Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

liskam

Celkově horší průměr "zlý hoch" (Banderas) mi nepříjemné připomínal "zlé hochy" v novém Sebevražedném oddíle. Byli stejně mizerně napsaní.  Ale nakonec jsem přidal i třetí hvězdu,  za nápad s přepětí El. Sítě  ve velkoměstech. Za mě 48% ()

mzss1

[30%] No teda, musím říci, že jsem pořádně zklamaný. Opravdu nelituji toho, že jsem na tuto blbinu nešel do kina. Kdyby to nevyšlo na net – už bych seděl v kině a to šokovaný. Předchozí film mi pěkně sedl, prostě pecka. Krásně natočená akce, spojená s rozumným humorem a pěknými songy, ale tohle pokračování? Mezi asi hlavním problémem je skutečnost, že jsme tu neměli jen ústřední dvojici herců Reynolds a Jackson, ale i otravnou Salmu Hayek, jejíž jekot a hlas mi přišel snad ještě nesnesitelnější, než hlas Chrise Rocka v novém filmu Saw. Co se týče příběhu, to mě ani tak neiritovalo, že to bylo nezáživné, nesmyslné atd. Ale akční sekvence prostě už nebyly tak zajímavé a byly hrozně usekané. Jasně, Rko tu bylo, pár krvavých zabití tu bylo, ale to je asi tak všechno. Technická stránka filmu byla slabší, než v jedničce. Možná ta naháněčka na dálnici s výbuchy byla ještě ucházející. Jinak to věčné „přizabití“ Reynoldse a jeho následné oživování bylo otravné. Zasmál jsem se jen dvakrát na začátku, kdy Salma Hayek vysvětluje, že má něco s „píčou“, proto, nemůže porodit. Jinak to bylo dialogy strašně ukřičené. Trio těchto herců na sebe tak dementně řvalo, až jsem pomalu nestíhal číst titulky. Soundtrack – toho jsem si nevšiml … Jako asi jsem to hodnotil moc kriticky, ale zklamání se fakt dostavilo. Akci nemůžu technicky moc kritizovat, i když mě nebavila. Vtipné to také nebylo. Banderas byl nevýrazný a stejně tak i Morgan Freeman a Frnak Grillo, kteří se hodili akorát tak do titulků známých herců. Dát jen 1* mi přijde krutý, tu 2* dám jen s ohledem na to, že se předchozí díl opravdu vyvedl. Doufám, že nevznikne trojka. Jackson a Reynolds mě zde vůbec nebavili a to v jedničce tak bravurně utáhli film. No, škoda, co se dá dělat ….. ()

kingik

Bodyguard, nájemný vrah a jeho sexy latinská manželka se vrací na akční a komediální scénu. A dávají svému setkání po čtyřech letech pořádně bláznivý rozměr. Asi nejdůležitějším faktorem z celého dějství byla náročnost v tom, jak je všechny tři zase svést dohromady. Ryan Reynolds je toho času osobním strážcem bez licence, vydal se na duchovní cestu a svoji dovolenou tráví v Itálii, kde ho právě zastihne vulgarismy a střelným prachem nešetřící Salma Hayek, jelikož její manžel Samuel L. Jackson byl unesen, navíc zoufale touží s ním zplodit dítě. A následně se objeví Antonio Banderas coby řecký mafián, který se svojí zločineckou bandou chystá mocný kybernetický útok na Evropu. Jedná se pochopitelně o úmyslně přihlouplou hereckou kreaci, stejně tak následující děj a cokoliv v něm nelze brát ani trochu seriózně. Vše je každou chvíli podloženo svižnou a drsnou akcí, hláškami, mnohdy to celé balancuje na hraně bláznivé parodie. A Morgan Freeman s Frankem Grillo také přispěli k zábavnému diváckému komfortu. Důležité bylo, že se tvůrčí tým sešel v podstatě v nezměněné sestavě. Scenárista Tom O´Connor tři výtečníky zakomponoval do šílených rejdů a na Patricku Hughesovi bylo, aby z toho režijně udělal patřičné akční a komedií sršící rejdy. A mládeži je jejich konání nepřístupno. Moc sprostých výrazů a stříkající krve. Dvojka je velká akční zábava. Má to dynamické tempo, drsný říz, skvělou hereckou sestavu, Salma Hayek a její nadupaný dekolt jde výrazně do popředí (diváckého zájmu) a originální nádech, hlášky stojí za to. 10/10 ()

