Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Sany33

Príbeh: Stretávame sa opäť s našimi starými známymi. Michael sa za pomoci terapeuta snaží zabudnúť na nedávne udalosti, kedy dostal guľku zo sériového vraha Kincaida. Dovolenka sa mu rúca, keď sa na scéne objavuje Kincadova žena a prosí ho o pomoc. Partička je opäť pohromade a môže sa začať strhujúci boj za záchranu sveta. Herecké obsadenie: Ryan Reynolds (nar. 1976, Kanada) a Samuel L. Jackson (nar. 1948, USA) sú jedni z najlepších aktuálnych hercov. Ich spoločná chémia, ktorá fungovala dokonalo už v jednotke pokračuje aj tu. Prevedenie: Toto je najslabšia časť filmu. Je vidno že sa scenáristi snažia ohýbať príbeh tak aby sadol na nastolené gagy ale potom sa stretávame so silenými, nelogickými scénami, ktoré vypršia ľahko do zabudnutia. Pocity: Milujem podobný štýl humoru a preto sa mi film veľmi páčil. Ak si k tomu pridáme krvavé súboje, ktoré boli dosť na úrovni je film vo svojej kategórií dosť jedinečný. Pridaná hodnota: Akčná komédia tejto doby, ktorá vynikajúco pobaví ale príbeh vám z hlavy vyšumí ako celaskon. 77% ()

Trustme

Stejně rozdrážděně roztomilé jako jednička. Dokonalé spojení odvážné kombinace: humor & akce v žánru buddy movie. Zde doplněné o ženský element v podobě mexicky hašteřivé Salmy Hayek v životní roli sexy vulgární mstitelky naivky. ()

VanTom

Iritující Salma Hayeková a její sprosté, repetitivní hlášky/hádky furt dokola o jednom přestaly být zábavné po 20 sekundách. Samuel L. Jackson se s ní odevzdaně plácal na vlně, nad vodou je tak(tak) držel aspoň chvílemi vtipný sympaťák Ryan Reynolds. Celková zápletka o zničení Evropy navrtáním datových uzlů a nahráním počítačového viru nacionalistickým Řekem (Antonio Banderasem!) byla takhle idiotská snad i schválně, zatímco přepálenou akci (se slušnými bouračkami) fakt z podprůměru nevytahovala kontrastně nevhodná hudba, obzvlášť když tento fígl použil režisér počtvrté. ()

Jaro.Krafcik

Zase staré známe dvojky sú naozaj slabšie. Oproti výbornej jednotke na ktorej sme boli s kamaratom v kine, tu bolo viac vykecávania a menej vtipov. Akcie tak akurát. Do obsadenia pribudli herecké legendy ako Morgan Freeman či Antonio Banderas, ale dostali menej priestoru. V kine by to možno malo lepší efekt ale na plný počet by to jednoznačne nebolo. 4* ()

JohnSmith

Dvojka je trochu zklamání a to hlavně díky Salme. Strhává na sebe pozornost, ale její výstupy často přesahují hranici trapnosti. Postuchovani mezi Reynoldsem a Jacksonem ustoupilo do pozadí a to je škoda. Akce je opět výborná a herecké posily Grillo, Freeman a Banderas nebyly špatné, jen souboj Freemana s Reynoldsem je trochu nemistny. ()

svobik

Samozřejmě jednička je výrazně výš, na druhou stranu u pokračování jsem se pořád obstojně bavil, takže 3 hvězdy si obhájí s přehledem. ()

mkubalikova

Jednička byla chutná osvěžující jednohubka, tohle je těžká nestravitelná šlichta. Všichni tři jsou výborní a mám je moc ráda, ale další díl už fakt nepotřebuju! 50% ()

Vironey

Velmi křečovitě nastavovaná kaše, první díl byl skvělý po všech myslitelných stranách, toto trapné a zbytečné po všech myslitelných stranách. Salma Hayek bohužel nemá na to film komediálně utáhnout, do perfektní dynamiky mezi Reynoldsem a Jacksonem hodila vidle a Bamberas s očníma linkama fakt není důstojným záporákem. Marnost nad marnost. ()

