Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Streeper

Hodnotím stejně jako první díl. Nic úžasného, ale pobavila jsem se. Hlavní dvojici v pokračování doplňuje Salma Hayek. To je tak zatraceně nádherná ženská! Mohla bych se na ní dívat celý den a neomrzelo by mě to. Ve filmu mi ale přišla až moc ukřičená a to mi malinko lezo na nervy, připomínala mi Lucku Bílou. Hlášky a vtipy, ale dobré, hodněkrát jsem se upřímně zasmála. Zápletka nebyla úplně nejvymakanější, stejně tak záporák v podobě Banderase, mohl by tam být víc. Morgan Freeman skvělý. ()

C0r0ner

Oproti jedničce je to poměrně citelný úpadek, ale jelikož byla jednička špičková, je pokračování pořád ještě v pohodě záležitost, která si nehraje na nic než na jednoduchou a přímočarou zábavu s fuckující ústřední trojicí, dobrými fóry a solidní akcí. 70% ()

Lenka.Vilka

První díl byl pro mě takový experiment a dobře dopadl. A tady to fungovalo ještě líp. Jako jo, děj není nijak zvlášť komplikovaný. A měla jsem strach, že dva blázni budou celou dobu jenom křičet a bejt sprostý na Bryce (první polovina taková vážně byla), ale jak to šlo dál, užívala jsem si ti ještě víc. A jo, až uvidím podruhé, bude to blokem a propiskou a budu dělat čárky za slovo "fuck", ale užiju si to stejně jako poprvé. ()

necisty

Nabírá to na hvězdném obsazení a zároveň ztrácí na kvalitě. Pořád je to nekompromisní akční nářez, který vystřídá občas kvalitní vtip, ale už ne v takové kadenci jako v jedničce. Dějová zápletka s Michaelovým tátou (Freeman) je strašně trapná, stejně tak chování postav Salmy a Antonia, tady se hodně plýtvalo talentem a drahými tvářemi. ()

carly

Tento film presne vie, čím chce byť a spĺňa to do bodky. Je akčný, absurdný, krvavý, zábavný a neslušný. Má skvelé obsadenie a ten commitment všetkých zúčastnených je číra radosť sledovať. Lokácie sú krásne a akčné scény luxusné. A aj tá krv je tam tak akurát, netvária sa, že sa nič nedeje, ale nemajú potrebu nič preháňať. Potrebujeme viac takýchto filmov, ktoré prinesú presne to, čo sľúbia a nepotrebujú sa na nič hrať. ()

Doldus

Naprosto se ztotožňuji se zdejšími názory typu "méně je někdy více", ale tady se navíc naprosto rezignovalo na nějakou alespoň trochu stravitelnou zápletku. Příběh byl nesourodým slepencem mnohdy stupidních scén, které nezachránily ani dialogy, které byly mnohdy líně napsané a zbytečně přefuckované. Reynolds, nyní v poloze usmrkance, se tady předhání se Hayekovou (pořád překrásná) o to, kdo je větší afektovaná hysterka (Reynolds tu má snad tři nemlich ty samé scény, kdy se probudí z bezvědomí a okamžitě má záchvatíček). Jackson tradičně dobrý, i Banderas ušel, ale třeba Freemanova role celkově je naprosto absurdní klišovitá změť jak z nějaké parodie. Akce je dost, ale není nijak zvlášť kvalitní, tudíž se film musí opírat spíš o humor, který je tzv. "hit & miss". Celé se mi to zdá takové líně spíchnuté ale paradoxně i naddimenzované, a neduhy dvojky tak zamrzí ještě víc v porovnání s parádní a vybalancovanou jedničkou. ()

mortak

Když se herci stanou karikaturami typů, které stvořily jejich slávu, je už pozdě na odchod. Producenti prostě chtějí, aby Jackson říkal *m*f*r", Hayek hrála k*z*ma, a Reynolds byl za uhlazené pako trousící hlášky. Je na hercích, aby do těchto sr**ek nelezli, a nekazili si dobré renomé. Ale buďme upřímní, pár dobrých scén a vtipů se tam našlo, takže dvě hvězdy, a rychle zapomenout. ()

LukeUp

Ta chemie mezi Reynoldsem a Jacksonem by vydala na celou sérii a stejně by to neomrzelo. :D K tomu naprosto rázná, přisprostlá Selma, hodně slizce vypadající záporák Banderas a o příjemný večer je postaráno. V tomhle případě možná nejsem úplně objektivní, ale dobré hlášky se slušně promakanou akcí mi prostě stačí. Kor po tom dlouhém absťáku slušně vyhlížející popcornovek. Nezbývá než si na závěr zvolat Motherfuckers a kliknout na pět hvězd. ()

