. Dignity). Homer Simpson sa ocitne v zlej finančnej situácii, nezvládla splácať hypotekárne úvery. Odváži sa požiadať svojho šéfa, majiteľa springfieldskej atómovej elektrárne Charlesa Montgomeryho Burnsa, o zvýšenie platu. Ten je ochotný mu poskytnúť peniaze, ale s podmienkou, že Homer začne pre jeho potešenie páchať rôzne zlomyseľnosti. **** ()

Skinnerova zkouška sněhem (2000) (S12E08)

Ôsma epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Skinnerova skúška snehom" (Skinner's Sense of Snow). Nečakaná silná snehová búrka uväzní v springfieldskej základnej škole žiakov a riaditeľa Seymoura Skinnera. Ten chce túto situáciu zvládnuť tak, že zavedie prísny vojenský režim. Nebude však trvať dlho nastane vzbura. Vodcom vzbúrencov sa stane Bart Simpson. Homer Simpson a jeho sused Ned Flanders vyrazia na záchrannú akciu. ***** ()

Marge a mukl (2001) (S12E10)

Desiata epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Marge a mukl" (Pokey Mom). Útlocitná Marge Simpsonová nadviaže kontakt s jedným springfielským väzňom, ktorého smutný životný príbeh a obdivuhodné maliarske nadanie v nej prebudia silné emócie. Zaručí sa za neho a dostane ho na podmienku späť na slobodu. Ukáže sa však, že bola hodne naivná, keď si myslela, že si zaslúži druhú šancu a že sa bezproblémovo zaradí do spoločnosti. ***** ()

Náhlá srdeční příhoda (2001) (S12E11)

Jedenásta epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Worst Episode Ever" (Náhla srdcová príhoda). Obézny, arogantný predavač komiksov Jeff Komiksák Albertson dostane infarkt. Počas jeho hospitalizácie sa o chod jeho obchodu majú postarať Bart Simpson a Milhouse Van Houten. V tajnej miestnosti pod obchodnom objavia Komiksákovu filmotéku s tisíckami nelegálnych pirátskych nahrávok. ***** ()

Bratrovražedný tenis (2001) (S12E12)

Dvanásta epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Tennis the Menace" (Bratrovražedný tenis). Simpsonovci si pri svojom dome povstavia tenisový kurt. Vďaka nemu sa zoznámia so springfieldskou smotánkou. Homer a Marge sa chcú zúčastniť mestského turnaja dvojíc. Marge má pre túto hru vrodený talen, ale Homerovi tenis moc nejde. Preto sa Marge rozhodne, že bude hrať radšej spolu z ich synom Bartom. To Homera veľmi pobúri a urazí. **** ()

Nová chlapecká kapela (2001) (S12E14)

Štrnásta epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Nová chlapčenská kapela"(New Kids on the Blecch). Bart Simpson, Milhouse Van Houten, Ralph Wiggum a Nelson Muntz sú vybratí, aby sa stali členmi chlapeckej speváckej skupiny Paka z party. Stanú sa z nich teenagerské hviezdy. Lenže vysvitne, že skupina je financovaná armádou, aby sprostredníctvom agitačných piesní a podprahových správ rozšírila rady svojich brancov. ***** ()

Vzhůru do Svatoparku! (2001) (S12E19)

Devätnásta epizóda z dvanástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Hor sa do Svätoparku!" (I´m Goin´to Praseland). Ned Flanders po tragickej smrti svojej manželky Maude začne prevádzakovať na jej pamiatku kresťanský zábavný park Praiseland. Pri jeho návšteve majú ľudia zvláštne mystické zážitky. Zdá sa, že tam pôsobí božská sila. Lenže neskôr sa ukáže, že to boli len halucinácie spôsobné unikajúcim plynom. Nedov Praiseland skrachuje. ***** ()

Speciální čarodějnický díl (2001) (S13E01)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z trinástej série obsahuje tituly: "Hex and the City", "House of Whacks", "Wiz Kinds". ***** ()

Telecí léta (2001) (S13E05)

Piata epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Blunder Years" (Teľacie roky). Počas estrádneho vystúpenia je Homer Simpson uvedený do hypnotického stavu. Vynoria sa mu traumatické spomienky z jeho mladosti. Začne psychicky strádať a jediné čo mu môže pomôcť je to, aby si spomenul, čo sa stalo a nejak sa s tým vyrovnal. Celá jeho rodina mu bude nápomocná v tom, aby sa tejto traumy navždy zbavil. ***** ()

Malověrná Líza (2001) (S13E06)

Šiesta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "She of Little Faith" (Maloverná Líza). Homer Simpson a jeho syn Bart vďaka neodbornej manipulácii s modelom rakety podpália springfieldsky kostol. Lisa Simpsonová znova presadzuje svoje budhistické vierovyznanie. Lisa je pre mňa najprotivnejšia postava tohto animovaného seriálu. Jej slniečkárske názory a naivne liberálne životné postoje ma často krát dokážu nasrať. Tak tomu bolo aj v tejto epizóde. ** ()

