Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Portman01

Milujem fantasy, ale takéto zbesilé americké píčoviny, ktoré akože majú vyzerať "cool" veľmi nemusím. Pozriem si ich raz, ale nejak po tom nedychtím. Hugh Jackman - tá rola mu sadla ako každá, jednoducho skvelý herec, Kate Beckinsale ako Anna - dobre sa na ňu pozeralo, tá herečka jednoducho má v sebe niečo čarovné. Prvá polovica filmu tajomná a temná, tá druhá bola skôr na smiech. Taký priemer *** ()

lineker

Po slušném začátku filmu brzy dochází dech. Uvítal bych větší invenci ve vývoji jednotlivých postav i děje. Film bohužel zastaví na půli cesty a poté začne kopírovat sám sebe. ()

bratr_jezek

Když vymažete scény, kdy hlavní hrdina někam stále padá, scény, kdy ho někdo honí a nebo s někým bojuje, zůstane tak cca 10 minut, kdy se vedou "duchaplné" rozhovory, ze kterých máme pochopit, proč Gabriel (ztratil paměť, ale asi byl něco jako levá ruka boží, ať se tím myslí cokoliv, nefunguje to) Van Helsing slouží Vatikánu a honí různé bestie (např. pana Hydea). Má je často dopravit na zkoumání do laboratoří, bohužel se mu to většinou vymkne z ruky a daný subjekt zemře. Když jde zatočit s upíry, je jasné, že to bude probíhat obdobně. Scénáristům to ale bylo málo, takže do toho narvali Frankensteina a jeho monstrum, vlkodlaky, nevraživé vesničany a jakési potvory, které šlechtí sám Drákula pro ovládnutí světa. Tento guláš se ještě okoření jakousi kletbou, která spočívá v tom, že rod, který s Drákulou byl vždy na nože, musí Drákulu porazit dřív než zemře poslední potomek, jinak ti předešlí se nedostanou do nebe (kde tedy celou dobu jsou nikdo neřeší). Poslední dva potomci, bratr a sestra to mají těžké (bratr brzo zmizí v řece při souboji s vlkodlakem, aby se objevil jako vlkodlak, co se stalo s tím předchozím nikdo neřeší). Když ho Helsing po dilematu jeho sestry (je to bratr, není to bratr, je to chudák, není to chudák, je to zrůda, nebude to spíš vysvobození atd.) zničí, stačí ho pokousat, takže je potřeba najít lék na vlkodlaky (ale není třeba spěchat, jedině vlkodlak zabije upíra). Jakékoliv souboje (včetně finálního) jsou bohužel také dost přehnané, proti vší logice se tam skáče do neuvěřitelných prostor a výšek, padá se bez nějakých zjevných šrámů (kromě těch co vypadají cool) a pokud to jde, střílí se v hustém počtu tak šikovně, že není skoro nic trefeno. ()

kakakakakaka

tento film buď neznášate ,alebo ho zbožnujete .Perfektný čiernobiely začiatok , miestami nenápadne a nenásilne vsunutá humorná scénka, šikovné prepojenie úplne odlišných knižných románov. Čo sa týka tých "lacných" efektov , čo tu všetci tak ohovárajú, myslím že sú také naschvál,aby sa viac podobali starým filmom. Hudba ja úžasná http://www.youtube.com/watch?v=vzIg-VLva5Y http://www.youtube.com/watch?v=TjzSsJQFYwE a scénka s rozkrokom je asi najlepšia časť filmu :DDDDD ()

ladymarmelad

No tak tenhle film ten je prostě boží. =) Viděla jsem ho jako malá a byla jsem posraná a ani sem se na to nechtěla koukat =D, ale teď je to něco jinýho. Je to fakt dobrej film.S části je to hlavně kvůli Van Helsingovi jelikož Hugh Jackman je nádhernej chlap =), ale je to boží film i kvůli ostatnímu. Má to dobrej děj a ty efekty jsou taky dobrý. Prostě moc pěknej film. =) ()

Scorpik87

Viděl jsem to už tolikrát. Líbil se mi film hlavně ty upírky nevěsty ty se povedly, Drakula taky a vlkodlak taky..plus ta temnota filmu. ()

cien

Takový dlouhy spletenec, který sotva drží pohromadě, Sommers si asi řekl, že když už má za sebou mumii, tak proč nenatočit všechny zbylé monstra dohromady, ale co nemá podobná Liga výjimečných, tak to Kate Beckinsale, pro kterou mám slabost :) ()

RADX1

Poměrně rozporuplný kousek. Zajímavé dějové linii a slušným efektům zdatně kontrují až kuriózní dialogy a mnoho ne příliš charismatických herců. Konkrétně u těch dialogů jsem to na začátku chápal jako humor. Později již v úplně vážně myšlených situacích to humorné nebylo - spíše k breku... Z postav mi to nejvíce kazil samotný Drákula který byl zde ztvárněn starosvětským stylem šedesátých let, přičemž jiné postavy vč. Van Helsinga dostaly velmi stylový a především současný vzhled. Prostě a jednoduše - z celého filmu na mne koukal jakýsi nesoulad mezi výše zmíněnými věcmi a tmelící humorná složka který byla přítomna v Mumii se zde zatřepotala jen kdesi na začátku filmu. Tím nechci říci, že bych si chtěl Van Helsing představovat ve stylu Mumie, to ne, ba spíše naopak. ()

