Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

luka4615

První snímek z roku 2017 byl velmi povedenou komediální záležitostí, kterou si i po čtyřech letech vždy rád pustím. Bohužel, toto pokračování ani zdaleka nedosahuje kvalit předchozího snímku. Jistě, všeho je zde více, nicméně v několika stěžejních elementech Hitman's Wife's Bodyguard zoufale selhává. Gagy a dialogy po nějaké chvíli začnou vyznívat poněkud křečovitě a natahovaně, na což v podání zavedených matadorů Ryana Reynoldse a Samuela L. Jacksona vážně nejsem zvyklý. Přičtěte si k tomu všemu i mizerný scénář spolu s tragickou zápornou postavou a dostanete počin, který se horko těžko udrží alepoň v průměrných filmových vodách. Alespoň že na vkusnou akční stránku, lokace a sexy Salmu Hayek se pořád dá bez výčitek koukat! „It must be your powerful asexuality that makes you such a good listener.” ()

ScarPoul

Nemôžem dať vyššie. Hoci akčné scény to má slušné a v poslednej tretine funguje aj humor. Lenže mám pocit, že toto bolo len účelovo vytvorené čudo, ktorého hlavnou devízou bolo natočiť známych hercov v pekných lokáciách. Charaktery sú nulové. Ich vývin smiešny. A motivácie ako vycucané z prstu nejakého primitívneho a nenápaditého scenáristu. Veci ako čierny otec, strach z gelata, alebo neustále odchádzanie a vracanie sa, začne byť po nejakom čase známkou nie len zlého vkusu, ale aj scenáristickej bezradnosti. Pričom keby si dali trošku námahy a snažili sa to hrať na ten buddy film s reálnym záporákom a trochou realistickosti mohlo by sa jednať o chuťovku. Toto je len výplach so známymi menami, pri ktorých zamrzí, že tu vôbec sú. Bayova spolupráca s Reynoldsom fungovala v mnohých veciach o dve triedy lepšie. Toto boli 2 hodiny zabitého času. ()

Lacike

Pokračovanie filmu, ktoré nikto nechcel vidieť a žiadneho dospelého s normálnym vkusom nebude baviť. Tentokrát už ústredné trio tam na seba celý čas kričí, háda sa a fuckuje a niekde medzi tým hurhajom mal byť asi humor, ale ja som ho nenašiel. Neakčné scény sú regulérne peklo. Dej nedáva zmysel, záporák Banderas pripomína trápnu karikatúru z nejakej grotesky. Salma sa mi tým nonstop fuckovaním totálne sprotivila. Reynolds mi už v tejto ukecanej otravnej škatulke lezie na nervy. Veľká stretávka dvoch AA (afro amerických) legiend tiež za veľa nestojí. Takže to jediné, čo ma celkom bavilo, bola akcia. Nič extra pamätné, ale je to solídny priemer s dostatkom krvi a reálnymi kaskadérskymi kúskami. Akurát za tie CGI výbuchy by sa hanbili aj v Asylume. Trojka snáď vďaka mizerným tržbám nebude. 4/10. ()

BoPo

"Kvalita" humoru je na podobnej úrovni ako u jednotky. Len väčší priestor dostala Salma Hayek, ktorá boduje svojou vulgárnosťou. A samozrejme poprsím, ktoré ošmatá Samuel L. Jackson, tak aj Ryan Reynolds. Čo vôbec nefunguje, tak to je účasť dvojice Morgan Freeman a Antonio Banderas. Navyše aj akcia je menej vydarená (dosť ošulená neprehľadnými strihami) a triky pôsobia občas vyložene lacno. Pocitovo slabšie ako jednotka, no stále vlastne v jej kategórii, teda podpriemerná akčná komédia, ktorá má miestami vydarené momenty. ()

