Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

KHkomiks

První díl byl super akční oddechovka a tady to není jinak. Akorát druhý díl nepřinese nic moc nového. Jedno podívání bohatě stačí. ()

Hapretor

... škoda ... spíš trapné než zábavné ... Salma a to její nadávání --- řikám si, jestli to má zapotřebí ... vtipné jen v několika momentech ... dost zklamalo ()

anatheman

Je pravda, že se jedná o neskutečnou infantilní blbost, ale mně to prostě sedlo. Jistě, i díky tomu, že Ryan Reynolds hraje opět Ryana Reynoldse a Samuel L Jackson hraje opět Samuela L. Jacksona, působí snímek jako parodie, ale... Kdo prostě viděl předchozí díl, nemohl čekat prakticky nic jiného. Jo, je tu opět přemotherfuckerováno a mnohdy pocítíte trapnost, ale podle mě to zkrátka funguje. A i několik vtípků se docela vydařilo. Zkrátka vypnout mozek a bavit se. Takže uděluji této podivnosti 4 řemdihy z 5. ()

Evander

Zabijákova žena & bodyguard srovnání s výborným prvním dílem nesnese ani v nejmenším. Hvězdné herecké obsazení sice potěší, ale samo o sobě film nahoru nevytáhne. Absence smysluplného příběhu ho naopak dolů táhne dost spolehlivě. Humor zde už není to, co býval v jedničce, a tak většina pokusů o vtip vyznívá spíše debilně. Ale abych jen nekritizoval, film po většinu času slušně odsýpá a místy i docela pobaví. 48% ()

Kopi1

U trhlých akčních komedií většinou toleruju blbosti, ale zde už je to moc. Příběh ještě horší než u 1, film chce být vtipný hlavně na sprostých slovech, ale mně to přišlo spíše už trapné a ohrané, akce též poměrně trapná, neskutečně americká a odfláknutá. Banderas jako záporák se opravdu neosvědčil a nevím proč do toho musí tahat chudáka Freemana. Pár dobrých scén tu bylo a díky hvězdnému obsazení se na to kouká dobře, bez nich by ale film byl totální propadák. ()

BOURQUE

Stále platí, že chémia medzi R. Reynolds / S. L. Jackson je nadpriemerná (mnohonásobne lepšia ako v prípade connection Reynolds / The Rock v Red Notice), ale ani bláznivé spojenie S. Hayek / R. Reynolds má svoje „brain kill“ momenty. Šialený humor, ktorý sme spoznali v prvom diele, pokračuje a pritvrdzuje sa. Salma Hayek dostáva veľký priestor a využíva to na plnej čiare (je vidieť, že rola a scény ju bavia). Trojicu „bláznov“ slušne dopĺňajú Morgan Freeman a Antonio Banderas. „Hitman's Wife's Bodyguard“ nie je možné brať vážne, ani tvorcovia to „nespravili“ a ani divák by to nemal robiť. Pokračovanie, napriek (ne)snahám, je z určitého pohľadu slabšie ako debut. Nejedná s však o veľký prepad. Záverečná scéna a po titulková scéna nepotrebujú komentár. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

helloween93

Patrick Hughes mi zklamal Expendables 3, aby mi o pár let později udělal radost buddy komedií Hitman’s Bodyguard s Reynoldsem a motherfuckerem Jacksonem. Sequelu jsem se trochu bál, ale i ten se naštěstí povedl. Ústřední trojice je neustále ve slovní přestřelce a když ne ve slovní tak v klasické. Přestřelek a akce je stejně jako v jedničce požehnaně. Chemie mezi trojicí funguje a je vidět, že je to baví. Reynolds mi poslední roky hrozně baví, prakticky od prvního dílu Deadpoola, kdy se sám pasoval do role ukecaného overthinking týpka co balancuje na hraně cringe, ale vždycky je vtipný. 4* ()

strikeman

Zklamání roku 2021. Oplzlý humor 4. cenové skupiny se fakt Salmě nehodí a divím se, že po přečtení scénáře neměla s rolí problém. Katastrofální sešup kvality v porovnání s prvním dílem... 40% ()

hazaba

Opakuje se schéma prvního filmu se spoustou dialogů, sprostých slov a akcí. Nic nového nelze čekat, ale člověk se Docela zasměje a vypne. ()

P.J.2

Tak tohle teda rozhodně ne! Zatímco jednička byla příjemná, nahláškovaná blbina, která ale měla feel good vibe tak dvojka je totální sešup na kvalitativní dno. Reynolds, který si držel charakter je tu za totálního, labilního impotenta a drtivou vetšinu času je jen osina v zadku diváků, Samuel jede na klasiku, ten nenudí nikdy ale Salma Hayek prostě neumí hrát a tady se to dokonale potvrzuje. Jako většina zdejších komentářů se přidávám k názoru, že na place určitě byla zábava, jen jaksi někdo pozapomněl tu zábavu přidat i do výsledného produktu. Většinu filmu se snažím hodnotit podle pocitu při sledování a tady mi bylo většinu stopáže trapně nebo jsem se nudil a to rozhodně není vůbec pozitivní. Teď už se jen musím snažit vypudit tohle dílo z hlavy.... ()

bararich8

Druhý díl jede na stejné vlně jako první a na nic si nehraje, což je jenom dobře. Takže tu opět máme nahláškovanou téměř nikdy neutuchající akci se starými tvářemi, které tentokrát doplní další velmi známé tváře. Jo tohle prostě baví dobře a ač to kolikrát balancuje na hraně trapnosti, nikdy to nepřepadne. 4* ()