Hollohlaway

Sice to drží hůř pohromadě, než první díl, ale hláškující trojice společně s frenetickou akcí pořád baví. Je to ale dost za vlasy přitažený, chápu, že to někoho už spíš odradí, jsou to kolikrát dost nesmysly. Dvaasedmdesátiletej SLJ se s čtyřiapadesátilou Salmitou snaží o dítě? Ale no tak. Byť vypadá pořád výborně, tak tohle je prostě divnost. Potěšil Antonio Banderas a některé vtipy jsou výborný, ale někdy pro změnu koukáte jak blázen co zcela vážně postavy vypouští z pusy. Ale jako oddech na večer to pořád funguje. ()

blackkocour

Jak je známo, dvojky jsou velmi zřídka tak podařené, jako jedničky. A kdo říká, že tomu tak není, tak mu nevěřte. To se stalo jen v mnoha, mnoha, mnoha a mnoha omezených případech, a důkaz toho byl Shrek. Jednička byla nuda. Jenže, Husákovy děti, no tak dobře, ještě jinak. Generační Xsáci, (to museli až nadpřirozeně přecenit), kteří v mládí vyrůstali na krvavých střílečkách, a akčních komedií, co si do scénáře mohli dovolit doslova všechno, co si umanuli, a neozvala se žádná barevná menšina, nebo punková napůl oholená nebinární dámička. Ženský se jednoduše neurazili, když jím chlap plácl po zadku, a poslal jich vařit oběd, aby měl co žrát u Knight Ridera, (nevím, co se tak v osmdesátkách v bedně nejčastějc koukalo). Dvojka je šílená a zmagořená opice, utržená ze řetězu jako Džet Lí, v zubech kousavá, sexuálně vzrušená, a uřvaná jako sekačka na dříví. Není to v ničem originální, inovativní a bez stop plastu, a silikonů, ale.. je to sranda. Gaynolds trapánek jako vždy, Samueláč z Džeksnů, jako vždy --- přísnej a hláškující dědek, co tak dokáže, tak procítěně říct svý manželce "jdi do píči", jako žádnej jinej. Kramárová a Kramář, co se pořád posílaj do prdele, a jejich pejsek, co si hopsá s gumovým míčkem. Ještě, jak to má tak brutální tempo, tak ani nechápu, jak to tak rychle uteklo. Teď abych si dělal starost, jestli se na internetu najde lechtivá fotečka Selmičky nahoře bez, nejlépe. ()

kenkaku

Naprosto nechápu, proč má tohle nižší hodnocení než #1. Je to úplně stejně přestřelené (až na hranici parodie) jako minule. Jen je toho tam víc. Kdo měl rád první film, bude spokojen a naopak. K tom nelze nic moc víc co dodat. ()

MartinS96

Naprosto nevtipná píčovina s totálně průměrnou akcí a příběhem vytaženým z prdele, takovým způsobem, že libovolný díl Furious ságy oproti tomu působí, jako scénáristické veledílo. Jenže tenhle film není jen blbej a nudnej, ale ke všemu ještě šíleně otravnej, v čele s naprosto nesnesitelnou Salmou Hayek a mimo ní dalšíma padesáti postavama, co mluví s debilním přízvukem. Zařekl jsem se, že filmům, které nevypadají jako ta nejhorší německá televizní tvorba, tu jednu hvězdu dám, ale reálně je tohle Hollywoodský odpad a ten nejhorší příklad sequelitidy. 1/10 ()

sedm.1

Nehorázný, absolutně ze řetězu utržený nářez a pro mě jednoznačně pětihvězdičková záležitost. Já v případě tohoto bijáku prostě nemám co řešit, jedničku tohle pokračování strká bez mrknutí oka do kapsy, a přesně nějak takto si představuji v současné době prakticky bezchybnou akční jízdu, kde se toho dá sice spousta oprávněně zkritizovat, ale proč bych to zatraceně dělal, když mi to urvalo koule i s páteří! S tou největší chválou bych každopádně měl začít asi u obsazení, kdy zde již ověřenou funkční dvojici Reynolds / L. Jackson doplňuje masakrální bohyně Salma Hayek, kterou snad nelze nejen pro její luxusní vizáž nemilovat, ta je tu skutečně nevídaně naspeedovaná, její hlášky nemají obdoby a za mě prostě oba chlapíky, sice možná nechtěně, nicméně jednoznačně zastínila a mě naprosto očarovala, uchvátila, semlela a vyflusla 8D. Hned v závěsu za ní se pak dalším parádním představením drží Ryan Reynolds, pro kterého mám též slabost a který mě těma svýma kecama a ksichtama totálně dostává do kolen, a s kousavými poznámkami, že hraje pořád to samé dokola, ať jde každý do prdele, prostě i on zde perlí a i on mě tu fantasticky baví. Ostatní pak zůstávají kousek za nimi, především Samuela L. Jacksona již evidentně přibržďuje jeho pokročilejší věk, jinak Freeman s Banderasem podávají ucházející a odpovídající výkony, no a jako škodu vidím snad jen nevyužití přítomnosti Franka Grilla, který to umí také pořádně roztočit, ale zde je prakticky využit jen v dialogových scénách, což moc nechápu. Dalším peckou tu je prakticky non-stop nepřetržitá akce, která je dynamická, přehledná, efektní, demoliční, ale i vtipná a nápaditá, zároveň vážně dost nekompromisní a krvavá, a kde bylo navíc vidět, že se na ní nešetřilo, takže prostě velká paráda i v tomto ohledu. Zápletka pak sice nenabízí žádnou převratnou událost, to ovšem absolutně neřeším, prostě je celá jen podřízená co největšímu využití všeho ostatního, a tím svůj účel plní na maximum. Pozastavit se jinak musím ještě nad nevídanou vtipností celého filmu, jelikož i v tomto ohledu je to sakra nadprůměrný zážitek, a to i když je opravdu méně náročnějšího ražení, ale co, chvílemi jsem se popadal za břicho způsobem, že ani nepamatuji, že bych se takto nadstandartně bavil. A jelikož výtku k Hitman´s Wife´s Bodyguard nemám naprosto žádnou, mohu tak závěrem jen konstatovat, že se prostě jedná o vážně luxusní zábavu, kterou by byla obrovská chyba ignorovat. ()