Dale

Akčná komédia, kde akčné scény pôsobia hrozne lacne a kde som nepostrehol jediný vtipný moment. Nie, nadávajúca Salma, hovoriaca o svojej tesnej vagíne mi nepríde vtipná. Scenár je neskutočne dementný, herci by si za svoje účinkovanie nezaslúžili ani cent, komplet celý ansámbl podáva tie najhoršie herecké výkony minimálne za posledných 10 rokov. Salma šla vyložene na nervy, priblblý Reynolds hrou na Fantozziho nevzbudzoval moc sympatií a Banderas s Jacksonom škoda reči. Zatiaľ jasný favorit na najblbší film roka. 30% ()

corpsy

Aj keď je príbeh filmu, jeho akčné sekvencie, dialógy a samotný Ryan Reynolds ( ktorý už zrejme naveky bude hrať Ryana Reynoldsa, ktorý hrá Ryana Reynoldsa ) premletý stovkami mlynčekov na mäso, je to stále kúzelné, vtipné a mäskuárne akčné ( škoda len trochu tých trčiacich CGI ). A povedzme si, chceli by sme to v tejto zostave ináč? Ja teda nie. ()

PauloZ

These are sicker fucks than I thought :-D .. je to tak na 3,5* ale protože je to tak nehorázně ujeté a naprosto geniálně hvězdně obsazené a fakt jsem se bavil, takže pálím 4*.. you are now our son :D ()

agentmiky

Bohužel, dvojka se tolik nevydařila. Je to ale až trochu s podivem, když si člověk přečte, že hlavní herecké obsazení se od prvního dílu nikterak nezměnilo. Ono ty vtipy na hranici trapnosti měly něco do sebe, hláškování Reynoldse a Jacksona jsem si užíval, ale tady už to autoři přehnali, vše je hnáno až moc k fekálnímu humoru, který se mi vůbec nezamlouval (zejména Salma Hayek, jež mi více seděla jako vedlejší postava). Po stránce příběhové to nemá absolutně co nabídnout, vše je moc kýčovité, klišé všude, kam se člověk podívá. A ani ta akční stránka mě tolik nestrhla...Když si vzpomenu na luxusní přestřelku s Interpolem či naháněčku v atraktivním prostředí uliček Amsterdamu, tak zde se nic takového nevyskytuje, ta přemíra digitálnosti a místy odpudivého CGI mě dosti iritovala. Cameo Freemana potěšilo, stejně tak i bláznivý Banderas v roli šíleného záporáka. Ale to bohužel nestačí. Za mě dávám 4,5/10 ()

Praxis

Zvráceně ujetá buddy komedie s luxusně milfózní milfkou Salmou Hayek, jenž se na place opravdu vyřádila a zcela deklasovala klasické cediče hlášek Reynoldse i SLJ. Scénář je průhledný až za roh, logiku v něm nehledejte a užívejte si nařachanou akční jízdu, která slouží jako reklama na Itálii. První díl byl o řád jinde, ale ani tady se nemusíte bát, když teda vypnete mozek, že byste se nebavili. 55% "Jestli mi nepomůžeš, nasadím si připínáka a budu ti prcat tvoje sny tak dlouho, dokud si nebudou přát, aby byly noční můry." ()

Tony.cs

Ou. Jako samostatný film bych to ohodnotil 4* a byl bych rád, za slušnou zábavu. Ale jako hvězdně obsazené pokračování skvělé akční komedie tomu nemůžu dát víc. Pár dobrých fórů, ale na jedničku to ani náhodou nemá. Chybí tomu drive, nápaditost a feel prvního filmu. Scenárista také vykrádá sám sebe a digitální efekty byly využité až moc a tím pádem byly příliš viditelné. Škoda. ()

slord

Pokračovanie, ktoré bolo úplne zbytočné. Prvý diel som si veľmi užil, dosť som sa nasmial, ale toto bolo pre mňa veľké sklamanie. Prišlo mi, že sa tam hláškuje úplne na silu a väčšina z toho vyšumí, Jackson a Reynolds majú síce opäť super chémiu, avšak Salma Hayek mi tu prišla dosť otravná (mám ju síce rád, ale tu ma teda vôbec nebavila) a jej akože hláškovanie bolo dosť trápne, Banderasa mohli lepšie využiť, ale takto to bol len úplne zameniteľný zloduch, ktorý ma vôbec nebavil. Pár dobrých akčných scén a 2-3 dobrých vtipov to vôbec nezachránilo. Mohlo to byť vo všetkých ohľadoch lepšie, ale vlastne nemuselo to byť vôbec. 4/10 ()

