Alien: Specimen

• USA The Greenhouse Effect (pracovný názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 10 min

Noční směna ve skleníku na vesmírné kolonii se pro botaničku Julii (Jolene Andersen) a jejího psa změní v noční můru. Při práci s půdou dojde k nečekanému problému, když se laboratoř sama uzavře a uvězní ji. To ještě ale Julie netuší, že v jednom barelu se zemí se nachází "zásilka", která se snaží najít hostitele. (Geralt z Rivie)

filmmovier

Naprosto luxusní záležitost. Úžasná atmosféra, perfektně fungující napětí, vetřelec téměř neviděn a na závěr i docela fajn pointa. Po původním filmu je tohle rozhodně nejlepší Vetřelec. Tenhle kraťas mi sednul dokonale, výborná práce. ()

EvilPhoEniX

Povedený 10 minutový kraťas z Alien atmosférou! Skvělý vizuál, nepříjemná atmosféra, 3 solidní lekačky a docela drsný konec. Tohle můžu! 8/10. ()

tron

Kvalitne vystihnutá klasická Alien atmosféra. Komorný horor s jednou ženou, jedným psom a s jedným nechajte sa prekvapiť. Ponurá atmoška, príjemne pomalé tempo, notoricky známe zvuky a šikovná práca s náznakmi (čo je asi jediná vec, ktorá vám zostáva, keď nemáte patričný rozpočet). ()

choze

Tak nějak jsem doufal, že ty kraťasy přijdou s nějakým zajímavým dílčím rozvíjením vetřelčí mytologie a ne jen s nenápaditými naháněčkami s vetřelci. ()

TheEvilTwin

Takový Alien z aliexpressu, který kromě závěrečných 90 sekund žádnou příšerku neukáže, marně buduje atmosféru a výpovědní hodnota filmu je nulová. Taková zbytečnost, která má sice snaživý vizuál, ale nezajímavé provedení. ()

corpsy

Nejde o nič viac, len o navodenie atmosféry, bez nejakých násilností čo gore ( teda z výnimkou záveru, ktorým by som ale spoileroval, podobne šikovne to napísal tron ). Lenže táto séria predsa len vyžaduje z každého niečo. ()

Radiq

Chjo, už mě nebaví, že do všech alieních projektů vždy po vzoru Ripleyové nastrčí ženskou. Do poloviny je to blbost z pěstírny, ale pak to chybí i nějakou tu atmosféru a objeví se facehugger, kterej zjistí, co je to lopata. Jinak nápad se psem je dobrej, ale když se člověk zamyslí, tak... kdo by dělal psa androida? ()

BROKEN_

Druhý díl z šestice kraťasů. Po kvalitním prvním dílu, přichází další dobře zvládnutý kraťas s šmejdem z vesmíru:) . Atmosféra super, tak jako u předchozího dílu. To prostředí tomu výborně napomáhá. Bohužel se xenomorpha nedočkáme jako minule, škoda. Co se týče postav, je to zcela v pořádku, jejich chování je dá se říct na pár výjimek přirozené. Závěr tohohle kraťasu mě ale zklamal. Proto dávám 4*. ()

Likan7

Atmosférou dobrý, zbytkem průměrný kraťas. V téhle sérii k výročí vetřelčí ságy rozhodně jeden z těch slabších. ()