InJo

Zabijákova žena a bodyguard určitě není špatný film a není ani mizerným pokračováním. Cílové publikum, tj. fandy drsnějších akčních buddy movies (viz 48 hodin, Smrtonosná zbraň, Poslední skaut apod.), se tvůrci pokusili zasytit obrovskou porcí všeho, co je pro daný subžánr typické. Rovněž jde vcelku snadno vypozorovat, že si štáb natáčení zřejmě hodně užil a naštěstí se část té pohody a dobré nálady z placu podařilo přenést i do samotného snímku. Naneštěstí méně je někdy skutečně více a proto sequel působí oproti uvolněnější a lépe vyvážené jedničce křečovitěji a jako celek i zbytečněji. Jakožto žánrová letní jednohubka ale svůj účel nakonec přeci jen splní. 60 % ()

Anderton

Jednotka ma ako jedného z mála priaznivcov buddy záležitostí vôbec nebavila a dvojka na tom nie je oveľa lepšie. Ale predsa len o pár percent viac. Stále ide o totálne tupú záležitosť pre maximálne nenáročné publikum, kde sú hlášky väčšinou nahradené fuckovaním a motherfuckovaním a príliš to nepomáha. Sem tam ale niečo zafunguje a má to zbesilé tempo, takže neinvenčnosť scenára zadychčane doháňajú režisér a herci. Keďže som minule zaokrúhľoval dole, tentokrát robím opačne, ale nie s dvakrát čistým svedomím. 50% ()

Dzeyna

Ryan, Sam a Salma opět zazářili. Nyní snad ještě lépe, než kdy dřív. Nicméně Salma to celé pošéfovala a bez ní by to nebylo ono. Skvělá, akční a vtipná podívaná. ()

Kudly4

Velmi slušná akční zábava, při které jsem se i tentokrát ze srdce zasmál. Celkem se podařilo i obsazení - Banderas, Grillo, Freeman a samozřejmě excelentní hláškující dvojice R&J. Jedničku to nepřekonalo, ale i tak se jedná o podařené pokračování, které neurazí. Doufám, že ve trojce bude rodinka hezky pohromadě :o))) ()

