Alien: Specimen

• USA The Greenhouse Effect (pracovný názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 10 min

Noční směna ve skleníku na vesmírné kolonii se pro botaničku Julii (Jolene Andersen) a jejího psa změní v noční můru. Při práci s půdou dojde k nečekanému problému, když se laboratoř sama uzavře a uvězní ji. To ještě ale Julie netuší, že v jednom barelu se zemí se nachází "zásilka", která se snaží najít hostitele. (Geralt z Rivie)

BROKEN_

Druhý díl z šestice kraťasů. Po kvalitním prvním dílu, přichází další dobře zvládnutý kraťas s šmejdem z vesmíru:) . Atmosféra super, tak jako u předchozího dílu. To prostředí tomu výborně napomáhá. Bohužel se xenomorpha nedočkáme jako minule, škoda. Co se týče postav, je to zcela v pořádku, jejich chování je dá se říct na pár výjimek přirozené. Závěr tohohle kraťasu mě ale zklamal. Proto dávám 4*. ()

EvilPhoEniX

Povedený 10 minutový kraťas z Alien atmosférou! Skvělý vizuál, nepříjemná atmosféra, 3 solidní lekačky a docela drsný konec. Tohle můžu! 8/10. ()

tron

Kvalitne vystihnutá klasická Alien atmosféra. Komorný horor s jednou ženou, jedným psom a s jedným nechajte sa prekvapiť. Ponurá atmoška, príjemne pomalé tempo, notoricky známe zvuky a šikovná práca s náznakmi (čo je asi jediná vec, ktorá vám zostáva, keď nemáte patričný rozpočet). ()

choze

Tak nějak jsem doufal, že ty kraťasy přijdou s nějakým zajímavým dílčím rozvíjením vetřelčí mytologie a ne jen s nenápaditými naháněčkami s vetřelci. ()

TheEvilTwin

Takový Alien z aliexpressu, který kromě závěrečných 90 sekund žádnou příšerku neukáže, marně buduje atmosféru a výpovědní hodnota filmu je nulová. Taková zbytečnost, která má sice snaživý vizuál, ale nezajímavé provedení. ()

corpsy

Nejde o nič viac, len o navodenie atmosféry, bez nejakých násilností čo gore ( teda z výnimkou záveru, ktorým by som ale spoileroval, podobne šikovne to napísal tron ). Lenže táto séria predsa len vyžaduje z každého niečo. ()

Radiq

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Do poloviny je to blbost z pěstírny, ale pak to chybí i nějakou tu atmosféru a objeví se facehugger, kterej zjistí, co je to lopata. Jinak nápad se psem je dobrej, ale když se člověk zamyslí, tak... kdo by dělal psa androida? ()

filmmovier

Naprosto luxusní záležitost. Úžasná atmosféra, perfektně fungující napětí, vetřelec téměř neviděn a na závěr i docela fajn pointa. Po původním filmu je tohle rozhodně nejlepší Vetřelec. Tenhle kraťas mi sednul dokonale, výborná práce. ()

Likan7

Atmosférou dobrý, zbytkem průměrný kraťas. V téhle sérii k výročí vetřelčí ságy rozhodně jeden z těch slabších. ()