Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Knor

Miluju Simpsonovi,strávil jsem s nimi spoustu času a nesmazatelně patří do mého života, poslední série už nejsou tak špičkový, ale pořád skvělá zábava. Pro mě jednoznačně nejlepší kreslený seriál všech dob. Nikdy mě neomrzí. ()

smajly

Inteligentní a trefný humor, skvělá charakteristika postav, satirická reflexe americké společnosti, to vše zabalené do animovaného seriálu pro diváka ve věku od 8 do 100 let. Simpsonovi jsou již přes dvacet let pojmem, který zná snad každý a spolu se svým sesterským seriálem Futuramou pro mě tvoří špičku v tomto žánru. Bez nadsázky můžu říct, že znám každý díl a stejně mě žlutá rodinka nikdy neomrzela. Subjektivně jsou pro mě vrcholem série 4. - 9., od 15. série se kvalita zhoršuje a zábavy ubývá. Tvůrci se snaží do seriálu procpat současná žhavá témata a složitější problémy, a to mu podle mě škodí. I tak si ale Simpsonovi zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

Zombiepod

Simpsonovci sú proste klasika, ktorú každý pozná, a po to obrovské množstvo epizód a sérií, ktoré tvorcovia vytvárajú dodnes, majú svoje stále tempo a neustupujúcu zábavu. Paródia na americký štát spracovaná lepšie nikdy nebola, a pravdepodobne ani nebude, všedná americká rodinka čelí každodenne neuveriteľne nezmyselným spôsobom úplne bežným problémom a tomu ja hovorím prvotriedna zábava :) Podobne však ako u South Parku - série pribúdajú, no nápady a humor pomaličky dochádzajú a žmýkajú z posledného, zatiaľ to však má svoj štandart a snáď im to tak aj ostane. ()

Nightswimmer

absurdita za absurditou, sarkazmus za sarkazmom, skryty alebo otvoreny vysmech z (vlastnej) americkej kultury a historie preplnenej patosom, jedinecny Homer a jeho zarazajuco hlupo a pritom dokonale reakcie a hlasky, scenky, ktore svojou paradoxnostou neprestavaju udivovat, alegoricke odkazy na puritansku americku spolocnost, nezmyselne dejove zapletky, sibnute postavy a samozrejme vyborny cesky dabing - to su nekonecni Simpsonovci, ktori ma vzdy vedeli najviac potesit Specialnymi carodejnickymi dielmi.. ()

johhny007

České znění podle mě lepší než Americké , viděl sem každý díl a nikdy mě nesklamal doufám že se Fox s dabéry dohodne a 25 sérii to neskončí 9,9/10 ()

Jandro

Skvelý seriál, Homer a Bart v ňom kraľujú, obľubenou postavou je policajný šéf Wiggum ... chybičkou krásy je že niektoré časti sú vtipné asi len v Amerike, lebo v ostatných častiach sveta nevieme, o čo v nich ide ... vynikajúci je aj český dabing, slovenský by tiež nemusel byť zlý, ale bol by to až priveľký nezvyk ()

kyLuke

Když se teď občas na Simpsony podívám a už skoro ani nevím , jestli běží dvaadvacátá nebo třiadvacátá série , tak už mi to tak dobré nepřijde , humor se opakuje z předešlých sérií a scénáristé přestávají být tak originální . Opět se ale občas zasměji a už to je dobře , protože například u Griffinů jsem měl se smíchem problém . Ale i přesto dávám plné hodnocení tomuto skvělému a vtipnému seriálu ! ()

AjfelCZE

Co díl Simpsonových, to nějaký gag či hláška :) Tenhle pořad miluji již od dětství, některé postavy jsou už dočista legendární a musím souhlasit s Laxikem, že v každém z nás je kousek z jeho hlavních hrdinů;) Simpsonovi prostě nestárnou! ()

sima275

Tak nevím, ale před tím, než jsem si pustil 3 díly z 23. série a celou 1 serii, tak se mi Simpsonovi nelíbily. Homer je doopravdy borec a Bart s Nelsonem taky. Prostě jeden z nejlepších seriálů vůbec. 90% P.S: Chtěl bych vidět ředitele Skinnera ve Vietnamu :)) ()

Lilien

k Simpsonovcom ťažko aj niečo napísať, samozrejme jeden s naj-vtipnejších, najlepších najdlhšie vysielaných seriálov na svete. Ťažko nájsť kultovejšiu postavu ako je Homer Simpson, no skvele mu sekunduje i jeho rodina či priatelia a obyvatelia Spriengfildu ktorý sa za tých vyše 20 okov poriadne rozrastali. S. ma sprevádzajú od ranného detstva až po súčasnosť, i keď mi niekedy príde že strácajú dych, v ďalšej epizóde mi tento názor vždy vyvrátia. ()

Zeldur

Kdo by neznal Simpsonovi? Nezapomenutelné hlášky, gagy a situace. V tomto seriálu najde snad každý kus sebe sama. Škoda jen posledních sérií (od dvacáté výš), které nedosahují kvalit ranných epizod. ()

Kinpr

Kultovní a naprosto jedinečný a geniální animovaný seriál, plný neskutečně absurdních a absolutně vtipných hlášek a situací! K tomu připočtěme nenapodobitelný český dabing, který je ve všem lepší, než originální znění. Homer rocks! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)