Johny_Blaze

Cosi tomu chybí. Takový pocit jsem měl od začátku až do konce. Jinak vynikajícímu filmu chybělo cosi co se nedá uchopit ani popsat. Snad kdyby byl Helsing rozvržen do trilogie a dostal větší rozpočet mohlo by to zabrat lépe. Protože jsem měl pocit že film skáče mílovými kroky a některé scény nedostali tolik prostoru kolik by si zasloužili. No ale co já vím. Jsem jen pouhopouhý smrtelník. ()

Lenka.31

No neviem, neviem. Keď ukazovali reklamu v telke na Van Helsinga, tak som sa tešila, pretože takýto žáner mám rada. Ale mnoho vecí bolo tvorené nie až tak kvalitnou animáciou ako napríklad Mr. Hyde a to kazilo celý dojem. Prvá časť filmu celkom ušla, ale od časti kedy našli Van Helsing a Anna Frankensteinovo monštrum, išlo to dole z kopca. A tiež ten premrhaný rozpočet. Najlepšia časť filmu by bol ten ako keby prológ o Frankensteinovi, keby tam neurobili tú fatálnu chybu, keď ukazovali viackrát DRAKULOV TIEN!!! Však predsa Drakula ako upír nemá tieň. Čiže toto bola obrovská chyba, na ktorú ešte niekedy poukazovali. To mi skazilo celý film a preto som dala iba tri hviezdy. Inak kostýmy alebo dabing boli slušné. -------------- Námet: 95% Scenár: 80% Grafika/Kulisy: 70% Kostýmy: 100% Herecké obsadenie: 100% Dabing (slovenský): 100% Celkový dojem: 70%------------- ()

MirINDay

S klidným srdcem mohu říct, že tenhle film má prostě vše! Výborné a charismatické herce, poutavý příběh, skvělé efekty, vtip, napětí, trochu romantiky a co je pro mě důležité - neamerický (tedy nesnadno předvídatelný) děj. Pokud hledáte výše uvedené přívlastky filmu, mohu směle doporučit. ()

mistrpropr

filmy tohohle typu mam docela rád, ale tohle bylo fakt k uzoufání. přeplácanej děj, kde vystupujou vlkodlaci, upíři, mr. hyde, dílo dr. frankensteina atd. k tomu absolutně nulovej děj a největší tragéd v roli hlavního záporáka draculy (!), kterýho může zabít jen vlkodlak za úplňku nebo nějak tak...:) ()

+sfinx+

Pokud jsou ve filmu Kate a upíři, pak o dvou a méně hvězdách ani neuvažuji. Když ještě přidám roztomilého Frankieho, nádherné kostýmy, krásné upírky, pohrávající si s večeří a fakt, že se do záběru dostaly i pamětihodnosti naší krásné zemičky (chcípni Kalousku), pak rád prominu i ten trochu horší příběh nebo nedokonalé dialogy. ()

StaryMech

Podobně jako doktor Frankenstein svoji obludu slátal režisér Sommers "Van Helsinga" z rozmanitých surovin : klasických strašounů Universalu, postav Indiany Jonese a Jamese Bonda, "Plesu upírů", "Hvězdných válek" (, "Hellboye" ?, "Bratrstva vlků" ?)... Zatímco k oživení romantického antihrdiny bylo třeba elektřiny, postmoderní převtělení Stokerova upírobijce se neobejde bez (místy chabých) počítačových triků. Není sporu o tom, že Sommers vyrobil další exemplář hýčkaného miláčka našeho věku - lesklého kýče bez ducha ; byl za to recenzenty právem sepsut. Čemu na jejich odezvách nerozumím : proč je v záplavě srovnatelných děl hanoben právě "Van Helsing" a proč jeho kritici jako jeden muž přehlížejí jeho zjevnou parodickou rovinu. Nejeden z nich dokládá hloupost snímku citacemi, jež si očividně dělají legraci z žánrových předchůdců i ze sebe sama. Za tuto skutečnost, výpravu (především onu transylvánskou vesnici postavenou v Kunraticích) a předmluvu v černobílé přidávám třetí hvězdičku. ()

Rathe

Tak tenhle film plný příšer se mi zamlouval. Hugh Jackman tvořil s Kate Beckinsale příjemný pár. A propracovanost různých oblud se mi opravdu zamlouvala. Upírky byly pěkně hezký mrchy. No příběh nebyl nic extra, ale já jsem byl spokojený. ()

Sadova302b50

Tak průšvih se nekonal, Van Helsing je čistě oddychový film, který má několik zajímavých efektních momentů a je docela zábavný, ale na druhou stranu je taky prázdný, tedy po příběhové stránce. Celkově vzato, je to film, na kterém mnoho zvláštního nevidím, ale u kterého jsem se nenudila. Průměr až lehký podprůměr. 2,5* a 48% ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)