silentname

"Hitman's Wife's Bodyguard". Pokračovanie akčnej komédie, o ktorej si dokopy pamätám iba to, že ma poriadne bavila. Neviem si ale vôbec spomenúť na detaily alebo hlášky. Každopádne viem, že Jackson a Reyonlds ma po prvýkrát poriadne pobavili a dúfal som, že sa im to podarí aj tentokrát. Do partie sa pripojila Salma Hayek a môžeme ísť na to, že? Aj keď je pravda, že tento film je schopne spracovaný a dokopy prináša úplne všetko čo som od neho očakával, tak nemal som nikdy pocit, že by nejakým spôsobom fungoval. Najmä za to môže fakt, že tentokrát bola príbehová línia oveľa priamočiarejšia a menej zaujímavá. Je tu niekoľko dobrých fórov a zaujímavých udalostí, no vo výsledku je to skôr typický akčný film, kde musíme zastaviť veľmi bohatého zloducha, ktorý chce zničiť svet. Alebo v tomto prípade Európu. A hoci Antonio Banderas má charizmu a vie byť občas celkom schopný, tak v tomto filme pôsobí maximálne nevyužito. Akosi som od neho čakal niečo viac. Niečo, vďaka čomu by bol pre mňa zaujímavejším zloduchom. Najlepšia časť je podľa mňa hneď v úvode kde máme možnosť vidieť Michaelovu nočnú moru, ako kvôli Dariusovi stratil možnosť získať ocenenie najlepšieho bodyguarda (to existuje?). No v tomto filme očividne kopec vecí nedáva zmysel. Ako už len fakt, že v Záhrebe nie je metro. Ale to je najmenší detail v porovnaní s tým, že tento príbeh sa odohráva niekde v alternatívnom akčnom vesmíre. Je to celkom dobrá oddychovka, no nebavil som sa tak ako keď to bolo prvýkrát. Možno si budem musieť prvý film pripomenúť, no pamätám si minimálne, že na ňom som sa neustále smial. Tu len zopárkrát. Ak máte radi akčné oddychovky, tak si film užijete. Ak chcete seriózny akčný film, toto nie je pre vás. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Tak tohle bylo fakt skvělý, jednička přinesla zajímavý koncept a dvojka, to jen rozšířila. A je super, že film si dělá srandu sám ze sebe, takže příběh, jako by ho psal Van Damme se Segalem, v devadesátkách a nějakým způsobem, se dostal do současnosti. Ale kde neni příběh, tam je možnost pro parádní akci a vývoj postav, Reynolds nejrpve dostává slušně zabrat od Salmy Hayek, která srší sex appelem jak jen to jde, to aby se k ní záhy připojil Samuel L. Jackson a společně traumatizují Reynoldse, jak jen to jde. Banderas jako záporák, má zde docela dost prostoru, takže v tomhle směru funguje na jedničku. Co se týče vtipů, hlášek a komických situací, tak v tomhle směru film naprosto boduje a regulerně, se tady boří čtvrtá zeď. Až tedy na dvě lehce chaotické bitky, jedna v baru a druhá se Zentem, tak i tak sem si film hodně užil a nemám co vytknout. ()

Arsenal83

Nával výbornej akcie, dobrých vtipov  hercov, hoci u Salmy ostalo zase len pri tých kozách, čomu už asi prispôsobujú aj scenár. Navyše až tak silený prízvuk jej nesedí. Samuel L. Jackson to ale zase skvele ťahá a ten je asi o dva levely nad ostatnými. Film spĺňa parametre akčnej oddychovky a v podstate oproti jednotke nešiel s kvalitou príliš dolu. Hoci niektorí budú nesúhlasiť. Potešila účasť Morgana Freemana, ten bude hrať asi do stovky. ()

Chrustyn

Další zbytečné pokračování úspěšného ale ve výsledku mírně nadprůměrného filmu. Druhý Bodyguard používá totožný humor i akční scény, ale je tak neskutečně zbrklý a narychlo zplácaný, že vypadá, jako by na něj tvůrci měli tak jeden natáčecí týden. Občasný záblesk humoru zde je ale nic to nezachraní ani akční scény, každých 10 minut. ()

Marze

Je to test duvery v ucinkujici hvezdy. Zahrano je to dobre, scenar je zabavny, ale zapletka chudicka. Film slibuje malo a splni toho jeste mene. Akce je dobra, ale komedialni cast pokulhava. Chvilemi jde o parodii. Spoleha se na racionalni humor k tematu, ktery vypada sebevedome, ale je nezabavny. ()

Stanislaus

V druhém díle o nevyrovnaném bodyguardovi a přisprostlém zabijákovi a jeho ještě přisprostlejší ženě se dějová linie posunula od "bromance" k jakési "relationshi(p/t) romance", čímž film tak trochu ztratil na atraktivnosti a svěžesti jedničky. Přesto mě dvojka stále dokázala dostatečně pobavit a celkem i napnout skrze slovní a fyzické přestřelky, všelijaké narážky a slušně dávkovanou akci. Osobně bych film zkrátil tak o patnáct minut a vystřihl plkání o rodině. Postava záporáka byla spíše do počtu, což je možná trochu škoda, na druhé straně mě ale potěšila menší rolička pro Morgana Freemana. ()