Sabrewulf

Pokud jsem už u jedničky psal, že postava Salmy Hayek byla cringe (a to se tam téměř jen mihla), jak jsem se asi tvářil u dvojky, kde její postava dostala mnohem více prostoru? Opravdu někomu přijde vtipné samoúčelné Salmino vraždění za doprovodu vulgárních keců? Jak vidím v komentech a hlavně v nízkých tržbách, tak naštěstí nepřijde. Co taky čekat, když tam tvůrci dají masovou vražedkyni, která -haha- střílí lidi jen proto - haha - že jí jeden z nich šáhnul na nohu haha. Strašně vtipné. U jejího vyprávění, jak má těsnou vagínu jsem se velmi hluboko zavrtával do křesla. Studem samozřejmě. Jako já vím, že herec má hrát to, co se mu předloží, nicméně fakt nebyla pro padesátiletou Salmu taková postava pod úroveň, to nemá žádnou hrdost? Akce je strašně sterilní, nudná a ta úvodní jakože katastrofa je tak zbrkle a jalově natočená, že to je ubohé jak prase. Reynolds je tu za blbečka a Samuel, ten už bude hrát i v reklamách na vlasový šampón. Nevtipný nudný shit tvořený zastydlými puberťáky, určený pro zastydlé puberťáky. Zasloužený propadák. ()

filmmovier

Po mizerných hodnoceních jsem ani já nepřistupoval k druhému dílu nejlepší akční komedie posledních let s přehnaným očekáváním. A zase jednou nechápu, co se jako komu nelíbí, protože já se skvostně bavil od začátku do konce. Vlastně tedy asi až od páté minuty až do konce, začátek byl lehce podivný, ale opodstatněný. Dvojka se jedničce naprosto v pohodě vyrovná. Ryan Reynolds a SLJ motherfuckerující jako o život, hrají úplně to samé, jako posledně, a zase to výborně funguje, protože ti dva mají naprosto božskou chemii. A s oběma má naprosto božskou chemii naprostá bohyně Salma Hayek (ten její přízvuk je nádhernej, stejně jako ona sama), která si ten prostor, který dostala, naprosto zasloužila a je vidět, že si ho fakt užívala (právem). Víc prostoru by naopak úplně klidně snesl padouch Banderas (dobrý padouch, mimochodem, sice klišovitý, ale to tady fakt nevadí) a mocný Morgan Freeman (který snad konečně trochu zestárnul) měl tady taky sympatickou roli, a jeho první scéna je absolutně legendární (i když možná zejména díky kouzelnému výrazu Jacksona). Akce funguje na jedničku, hlášek je hromada, humor taky funguje na jedničku, jsou tu super nápady, já jsem prostě fakt spokojenej. Tu trojku bych si úplně klidně dal. 80%. ()

Lachtaan

Jednička byla bleskem z čistého nebe na poli vymírajících nahláškovaných akčních komedií, která vsadila na hvězdné obsazení a sklidila obrovský úspěch. Dvojka byla tedy oznámena hned vzápětí a i když dle všemožných čísel nesmírně pohořela, já se u ní pobavil jako už dlouho u žádné komedie. Ano, Salma Hayek pro mě nikdy nebyla a nebude talentovanou herečkou, ale všichni víme, proč je tak milována. Mě mnohem víc pobavila role Toma Hoppera, kterého tu budou adorovat všichni fanoušci Umbrella Academy. ()

Mrkvič odpad!

Vypnul jsem po deseti minutách. První díl, kdy většinu času trávila dvojice Jackson-Reynolds spolu na cestách a slovně do sebe šili, docela šla. Když se objevila sprostá Hayeková a začalo ve velkém zabíjení, film mě otrávil. A tady se začíná přesně tou nechutnou kombinací komedie-brutalita. Kdyby se měli nějaké filmy zakazovat, tak to bude přesně tohle. Přijde mi to vhodná kombinace asi jako dětské porno s dětským filmem. Že by pan Tau během humorných a naučných eskapád každou minutu zprznil jednu malou holčičku nebo chlapečka. ()

ecceHOMMO

Pokračovanie sa nepodarilo, misia zlyhala na plnej čiare. Akože humor už prekročil pomyselnú hranicu nevkusu a zostal len gýč a infantilnosť. O príbehu a dialógoch nehovoriac. ()