M.i.k.e

druhý příběh bodyguarda,zabijáka a zabijákovi ženy dává ještě menší smysl než ten první,ale je to úplně jedno,protože na to se tady nehraje.Zápletka je jednoduchá,akce hodně přepálená,hrdinové sypou jednu hlášku za druhou a chemie mezi ústřední trojicí funguje.Nic víc,nic míň.Kdo čekal něco podobného jako byla jednička,bude spokojen,kdo by snad z nějakého záhadného důvodu čekal víc,bude zklamán.Jediné co mě fakt mrzí,že tvůrci nevyužili příležitost a do role Reynoldsova otce neobsadili Kevina Costnera.To by byla teprve bomba...70% ()

Chen

Skvělá akční jednohubka, která se s ničím nepáře, servíruje jednu přepálenou akční scénu za druhou, přidává hodně velkou porci absurdity, pubertálního humoru a chemie mezi (tentokrát) ústřední trojkou prostě funguje. Je patrné, že se herci na natáčení bavili a já se bavil také. Ne, není to přehlídka originality, ano, některé scenáristické veletoče jsou hodně over the top, ale všechny chyby přehlédnete díky ústřední trojici, která je prostě výborná. ()

Martin741

Uzivatel verbal tvrdi nieco  v tom zmysle, ze sa to kreativne posunulo smer prdel. No ja nesuhlasim, jednak reziser Patrick Hughes uz natocil priemernych Expendables 3  a jednicku Zabijak a Bodyguard, toto je dvojka. Dvojky su regulerne podradne filmy, maloco vynimiek sa najde - Terminator 2 je lepsi ako jednicka, tuto myslim tiez. Aj si to obhajim. Moja obhajoba nebude zalozena na pouzivani vysoko odbornych fundovanych filmovo teoretickych termitov, ne, ne. Ludovou recou, v tomto pripade pisanim. Pani Slama Hayek je aj v 50 neskutocna sexica a myslim, ze vie hrat, film ma brutalne tempo a nepolavi ani na chvilu, exoticka destinacia strieda exoticku destinaciu. Toto viac pristane Ryanovi Reynoldsovi nez Dedpul   : 84 % ()

Vyhy

Oproti prvnímu dílu úbytek kvalitní zábavy. V pokračování se spíše sází na vulgaritu a eRkový akční nářez. Občas to funguje, někdy ne. Divák se určitě nenudí, ale je v tom cítit promarněný potenciál, jelikož rozpočet dle výsledku nebyl nemalý a podařilo se jim nalákat hvězdné tváře. Tak jako tak, na víkendový výplach to stačí a pokud moc nečekáte, užijete si to. Trošku mi ale přišlo, že Salma přehrávala... ()

Figu

Tak těhle naprosto stejně natočenejch akčních komedií, s naprosto stejně hrajícím a vypadajícím Reynoldsem, už bylo v poslední době tolik, že bych před tím a ním, fakt nejradši viděl někde už tu vystavenou STOPku! Tohle je kurva pořád dokola! Jednička solidní a tohle fakt nevím koho může nějak oslnit.... Hlášky stupidní, herci se až moc zesměšňujou, prostě zmar... Snad jen ten pohled na ty kozy Salmy - to by šlo! 50% ()

bourec

Bohužel tohle pokračování akčně- parodický pecky se absolutně nepovedlo. Uřvaná, ale skvěle vypadající Salma, která mě rajcovala, ale i srala, úplně děsnej, a mnou neoblíbenej  António Primeros, a děj, kterej hlavně v první polovině bez většího smyslu uhání jak ztřeštěnej.  Průměr jak prase. Pokračování ale většinou tenhle úděl maj. 60%. ()

Rocky88

Jeden den jsem si nechal film rozležet v hlavě - co si tedy pamatuju? V první řadě naprosto otravného Reynoldse (hraje furt stejný kretény a mně už začal lézt krkem), skvělou Salmu, doplněnou o SLJ, se kterým tvoří výbornou dvojku. Trochu dobré akce, spoustu nudné akce, dlouhou stopáž a otravného Reynoldse. Že už jsem ho zmiňoval hned na začátku? To nestačí... ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)