Napůl slušný návrh (2002) (S13E10)

Desiata epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Half-Decent Proposal" (Napoly slušný návrh). Homer Simpson začne mať vážne problémy s chrápaním. Nie len že sa jeho manželka Marge pri ňom nemôže vyspať, má to vplyv aj na jeho zdravie. Môže sa v spánku zadusiť. Musí absolvovať operáciu. Tá je však veľmi drahá. Milionár Arnie Zipp, byvalý spolužiak Marge Simpsonovej, im ponúkne neodolateľne vysokú sumu, ak s ním Marge strávi noc. ***** ()

Poslední pistolník na Západě (2002) (S13E12)

Dvanásta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Lastest Gun on the West" (Posledný pištoľník na Západe). Počas dramatického úteku pred rozzúreným psom sa Bart Simpson ocitne na pozemku pána McCoya. Ten mu pomôže zneškodniť agresívneho psa a následne mu prezradí, že býval slávnym hercom v starých, klasických westernových filmoch. Na Barta to urobí silný dojem. Stane sa jeho vzorom. Onedlho však vysvitne, že Buck McCoy je alkoholik. Bart spolu so svojou rodinou sa mu budú snažiť pomôcť, aby prestal piť a zbavil sa závislosti na alkohole. ***** ()

Homerova zelená medicínka (2002) (S13E16)

Šestnásta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Weekend at Burnsie´s" (Homerova zelená medicínka). Homer Simpson utrpí úraz, kvôli ktorému sa dostane do medicínskeho programu, ktorý je založený na pravidelnom užívaní marihuany. Tá mu má pomôcť prekonať bolesti a urýchliť rekonvalenscenciu. Homer sa však veľmi rýchlo stane na cannabise zavislý. Zájde to až tak ďaleko, že sa postaví do čela bojovníkov za jej legalizáciu. Až na úpenlivú žiadosť svojej manželky Marge sa vzdá užívania zákernej zelenej medicíny. *** ()

Jsem cholerik, ale léčím se (2002) (S13E18)

Osemnásta epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "I Am Furious Yellow" (Som cholerik, ale liečim sa). Bart Simpson sa inšpiruje svojim otcom Homerom pri tvorbe komiksu. Vznikne tak populárna séria Angry Dad (Táta pruďas) o šialene zúrivom zurvalcovi. Homer z toho nie je nadšený a tak sa rozhodne, že bude svoj hnev potlačovať, aby Bart nemal z čoho čerpať. Je však len otázkou času, kedy u Homera prekupne obrovský výbuch nahromadeného hnevu. ***** ()

Malá vysokoškolačka (2002) (S13E20)

Dvadsiata epizóda z trinástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Little Girl in the Big Ten" (Malá vysokoškoláčka). Lisa Simpsonová sa zhodou okolností a nedorozumeni ocitne na vysokej škole. Je šťastná. Našla si priateľky. Uživá si štúdium a nezávislý život mladej vysokoškoláčky až pokiaľ jej skutočný vek neprezradí kamarát jej staršieho brata Millhouse Van Houten. Sklamaná sa musí vrátiť späť do základnej školy. ***** ()

Speciální čarodějnický díl (2002) (S14E01)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda zo štrnástej série obsahuje tituly: "Send in the Clones", "The Fright to Creep and Scare Harms", The Island of Dr. Hibbert". ***** ()

Homerova rock'n'rollová brnkačka (2002) (S14E02)

Druhá epizóda zo štrnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) nesie názov "How I Spent My Strummer Vacation" (Homerova rock´n´rollová brnkačka). Premiérovo bola odvysielaná desiateho novembra roku 2002. Homer Simpson je pod tlakom, žije v strese, je napätý, podráždený a začína upadať do depresívnych stavov. Jeho manželka Marge a aj jeho deti to vycítia, a preto mu zaplatia relaxačný pobyt v letnom rock´n´rollovom tábore, aby tam načerpal energiu a novú chuť do života. Homer je z toho absolútne nadšený, pretože sa tam stretne s takými rockovými hviezdami ako sú Mick Jagger a Keith Richards z Rolling Stones, Tom Petty, Elvis Costello, Brian Setzer či Lenny Kravitz. ***** ()

Namakaná máma (2003) (S14E09)

Deviata epizóda zo štrnástej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Strong Arms of the Ma" (Namakaná mama). Marge Simpsonová sa stane obeťou lúpežného prepadnutia. Má z toho traumu, začne trpieť psychickou poruchou. Jej stav sa zlepší až po tom, keď začne posilňovať. Vypracuje si vymakanú, vyrysovanú, svalnatú postavu. Ale keď sa začne dopovať steroidmi a zakázanými látkami vymkne sa jej to z pod kontroly. **** ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)