BMW12

Za mě výborný film stejně jako jednička, zde hlavně exceluje Salma Hayek, která si krade své scény pro sebe. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson jedou pořád na stejně komediálně-akční vlně. Největší drsňačka je však právě Salma Hayek, která kosí jednoho nepřítele za druhým a do toho si myslí, že bude dobrá máma, což názorně předvádí tím, jak se stará právě o Reynoldse. :D Tahle dějová linka mě fakt bavila! :D ()

TheEvilTwin

Druhý díl má příběh víceméně šablonovitě stejný jako předchozí - opět tady máme hlavní skupinu doplněnou o Salmu Hayek, která se snaží splnit úkol s nepřáteli v zádech. Akorát s tím rozdílem, že dvojka už ztrácí původní kouzlo prvního dílu, a tak ji vnímáme už “jen” jako “to pokračování Zabijáka a bodyguarda”. Ikdyž nejde o žádný extra zajímavý film, který bych si dal někdy znova, i tak se jedná o celkem podařenou věc, co dokáže zabavit - akce je nadupaná, tempo rychlé, humorem se nešetří a jedna hláška střídá druhou (Reynolds s jeho typickým humorem ala Deadpool je skvělý), navíc potěší i Rko a ve vedlejších rolích známé tváře včetně Banderase nebo mého oblíbence Franka Grilla. Zábavný film na odpoledne, který sice zaujme, ale ničím vyloženě příliš nenadchne - no asi zkrátka to, co jsme čekali. ()

eraserhead666

A jako jo, občas to zábavnosti jedničky dosáhne. Salma je dobrá, přežene to jen občas. Ryan má pořád to kouzlo, kvůli kterému ho mám rád. Jackson je prostě Jackson. Klidně bych se bez dvojky obešel, ale nijak mi nevadí, že jsem to viděl. A dám to klidně znovu. 3,5* ()

Othello

Dvojka Bodyguarda je víceméně takovou kompilací toho, co na současném mainstreamu nesnáším, tedy přehršel postav, CGI z lenosti, popkulturní pohihňávání, Ryan Reynolds a upínání k nostalgii po starých ksichtech. Ale nějak jsem se na něj nedokázal zlobit, protože se na mě podařila asi přenést ta nálada z placu, kdy naprosto zjevně je každýmu všechno úplně buřt a dělá si co chce. Je to napsaný na drogách, zahraný na drogách a honorář za cameo Richarda E. Granta musel zaměstnat chorvatské dealery na několik týdnů. Výhoda je, že tenhle vlak nebrzdí a i když neprobíhá zrovna akční scéna, tak se děje dialog, který je zahraný s tak nesmyslnou intenzitou a napsaný tak přepískle, že jako akční scéna působí. Druhá míza Salmy Hayek je každopádně naprosto k nevydržení a sošku zlaté Anny Nicole Smith si bezpochyby zaslouží. ()

ARI50

Bomba, nářez v podání akce a skvělých vtipných sprostých slov, nasmál jsem se neskutečně, příběh povedený. Klidně bych bral pokračování. ()

Morholt

Slabší než jednička, ale pořád sviští v solidním tempu, může se pochlubit solidní erkovou akcí a navíc Reynoldskovi s Jacksonem to parádně šlape. Zápletka s řeckým nacionalistou, který chce kvůli unijním sankcím zničit Evropu. sice nedávala tak úplně smysl, ale tady mi to ani nevadilo. Malý problém jsem mě se Salmou. Pořád vypadá úžasně, ale její uječené polohy mi občas lezly na nervy a na můj vkus se až příliš často uchylovala k vulgaritám, které mi připadaly strašně nucené. Naopak mě bavil Frank Grillo v roli agenta Interpolu a je škoda, že nedostal trochu víc prostoru. Celkově nenáročná zábava, u které se dá v pohodě vypnout. 75% ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)