Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa snebka k tomuto seriálu (665)

Simpsonovci (1989)

Kdo by je nemiloval ? :) poslední řady už jsou spíše tuctové ale já pevně věřím že se to časem dostane zpět do kvality řad 1-18 :) 91/100 ()

Season 1 (1989) (S01)

Průměrné hodnocení série 67% *** . Průměrné hodnocení série dle uživatelů IMDB 7,8 (78/100) ()

Vánoce u Simpsonových (1989) (S01E01)

• Vánoce u Simpsonů • Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé vysíláno 26. února 1993 v USA 17. prosince 1989 • Marge – není ten náš kluk roztomilý, taťko? Bart: Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje a smrdí mu sako. • Tak takhle to všechno začalo. Humor ještě není na úrovni pozdějších řad zato příběh je daleko propracovanější než u dnešních dílů. Poznáváme hlavní postavy a jejich chování • 80/100 • První díl pro: Homera, Marge, Lisu, Barta, Maggie,Abea, Patty, Selmu, Barneyho, Vočka, Ralpha, Lewise(ten hnědej klučina), Wendela(ten kluk bledý kluk) Milhouse, Martina, Pana Burnse, W. Smitherse, Skinnera, Neda, Todda, Larga (ten z hudební výuky), Sněhulky II, Spasitele, Sherri a Terri ()

Malý génius (1990) (S01E02)

• Hodnocení IMDB 7,8 • U nás poprvé vysíláno 15. ledna 1993 v USA 14. ledna 1990 • Bart: hele Lízo nesmíme prošvihnout chlápka s burákama. Marge: Tady se buráky neprodávají. Homer: Nemají tu pívo ani utopence :/ • Homer: Takový Einstein určitě neměl na růžích ustláno a přesto nakonec vynalezl žárovku • 75/100 • První díl pro: Ednu, Richarda (kámoš Lewise) ()

Homerova odysea (1990) (S01E03)

• Hodnocení IMDB 7,5 • U nás poprvé 22. ledna 1993 v USA 21. ledna 1990 • První díl pro Otta, Krustyho, trojokou rybu, Jaspera, Sama a Larryho (štamgasti u Vočka), Clancyho Wigguma • 65/100 ()

Taková nenormální rodinka (1990) (S01E04)

• Hodnocení IMDB 7,8 • U nás poprvé 29. ledna 1993 v USA 28. ledna 1990 • Tenhle díl je docela zajímavý tím, že Homer jedná ve prospěch rodiny. Marge v téhle epizodě prakticky hraje Homera. • První díl pro Dr Monroa, Eddieho a Loua, Itchyho a Scratchyho • 60/100 ()

Bart generálem aneb Kdopak by se Nelsona bál (1990) (S01E05)

• Hodnocení IMDB 8,1 • U nás poprvé 5. února 1993? V USA 4. února 1990 • Děda Simpson: Vážená redakce. Jsem znechucen tím jak líčíte staré lidi ve vašem vysílání. Všichni nejsme takoví sexuální maniaci, kteří nosí džíny a žertují s vnoučaty. Většinou jsme zatrpklí, jelikož slušnost je u nás na ústupu. Připojuji tento přehled slov, které bych už nechtěl v televizi slyšet. Za prvé podprsenka, za druhé idiot, za třetí pytlík. • Jeden z mých nejoblíbenějších dílů vůbec. Několik velice vtipných pasáží a spousta referencí na jiné filmy. • První díl pro Nelsona, starého židovského muže ( z domova důchodců), Hermana • 90/100 ()

Smutná Líza (1990) (S01E06)

• Hodnocení IMDB 7,6 • U nás poprvé 12. února 1993? V USA 11. února 1990 • První role pro Murphyho Krvavou dáseň, Janey Powellovou (Lisina hnědá kamarádka) • Docela nudný díl. Líza je smutná a Homer dostává náklep od Bárta ve videoboxu. • 50/100 ()

Volání přírody (1990) (S01E07)

• Hodnocení IMDB 7,9 • U nás poprvé 5. března 1993? V USA 18. února 1990 • Simpsonovi si vyjedou do přírody a jak to tak dopadá skončí to katastrofálně. • 70/100 ()

Mluvící hlava (1990) (S01E08)

• Hodnocení IMDB 7,7 • U nás poprvé 19. února 1993? V USA 25. února 1990 • První díl pro Reverenda Lovejoye, Alice Glickovou?(důchodkyni), Kearneyho, Jimbo Jonese, Dolpha Starbeama, Apua, Leváka Boba • 70/100 ()

Ve víru vášně (1990) (S01E09)

• Hodnocení IMDB 7,5 • U nás poprvé 19. března 1993? V USA 18. března 1990 • První díl pro Helenu Lovejoyovou, Lennyho, Charlieho (pracovníka jaderné elektrárny) • 65/100 ()

Světák Homer (1990) (S01E10)

• Hodnocení na IMDB 7,4 • U nás poprvé 12. března 1993? V USA 25. března 1990 • První díl pro Carla • 50/100 ()

Kyselé hrozny sladké Francie (1990) (S01E11)

• Hodnocení IMDB 7,8 • U nás poprvé 2. dubna 1993 (v ČR uzavíral první sérii). V USA 15. dubna 1990 • Simpsonovi poprvé na cestách potažmo Bart, jenž jel na výměnný pobyt do Francie. Místo něj přijel do Springfieldu albánský agent Adil a o zábavu bylo postaráno. • První díl pro Agnes Skinnerovou • 65/100 ()

Je vinen Šáša? (1990) (S01E12)

• Hodnocení IMDB 8,3 • U nás poprvé 26. března 1993? V USA 29. dubna 1990 • Kent B. : Tím potěšíme diváky každého věku, kteří touží po informacích jako východní Evropa po svobodě. • První roztržka mezi Bartem a Levákem Bobem. Jeden z těch lepších dílů první série • První díl pro Kenta Brockmana, soudce Rona Snydera • 70/100 ()

Hezkej večer (1990) (S01E13)

• Hodnocení IMDB 7,9 • U nás poprvé 8. ledna1993 (Poslední díl 1. sérii byl u nás vůbec prvním odvysílaným dílem oblíbeného seriálu!). V USA 13. května 1990 • Vočko: Je tu nějakej Al Koholík, ALKOHOLIK? Je tu nějakej Vylí Zanej, Vylízanej? • Poslední díl první série byl ve skutečnosti vůbec prvním, který vznikl. • 65/100 ()

Season 2 (1990) (S02)

Průměr jednotlivých dílů série 78% **** . Značné zlepšení oproti první sérii. V jejím průběhu se Simpsonovi začali podobat tomu jak je dodnes máme nejvíce rádi a to včetně několika opravdu skvělých dílů. Průměrné hodnocení uživatelů IMDB 8,0 (80/100) ()

Bart propadá (1990) (S02E01)

• Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé 23. května 1993. USA 11. října 1990 • První díl pro Joa Quimbyho • 70/100 ()

Homerova dobrá víla (1990) (S02E02)

• Hodnocení IMDB 8,4 • U nás poprvé 16. dubna 1993. V USA 18. října 1990 • Homer: Kdybych měl vlasy tak si nedovoluješ! • První díl pro Carla • 80/100 ()

Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (S02E03)

• Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé 30. dubna 1993. V USA 25. října 1990 • První díl pro Kanga a Kodose • 75/100 ()

Kdo s koho (1990) (S02E04)

• Hodnocení IMDB 8,1 • U nás poprvé 9. dubna 1993 V USA 1. listopadu 1990 • 73/100 ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)