Dimo

Dost otravná přehypovaná jízda, kde by Salám Hájková zasloužila fakt nakopat do prdele. To její utahané, příšerné přehrávání je tou nejotravnější skvrnou na tomhle herecky mizerným filmu. Samík na to prdí taky, ten jenom celou délku fakuje, a já vím proč fakuje. Fakuje proto, že musí trpět spoluherku paní Hájkovou, která ho evidentně nasrala tak, že je to samej fak a odmita hrat. No, a Rájen, ten se snaží, seč mu síly stačí. A dík za to. Nebýt něho, je to fakt na lobotomii. ()

Razzor_82

"Nikdo na světě nezabije Daria Kincaida, ten hajzl se totiž nedá zabít!" Oblíbená  trojka Reynolds, Samuel a Hayek šlape v zajetých kolejích. Proč taky něco měnit. Dobře načasované sprosté gagy a akční příběh stále šlape ve zběsilém tempu. Přesto je tento sequel oproti originální jedničce už značně křečovitější. 6/10 ()

Kingjiri

Jednička nasadila laťku ve vodách akčních buddy komedií poslední doby dost vysoko, takže o to víc takovejhle výsledek zamrzí. Sem tam se povede vtípek, ale čeho je moc, toho je příliš. Ať už šlo o prvoplánový používání sprostejch slov (postavu Salmy Hayek bylo díky neustálýmu slovnímu průjmu až bolestivý sledovat) nebo neschopnost posunout humor jinam než na úroveň srandiček na účet slušňáka Bryce. V danym žánru sice žádnej dechberoucí příběh neočekávám, ale i přesto mi přišel až moc přiblblej. Jestli se teda vůbec o příběhu dá mluvit, protože často působil scénář dojmem, že tvůrce napadlo něco vtipnýho, tak to hodilo na papír a vzápětí už jenom hledali nějakej oslí můstek, jak to všechno spojit dohromady. Situaci aspoň částečně zachraňovala pokračující výprava po Evropě, sporadický vzájemný špičkování dvojky Bryce-Kincaid, fajnová akce a Banderasův záporák (i když teda pořádně neměl co nabídnout). Zbytek poměrně velký zklamání, kterýmu nezabránila ani konzumace vína při projekci. Takže se prostě větší zábava nebo aspoň shovívavost nedostavila ani s přibývajícim alkoholem v krvi, kdy člověku k pobavení přece jenom stačí o něco míň než za střízliva. A to už je opravdu na pováženou, už jenom vzhledem k pohledu na plakát plnej hvězdnýho castingu. Bez něho a bez skvělýho předchozího dílu bych možná nějakou hodně slabou třetí hvězdu přihodil, ale takhle fakt ne. ()

aR3Zz

Naprosto trapné, nedůstojné a zbytečné pokračovaní. Katastrofální Reynolds, otravná Hayek, nadbytečný Freeman, směšný záporák Banderas a jen jediný vcelku normální herec a výkon - Samuel L. Jackson. Dokonce i "agent Boston" byl lepší nez zbylé osazenstvo. A děj, tak ten také nestojí za řeč. Kde je ta lehkost a uvolněnost prvního dílu? 30% ()

Likan7

Pokud jsem se u prvního dílu bavil a byla to akční oddychovka, dvojka nebezpečně často padá do trapných vod. A to především pokud přijde řada na humor. Akce je pořád fajn, Hayek šílená, Reynolds hraje už 5 let pořád to samý (ale pořád mu to dokážeme žrát) a Jackson se jen diví. Často jsem se ale cítil za postavy nepříjemně trapně a člověka, kterého napadlo poslat 84 letého (!) Freemana do akce, by měli vyhodit a zakáza vymýšlet, má tohle Morgan zapotřebí? Patrick Hughes vstoupil podruhé do stejné řeky a nutno dodat, že se skoro utopil. Grillo zbytečné cameo. ()

rublik05

Když jsem si vybíral, na co by se momentálně dalo zajít do kina, vzpomněl jsem si, že jsem už dlouhou dobu nebyl v kině na nějakém pořádném akčním nářezu, má volba tedy byla jasná. Díky bohu za to, že mě zdejší hodnocení neodradilo, neboť bych přišel o opravdu prvotřídní zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Prvně musím pochválit opravdu nádherné lokace, příjemnou atmosféru, slušné efekty a kvalitní kameru. Dále samozřejmě nelze nepochválit kvalitní herecké obsazení, chemie mezi ústřední trojící funguje dokonale, charisma mají na rozdávání, stejně jako tunu trefných hlášek. Velkým překvapením byl Antonio Banderas, který si svou zápornou roli vyloženě užíval, a také perfektní Morgan Freeman, který mě taktéž moc bavil. Svým způsobem je zde vlastně každá postava perfektně napsaná a zahraná, takže v tomto ohledu nelze filmu nic vytknout. Příběh je sice jednodušší, přesto má hned několik zvratů a nečekaných situací, tvůrci sází především na zběsilou akci, která nenechá diváka ani na chvíli vydechnout, v kombinaci s břitkým humorem a super hláškami. Pro milovníky akce a humoru, kteří nehledají nějaké dějové složitosti, ale chtějí se především dobře pobavit, je tohle prostě ideální záležitost. Já se po celou dobu královsky bavil, v kině na velkém plátně je tento akčňák opravdu perfektní zážitek, který všem vřele doporučuji. Viděno v kině 16.7.2021. 9/10. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)