Johnny.ARN

Po jednotke som sa na dvojku aj tešil a v istom zmysle ma nesklamala. Hlavne v tom, ž ej to stále vtipné, aj keď na úkor prehnanej vulgarity. Obsadenie fajn, len to bolo asi o trochu dlhšie a ten dej bol jednoduchý a miestami nepriehľadný. Samozrejme, chcelo to byť veľkolepejšie, akčnejšie, ale esprit jednotky to už stratilo. 3 z 5 ()

ywo666

Jednotka bola lepsia. Tu uz sa to obcas prehana. Protivnici maju taku presnu musku, ze by ich aj priemerny Stormtrooper vysmial. Naopak hrdinovia triafaju ako Arnie v Komande. Akcie je ale dost. A daju sa tam najst aj kusky, co stoja za to. Jackson a Freeman ukazuju ze akcia sa da robit aj ked mate po 70tke respektive 80tke. Problem filmu je ze to je obcas az prilis velka hovadina. Hlavne Salma je too much. Naopak Reynolds ma niekolko fakt dobrych hlasok. Ako vzdy. Akoze bavil som sa len by to mohla by menej chujovina.  65% ()

hroubek

Jedničku mám hodně rád a dost mi sedla. Bohužel to samé o dvojce nemohu tvrdit.  A celkem mi to vadí. Režisér Patrick Hughes se snaží, ale problém je, že má nezajímavý scénář, nové postavy, jenž skoro zbytečný a o dost méně peněz. Díky tomu je akce mdlá, chaotická a nudná.  Naštěstí má Hughes ve filmu dobré a talentované herce (Reynolds, Jackson, Hayek a Banderas), kteří parádně uhrají dialogové scény a podrží film v slabších momentech. Jako fajn oddychovka to funguje, nicméně jednička je lepší zábavnější a taky měla Elodie YungZabijákova žena & bodyguard neurazí, ale bohužel ani nenadchne. ()

BROKEN_

První díl mám rád a na pokračování jsem se těšil. Bohužel dvojka trpí na pravidlech sequelů. Je to větší, rychlejší, akčnější, tupější, trapný a nevím co ještě. Po několika hodinách dokoukání filmu si nedokážu vybavit o co tam šlo. Záporák je úplně mimo, Antonio Banderas nepředvedl lautr nic a celá ta jeho dějová linka se Salma Hayek je k profackocání hodná. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson se nikam neposunuli po prvním díle a mě ty jejich slovní přestřelky přestali bavit. První díl hodnotím vysoko, je to za mě dobrej mix humoru, akce. Dvojce se ale všechno rozpadá. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, dvojka se blíží s pár momenty k parodii. Už jen když si vzpomenu, jak Reynolds obětuje dva policisty ( panebože ). No a vrchol trapnosti byl za mě flashback na smrt mámi Michaela Bryce. Nedaří se ani akci, která je zběsile natočená, samotní záporáci jsou jen terčem pro Samuela L. Jacksona. Na to jak jsem u prvního dílu vyzdvihoval akci, která by se dle mého neztratila v Bondovkách, tak ve dvojce nic není. Ano je pravda, že jsem se smál, ale mnohdy to bylo tomu, jak trapné to bylo a nebo jsem se bavil u sprosté Salmy Hayek. Co mě vytočilo byl několikrát v bezvědomí Ryan Reynolds, kterého postřelili, srazilo auto, vzal si lithium po kterém byl mimo. Frank Grillo těžce nevyužit a Morgan Freeman byl špatný vtip. Další díl ne prosím. 3,5/10 ()

Brain-D

Hrozný propad na kvalitě oproti 1.dílu. U mě to je z 85% na 45%. Jednou jsem se pousmál, ale to bylo asi tak vše, co si budu pamatovat. Ani zajímavá kombinace dvou největších černošských herců Samuela L. Jacksona a Mograna Freemana nepomohlo naprosto ničemu. Dalo se to zkouknout, ale při srovnání s neuvěřitelnou akcí jako u Rychle a zběsile, tak aspoň tam jsem se dokázal nějak tou hloupostí bavit. Tady už to bylo docela na krev. Zklamání. 45% ()

Timak

Jasně, není to jako jednička. Ano, Salmě to nevěřím - je toho až moc. Ale Reynolds je prostě pořád vtipnej a Samuel je pořád Samuel, takže proč ne. Antonio nijak neurazil. Akorát Frank je vyloženě trapnej - ještě že tam byl tak málo. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)