iXtr3m3

Neviem, asi budem patriť k tým pár jednotlivcom, ktorým sa to páčilo takmer rovnako ako jednotka. Jasné, je to o niečo slabšie, predsa len tá postava naviac bola naviac a hlavne pri kratšej stopáži, ale na druhú stranu tvorcovia vedeli, že už pôvodné postavy poznáme, takže zasa nie až tak zlý krok. Nahláškované, napeckované kvalitnou r-kovou akciou, dospelým aj nedospelým humorom, čo viac si priať. Dal by som tomu šancu aj po tretí raz. Hviezdičkovo tomu dávam rovnako ako prvej časti, ale ak by som mal dať prvej 95%, tak tomuto 85% a odporúčam zhliadnutie samozrejme ako inak opäť v originálnom znení, inak človek príde o polovicu hlášok a vtipov. ()

Lukoboss

"... la puta cucaracha...", jako jo, je to vlastně pitomá kravina, ale celkem to pobaví, S. Hayek je za prvé neskutečná kočka, zároveň mám pocit, že si natáčení užívala ze všech nejvíc, S. L. Jackson a R. Raynolds hrají svoji klasiku, minirole dědouška M. Freemana potěší, no a ti ostatní jsou tam do počtu. Je potřeba přivřít oči, není to nic chytrýho, ale na takovej ten oddech s vypnutou hlavou je to v pohodě. ()

borec999

Na tento film som sa veľmi dlho tešil a na rozdiel od niektorých som s ním maximálne spokojný. Od ZOS 2 som dostal presne to čo som chcel: ľahko stráviteľnú, oddychovú Rkovú(!!! čiže krvou sa kvôli ratingu chvalabohu nemuselo šetriť) akčnú komédiu, ktorá sa na nič nehrá a je poňatím ešte uletenejšia ako jej predchodca. Ryan Reynolds ma v tomto type úlohy baví, Samuel L Jackson je v komediálnej polohe klasicky vynikajúci(aj keď v akcii bolo vidno že na rozdiel od 1ky sa vzhľadom na svoj vek už trochu pošetril) a chémia medzi oboma pánmi fungovala aj na druhýkrát stále na výbornú. Zvykol som si aj na mierne prehrávajúcu Salmu Hayek( u ktorej som sa väčšej úlohy mierne obával keďže v 1ke mi príliš nesadla) a po dlhšom čase potešilo vidieť na plátne kín aj Antonia Banderasa. Z hercov ešte osobitne musím vyzdvihnúť Morgana Freemana a jeho postavu, u ktorej tvorcovia úplne stratili súdnosť a aj posledné zvyšky toho že by film mohol byť seriózny a tak sa dočkáme bitky Freeman vs Reynolds, Morgana v prestrelkách a rôznych iných zbesilostí, pri ktorých sa Morganovi dabléri a strihači určite narobili (a ja ako divák výborne pobavil). Inak klobúk dole, že vyše 80 ročná legenda filmu sa na takéto niečo dala nahovoriť :) ZOS 2 si budem pamätať ako kráľovskú zábavu,v ktorej sa non stop strieľa,hláškuje,fuckuje, ktorá baví každou minútou a ktorú netreba brať zas až tak vážne. PS: škoda že podobné filmy už ľudí do kín príliš neťahajú a ZOS 2 príliš nezarobil, pretože kvalitovo určite nie je horší od komerčne úspešnej jednotky.100% ()

Seti

Ježiš to byla tak šílená a otravná slátanina, že to snad nemůže nikdo ze zúčastněných myslet vážně. Zářný příklad toho, jak se pokračování NEMAJÍ dělat...navíc, když je nikdo ani nechce. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)